Edin Džeko

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

User avatar
avetinja
Posts: 31437
Joined: 19/07/2014 13:31

#48126 Re: Edin Džeko

Post by avetinja »

drug_profi wrote: 09/07/2023 01:41 Ja ovdje govorim u svoje ime, ne u ime naroda ili građana.
I govorim šta mislim i kako mislim da to izgleda izvan naseg lonca.
Ne slazes se? Ok. Zaboli me. Imas pravo da se ne slazes.
Problem je što stvar doživljavaš vrlo lično i što je preslikavaš na situaciju koja se ne bi trebala gledati iz tog ugla. Nisam vidio burne reakcije stranih medija, što govori u prilog tome. Jedino je Dinamo Kijev imao oštriju reakciju, koliko sam upratio. U redu, to je neki tvoj ugao gledanja, zaboli me za to na kraju krajeva, ali onda nema svrhe voditi raspravu, jer nedostaje uzimanje u obzir šire slike koja je potrebna za raspravu.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5135
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#48127 Re: Edin Džeko

Post by oldtajmer »

"Turska je naša mati, tako je bilo, tako će i ostati"
svojevremeno je reis ceric govorio ovako, a posto kod nas vjerovatno vecina naroda tako misli ko je onda dzeko da misli drugacije :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50779
Joined: 16/07/2012 16:00

#48128 Re: Edin Džeko

Post by drug_profi »

Može se vidjeti na ovom forumu da nikad nisam ni jedne ruzne napisao i da sam ga branio kad su ga svi napadali.

Ali sad je polozio.
Rusija je i nas neprijatelj. Neznam zasto je to tesko shvatiti?
I trenutno je u zlocinackom ratu protiv mirne susjedne zemlje gdje provodi svo ono zlo koje je Srbija provodila ovdje.
Dakle u ravni da je 1994 otisao da igra u Fener koji bi otisao na pripremni turnir u Beograd.
User avatar
avetinja
Posts: 31437
Joined: 19/07/2014 13:31

#48129 Re: Edin Džeko

Post by avetinja »

HelaS wrote: 09/07/2023 01:47 Imao je pravo da odbije odlazak u Rusiju, i trebo je to učiniti. Najprije kao čovjek, jer je Rusija država koja ubija ljude druge države i uništava je. Potom i kao podrška narodu Ukrajine, jer bi njegovo odbijanje da bude u agresorskoj državi odjeknulo u Svijetu. I treće - jer je Rusija neprijatelj njegove obje države, i Hrvatske i BiH. Nije morao biti ljigav i beskrupulozan, kao Turci. Nije sve ni u novcu, obraz je mnogo vrijedniji. Više ga nema :(
Ako ćemo se voditi čistim, beskompromisnim idejama onda nije ni trebao ići u Tursku, jer je Turska naš okupator. Također, nije trebao uzimati hrvatsko državljanstvo, jer je Hrvatska naš agresor. Donekle su izostale reakcije za ta dva slučaja, pogotovo za Tursku.
Sumnjam da je Džeko toliko značajan da njegove riječi odjekuju tako jako. Takva slava ipak pripada nekim zvučnijim imenima.
Da, Rusija je neprijatelj Bosne i Hercegovine. Mada je Džeko sa drugim igračima trebao već ranije povući neke poteze za svoju državu, prije svega mislim na distanciranje od Vice Zeljkovića, umjesto da mu pjevaju pjesme o helikopteru. Tu je opet izostala kritika naroda, što je u određenoj mjeri ključno. Sve to, uz odsustvo reakcije ostalih saigrača (nisam primijetio da se neko oglasio) je uslovilo ovu šutnju.
User avatar
drug_profi
Posts: 50779
Joined: 16/07/2012 16:00

#48130 Re: Edin Džeko

Post by drug_profi »

Eto naveo si jos cinjenica koje podupiru moju odluku da je on fakticki moralna nula.

Hrvatska je BILA agresor kao i Turska. Više nisu i ne rade protiv cjelovitosti BiH i protiv opstanka Bosne i Bosanaca/Bošnjaka.
Imaju svoje interese koji nam se nemoraju sviđati ali su legitimni i ne ukljucuju nasilje.

