Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#16976 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by seln »

Ljudi, sta je vama? Pa on je ovdje po zadatku, necijem ili vlastitom, svejedno. To sto izigrava uvrijedjenu mladu dok "Vojvode" pisaju po grobovima ubijenih civila najbolje pokazuje kakav je. I jos uvijek pokusava da nas izjednaci.
User avatar
Skijaš
Posts: 12631
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#16977 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

Šef wrote:@Skijaš, nije uopšte to tvrdio.
"Imate pravni okvir u kome možete djelovati. Mi ne moćemo ppostupiti na isti način i ljudima podijeliti otkaze bez ikakvog razloga. Ali, u ove četiri godine će sigurno biti otvoreno dovoljno radnih mjesta u smislu da će se povećavati kapaciteti državne uprave u mjeri u kojoj budemo ubrzavali tokove reformi i povećavali opšti bruto društveni proizvod. Nećemo na ovu ekonomiju i društvo zapošljavati nove ljude, nego kako se ono razvija, trebaće razvijati određene službe i određene stvari koje nam trebaju u naredne tri-četiri godine, a sada za njih nemamo novca i mogli bismo ih pametnom ekonomskom politikom imati u narednom periodu. S druge strane. jedan broj ljudi će odlaziti u penziju, drugi u pribvatna preduzeća, ići u privredu ili sektor realne ekonomije. Tako će se otvoriti prostor." 13 avgust, Oslobođenje

Izvinjavam se zbog grešaka, mrzim prekucavanje :x :-D
User avatar
Skijaš
Posts: 12631
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#16978 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

Bosnohercegovac wrote:
Potrebno je razviti alergiju na svaki oblik izjednačavanja strana, a kolega je pokušao upravo to, izjednačavati strane. I onda u tim svojim tromim pokušajima, poželi da se poziva na stavove visokog funkcionera SDP-a :-D Kad mu kažem da je taj funkcioner rekao kako će se SDP pozabaviti problemom, onda mi kaže da lažem :-)
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#16979 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hercegovac_pravi »

Čuj nema Srba u Sarajevu i pitaju se gdje su? :-) Halo bola ljudi...jel sada treba da postavljamo one youtube klipove o odlasku Srba iz Sarajeva? Jeli sada treba da postavljamo oni šest famoznih ciljeva usvojenih od strane tzv parlamenta "srpske republike BiH" ? Jeli treba možda sa postavljamo onaj govor Mate Bobana o Hrvatima koji ostanu u Sarajevu? To što pojedinci pokšavaju da fašističku politiku Franje Tuđmana i Slobodana Miloševića (koja se zasniva na tzv. "humanoj razmjeni stanovništva o kojoj postoje stotine neoborivih dokaza) prikažu kao nedostatak tolerancije na strani Bošnjaka je njihov problme. Nikako moj.
hercegovac_pravi
Posts: 6672
Joined: 14/03/2009 22:59
Location: Klinika za maDŽorizaciju

#16980 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by hercegovac_pravi »

Skijaš wrote:
hercegovac_pravi wrote:
Skijaš wrote:
http://ec.europa.eu/enlargement/pdf/key ... 009_en.pdf

"The misuse of provisions such the "entity voting" and complex rules on quorums prevents swift decision- making and, therefore, hinders reform and the country's capacity to make rapid progress towards the EU. Among other things, the problem of blockages due to the entity voting rules needs to be addressed, and a stricter definition of the vital national clause in the Constitution is necessary. .... The work of the various Parliamentary committees has been affected by inter-ethnic divergences. Entity voting has often prevented swift adoption of legislation. Overall, the work of the Parliamentary Assembly of Bosnia and Herzegovina continued to be adversely affected by the unstable political climate and insufficient administrative resources."

No to su političari u Sarajevu uglavnom ignorisali. Zašto ? Zato što im odgovara ova stagnacija, Tihić kao matičar samo u ovakvom stanju društva može dobiti službeni Phaeton pa mu zato nije u interesu da se u skorije vrijeme dođe do rješenja. Postavljaju balavce sa iskustvom u Warcraftu na ministarske pozicije, u rukovodstvo javnih institucija imenuju braću i očeve a to bi puno teže prolazilo da smo riješili problem entitetskog glasanja i da smo već na pola puta ka EU.

