Uhapšen Jovan Divjak - EDIT: OSLOBODJEN!!!

Post Reply
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#476 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by seln »

PapakizSarajeva wrote:
seln wrote:
Marija Magdalena wrote:
Prioritet je da ga Austrija oslobodi i vrati u BiH!
Ne moze ga Austrija osloboditi, jer ga nije ni uhapsila. Uhapsio ga je Interpol, koji je na neki nacin eksteritorijalan.
Hoce l' mi neko reci gdje je ambasada Interpola pa da idem tamo ??? Ne serite vise gdje ce biti protesti, samo zbunjujete narod ... Bitno je da se negdje skupimo, ambasada Austrije je dobar prijedlog ... ako nista oni ce podici dreku u EU jer se pred njihovim vratima protestuje ...
Ja, ocam, nisam ni rekao gdje ce biti protesti, posto ne zivim u Sarajevu.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#477 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Corto Maltese »

seln wrote:
Corto Maltese wrote:
seln wrote:
Mozes li ti bar na ovoj temi bez prosipanja zuci? Ima sdovoljno tema za sranje po SDP, ovo je tema o hapsenju Jove Divjaka.
Možeš li ti mene zaobići? Ovo je tema o hapšenju mog ratnog i poratnog druga a ne o tvom stalkingu.
Mozes li ti pokazati imalo dostojanstva bar na ovoj temi i ne ponasati se kao alapaca?
Izvinjavam se ostalima za offtopic, nastavite.
Očigledno je da imaš problema, ali ja nisam Doctor House, pa me zaobiđi.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#478 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Corto Maltese »

Protesti svakako. Termin je dobar, lokacija pogrešna. Predlažem sakupljanje predo Ambasadom Srbije, pa pokret ka Predsjedništvu i Ministrastvu Pravde. Sadiković je nedavno bio u Beogradu, i nije mu posao bio da se slika, nego da riješi neke stvari, koje, kao što smo sinoć saznali, nije riješio.
Last edited by Corto Maltese on 04/03/2011 09:44, edited 1 time in total.
User avatar
muha_sa
Posts: 128648
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#479 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by muha_sa »

u najmanju ruku je neukusno licno prepucavanje na ovoj temi :-)

izvinite--moradoh.
User avatar
PapakizSarajeva
Posts: 738
Joined: 17/06/2010 13:03
Location: Rajvosa

#480 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by PapakizSarajeva »

seln wrote: .
..
...
Ja, ocam, nisam ni rekao gdje ce biti protesti, posto ne zivim u Sarajevu.
Ma drug nije moj post upucen samo tebi, nego svima koji sad pametuju gdje da se odrze protesti. Bitno je da se odrze, pa makar i na Vrelu Bosne ...

Ja jos samo predlazem da svi oni koji su sacuvali svoje uniforme iz rata, iste obuku kad podju na proteste ... Pogotovo one na kojima su amblemi Patriotske Lige i Armije Republike BiH. Jovo je bio NAS general ...
User avatar
Vitez Koja
Posts: 555
Joined: 21/10/2010 13:19

#481 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Vitez Koja »

Možeš li ti mene zaobići? Ovo je tema o hapšenju mog ratnog i poratnog druga a ne o tvom stalkingu.[/quote]

Mozes li ti pokazati imalo dostojanstva bar na ovoj temi i ne ponasati se kao alapaca?
Izvinjavam se ostalima za offtopic, nastavite.[/quote]

Očigledno je da imaš problema, ali ja nisam Doctor House, pa me zaobiđi.[/quote]


Molim vas, bez prepucavanja, za to imate PP, pa se tamo prepucavajte. Uhapsen je Jovan Divjak, to je razlog sto smo na ovoj temi. Takodje, razlog postojanja ove teme da se uradi nesto konkretno sto ce ici u prilog nasem generalu!!!!!!
Fozgen
Posts: 581
Joined: 14/09/2006 12:52

#482 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Fozgen »

Trebalo bi prekinuti sve odnose sa Srbijom, odmah i pod hitno.
Sve sto ima veze sa Srbijom ljepo zamoliti da napuste teritorij BiH.
Ne osvrcuci se na zelje i misljenja RS-a.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#483 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by PipiDugaDevetka »

PapakizSarajeva wrote:
seln wrote: .
..
...
Ja, ocam, nisam ni rekao gdje ce biti protesti, posto ne zivim u Sarajevu.
Ma drug nije moj post upucen samo tebi, nego svima koji sad pametuju gdje da se odrze protesti. Bitno je da se odrze, pa makar i na Vrelu Bosne ...

