Uvoz auta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Damir4
Posts: 7
Joined: 22/03/2011 17:55

#26 Re: Uvoz auta

Post by Damir4 »

HAVANA wrote:Probaj na ovaj broj 033/780-135

Gledaju na pregledu za homologaciju sve moguce...stakla,retrovizore,farove,stope,maglenke,sasiju,pojaseve...sve mora biti sa orginalnim dijelovima i EU kodom...Ako ima ostecenje bolje ti je da ne kupujes...
Imas gore sve sto sam napisao madneru,vazi i za tebe...6%...17%...papiri...prijave...zavisno od fakture i cijene vozila...pa izracunaj.

Ok hvala ima ovaj razbijeno staklo na na retrovovizoru limarija je polosa svugdje probila korozija sem motora motor ko lampa cist izgleda.. A na sofersajbi ima isti naziv kao na ostalim staklima smao broj 4 ispod na dnu a ostala su broj 1 a isti naziv u drugacijem formatu slova jbg jel to sta znaci?
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#27 Re: Uvoz auta

Post by HAVANA »

Nije bitan taj broj...to je godiste...bitan je onaj drugi EU...cini mi se da ide 43R 00...ako je to onda je ok.Ma to je garant ok, cisto sumnjam da je tamo stavljeno kinesko ili neko drugo staklo...
Retrovizor moze proci ali bolje kupi tamo i stavi da se ne nadje kakva budala da ti to upise ...
Damir4
Posts: 7
Joined: 22/03/2011 17:55

#28 Re: Uvoz auta

Post by Damir4 »

HAVANA wrote:Nije bitan taj broj...to je godiste...bitan je onaj drugi EU...cini mi se da ide 43R 00...ako je to onda je ok.Ma to je garant ok, cisto sumnjam da je tamo stavljeno kinesko ili neko drugo staklo...
Retrovizor moze proci ali bolje kupi tamo i stavi da se ne nadje kakva budala da ti to upise ...

Moram to provjeriti jos nisam siguran u te brojeve.. A kako mogu saznati katalosku vrijenost da znam koliko ce me izaci te dadzbine jbg do reg i koliko to traaje vremena dal ce me na granici zadrzavati sta ili samo regulaarni pregled i dalje...
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#29 Re: Uvoz auta

Post by respo »

havana jeli se moze kod tebe "naruciti" auto da ga ti dovuces sve to uradis i onda recimo ja samo platim sve to uz naravno tvoj dio koji ide
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#30 Re: Uvoz auta

Post by madner »

Bas sam covjeka uvalio. Pa ti pomozi drugima :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#31 Re: Uvoz auta

Post by Edin H. »

HAVANA wrote:
Entropio wrote:Oprostite na pocetnickom pitanju, ali da li ovo znaci da ja moram otici u Njemacku, naprimjer, i dovuci auto, platiti sve to sto ste naveli, i onda ga uvesti i registrovati? To pitam jer vidim pise "spediterske usluge"...

Inače, gdje ima najpovoljnije auta vani? Mobile.de?