Rusija sa Srbijom ima sasvim druge ideje.
HelaS
Posts: 5733
Joined: 22/09/2018 13:21

#48131 Re: Edin Džeko

Post by HelaS »

avetinja wrote: 09/07/2023 02:05
HelaS wrote: 09/07/2023 01:47 Imao je pravo da odbije odlazak u Rusiju, i trebo je to učiniti. Najprije kao čovjek, jer je Rusija država koja ubija ljude druge države i uništava je. Potom i kao podrška narodu Ukrajine, jer bi njegovo odbijanje da bude u agresorskoj državi odjeknulo u Svijetu. I treće - jer je Rusija neprijatelj njegove obje države, i Hrvatske i BiH. Nije morao biti ljigav i beskrupulozan, kao Turci. Nije sve ni u novcu, obraz je mnogo vrijedniji. Više ga nema :(
Ako ćemo se voditi čistim, beskompromisnim idejama onda nije ni trebao ići u Tursku, jer je Turska naš okupator....
Nisam dalje čitao.
User avatar
avetinja
Posts: 31437
Joined: 19/07/2014 13:31

#48132 Re: Edin Džeko

Post by avetinja »

drug_profi wrote: 09/07/2023 02:10 Eto naveo si jos cinjenica koje podupiru moju odluku da je on fakticki moralna nula.

Hrvatska je BILA agresor kao i Turska. Više nisu i ne rade protiv cjelovitosti BiH i protiv opstanka Bosne i Bosanaca/Bošnjaka.
Imaju svoje interese koji nam se nemoraju sviđati ali su legitimni i ne ukljucuju nasilje.

Rusija sa Srbijom ima sasvim druge ideje.
To je već davno trebalo reći. Zato mene ovakvi potezi ne iznenađuju i trudim se posmatrati ih što je više moguće realno u odnosu na njega samoga i na situaciju oko njega.

Za Hrvatsku se ne bih složio, jer oni love u mutnom, ali u manjoj mjeri nego Srbija. Turska nas nastoji iskoristiti koliko god može.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5371
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#48133 Re: Edin Džeko

Post by Slo Burner »

Zeljo igra protiv Minska, nije velika razlika
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#48134 Re: Edin Džeko

Post by Matijevic_Vlado »

Al kakvim se glupostima ljudi bave dok dosta Ukrajinaca i Rusa sunca guzove po Jadranu. :bih:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45476
Joined: 29/12/2005 01:20

#48135 Re: Edin Džeko

Post by jeza u ledja »

Ja na temi o Ukrajini sazno da je Dzeko presao u Fener. :lol: Klub je karina realno i ne volim ih nikako (od istanbulskih klubova). Ali ova prica o Ukrajini i Dzeki je bezveze totalno.
Jest, bio bi fazon kad bi napravio neki protest ovo ono, ali je glupo njega napadati sto ide s klubom (s kojim je tek potpisao) u Rusiju.Uostalom ima tamo i jos nekih imena pa sumnjam da oni protestuju.
User avatar
ljevoruki
Posts: 4756
Joined: 20/05/2011 22:49

#48136 Re: Edin Džeko

Post by ljevoruki »

Nije mu ovo trebalo.
Ipak je kapiten reprezentacije drzave protiv koje Rusija vodi prljavu politicku kampanju.
Moguce je da mu Amerika uskrati vizu ako odluci da ode u posjetu.
Neka, sam pao, sam se ubio.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63390
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#48137 Re: Edin Džeko

Post by BarbaDue »

Nije igrao protiv Zenita
Anquilla
Posts: 2414
Joined: 25/04/2016 19:31

#48138 Re: Edin Džeko

Post by Anquilla »

Istini za volju, reprezentativci BiH su jedni od rijetkih u svijetu koji su imali sansu da stanu uz Ukrajince, zbog nesposobnog Saveza koji je dogovorio utakmicu s Rusijom.
Obzirom da je otkazana zbog negodovanja igraca, a da su Pjanic, Dzeko, Ahmedhodzic i jos neki javno reagovali, mislim da su pokazali koga podrzavaju.