Zato im odgovaraju četničke zloupotrebe entitetskog glasanja i zato ne otvaraju to pitanje koje se može argumentima i dosljednošću vrlo lako riješiti.
Stagnacija se radi sa namjerom i konciznim ciljem i nije slučajna. Razlog tome nije taj na koji ti aludiraš. Kakav Tihic i trice...on ti se u svemu ovome pita haman koliko i ja...
:-D intrige i zapleti, ultratajne zavjere, mračni stratezi i tajni sastanci. Možda da snimiš film ? Nema tajnog masterplana, ti ljudi nisu kapacitet za to i vodi ih samo sujeta ili lični interes.
Kakve intrige i zapleti ? Okani se idealizma i mišljenja da će ti (nama) MZ napraviti državu jer se to neće desiti. Nije se desilo zadnjih 20-tak godina, zašto misliš da će sada promijeniti svoj pristup?
A film neću sigurno snimati a isto tako neću zabijati glavu u pjesak i tješiti se o "demokratskim kapacitetima" druge strane. Takva stvar kao "demokratski kapacitet "druge strane" jednostavno ne postoji.
Uostalom čemu snimanje filma kada su ove stvari o kojima ja pišem uveliko poznate svkome iole informisanom pojedincu?
User avatar
Skijaš
Posts: 12631
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#16981 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

hercegovac_pravi wrote:Čuj nema Srba u Sarajevu i pitaju se gdje su? :-) Halo bola ljudi...jel sada treba da postavljamo one youtube klipove o odlasku Srba iz Sarajeva? Jeli sada treba da postavljamo oni šest famoznih ciljeva usvojenih od strane tzv parlamenta "srpske republike BiH" ? Jeli treba možda sa postavljamo onaj govor Mate Bobana o Hrvatima koji ostanu u Sarajevu? To što pojedinci pokšavaju da fašističku politiku Franje Tuđmana i Slobodana Miloševića (koja se zasniva na tzv. "humanoj razmjeni stanovništva o kojoj postoje stotine neoborivih dokaza) prikažu kao nedostatak tolerancije na strani Bošnjaka je njihov problme. Nikako moj.
http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/080827005

Ne treba zatvarati oči pred problemom, problem postoji i svi trebaju dati svoj doprinos da se te pojave suzbije. Ne treba pristati na izjednačavanje strana ali ne treba misliti ni da je sve sa ove naše strane idealno. To će se naravno s vremenom riješiti, mladi iz Lukavice, sa Sokoca i Pala će sve više tražiti svoj hljeb i smještaj u Sarajevu i vratiće se atmosfera u kojoj nije bitno ko je šta. Ali da bi se to desilo, Sarajevo sigurno ima dvorišta koje treba očistiti. Nadam se da je ova nova vlast ta koja će se ozbiljno pozabaviti problemom.
User avatar
Skijaš
Posts: 12631
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#16982 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

hercegovac_pravi wrote:Uostalom čemu snimanje filma kada su ove stvari o kojima ja pišem uveliko poznate svkome iole informisanom pojedincu?
Meni nisu a trudim se biti informisan. Pa ako ti nije mrsko, pojasni mi detalje tog plana. Ja tvrdim da međunarodna zajednica nije aktivnija u rješavanju ovih blokada jer Sarajevo nije dosljedno u svom nastupu, nego svako malo koketira sa četnicima i HDZ-om. To u suštini veže ruke našim saveznicima u Briselu i Vašingtonu jer ne mogu oni braniti interese BiH ako ih Tihić i Silajdžić gaze. Iz ovog se lako može izaći, Sarajevo treba stati iza jedinstvenog stava : moramo riješiti problem blokada ako istinski želimo napredak ove zemlje, a sve drugo je gubljenje vremena. Tek tada možemo očekivati podršku međunarodne zajednice.