Ja jos samo predlazem da svi oni koji su sacuvali svoje uniforme iz rata, iste obuku kad podju na proteste ... Pogotovo one na kojima su amblemi Patriotske Lige i Armije Republike BiH. Jovo je bio NAS general ...
iPod wrote:FTV Dnevnik 3 - Komentar Ejupa Ganica povodom hapsenja penzionisanog generala ARBiH Jovana Divjaka :

http://www.youtube.com/watch?v=5ld9X4qNNDE

Dobro je Ejup rekao, mladi ljudi ne zele da rade i da se pokrenu po pitanju ovih hapsenja :(
Ganić je, evo na ovoma linku, imenovao krivce za nerad i krivce zbog kojih sada general Jovo čami u bečkom zatvoru.

Mirni protesti bi se trebali održati na Trgu Bosne i Hercegovine ispred zgrade u kojoj je Ministarstvo sigurnosti!
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#484 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by seln »

muha_sa wrote:u najmanju ruku je neukusno licno prepucavanje na ovoj temi :-)

izvinite--moradoh.
Apsolutno se slzem s tobom. I licno prepucavanje i papagajsko krestanje o partiji koja ti ne pase.
Ne samo neukusno, vec nedostojno.
juventino77
Posts: 91
Joined: 14/09/2010 22:01

#485 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by juventino77 »

jel ima jos onih koji misle da se mogu gradit dobrosusjedski odnosi sa Srbijom u kojoj pola stanovnistva voli radikale ili slicne stranke sa maskom , popisam se svima u usta koji misle da se nesto da gradit sa nasljednicima Slobe, ono lijepa maska ista ideologija
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#486 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by VjecitiStudent »

Za jednog od rijetkih istinskih heroja proslog rata zaista vrijedi izaci na ulicu.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#487 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by PipiDugaDevetka »

Image
delightful
Posts: 1409
Joined: 07/07/2006 16:58

#488 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by delightful »

seln, opomena.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#489 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Pasiflora »

Fozgen wrote:Trebalo bi prekinuti sve odnose sa Srbijom, odmah i pod hitno.
Sve sto ima veze sa Srbijom ljepo zamoliti da napuste teritorij BiH.
Ne osvrcuci se na zelje i misljenja RS-a.
Dodala bih: ...da napuste BIH na celu sa njihovim ambasadorom!
User avatar
potpuni stranac
Posts: 807
Joined: 13/03/2008 09:54
Location: Lost at space and time

#490 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by potpuni stranac »

sitno wrote:
Fozgen wrote:Trebalo bi prekinuti sve odnose sa Srbijom, odmah i pod hitno.
Sve sto ima veze sa Srbijom ljepo zamoliti da napuste teritorij BiH.
Ne osvrcuci se na zelje i misljenja RS-a.
Dodala bih: ...da napuste BIH na celu sa njihovim ambasadorom!
mislim da bi trebalo povući i našeg ambasadora iz srbije.
User avatar
PapakizSarajeva
Posts: 738
Joined: 17/06/2010 13:03
Location: Rajvosa

#491 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by PapakizSarajeva »

sitno wrote:
Fozgen wrote:Trebalo bi prekinuti sve odnose sa Srbijom, odmah i pod hitno.
Sve sto ima veze sa Srbijom ljepo zamoliti da napuste teritorij BiH.
Ne osvrcuci se na zelje i misljenja RS-a.
Dodala bih: ...da napuste BIH na celu sa njihovim ambasadorom!
Ljudi, mozete pozivati na bojkot proizvoda iz Srbije, ali ovakve gluposti ne predlazite ... Nemojte to ciniti zbog onih Srba koji zive u BiH, a pogotovo zbog Srba koji su kao i nas general Jovo ...
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#492 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by ruud »

potpuni stranac wrote:
sitno wrote:
Fozgen wrote:Trebalo bi prekinuti sve odnose sa Srbijom, odmah i pod hitno.
Sve sto ima veze sa Srbijom ljepo zamoliti da napuste teritorij BiH.
Ne osvrcuci se na zelje i misljenja RS-a.
Dodala bih: ...da napuste BIH na celu sa njihovim ambasadorom!
mislim da bi trebalo povući i našeg ambasadora iz srbije.