Ovo je bruka Fenerbahcea, poslodavac naredio, oni ih placaju, ne mogu igraci javo iskazati neslaganje.
Tek je dosao, ne vidim da je puno mogao uraditi.
User avatar
Laplace
Posts: 10508
Joined: 19/11/2012 18:37

#48139 Re: Edin Džeko

Post by Laplace »

drug_profi wrote: 08/07/2023 21:12
avetinja wrote: 08/07/2023 18:01

Aktuelna situacija važi i za Srbiju, jer nikada se nisu pokajali za zločine, a svoju politiku jednako provode i danas.
Protiv Srbije nisu na snazi sankcije cijelog civilizovanog svijeta, a protvi Rusije jesu. I svaka gesta bosanaca se pika kad se gleda na kojoj smo strani, u kojem od tih svjetova, jer nemamo zvanicni stav. Da je BiH stala cvrsto i javno u koaliciju za odbranu ukrajine onda bi Dzekin potez bio samo njegova sramota, ovako svoju sramotu prebacuje i na nas.
Da.

Osim toga, Džeko je u situaciji da komotno može da odbije da igra. Kao igrač je postigao i više nego dovoljno, ima ko zna koliko miliona na računu i ispunjene sve uslove da pokaže kičmu i odbije bilo kakvu saradnju sa zemljom koja je više puta prijetila da će BiH sravniti sa zemljom.

Btw, nećemo se praviti ludi pa zaboraviti da je trenutna politika Srbije (i, između ostalog, odnos prema susjednim zemljama) diktirana iz Kremlja. Slikovito rečeno: iz Vučića progovara Putin.
User avatar
Laplace
Posts: 10508
Joined: 19/11/2012 18:37

#48140 Re: Edin Džeko

Post by Laplace »

avetinja wrote: 09/07/2023 00:23
drug_profi wrote: 08/07/2023 22:56 Dobro, ali samo treba imati na umu da su njihove zemlje stale punim kapacitetom na pravu stranu.
A naša nit smrdi nit miriše. Imali smo Biserine satanke sa Lavrovim kad je rat već počeo. Imamo sad Dodika koji ide u Moskvu da liže dupe i puši qurac ne bil dobio pare od moralne nakaze i ljudskog kepeca.
I Evropa kojoj težimo, i NATO kojeg želimo, u nedostatku zvanične politike BiH u odnosu na ovu agresiju ne gledaju to kao ličnu stvar pojedinca, nego se time može ojačati teza da je BiH proruska.
I na kraju, ali najvažnije, njemu ne treba to. Znači boli ga kurac i za Ševčenka i za sve što je pričao.
Maske su pale.
Stranci su sigurno upoznati sa time zašto mi ne možemo formirati jednoobraznu politiku. Mislim da su i Ukrajinci upoznati, jer je neko dijelio slike objava kako Ukrajinci shvataju da su Bošnjaci i Hrvati uz njih, dok su Srbi okrenuti Rusiji. Čini mi se da je to bilo u periodu kada je reprezentacija trebala igrati prijateljsku utakmicu protiv Rusije.
Na sve to se nadovezuje pitanje o NATO i EU putu. Stranci vrlo dobro znaju mišljenje naroda i predstavnika vlasti.
Ako će šutnja Džeke na to što je klub u kojem igra odlučio provesti pripreme u Rusiji biti razlog da se čitav narod proglasi rusofilima, onda su standardi zapadnjaka na nižem nivou od ruskih, a usuđujem se reći da to sigurno nije tako i da je stav Džeke u svemu tome nebitan. Suludo je raspravljati o ovome kao nečemu što će nas odvojiti od NATO pakta i EU.
A mi zapravo već podržavamo Ukrajinu, jer izvozimo oružje prema njoj. To je nešto što Džekina izostala reakcija ne može pokvariti. Na primjer: Mogu se svi igrači Ferencvaroša uslikati sa zastavom Ukrajine, ali to Mađarskoj neće stvoriti proukrajinski identitet, jer Orban i ostali političari vuku konce u suprotnom pravcu.
Ne znam šta on misli o tome, ali možda to doživljava kao dio ugovora koji mora ispuniti, jer zapravo i mora. Mislim da se niko od ostalih igrača nije oglasio, što bi moglo ići u prilog tome.
Da, Ukrajinci su upoznati sa stavom makar Bošnjaka, koji su protiv agresije Rusije (a i Hrvati bi trebali biti, jer je i na nji i na nas relativno nedavno izvršena agresija).