Malo mi je mrsko pisati ali ako se vec odlucis na tu avanturu bolje da znas sta i kako.U ovoj drzavi sve je komplikovano pa i tako jedna obicna stvar poput kupovine vozila a ako malu gresku napravis,kostace te puno.
Da ,moras otici u njemacku,naci vozilo,dogovoriti kupovinu...
Ako je vozilo od pdv obveznika mozes ostvariti povrat pdv-a a ako nije nema povrata poreza.Kad si dogovorio i kupio vozilo(pozeljno bi bilo radi nase carine da uplatu izvrsis putem banke)moras izvaditi tranzitne table,ex1 obrazac i euro 1 potvrdu(ili ako je manja vrijednost od 6000eura izjavu o EU porijeklu)Cijena tranzitnih tablica je razlicita od zemlje do zemlje +/- 250 eura.Cijena euro1 i ex1 +/- 80 eura.
Ako je vozilo od pdv obveznika placas punu cijenu vozila prodavcu a poslije moras nekako poslati papir i podici novac od povrata pdv-a.(cuvaj se prevare).Ako je fakturna vrijednost manja od 6000 eura idi sa izjavom na fakturi ali pazi dobro...Mora biti kompletan tekst,izjava prodavca... da je vozilo EU porijekla...sa jednim pecatom pored izjave , potpisom punim imenom i prezimenom , datumom...a pored toga jos jedan pecat sa obicnim potpisom.Ako napravis tu neku gresku ovi nasi na carini ce jedva docekati da ti obracunaju 16% carine.Kad si sve to obavio i sa mnogo srece kupio dobro i jeftino auto :oops: mozes krenuti put jedne jedine...Na izlazu iz EU(slo) moras odjaviti vozilo i priloziti neljubaznom ciki ex1 obrazac(ne smijes zaboraviti)...Po dolasku na BiH granicu javljas se u neku spediciju na granici i tu placas troskove prijave,spedicije...i kazes gdje ces cariniti vozilo(sarajevo ili neka druga carina).Zatim ulazis u postupak homologacije vozila i poslije par dana ako vozilo dobije potvrdu homologacje pristupas carinjenju vozila i tu placas spediciju,carinu,pdv...nakon toga tehnicki pregled i registracija.
E sad ovde ima jos mali milion varijacija na temu :-) carina,homologacija...ali u ovim gore stavkama ne smijes nigdje pogrijesiti.I nemoj da te ko nagovori da mijenjas fakture,umanjujes iznose,carinis uz kafe po granicnim prelazima cudnog imena...oplakaces...sad ili poslije...Uglavnom, ako ispravno poslazes kockice mozes sve dobro zavrsiti,ako ne...skuplja pita neg tepsija...
Imas mobile.de,autoscout24.de..samo nemoj kupit Q7 za 7000 eura uz prigodnu kaparu :lol: :-)
Svaka cast havana na ovome postu :thumbup:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#32 Re: Uvoz auta

Post by HAVANA »

Damir4 wrote:
HAVANA wrote:Nije bitan taj broj...to je godiste...bitan je onaj drugi EU...cini mi se da ide 43R 00...ako je to onda je ok.Ma to je garant ok, cisto sumnjam da je tamo stavljeno kinesko ili neko drugo staklo...
Retrovizor moze proci ali bolje kupi tamo i stavi da se ne nadje kakva budala da ti to upise ...

Moram to provjeriti jos nisam siguran u te brojeve.. A kako mogu saznati katalosku vrijenost da znam koliko ce me izaci te dadzbine jbg do reg i koliko to traaje vremena dal ce me na granici zadrzavati sta ili samo regulaarni pregled i dalje...


Kolika je i cija je faktura?
Na granici ce te zadrzati dok ti naprave ulazne papire i moras reci na kojoj carinskoj ispostavi ces cariniti vozilo.

Otprilike za to vozilo...
Prevoz,table,ex1...500-600 eura(zavisno od udaljenosti)
Prijava,spedicije...110eura
Homologacija...130eura
Carina...+/- 250 eura(ako sve uradis ispravno,ako ne... 16% na osnovicu a to ti automatski dize i iznos pdv-a)
Pdv...+/- 750eura
Registracija ...+/- 350 eura
-------------------------------------
+/- 2100 eura
Dalje znas sam sta si kupio,servis,stanje auta ,cijena...pa saberi.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#33 Re: Uvoz auta

Post by HAVANA »

respo wrote:havana jeli se moze kod tebe "naruciti" auto da ga ti dovuces sve to uradis i onda recimo ja samo platim sve to uz naravno tvoj dio koji ide
Ne radim vise taj posao. :wink:
Damir4
Posts: 7
Joined: 22/03/2011 17:55

#34 Re: Uvoz auta

Post by Damir4 »

HAVANA wrote:
Damir4 wrote:
HAVANA wrote:Nije bitan taj broj...to je godiste...bitan je onaj drugi EU...cini mi se da ide 43R 00...ako je to onda je ok.Ma to je garant ok, cisto sumnjam da je tamo stavljeno kinesko ili neko drugo staklo...
Retrovizor moze proci ali bolje kupi tamo i stavi da se ne nadje kakva budala da ti to upise ...

Moram to provjeriti jos nisam siguran u te brojeve.. A kako mogu saznati katalosku vrijenost da znam koliko ce me izaci te dadzbine jbg do reg i koliko to traaje vremena dal ce me na granici zadrzavati sta ili samo regulaarni pregled i dalje...