To je moje shvatanje situacije. Šta je tvoje ?
1mustra
Posts: 798
Joined: 04/11/2010 22:12

#16983 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 1mustra »

Boom71 wrote:
1mustra wrote:
Boom71 wrote:Mislim da postoji strah u djelu MZ ako bi se pitanje rjesavalo vojno sa ucesem domacih snaga.
Tako je, Europljani ne spavaju mirno zbog BiH, prosjecan Talijan ili Francuz je u panicnom strahu od toga da bi u BiH moglo doci do rata, vise od 100.000 mrtvih, ko zna koliko ranjenih, raseljenih, unistenih gradova i tvornica.
Kada sam napisao "...dijelu MZ.." mislio sam na politicare koji prate situaciju u BH i na Balkanu,kojima je to posao,kontas?

:lol:
To sam i mislio, nije u redu da se ljudi u BiH medjusobno poubijaju, jer nekoliko Europljana koji prate situaciju u BiH ipak treba mirno da spavaju i idu na godisnji bez mobitela. Ne treba se zamijeriti Europi.

Zanemaricemo to da oni koji prate mirnu situaciju u kojoj se nista ne desava imaju manju tezinu nego da prate goruci problem sa stotinama tisuca mrtvih.
User avatar
pici
Posts: 43598
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#16984 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by pici »

Pudarić o mogućnosti ukidanja Vijeća naroda RS-a
Petak, 12 August 2011


Potpredsjednik Federacije BiH Svetozar Pudarić naglasio je danas da se jednim dijelom slaže s ocjenom Milorada Dodika da Vijeće naroda RS-a nije ono što bi trebalo da bude u Republici Srpskoj.

"Krajnje je vrijeme da se otvore razgovori o poziciji Vijeća naroda RS-a i to na način kako bi se njegovi kapaciteti i nadležnosti u potpunosti izjednačili s kapacitetima i nadležnostima Doma naroda Parlamenta FBiH i Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH", ističe Pudarić.

On smatra neodrživim da se gotovo sve aktivnosti Vijeća svode na ulaganje veta na odluke Narodne skupštine RS-a.

"Spremni smo prihvatiti takvu vrstu razgovora i dogovora i nadamo se da su oni koji su to pitanje pokrenuli shvatili svu ozbiljnost problema. Nadam se da će pokazati da su ozbiljni i zreli političari koji se ne bave politikantskim nadmudrivanjem već su posvećeni temeljnim postulatima moderne demokratije", mišljenja je potpredsjednik FBiH.

Pudarić je ujedno podsjetio sve kojima je "sjećanje okraćalo" da amandmani proizašli iz presude Ustavnog suda BiH jesu proglašeni od OHR-a, ali da ih je Narodna skupština RS-a pod predsjedavanjem Dragana Kalinića sama usvojila bez nametanja, saopćila je Press služba Kabineta potpredsjednika FBiH.

(FENA)

toliko o "ugroženostima" i "nametanjima"...riba smrdi od glave a ne od repa...tako da nebi bilo loše da se provjere vlasniČki kartoni u "Maticama" pa da vidimo kome je stalo do ove BiH il do službe za drugu državu....nemre jednom gujcom na dvije stolice. :bih:
1mustra
Posts: 798
Joined: 04/11/2010 22:12

#16985 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 1mustra »

Skijaš wrote: Meni nisu a trudim se biti informisan. Pa ako ti nije mrsko, pojasni mi detalje tog plana. Ja tvrdim da međunarodna zajednica nije aktivnija u rješavanju ovih blokada jer Sarajevo nije dosljedno u svom nastupu, nego svako malo koketira sa četnicima i HDZ-om. To u suštini veže ruke našim saveznicima u Briselu i Vašingtonu jer ne mogu oni braniti interese BiH ako ih Tihić i Silajdžić gaze. Iz ovog se lako može izaći, Sarajevo treba stati iza jedinstvenog stava : moramo riješiti problem blokada ako istinski želimo napredak ove zemlje, a sve drugo je gubljenje vremena. Tek tada možemo očekivati podršku međunarodne zajednice.

