Pozz raja... Moze mala pomoc? U posljednje vrijeme na radiju RSG cesto se vrti jedna pjesma, ali nikako nemogu da prebacim na vrijeme pa da saznam ime pjesme i izvodjaca...
Zenski je vokal, pjeva o nekoj djevojci i neka dva momka... :S Fol ona se seta sa jednim dok u tom slucaju prati ih njen pravi momak... Itd, itd.... To je fabula
Je li ko moze pomoci?
Da ne otvaram novu temu. Naime trazim ime jedne stare pjesme. Cuo sam je u seriji Lud zbunjen normalan (jedna od starih epizoda). Teksta se ne mogu sjetiti, tek pokoje rijeci. Pominju se sintagme: crnokosa/plavokosa sarajka, tamo negdje pokraj miljacke ....
Ako neko zna bio bih jako zahvalan, vec mjesecima mi pjesma ne izlazi iz glave
#5 Re: Pomoc oko naziva pjesme
Posted: 22/05/2011 09:05
by Pera Trta
ProbuseniDolar wrote:Da ne otvaram novu temu. Naime trazim ime jedne stare pjesme. Cuo sam je u seriji Lud zbunjen normalan (jedna od starih epizoda). Teksta se ne mogu sjetiti, tek pokoje rijeci. Pominju se sintagme: crnokosa/plavokosa sarajka, tamo negdje pokraj miljacke ....
Ako neko zna bio bih jako zahvalan, vec mjesecima mi pjesma ne izlazi iz glave
Vjerovatno nije sarajevska grupa, čim spominje Sarajku (nije logično da neko iz Sarajeva to ističe) i Miljacku (često jedini toponim koji mnoge ne-Sarajlije, posebno iz bivših republika, znaju)...evo i ja sve vrtim u glavi i ne pada mi ništa na pamet, a siguran sam da bih znao...kad bi se bar još neke riječi ili bilo čega mogao sjetiti.
#6
Posted: 22/05/2011 09:31
by Richard Peti
.
#7 Re: Pomoc oko naziva pjesme
Posted: 22/05/2011 09:35
by Pera Trta
Ojjj, šta je ovo...
Zar je ovaj Sabahadin Kurt ikada imao karijeru?
#8
Posted: 22/05/2011 09:39
by Richard Peti
.
#9 Re: Pomoc oko naziva pjesme
Posted: 22/05/2011 11:21
by ProbuseniDolar
dzemmo kralju, svaka ti cast
#10 Re: Pomoc oko naziva pjesme
Posted: 22/05/2011 12:22
by ProbuseniDolar
Trazim jos jednu pjesmu. Mislim da se grupa zove Krug (nisam 100% siguran), i mislim da su iz Bihaca. Naime pojavili su se prije 10ak godina, sviraju rock, vokal je neka djevojka. Dosta im se vrtio spot na BHT i ostalim nasim TV u nekadasnjim emisijama tipa raznih top lista. Ako neko zna ime pjesme, hvala
#11 Re: Pomoc oko naziva pjesme
Posted: 22/05/2011 14:05
by Pera Trta
ProbuseniDolar wrote:Trazim jos jednu pjesmu. Mislim da se grupa zove Krug (nisam 100% siguran), i mislim da su iz Bihaca. Naime pojavili su se prije 10ak godina, sviraju rock, vokal je neka djevojka. Dosta im se vrtio spot na BHT i ostalim nasim TV u nekadasnjim emisijama tipa raznih top lista. Ako neko zna ime pjesme, hvala
U toj je grupi Nermin Puškar počeo karijeru (sa njim su nastupali na "Vaš šlager sezone" 1999.), kasnije je došla ta ženska, koja je u isto vrijeme vodila i neku muzičku emisiju na FTV (kada je Samir Pašalić dovodio svoje Krajišnike), znam da su imali jednu pjesmu, možda i dvije, ali ne znam je (niti mislim da sam je ikada znao).
#12 Re: Pomoc oko naziva pjesme
Posted: 23/05/2011 12:56
by Babsy
Sjeća se ko koja je ovo stvar?
Tekst ide koliko me sjećanje služi..
...
Nema te
Tako jako želim te
Da si noćas kraj mene
Jer sutra možda bude prekasno..
#13 Re: Pomoc oko naziva pjesme
Posted: 23/05/2011 13:01
by elizabeth a
Babsy wrote:Sjeća se ko koja je ovo stvar?
Tekst ide koliko me sjećanje služi..
...
Nema te
Tako jako želim te
Da si noćas kraj mene
Jer sutra možda bude prekasno..