Opet, Džeko je mogao i morao odbiti pripreme u Rusiji jer je, realno, to u mogućnosti. Mogao bi naprosto prestati se baviti profesionalnim fudbalom (ionako je na zalasku karijere) a da ne osjeti to ni na koji poseban način (možda jedino da mu bude dosadno).

Da se razumijemo, ja na njegovom mjestu ne bih išao u pripreme ni u Srbiju u ovakvim okolnostima.
User avatar
Laplace
Posts: 10508
Joined: 19/11/2012 18:37

#48141 Re: Edin Džeko

Post by Laplace »

avetinja wrote: 09/07/2023 01:21 To je tvoje mišljenje na koje imaš pravo.
A za dio "Vi ga pravdajte. Vama na obraz." bih samo spomenuo da moraš poraditi na razumijevanju stvari, jer tvrditi da će nas ovo udaljiti od NATO pakta i EU je malo reći suludo, a također postoje posljedice za neispunjenje ugovora koje ne povlače samo novčanu štetu.
Jasno da postoje, ali bih ja na Džekinom mjestu izjavio da se u Rusiji ne osjećam bezbjednim obzirom na tekući rat i epizodu sa pobunom Wagnera. Nevezano za sankcije, Rusija nije zemlja u kojoj bih želio provesti ni par dana, prije svega zbog vlastite sigurnosti. Niko ga nema pravo natjerati da na zalasku karijere rizikuje život ili slobodu.
User avatar
atmel
Posts: 1674
Joined: 02/02/2005 20:05
Location: planet zemlja

#48142 Re: Edin Džeko

Post by atmel »

Čovjek je sportista i znate koliko ga boli kur.. sta vi mislite.
Dzeko zabija golove i milione a neki štemplaju postove o Ukrajini. Dzeko zabija dami dok drugi bacaju drkicu na dronove i bombice.
Od blata cemo ga praviti.
User avatar
avetinja
Posts: 31437
Joined: 19/07/2014 13:31

#48143 Re: Edin Džeko

Post by avetinja »

Laplace wrote: 10/07/2023 16:47 Da, Ukrajinci su upoznati sa stavom makar Bošnjaka, koji su protiv agresije Rusije (a i Hrvati bi trebali biti, jer je i na nji i na nas relativno nedavno izvršena agresija).

Opet, Džeko je mogao i morao odbiti pripreme u Rusiji jer je, realno, to u mogućnosti. Mogao bi naprosto prestati se baviti profesionalnim fudbalom (ionako je na zalasku karijere) a da ne osjeti to ni na koji poseban način (možda jedino da mu bude dosadno).

Da se razumijemo, ja na njegovom mjestu ne bih išao u pripreme ni u Srbiju u ovakvim okolnostima.
Laplace wrote: 10/07/2023 16:51 Jasno da postoje, ali bih ja na Džekinom mjestu izjavio da se u Rusiji ne osjećam bezbjednim obzirom na tekući rat i epizodu sa pobunom Wagnera. Nevezano za sankcije, Rusija nije zemlja u kojoj bih želio provesti ni par dana, prije svega zbog vlastite sigurnosti. Niko ga nema pravo natjerati da na zalasku karijere rizikuje život ili slobodu.
Ako je Džeko trebao odbiti da ide na pripreme u Rusiju, onda je to treba učiniti isključivo i samo zbog Bosne i Hercegovine, a ne zbog Ukrajine. Ukrajina nije bitna, druge države nisu bitne, bitna je samo Bosna i Hercegovina. Ukrajinu bi mogao spomenuti zbog publiciteta i boljeg prihvaćanja takve odluke u svijetu. Rusija je neprijatelj Bosne i Hercegovine, tako da su postojali elementi da odbije odlazak na pripreme, ali sve ono što se ranije dešavalo, a o čemu sam već govorio, i sve reakcije naroda na ta dešavanja su uslovili izostanak željene reakcije.
User avatar
drug_profi
Posts: 50779
Joined: 16/07/2012 16:00