To je moje shvatanje situacije. Šta je tvoje ?
Ustav BiH (vazi dijelom i za FBiH) je cijeli sazdan on balansiranja politicke moci, sto ti nazivas "blokadama", sto dalje znaci da mislis treba skroz mijenjati ovaj ustav. Ono sto ne razumijem je zasto mislis da ce Brisel i/ili Vasington nametnuti novi ustav BiH 15 godina poslje rata? Merkel je jasno pokazala da ce politika prije biti ignoriranje i izolacija BiH nego dublje mjesanje u unutarnje stvari.

Hipoteticki, sta ako taj eventualni nametnuti ustav bude josh gori od ovog, recimo da ima tri entiteta i manje centralnih institucija?
User avatar
Skijaš
Posts: 12631
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#16986 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

1mustra wrote:
Skijaš wrote: Meni nisu a trudim se biti informisan. Pa ako ti nije mrsko, pojasni mi detalje tog plana. Ja tvrdim da međunarodna zajednica nije aktivnija u rješavanju ovih blokada jer Sarajevo nije dosljedno u svom nastupu, nego svako malo koketira sa četnicima i HDZ-om. To u suštini veže ruke našim saveznicima u Briselu i Vašingtonu jer ne mogu oni braniti interese BiH ako ih Tihić i Silajdžić gaze. Iz ovog se lako može izaći, Sarajevo treba stati iza jedinstvenog stava : moramo riješiti problem blokada ako istinski želimo napredak ove zemlje, a sve drugo je gubljenje vremena. Tek tada možemo očekivati podršku međunarodne zajednice.

To je moje shvatanje situacije. Šta je tvoje ?
Ustav BiH (vazi dijelom i za FBiH) je cijeli sazdan on balansiranja politicke moci, sto ti nazivas "blokadama", sto dalje znaci da mislis treba skroz mijenjati ovaj ustav.
Govorim o privremenoj suspenziji jedne odredbe, jer nema logike da 10 četnika u parlamentu ima mogućnost da blokira funkcionisanje Predstavničkog doma kojeg čine 42 poslanika. Znači da ta suspenzija entitetskog glasanja bude privremene prirode, dok BiH ne uđe u EU, te da se suspenzija odnosi samo na pitanja vezana za zakone čije donošenje od nas zatraži Brisel.

Ili, da se na postojeću odredbu doda mehanizam kojim bi se pred Ustavnim Sudom BiH moglo osporiti obaranje određenog zakona entitetskim glasanjem.

Kao što vidiš, ne radi se o novom ustavu.
1mustra
Posts: 798
Joined: 04/11/2010 22:12

#16987 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by 1mustra »

Skijaš wrote: Govorim o privremenoj suspenziji jedne odredbe, jer nema logike da 10 četnika u parlamentu ima mogućnost da blokira funkcionisanje Predstavničkog doma kojeg čine 42 poslanika.
Genijalno, dakle nije promjena ustava, nego suspenzija dijela ustava. :lol:

Zasto ima logike da 22 "balije" odlucuju o cijeloj BiH iako ih se bira samo sa dijela BiH u kojem zivi 50% stanovnika, dok se volja drugih 50% ne treba pikati.
User avatar
Skijaš
Posts: 12631
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#16988 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

1mustra wrote:
Skijaš wrote: Govorim o privremenoj suspenziji jedne odredbe, jer nema logike da 10 četnika u parlamentu ima mogućnost da blokira funkcionisanje Predstavničkog doma kojeg čine 42 poslanika.
Genijalno, dakle nije promjena ustava, nego suspenzija dijela ustava. :lol:
Privremena suspenzija jedne odredbe, a i to samo u vezi sa zakonima čije donošenje od nas traži Brisel.
Zasto ima logike da 22 "balije" odlucuju o cijeloj BiH iako ih se bira samo sa dijela BiH u kojem zivi 50% stanovnika, dok se volja drugih 50% ne treba pikati.
Nećemo tako Dino :-D Srbe se mora odvojiti od bolesnog projekta i zato je sasvim u redu Dodika zvati velikosrbinom ili četnikom. Dodikovu ideologiju ne možeš predstaviti kao nešto legitimno i prihvatljivo sakrivanjem iza srpskog naroda. Ne možemo ovdje biti neutralni, četnicima ih se zvalo u ratu, njihovu bolesnu ideologiju ne treba relativizirati ni u miru.
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#16989 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by CSKA »

