peugeot 407 problem

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#1 peugeot 407 problem

Post by Miki123 »

ovako.kupio sam peugeot 407 polovan,2006 god. i gume su onako.jucer sam prebacio zadnje gume na prednje tockove i javila se greska da nisu dovoljno napuhane.ok.napusem ih ja i sve bude ok, da bi mi jutros javio crveni krugic i na njemu ventil kao zrak istice. Gume nisu ispuhane,javlja gresku lekke band sto u prevodu znaci puncture detected.kako da to ukinem?

Isto gdje u sarajevu da uradim dijagnostiku i da mi stave engleski jezik u comp?
Desert Wind
Posts: 1065
Joined: 01/03/2010 20:46

#2 Re: peugeot 407 problem

Post by Desert Wind »

a da ipak pogledas detaljno gume da nema ekser ili nesto slicno... :-? :-) :roll:
jeftino je to. :mrgreen:
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#3 Re: peugeot 407 problem

Post by johntra »

vrati te felge pozadi, a gume premjesti kod vulkanizera...pomiješale se felge, pa senzor javlja grešku...ista stvar i sa Lagunama kad im mijenjaš mjesto felgi...
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#4 Re: peugeot 407 problem

Post by Miki123 »

cek,ko kad se slabo razumijem.. Felge su aluminijske.da kazem da samo felge sa prednjih tockova vrati na zadnje tockove?jebo li ga senzor..
User avatar
SadaMeHuseine
Posts: 281
Joined: 15/12/2010 10:14
Location: Rajvosa

#5 Re: peugeot 407 problem

Post by SadaMeHuseine »

Samo vrati felge gdje je koja bila....sa felgama se ne igraj, sa gumama pravi kombinaciju....
irconbih
Posts: 538
Joined: 28/04/2008 19:25
Location: Ilidža

#6 Re: peugeot 407 problem

Post by irconbih »

Sto se tice jezika, pretpostavljam da se moze birati u postavkama. Barem sam ja na 307 promijenio sa njemackog na engleski. "Procesljaj" malo opcije. A dijagnostiku za 35 KM imas u servisu Igman na Ilidzi. Ovlasteni Peugeot servis.
Last edited by irconbih on 08/03/2011 13:39, edited 1 time in total.
Desert Wind
Posts: 1065
Joined: 01/03/2010 20:46

#7 Re: peugeot 407 problem

Post by Desert Wind »

jesu li ti prednje gume nizeg profila od zadnjih trenutno - samo to me zanima?
User avatar
Dr. Oetker
Posts: 139
Joined: 14/02/2011 19:23

#8 Re: peugeot 407 problem

Post by Dr. Oetker »

Napumpaj na ispravan pritisak. Moguće je da ti i spoj nije dobar kad si mijenjao. Može se to desiti i kad skineš pa vratiš isti točak, baš iz ovog razloga. Na to najviše vuče, a ovako bez kristalne kugle ti ne mogu ništa napamet reći...
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#9 Re: peugeot 407 problem

Post by Miki123 »

Otišo ventil na prednjoj gumi i ispuštala zrak. Zamijenio i sve ok.

Hvala :)
Desert Wind
Posts: 1065
Joined: 01/03/2010 20:46

#10 Re: peugeot 407 problem

Post by Desert Wind »

Miki123 wrote:Otišo ventil na prednjoj gumi i ispuštala zrak. Zamijenio i sve ok.

Hvala :)
jest - a bosnjo bi om'a da mu se ukine blinkalo na tabli :lol:
User avatar
DoradO
Posts: 4635
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#11 Re: peugeot 407 problem

Post by DoradO »

Desert Wind wrote:
Miki123 wrote:Otišo ventil na prednjoj gumi i ispuštala zrak. Zamijenio i sve ok.

Hvala :)
jest - a bosnjo bi om'a da mu se ukine blinkalo na tabli :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :bih:
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#12 Re: peugeot 407 problem

Post by Miki123 »

DoradO wrote:
Desert Wind wrote:
Miki123 wrote:Otišo ventil na prednjoj gumi i ispuštala zrak. Zamijenio i sve ok.

Hvala :)
jest - a bosnjo bi om'a da mu se ukine blinkalo na tabli :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :bih:

:dance: :lol: :D
Post Reply