#48144 Re: Edin Džeko

Post by drug_profi »

Nijedna casna osoba sad sa Rusima nece da ima nista.
To je to.
User avatar
Laplace
Posts: 10508
Joined: 19/11/2012 18:37

#48145 Re: Edin Džeko

Post by Laplace »

avetinja wrote: 10/07/2023 18:08
Laplace wrote: 10/07/2023 16:47 Da, Ukrajinci su upoznati sa stavom makar Bošnjaka, koji su protiv agresije Rusije (a i Hrvati bi trebali biti, jer je i na nji i na nas relativno nedavno izvršena agresija).

Opet, Džeko je mogao i morao odbiti pripreme u Rusiji jer je, realno, to u mogućnosti. Mogao bi naprosto prestati se baviti profesionalnim fudbalom (ionako je na zalasku karijere) a da ne osjeti to ni na koji poseban način (možda jedino da mu bude dosadno).

Da se razumijemo, ja na njegovom mjestu ne bih išao u pripreme ni u Srbiju u ovakvim okolnostima.
Laplace wrote: 10/07/2023 16:51 Jasno da postoje, ali bih ja na Džekinom mjestu izjavio da se u Rusiji ne osjećam bezbjednim obzirom na tekući rat i epizodu sa pobunom Wagnera. Nevezano za sankcije, Rusija nije zemlja u kojoj bih želio provesti ni par dana, prije svega zbog vlastite sigurnosti. Niko ga nema pravo natjerati da na zalasku karijere rizikuje život ili slobodu.
Ako je Džeko trebao odbiti da ide na pripreme u Rusiju, onda je to treba učiniti isključivo i samo zbog Bosne i Hercegovine, a ne zbog Ukrajine. Ukrajina nije bitna, druge države nisu bitne, bitna je samo Bosna i Hercegovina. Ukrajinu bi mogao spomenuti zbog publiciteta i boljeg prihvaćanja takve odluke u svijetu.
S tim se slažem. Opet, možemo ga razumjeti, on hoće da se bavi fudbalom dok god može. Znam kako je kad sjediš među gledaocima a igraju slabiji od tebe - nije nimalo prijatno.

Moramo priznati da se protivio ikakvoj saradnji sa Rusijom, i u slučaju prijateljske utakmice i u slučaju ovih priprema. Moramo i shvatiti da, koliko god da je zvijezda, kao novi član ko0lektiva ne može odmah preuzeti kormilo i zavoditi red. Jeste Džeko, ali mislim da to ni Ronaldo ne bi mogao tako lako.

Kako god, kad se spusti lopta može se zaključiti da je pokušao da izbjegne odlazak u Rusiju a da je naprosto primoran na to. Vjerujem da bi mu alternativa bila da se ostavi fudbala ili da traži još slabiji klub.

Edit: Sve u svemu, ja sam ipak zadovoljan stavom i postupcima Džeke i u slučaju Rusije i u slučaju pandemije. Tu se pokazao kao prava zvijezda u ba slučaja.
User avatar
avetinja
Posts: 31437
Joined: 19/07/2014 13:31

#48146 Re: Edin Džeko

Post by avetinja »

Laplace wrote: 10/07/2023 18:14
S tim se slažem. Opet, možemo ga razumjeti, on hoće da se bavi fudbalom dok god može. Znam kako je kad sjediš među gledaocima a igraju slabiji od tebe - nije nimalo prijatno.

Moramo priznati da se protivio ikakvoj saradnji sa Rusijom, i u slučaju prijateljske utakmice i u slučaju ovih priprema. Moramo i shvatiti da, koliko god da je zvijezda, kao novi član ko0lektiva ne može odmah preuzeti kormilo i zavoditi red. Jeste Džeko, ali mislim da to ni Ronaldo ne bi mogao tako lako.

Kako god, kad se spusti lopta može se zaključiti da je pokušao da izbjegne odlazak u Rusiju a da je naprosto primoran na to. Vjerujem da bi mu alternativa bila da se ostavi fudbala ili da traži još slabiji klub.