Zasto onda nije uredu zvati Covica i njegov HDZ,ustasama.I oni isto hoce da parcaju drzavu,u proslosti su vec pravili konc.logore i etnicka ciscenja,para drzavu...zasto su oni samo HDZ,a ne ustase.Ne razumijem tu razliku izmedju SNDS-a(i skoro 99% stranaka iz RS-a) i HDZ-a.Zasto su jedni cetnici,a drugi samo HDZ ?
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#16990 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by zavrzlama »

CSKA wrote:Zasto onda nije uredu zvati Covica i njegov HDZ,ustasama.I oni isto hoce da parcaju drzavu,u proslosti su vec pravili konc.logore i etnicka ciscenja,para drzavu...zasto su oni samo HDZ,a ne ustase.Ne razumijem tu razliku izmedju SNDS-a(i skoro 99% stranaka iz RS-a) i HDZ-a.Zasto su jedni cetnici,a drugi samo HDZ ?
Zato sto HDZ-ovi imaju istinsku opoziciju medju hrvatima u BIH....SNSD nema.
Zato sto makar i neiskreno HDZ-ovi imaju ono "BIH" u svom imenu..SNSD nema..
Zato sto je masa HDZ-ovih glasaca tokom agresije na BIH se u jedinicama HVO-a borila za nezavisnu i cjelovitu BIH...SNSD simpatizeri nisu..

Zato sto je HDZ matica proitiv podjele i unistenja BIH...SNSD matica je konstantno protiv BIH..
Zato sto probosanske snage znaju da je HDZ politika , politika interesa..SNSD je politika ideologije i to antibosanske do srzi..
Zato sto se HDZ-vi makar neiskreno ogradjuju od ustastva ,dok od cetnistva SNSD ne..

treba li jos...
User avatar
Skijaš
Posts: 12631
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#16991 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

CSKA wrote:Zasto onda nije uredu zvati Covica i njegov HDZ,ustasama.I oni isto hoce da parcaju drzavu,u proslosti su vec pravili konc.logore i etnicka ciscenja,para drzavu...zasto su oni samo HDZ,a ne ustase.Ne razumijem tu razliku izmedju SNDS-a(i skoro 99% stranaka iz RS-a) i HDZ-a.Zasto su jedni cetnici,a drugi samo HDZ ?
Pa jesu ustaše, ali ako koristim taj termin, sagovornici, koji su obično nekorektni, će pokušati skrenuti temu na HSP. I ja onda svaki put moram objašnjavati zašto ovaj današnji HSP nije isti kao HSP iz nekih radikalnijih vremena. Ovaj HSP ne dovodi u pitanje teritorijalni integritet države, ovaj je HSP odustao od etničke podjele, ovaj je HSP prihvatio konstruktivno djelovanje u cilju poboljšanja stanja svih građana ove zemlje, itd.

Zato ne koristim termin ustaše, zbog te mogućnosti da se minira diskusiju.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#16992 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by KatarinaKosaca »

Skijaš wrote:Pa jesu ustaše, ali ako koristim taj termin, sagovornici, koji su obično nekorektni, će pokušati skrenuti temu na HSP. I ja onda svaki put moram objašnjavati zašto ovaj današnji HSP nije isti kao HSP iz nekih radikalnijih vremena. Ovaj HSP ne dovodi u pitanje teritorijalni integritet države, ovaj je HSP odustao od etničke podjele, ovaj je HSP prihvatio konstruktivno djelovanje u cilju poboljšanja stanja svih građana ove zemlje, itd.
Nije ni onaj HSP dovodio u pitanje granicu na Drini :D .
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#16993 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bosnolog »