TAKO I TREBA,

BOJKOT SVEGA IZ POGANE SRBIJE OD EUROBLOKA DO PSENICE (pa makar bio i ja gladan al se nece ni oni hranit na moj racun)

I PROTESTE PRED AMBASADU SRBIJE, ISTJERAT SVU GAMAD POD HITNO,

A NASEG AMBASADORA POVUCI I PREKINUTI SVE POLITICKE ODNOSE!!!
sansun
Posts: 300
Joined: 22/04/2009 17:14

#493 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by sansun »

Austrijska policija ga nije mogla uhapsiti, vec samo zadrzati. Uhapsio ga je Interpol
, a austrijski sud ce odlucivati ima li osnova za izrucenje srbiji. Ako ti se blamira, bujrum pred austrijsku ambasadu. To je ona zemlja koja nas je, mjereno po broju stanovnika, najvise podrzala i pomogla u ratu.
Možda je najbolje da se protesti održe ispred kuće onog austrijskog službenika kojio ga je na aerodrumu zadržao...hebote, ne mogu da vjerujem da opet u drugima tražimo krivca.... pa srpsko i austrijsko pravosuđe radi samo svoj posao zta razliku od naših kod kojih se gleda samo ko će koga jebati ( ovo doslovno mislim) u tim zgradama institucija....

Vi koji ste iznenađeni ovim postupkom srbijanske kuhinje 10 puta ste gori od onih koji su se iznenadili kada su oko Sarajeva počele granate padati.... upravo ta skolonost iznenađenjima je najveća mana ovog društva koje razmišlja samo iz sata u sat i sada bi još Austrijance optuživali, kakav debilizam....


Ministarstvo sigurnosti, pravde i ministarstvo vanjskih poslova su prave adrese, a usput bi se trebali zaustaviti ispred centrala SDA i SBiH koji u suštini kroje sav taj nerad tih parazita....
User avatar
memlija
Posts: 884
Joined: 16/02/2008 11:14
Location: ubehutan u lavirintu...

#494 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by memlija »

PipiDugaDevetka wrote:
PapakizSarajeva wrote:
seln wrote: .
..
...
Ja, ocam, nisam ni rekao gdje ce biti protesti, posto ne zivim u Sarajevu.
Ma drug nije moj post upucen samo tebi, nego svima koji sad pametuju gdje da se odrze protesti. Bitno je da se odrze, pa makar i na Vrelu Bosne ...

Ja jos samo predlazem da svi oni koji su sacuvali svoje uniforme iz rata, iste obuku kad podju na proteste ... Pogotovo one na kojima su amblemi Patriotske Lige i Armije Republike BiH. Jovo je bio NAS general ...
iPod wrote:FTV Dnevnik 3 - Komentar Ejupa Ganica povodom hapsenja penzionisanog generala ARBiH Jovana Divjaka :

http://www.youtube.com/watch?v=5ld9X4qNNDE

Dobro je Ejup rekao, mladi ljudi ne zele da rade i da se pokrenu po pitanju ovih hapsenja :(
Ganić je, evo na ovoma linku, imenovao krivce za nerad i krivce zbog kojih sada general Jovo čami u bečkom zatvoru.

Mirni protesti bi se trebali održati na Trgu Bosne i Hercegovine ispred zgrade u kojoj je Ministarstvo sigurnosti!
Po meni je ovo najbolja opcija ...... :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#495 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by PipiDugaDevetka »

sansun wrote:
Austrijska policija ga nije mogla uhapsiti, vec samo zadrzati. Uhapsio ga je Interpol
, a austrijski sud ce odlucivati ima li osnova za izrucenje srbiji. Ako ti se blamira, bujrum pred austrijsku ambasadu. To je ona zemlja koja nas je, mjereno po broju stanovnika, najvise podrzala i pomogla u ratu.
Možda je najbolje da se protesti održe ispred kuće onog austrijskog službenika kojio ga je na aerodrumu zadržao...hebote, ne mogu da vjerujem da opet u drugima tražimo krivca.... pa srpsko i austrijsko pravosuđe radi samo svoj posao zta razliku od naših kod kojih se gleda samo ko će koga jebati ( ovo doslovno mislim) u tim zgradama institucija....