Edit: Sve u svemu, ja sam ipak zadovoljan stavom i postupcima Džeke i u slučaju Rusije i u slučaju pandemije. Tu se pokazao kao prava zvijezda u ba slučaja.
Moje zamjerke prema njegovom postupku nisu prevelike, jer mi nemamo mentalitet koji bi nas natjerao da pokažemo drčnost. O tome sam pisao kada sam navodio primjer Srbije. Mi kolektivno smo već davno trebali poduzeti neke slične poteze. Budući da nismo, ne možemo danas nešto pretjerano kriviti Džeku, a pogotovo ga ne trebaju kriviti oni koji ga nikada nisu krivili, jer je već bilo nekih prečiš situacija za izjavljivanje kritika. Tako da bih zaključio da nastavljamo u ritmu u kojem smo već i da čeamo novu sezonu i kvalifikacijske mečeve reprezentacije.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45476
Joined: 29/12/2005 01:20

#48147 Re: Edin Džeko

Post by jeza u ledja »

Ja bih prije Dzeku krivio sto je izabrao ovaj kurcev klub, a ne sto je onda morao s njima u Rusiju. Bili su Erdoganova igracka dok nije napravljen projekat u kojem je drugi Edin postao zvijezda.
User avatar
Laplace
Posts: 10508
Joined: 19/11/2012 18:37

#48148 Re: Edin Džeko

Post by Laplace »

Ja bih rekao da karijeru treba prekinuti u trenutku kad više ne može ići uzbrdo. U ovom slučaju, ako si prisiljen angažovati se u neki nižerazredni klub, ako ne možeš bolje, onda bi igraču svjetskog ranga kao što je Džeko bilo bolje da ga zapamte kao igrača velikog kluba nego nekoga ko je završio u seoskoj ligi.

Doduše, nisam ja mjerodavan. Ja bih uradio jedan ugovor, pokupio par desetina miliona eura i povukao se da uživam u životu uz neki mali biznis da novac ne stoji.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7788
Joined: 03/06/2016 16:31

#48149 Re: Edin Džeko

Post by Dope_Man »

Laplace wrote: 11/07/2023 08:26 Ja bih rekao da karijeru treba prekinuti u trenutku kad više ne može ići uzbrdo. U ovom slučaju, ako si prisiljen angažovati se u neki nižerazredni klub, ako ne možeš bolje, onda bi igraču svjetskog ranga kao što je Džeko bilo bolje da ga zapamte kao igrača velikog kluba nego nekoga ko je završio u seoskoj ligi.

Doduše, nisam ja mjerodavan. Ja bih uradio jedan ugovor, pokupio par desetina miliona eura i povukao se da uživam u životu uz neki mali biznis da novac ne stoji.
Koliko sportista se mozes sjetiti da su otisli na vrhuncu? Evo samo od modernih Ronaldo, Messi trce jos uvijek, Ibra bi trcao da mu tijelo nije reklo da je dosta, Buffon jos uvijek igra.. itd, a svi oni danas sigurno znaju da je vrhunac prosao i da su s druge strane brda.

Nije tu samo stvar toga da ima dovoljno para. To je zivot, profesija, nesto kroz sta se definisu. Prestankom karijere prestaje i citav identitet, pocinje novi zivot od nule (OK, s milionima na racunu), gdje se sad treba ponovo pronaci, sta to zelis biti sad kad vise nisi to sto si bio citav svoj zivot. To je dobrim dijelom razlog zasto sportisti ne vole da prekinu karijeru dok ih bas nesto ne natjera. Izuzetak su oni koji su svakako zadovoljili apetit za sportom i vide se u necemu drugom, pa im tranzicija nije neki problem (npr. Bale) i zato okace kopacke na zid ranije.

A naravno, slazem se da sam na njegovom mjetu radije bih igrao u Interu za milion nego u tuskoj ligi za 5, al to je vec stvar stavova i prema toj drzavi i klubu, parama itd..
User avatar
vee-jay
Posts: 8804
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#48150 Re: Edin Džeko

Post by vee-jay »

drug_profi wrote: 09/07/2023 01:06 Ja sam svoje rekao sasvim jasno.
Za mene on više nije dostojan.
Vi ga pravdajte. Vama na obraz.
Nisi jedini.
Post Reply