Skijaš wrote:
CSKA wrote:Zasto onda nije uredu zvati Covica i njegov HDZ,ustasama.I oni isto hoce da parcaju drzavu,u proslosti su vec pravili konc.logore i etnicka ciscenja,para drzavu...zasto su oni samo HDZ,a ne ustase.Ne razumijem tu razliku izmedju SNDS-a(i skoro 99% stranaka iz RS-a) i HDZ-a.Zasto su jedni cetnici,a drugi samo HDZ ?
Pa jesu ustaše, ali ako koristim taj termin, sagovornici, koji su obično nekorektni, će pokušati skrenuti temu na HSP. I ja onda svaki put moram objašnjavati zašto ovaj današnji HSP nije isti kao HSP iz nekih radikalnijih vremena. Ovaj HSP ne dovodi u pitanje teritorijalni integritet države, ovaj je HSP odustao od etničke podjele, ovaj je HSP prihvatio konstruktivno djelovanje u cilju poboljšanja stanja svih građana ove zemlje, itd.

Zato ne koristim termin ustaše, zbog te mogućnosti da se minira diskusiju.
HSP BiH :thumbup:
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#16994 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by CSKA »

@zavrzlama

Nisam trazio tvoj odgovor vec od Skijasa,nemas potrebe da odgovaras umjesto njega.

I lupas nevidjeno.

Kakve veze ima sto HDZ ima istinsku opoziciju medju hrvatima.Ja sam pitao zasto se HDZ ne zove ustasama,a ne njihova opozicia.Kao i svaki put izvrces rijeci.

Druga stvaka,HDZ ima onu neiskrenu BiH u sebi.Pa zar nije uvijek bila prica sa cetnicima se zna na cemu si,a sa ustasama nikad ne znas kada ce ti zabiti noz u ledja.

Tacno bila je masa HDZ-ovih glasaca koja se borila za nezavisnu BiH.Pogotovo od 1993.Pokazali su se na dijelu,uskoro ce presuda hrvatskoj sestorci i njihovoj borbi za Bosnu.

Ovaj treci pasus ne znam vrijedi li komentarisati.HDZ matica nije protiv unistenja BiH.Covic ne radi na unistenju BiH sa Dodikom ? Sta lupas ? Daj saberi se nekad kad pises i razmisli dva puta.Toliko price na forumu i od samog tebe o trecem entitetu i stolnom gradu koji Covic hoce i onda ti ovo lupis.A ko je bio prije njega.Onaj Ante samouprava sto je pobjegao u Hrvatsku,a prije njega ovi iz Haga...

I slag na tortu HDZ se makar neiskreno ogradjuje od ustastva :skoljka: :?: Ti kad ga lupis,lupis ga za nobela.

Ne treba jos,ne mogu da citam tvoju suplju i opravdavanje HDZ-a i njegovih zlocina.


Edit

Sad sam tek procitao skijasov post.

Pusti ti sta drugi misle.Jesu li ili nisu.Nema suplje,slazes se.A bombasa ce uvijek biti koji ce skretati na ono sto njima odgovara.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#16995 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bosnolog »

KatarinaKosaca wrote:
Skijaš wrote:Pa jesu ustaše, ali ako koristim taj termin, sagovornici, koji su obično nekorektni, će pokušati skrenuti temu na HSP. I ja onda svaki put moram objašnjavati zašto ovaj današnji HSP nije isti kao HSP iz nekih radikalnijih vremena. Ovaj HSP ne dovodi u pitanje teritorijalni integritet države, ovaj je HSP odustao od etničke podjele, ovaj je HSP prihvatio konstruktivno djelovanje u cilju poboljšanja stanja svih građana ove zemlje, itd.
Nije ni onaj HSP dovodio u pitanje granicu na Drini :D .
Savezna BiH (Bosna i Hrvatska) ili Bosan od Drine i Sandzaka do Istre ili Hrvatska od Istre do Drine i Sandzaka :oops:
User avatar
Skijaš
Posts: 12631
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#16996 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