Kolika je i cija je faktura?
Na granici ce te zadrzati dok ti naprave ulazne papire i moras reci na kojoj carinskoj ispostavi ces cariniti vozilo.

Otprilike za to vozilo...
Prevoz,table,ex1...500-600 eura(zavisno od udaljenosti)
Prijava,spedicije...110eura
Homologacija...130eura
Carina...+/- 250 eura(ako sve uradis ispravno,ako ne... 16% na osnovicu a to ti automatski dize i iznos pdv-a)
Pdv...+/- 750eura
Registracija ...+/- 350 eura
-------------------------------------
+/- 2100 eura
Dalje znas sam sta si kupio,servis,stanje auta ,cijena...pa saberi.

Auuuuuuuu...... Jbg Pa faktura bi bila 2700 e taj retrovizor bi trebaoprije granice napraviti aa ja bi vozio auto do Sarajeva iz Tübingena kod Stuttgarta jbg.. puno too bas nesto. Samo nisam skonto ovo oko carine sto si mi rekao ako dobro uradim do 250 eura ce me izaci ako ne ide 16 % to ne kontam.. jbg
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#35 Re: Uvoz auta

Post by respo »

HAVANA wrote:
respo wrote:havana jeli se moze kod tebe "naruciti" auto da ga ti dovuces sve to uradis i onda recimo ja samo platim sve to uz naravno tvoj dio koji ide
Ne radim vise taj posao. :wink:
onda mi daj jednu holandjanku malo presla itd
posto vidim da si presao na ljubav i sex ;)
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#36 Re: Uvoz auta

Post by HAVANA »

respo wrote:
HAVANA wrote:
respo wrote:havana jeli se moze kod tebe "naruciti" auto da ga ti dovuces sve to uradis i onda recimo ja samo platim sve to uz naravno tvoj dio koji ide
Ne radim vise taj posao. :wink:
onda mi daj jednu holandjanku malo presla itd
posto vidim da si presao na ljubav i sex ;)

Evo je sa zavrsenom homologacijom. :lol:
Image
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#37 Re: Uvoz auta

Post by HAVANA »

Damir4 wrote:
HAVANA wrote:
Damir4 wrote:
Moram to provjeriti jos nisam siguran u te brojeve.. A kako mogu saznati katalosku vrijenost da znam koliko ce me izaci te dadzbine jbg do reg i koliko to traaje vremena dal ce me na granici zadrzavati sta ili samo regulaarni pregled i dalje...


Kolika je i cija je faktura?
Na granici ce te zadrzati dok ti naprave ulazne papire i moras reci na kojoj carinskoj ispostavi ces cariniti vozilo.

Otprilike za to vozilo...
Prevoz,table,ex1...500-600 eura(zavisno od udaljenosti)
Prijava,spedicije...110eura
Homologacija...130eura
Carina...+/- 250 eura(ako sve uradis ispravno,ako ne... 16% na osnovicu a to ti automatski dize i iznos pdv-a)
Pdv...+/- 750eura
Registracija ...+/- 350 eura
-------------------------------------
+/- 2100 eura
Dalje znas sam sta si kupio,servis,stanje auta ,cijena...pa saberi.

Auuuuuuuu...... Jbg Pa faktura bi bila 2700 e taj retrovizor bi trebaoprije granice napraviti aa ja bi vozio auto do Sarajeva iz Tübingena kod Stuttgarta jbg.. puno too bas nesto. Samo nisam skonto ovo oko carine sto si mi rekao ako dobro uradim do 250 eura ce me izaci ako ne ide 16 % to ne kontam.. jbg

Mile mi majke ja se nasekiram kad procitam ove cijene :oops: Gdje ja sprcah voLke godine :lol:
Po svoj prilici ti ces najvece troskove imati kad sve zavrsis...lakireri,majstori...
Nema djabe ni u stare babe... :D
Putnicki vito,cdi,sa klimom...
To je nesto ovako...http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1
Ovako nije sigurno...http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=4
Procitaj opet ono sto sam madneru pisao sta treba uraditi da bi carina bila 6%.
Last edited by HAVANA on 25/03/2011 11:21, edited 1 time in total.
User avatar
japo
Posts: 1987
Joined: 06/08/2007 16:45