Vi koji ste iznenađeni ovim postupkom srbijanske kuhinje 10 puta ste gori od onih koji su se iznenadili kada su oko Sarajeva počele granate padati.... upravo ta skolonost iznenađenjima je najveća mana ovog društva koje razmišlja samo iz sata u sat i sada bi još Austrijance optuživali, kakav debilizam....


Ministarstvo sigurnosti, pravde i ministarstvo vanjskih poslova su prave adrese, a usput bi se trebali zaustaviti ispred centrala SDA i SBiH koji u suštini kroje sav taj nerad tih parazita....
Gdje je Ministarstvo pravde države BiH?
User avatar
muha_sa
Posts: 128648
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#496 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by muha_sa »

sitno wrote:
Fozgen wrote:Trebalo bi prekinuti sve odnose sa Srbijom, odmah i pod hitno.
Sve sto ima veze sa Srbijom ljepo zamoliti da napuste teritorij BiH.
Ne osvrcuci se na zelje i misljenja RS-a.
Dodala bih: ...da napuste BIH na celu sa njihovim ambasadorom!
nemoguca misija jer je nasoj napacenoj zemlji navucena ledjacka kosulja u Dejtonu--skontajte to vec jednom--za sve pa i za taj potez, neprijetelji ove drzave- koji primaju platu od iste- imaju nacin da blokiraju.
zato kazem--nek je dragi bog na pomoci nasem generalu :-) a sta mi mozemo ucinit :?: mirne proteste i to je vrhunac.

naravno-moje misljenje.
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#497 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by ruud »

memlija wrote: Po meni je ovo najbolja opcija ...... :thumbup: :thumbup: :thumbup:
I TO STO PRIJE!!

DOSTA JE BILO AGRESIJE I SIKANIRANJA!!
User avatar
Vitez Koja
Posts: 555
Joined: 21/10/2010 13:19

#498 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Vitez Koja »

sansun wrote:
Austrijska policija ga nije mogla uhapsiti, vec samo zadrzati. Uhapsio ga je Interpol
, a austrijski sud ce odlucivati ima li osnova za izrucenje srbiji. Ako ti se blamira, bujrum pred austrijsku ambasadu. To je ona zemlja koja nas je, mjereno po broju stanovnika, najvise podrzala i pomogla u ratu.
Možda je najbolje da se protesti održe ispred kuće onog austrijskog službenika kojio ga je na aerodrumu zadržao...hebote, ne mogu da vjerujem da opet u drugima tražimo krivca.... pa srpsko i austrijsko pravosuđe radi samo svoj posao zta razliku od naših kod kojih se gleda samo ko će koga jebati ( ovo doslovno mislim) u tim zgradama institucija....

Vi koji ste iznenađeni ovim postupkom srbijanske kuhinje 10 puta ste gori od onih koji su se iznenadili kada su oko Sarajeva počele granate padati.... upravo ta skolonost iznenađenjima je najveća mana ovog društva koje razmišlja samo iz sata u sat i sada bi još Austrijance optuživali, kakav debilizam....


Ministarstvo sigurnosti, pravde i ministarstvo vanjskih poslova su prave adrese, a usput bi se trebali zaustaviti ispred centrala SDA i SBiH koji u suštini kroje sav taj nerad tih parazita....

Vazno je okupiti se, pa onda nije tesko setati od ambasada, centrala i institucija....Sarajevo je malo, tako da sve te ambasade, centrale, institucije su u krugu od manje od jednog kilometra. Prvo pred ambasadu Austrije da se skupimo i onda u setnju....
User avatar
PapakizSarajeva
Posts: 738
Joined: 17/06/2010 13:03
Location: Rajvosa

#499 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by PapakizSarajeva »

Vitez Koja wrote: .
..
...
Vazno je okupiti se, pa onda nije tesko setati od ambasada, centrala i institucija....Sarajevo je malo, tako da sve te ambasade, centrale, institucije su u krugu od manje od jednog kilometra. Prvo pred ambasadu Austrije da se skupimo i onda u setnju....
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4137
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#500 Re: Jovan Divjak uhapsen u Becu-ima li kraja agresiji na BiH!?

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Ih, kojih budala tamo u srbijanskom tuzilastvu. Znaju oni kolika muda Jovan ima kada se okrenuo protiv bivse JNA i Srbije, pa bi sada da mu ih napuShu. :D

Zato ce i da ga POPUShE... :D


:bih: :bih: :bih: :bih:
Post Reply