Trudnjače i porodilje online

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#11451 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by CherryLips »

Blagi rastvor hipermangana?
Sjećam se da sam mladjeg kupala kad je neki blaži osip bio...a i možda se još koža čisti, male su to bebice...
no_sikiriki
Posts: 17327
Joined: 11/12/2012 13:21

#11452 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by no_sikiriki »

suspect_zero wrote: 06/09/2022 23:08 Jeli imala neka porblema sa osipom kod beba ( nije pelenski, baš na tom mjestu nema)...beba dva mjeseca, svijetlije puti, ima problema i sa stolicom (valjda su grčevi jer se po čitav dan napinje i jedva jednom obavi)...e sad koliko se napinje sav se uznervozi i zacrveni i onda se taj osip, hrapavost i crvenilo poveća.
Vodi se računa o pranju odjeće, espumisan redovno daje, vodili su ga i pedijatru i dermatologu koji su propisali neku kupku i losion Avene (čini mi se).
Sinoć namazan jekodermom i još više se zacrvenilo pa se dr.danas iznenadila zašto je tako reagovao na jekoderm.
Jeli moguće da je alergičan na neki sastojak iz hape? do jučer koristili combiotik od danas organik hipo....dobija fino na kilaži i ne povraća hapu sem standardnog bljucanja.
Dr. smatra da će ovo uskoro proći ali nama ga žao :cry:
Imao neko iskustva sa ovim problemom?
Moj mali je imao stalno nešto, nisu mogli skontati šta je, kad ne znaju onda kažu atopijski dermatitis. Mislim da je trajalo do njegovog 8-9. mjeseca, pa se samo povuklo. Bilo je i korištenja kreme sa kortikosteroidom po par dana, pa se povuče, ali i odmah vrati prestankom upotrebe.
Znam više ljudi čija su djeca imala sličnih problema kao bebe i svima se vremenom "samo" povuklo.
Ali recimo i dalje moj ima osjetljivu kožu, pa obavezno dobije osip na moru, ili kad je imao pljuskavice, bilo je ekstremno uz neke dodatne urtikarije itd.
Summa sumarum - proći će. :mrgreen:
suspect_zero
Posts: 25858
Joined: 11/10/2008 21:45

#11453 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by suspect_zero »

Jeste, kada ga je sestra vodila rekli su da je atopijski dermatitis....kao malo da se povuklo, mada još na nekim mjestima je baš crveno i hrapavo :oops:
no_sikiriki
Posts: 17327
Joined: 11/12/2012 13:21

#11454 Re: Trudnjače i porodilje online

Post by no_sikiriki »

Da, bilo je tu više nekih pogrešnih "dijagnoza" usputno...i svako ima neki savjet, te ovo, te ono ulje, pa kupanje u kamilici (to smo mi radili), pa ova ili ona krema...svi su se u nešto "kleli", ali realno ne mislim da je išta od toga posebno pomagalo, više je to bilo neko "održavanje", mi smo ga mazali Aderma kremom da se ne bi pogoršavalo. I dan danas samo određenim deterdžentom peremo njegovu odjeću, plus tada i sada koristimo sapun Balein koji ne isušuje sa ph faktorom od 5.5.
Post Reply