#38 Re: Uvoz auta

Post by japo »

:mrgreen:
User avatar
illuminated
Posts: 999
Joined: 01/10/2007 19:52
Location: BI-DE

#39 Re: Uvoz auta

Post by illuminated »

kako bi isla procedura ako hocu da uvezem vlastito auto. dakle registrovano u njemackoj,
dovezem u BIH, skinem tablice i auto odjavim...u tom slucaju nemam nikakav kupoprodajni ugovor ni ove obrasce...?

samo da platim carinu i porez (6%+17%) ?

Imam samo papir da je auto moje i saobracajnu...


Hvala puno!
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#40 Re: Uvoz auta

Post by HAVANA »

033/767-120 Spedicija.
User avatar
illuminated
Posts: 999
Joined: 01/10/2007 19:52
Location: BI-DE

#41 Re: Uvoz auta

Post by illuminated »

HAVANA wrote:033/767-120 Spedicija.
hvala!
Damir4
Posts: 7
Joined: 22/03/2011 17:55

#42 Re: Uvoz auta

Post by Damir4 »

E kao taj prvi link taj bbijelo isti jeako nije i gora limarija jbg onda mi se ne ispati jbg...
User avatar
marketleader
Posts: 393
Joined: 03/04/2010 22:56

#43 Re: Uvoz auta

Post by marketleader »

HAVANA kralj si, hvala na onom velikom postu o uvozu i naravno na ovom broju spedicije :thumbup:
User avatar
Gorštak
Posts: 784
Joined: 03/01/2008 13:27
Location: Između dva točka

#44 Re: Uvoz auta

Post by Gorštak »

@Havana, naklon do poda! :thumbup:

Da sam nadležni organ, odmah bi te kontaktirao i dao ti nemoralnu ponudu, jedno 5 k plate, auto (i atraktivnu sekretaricu kao bonus :D ) i zaposlio te da odgovaraš ljudima. Jebemti državne imbecile, niko pojma nema.
User avatar
marketleader
Posts: 393
Joined: 03/04/2010 22:56

#45 Re: Uvoz auta

Post by marketleader »

Moracu sutra okretati ove brojeve i raspitati se za uvoz auta iz Italije. Ovdje je navedeno sve sa kupoprodajnim ugovorom, ali nisam nasao informaciju kako to sve ide kad je auto vec na nasem imenu sa stranim tablicama. Zna li neko kako ide procedura?? I kako ovo za izjavu o EU porijeklu onda ide, da li da sami potpisemo ili? :)
Havana znas li ti ili neko koja je kataloska vrijednost za Audi A4 AVANT nova linija (karavan) prva registracija 28.11.2001... 1.9TDI ( I -crveno) cini mi se da je 96 kW (131 PS)??
Hvala unaprijed :thumbup:
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#46 Re: Uvoz auta

Post by madner »

Gorštak wrote:@Havana, naklon do poda! :thumbup:

Da sam nadležni organ, odmah bi te kontaktirao i dao ti nemoralnu ponudu, jedno 5 k plate, auto (i atraktivnu sekretaricu kao bonus :D ) i zaposlio te da odgovaraš ljudima. Jebemti državne imbecile, niko pojma nema.
Jah, ja sam heftu izgubio prije ovog posta i ljudi mi bukvalno nisu rekli 50% ovog.
internazionale
Posts: 2209
Joined: 30/12/2009 15:52

#47 Re: Uvoz auta

Post by internazionale »

HAVANA wrote:
HAVANA wrote:
respo wrote:
Ne radim vise taj posao. :wink:
onda mi daj jednu holandjanku malo presla itd
posto vidim da si presao na ljubav i sex ;)

Evo je sa zavrsenom homologacijom. :lol:
Image
znači homologizir'o si je
ništa majorizacija i tako to
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#48 Re: Uvoz auta