#14 Re: Pomoc oko naziva pjesme
Posted: 23/05/2011 13:29
by Babsy
A je, hvala. Missica Zeničanka.
#15 Re: Pomoc oko naziva pjesme
Posted: 23/05/2011 13:46
by Pera Trta
Babsy wrote:A je, hvala. Missica Zeničanka.
A zbog čega su joj oduzeli titulu, pa je nastao skandal? Kada je na pres-konferenciji rekla povodom toga: "Ja suzu neću pustiti.." i odmah potom zacmizdrila
Kada joj je propala karijera "ljepotice", okušala se u muzičkim vodama...srećom po sve nas, sa istim "uspjehom"
#16 Re: Pomoc oko naziva pjesme
Posted: 28/05/2011 23:49
by DžipaloRipalo
Da se i ja pridruzim temi
ugl ne sjecam se texta ni imena pjesme strana je pjesma, starija u spotu oni nesto lete u svemirskom brodu i velike glav(a)e pjevaju. pa ako se ko sjeti
#17 Re: Pomoc oko naziva pjesme
Posted: 29/05/2011 11:51
by Pera Trta
DžipaloRipalo wrote:Da se i ja pridruzim temi
ugl ne sjecam se texta ni imena pjesme strana je pjesma, starija u spotu oni nesto lete u svemirskom brodu i velike glav(a)e pjevaju. pa ako se ko sjeti
Imali su ZZ Top sličan spot, ali ne mogu se sjetiti naziva pjesme.
#18 Re: Pomoc oko naziva pjesme
Posted: 29/05/2011 15:08
by DžipaloRipalo
Pera Trta wrote:
DžipaloRipalo wrote:Da se i ja pridruzim temi
ugl ne sjecam se texta ni imena pjesme strana je pjesma, starija u spotu oni nesto lete u svemirskom brodu i velike glav(a)e pjevaju. pa ako se ko sjeti
Imali su ZZ Top sličan spot, ali ne mogu se sjetiti naziva pjesme.
nije zz top ovo je bilo nesto slicno shaggy-ju
#19 Re: Pomoc oko naziva pjesme
Posted: 29/05/2011 15:23
by Pera Trta
DžipaloRipalo wrote:
Pera Trta wrote:
DžipaloRipalo wrote:Da se i ja pridruzim temi
ugl ne sjecam se texta ni imena pjesme strana je pjesma, starija u spotu oni nesto lete u svemirskom brodu i velike glav(a)e pjevaju. pa ako se ko sjeti
Imali su ZZ Top sličan spot, ali ne mogu se sjetiti naziva pjesme.
nije zz top ovo je bilo nesto slicno shaggy-ju
A ovo?
#20 Re: Pomoc oko naziva pjesme
Posted: 29/05/2011 15:27
by SaPnA
ovako
skoro pogledah trulexboba i pravo se ismijah i ima ono kad onaj govori ratamatafon nesta free style ako neko zna naziv ppjesme mislim da je rap i pjesma stara od gorilaz nesto kao oni idu kroz groblje itd
#21 Re: Pomoc oko naziva pjesme
Posted: 29/05/2011 15:31
by Pera Trta
SaPnA wrote:ovako
skoro pogledah trulexboba i pravo se ismijah i ima ono kad onaj govori ratamatafon nesta free style ako neko zna naziv ppjesme mislim da je rap i pjesma stara od gorilaz nesto kao oni idu kroz groblje itd
#22 Re: Pomoc oko naziva pjesme
Posted: 29/05/2011 15:38
by DžipaloRipalo
Pera Trta wrote:
nije zz top ovo je bilo nesto slicno shaggy-ju
A ovo?
[/quote]
Nazalost nije
U ovoj pjesmi su crnci pjevaci, nije animiran ovako vec pravi ljudi.
Mislim da na kraju spota se vidi je zadnji dio svemirskog broda zenska guzica i onda odleti brod.
I kad njih snimaju vide im se samo velike, mislim da su sive, glave
#23 Re: Pomoc oko naziva pjesme
Posted: 29/05/2011 15:43
by Pera Trta
Koliko je star otprilike taj spot?
#24 Re: Pomoc oko naziva pjesme
Posted: 29/05/2011 15:45
by DžipaloRipalo
Pera Trta wrote:Koliko je star otprilike taj spot?
ne znam tacno, otprilike se vrtio po tv kad i
jer sam ih stalno brkao
#25 Re: Pomoc oko naziva pjesme
Posted: 08/06/2011 17:54
by chino
Zna li iko kako se zove originalna grčka pjesma koju je Deen obradio "Bez trunke srama" ?
Edit : nasao sam, Notis Sfakianakis-Ti na Leme, bolje vala deen pjeva