Bosnolog wrote:
KatarinaKosaca wrote:
Skijaš wrote:Pa jesu ustaše, ali ako koristim taj termin, sagovornici, koji su obično nekorektni, će pokušati skrenuti temu na HSP. I ja onda svaki put moram objašnjavati zašto ovaj današnji HSP nije isti kao HSP iz nekih radikalnijih vremena. Ovaj HSP ne dovodi u pitanje teritorijalni integritet države, ovaj je HSP odustao od etničke podjele, ovaj je HSP prihvatio konstruktivno djelovanje u cilju poboljšanja stanja svih građana ove zemlje, itd.
Nije ni onaj HSP dovodio u pitanje granicu na Drini :D .
Savezna BiH (Bosna i Hrvatska) ili Bosan od Drine i Sandzaka do Istre ili Hrvatska od Istre do Drine i Sandzaka :oops:
Ili unija i sa Srbijom i sa Hrvatskom, ili ni jedno ni drugo. Treba biti fer prema sva tri naša naroda.
User avatar
Skijaš
Posts: 12631
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#16997 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Skijaš »

CSKA wrote:Jesu li ili nisu.
Jesu.
radostan dan
Posts: 27096
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#16998 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by radostan dan »

Bosnolog wrote:
KatarinaKosaca wrote:
Skijaš wrote:Pa jesu ustaše, ali ako koristim taj termin, sagovornici, koji su obično nekorektni, će pokušati skrenuti temu na HSP. I ja onda svaki put moram objašnjavati zašto ovaj današnji HSP nije isti kao HSP iz nekih radikalnijih vremena. Ovaj HSP ne dovodi u pitanje teritorijalni integritet države, ovaj je HSP odustao od etničke podjele, ovaj je HSP prihvatio konstruktivno djelovanje u cilju poboljšanja stanja svih građana ove zemlje, itd.
Nije ni onaj HSP dovodio u pitanje granicu na Drini :D .
Savezna BiH (Bosna i Hrvatska) ili Bosan od Drine i Sandzaka do Istre ili Hrvatska od Istre do Drine i Sandzaka :oops:
Ne jadan ne bio, to su - vlažni snovi -, karakteristični za - one druge -. :mrgreen:
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#16999 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Bosnolog »

Skijaš wrote:
Ili unija i sa Srbijom i sa Hrvatskom, ili ni jedno ni drugo. Treba biti fer prema sva tri naša naroda.
Ma to ja malo dopunio @Katarinin post, :mrgreen:

Konfederacija bivsih Republika ex YU nije odgovarala velikosrpskim SANU planerima oni su zeljli Srboslaviju,....

Savez RBiH sa Hrvatskom,dviju drzava u vrijeme kada smo bili zrtve istog velikosrpskog zla, slobdno mogu reci zauvijek je unistio HDZ BiH jos 1993 godine,...
Last edited by Bosnolog on 29/08/2011 20:36, edited 1 time in total.
User avatar
Boom71
Posts: 948
Joined: 26/08/2008 10:34
Location: Kovacici

#17000 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Boom71 »

Bezveze se palite...

Uvijek izleti ovaj problem sa Srbima i Cetnicima i Ustasama i...satro SDP multi...

Cinjenica je da je velikosrpska politika jedan veliki i ozbiljan projekat,mocan i opasan i tacno definisan!Ako nisi za cjelokupan paket,onda nisi dobar srbin i sljede sankcije(od sitnih podjebavanja u drustvu,nogiranja i ignorisanja u raji,pa do gubitka glave,etketiranja da si Srbin Federalac...).Vjerujem da je to jedan od razloga sto u Srba nema,barem ozbiljno,nekih poziva za suzivot i sl.
Znaci,nije se prepoznatljivo pojavila jedna druga opcija,recimo srpska ProBH stranka,tako da se fakat stice dojam da ogromna vecina Srba jase na tom nacionalistickom talasu.

Kod Hrvata je nesto drugacija situacija,sto se vec i napisano.

I da,bezveze je vezati Bosnajcki nacionalizam sa BH nacionalizmom tamo gdje ga nema,sto ne znaci da ne postoji.
Locked