Post by HAVANA »

marketleader wrote:Moracu sutra okretati ove brojeve i raspitati se za uvoz auta iz Italije. Ovdje je navedeno sve sa kupoprodajnim ugovorom, ali nisam nasao informaciju kako to sve ide kad je auto vec na nasem imenu sa stranim tablicama. Zna li neko kako ide procedura?? I kako ovo za izjavu o EU porijeklu onda ide, da li da sami potpisemo ili? :)
Havana znas li ti ili neko koja je kataloska vrijednost za Audi A4 AVANT nova linija (karavan) prva registracija 28.11.2001... 1.9TDI ( I -crveno) cini mi se da je 96 kW (131 PS)??
Hvala unaprijed :thumbup:
Ovo ti je izjava...
The exporter of the products covered by this document declares that, except where otherwise clearly indicated, the products are of preferential EU origin
Izjavu ne smijes sam potpisivati.To mora uraditi prodavac vozila(pravno lice) i on je odgovoran za vjerodostojnost izjave.
Kataloska vrijednost(osnovica za carinu) ovog audija je oko 4500 eura +/- 20%
Kad je vozilo vec u BiH i na fizickom licu...moras nazvati spediciju i pitati za tacnu proceduru.Tesko ces zavrsiti ovo za carinu od 6%.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#49 Re: Uvoz auta

Post by HAVANA »

Gorštak wrote:@Havana, naklon do poda! :thumbup:

Da sam nadležni organ, odmah bi te kontaktirao i dao ti nemoralnu ponudu, jedno 5 k plate, auto (i atraktivnu sekretaricu kao bonus :D ) i zaposlio te da odgovaraš ljudima. Jebemti državne imbecile, niko pojma nema.



Valjda ce nekad...nekoga zaposliti,ko poznaje zakone i procedure.Za sada,katastrofa u bilo kojoj oblasti...
Sta god da radim,bilo koja djelatnost,niko nista ne zna. :evil: Sve covjek mora sam skontati i na greskama uciti... :-)
Nisam ja za drzavne sise :D
User avatar
marketleader
Posts: 393
Joined: 03/04/2010 22:56

#50 Re: Uvoz auta

Post by marketleader »

HAVANA wrote:
marketleader wrote:Moracu sutra okretati ove brojeve i raspitati se za uvoz auta iz Italije. Ovdje je navedeno sve sa kupoprodajnim ugovorom, ali nisam nasao informaciju kako to sve ide kad je auto vec na nasem imenu sa stranim tablicama. Zna li neko kako ide procedura?? I kako ovo za izjavu o EU porijeklu onda ide, da li da sami potpisemo ili? :)
Havana znas li ti ili neko koja je kataloska vrijednost za Audi A4 AVANT nova linija (karavan) prva registracija 28.11.2001... 1.9TDI ( I -crveno) cini mi se da je 96 kW (131 PS)??
Hvala unaprijed :thumbup:
Ovo ti je izjava...
The exporter of the products covered by this document declares that, except where otherwise clearly indicated, the products are of preferential EU origin
Izjavu ne smijes sam potpisivati.To mora uraditi prodavac vozila(pravno lice) i on je odgovoran za vjerodostojnost izjave.
Kataloska vrijednost(osnovica za carinu) ovog audija je oko 4500 eura +/- 20%
Kad je vozilo vec u BiH i na fizickom licu...moras nazvati spediciju i pitati za tacnu proceduru.Tesko ces zavrsiti ovo za carinu od 6%.
Sad sam zvao na Izačić i isto mi je rekao kao sto sam i ovdje procitao. Samo kad sam pitao za dadžbine on je odmah "poletio" i rekao 16% i pdv 17%, pa sam ga tu pitao zar nije stopa 6%. Eh onda je krenuo, ako ima eur1 obrazac i dokaz o porijeklu iz EU onda je 6% i rekao mi je ako je on zadnji vlasnik (lice koje uvozi,a jeste) onda to moze traziti na izlazu iz zemlje (valjda misli na izlazu iz EU). Jeli isto mora paziti ono sa punim ime i prezime, i oni silni pecati i potpisi? Sad gdje bi on to u Italiji mogao naci. Moze li pitati u tom auto salonu u kojem je kupljeno to isto auto prije 2,5godine??
Sad citao sam ovdje ako je preko 6000 eura onda je 16%, a eto kataloska je oko 4500-5000eura. A sta mislis havana hocu li moci to sa 6% ili ce me oguliti sa 16%??
Post Reply