Page 1 of 1

#1 Board computer

Posted: 02/02/2011 13:11
by AS_sa
u zadnje vrijeme mi jednostavno poludi board computer ... slova pocnu skakat, treperit i sl. ili jednostavno nestanu ... ???

#2 Re: Board computer

Posted: 02/02/2011 13:18
by tavustavus
ahbabu prvi put da to cujem al javice se vec neko..bar shlauf :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

#3 Re: Board computer

Posted: 02/02/2011 13:27
by Dr.Mr.Fr.
AS_sa wrote:u zadnje vrijeme mi jednostavno poludi board computer ... slova pocnu skakat, treperit i sl. ili jednostavno nestanu ... ???

Ma to ti je od hladnoce, dešava se :D

#4 Re: Board computer

Posted: 02/02/2011 15:38
by AS_sa
tavustavus wrote:ahbabu prvi put da to cujem al javice se vec neko..bar shlauf :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
ma ima tih slucajeva cuo sam dosta .... al me pravo nervira ... hajde schlaufeeee :D

#5 Re: Board computer

Posted: 02/02/2011 19:06
by johntra
minusi...normalna stvar kod bordova sa starim lcd ekranima...

#6 Re: Board computer

Posted: 02/02/2011 19:51
by AS_sa
johntra wrote:minusi...normalna stvar kod bordova sa starim lcd ekranima...
ozb. ??? zar mogu minusi utjecati na to ... pa hebemu nije mi computer napolju :lol:

#7 Re: Board computer

Posted: 03/02/2011 06:44
by mayab
Koji auto?

#8 Re: Board computer

Posted: 03/02/2011 08:53
by Qler
Meni se pogube brojevi na fabrickom playeru.

#9 Re: Board computer

Posted: 03/02/2011 08:58
by Dr.Mr.Fr.
AS_sa wrote:
johntra wrote:minusi...normalna stvar kod bordova sa starim lcd ekranima...
ozb. ??? zar mogu minusi utjecati na to ... pa hebemu nije mi computer napolju :lol:

na -8 i najbolji posustaju :lol:

#10 Re: Board computer

Posted: 03/02/2011 10:12
by johntra
nema to veze sa CPU-om, nego sa displejom boarda...imaš slučajeva gdje board uspori, a imaš slučajeva gdje se slova skroz pogube..

#11 Re: Board computer

Posted: 03/02/2011 10:22
by Desert Wind
provjeri akumulator eventualno i alternator - ako su slabi jako - ima logike da je od toga poz

#12 Re: Board computer

Posted: 03/02/2011 10:36
by Qler
Ma od minusa je ljudi. Sto komplikujete. Pa pogledaj digitalne satove, ostavi mobitel na vecem minusu, pa pogledaj kako display reaguje... LCD - tecni kristal - minus - vise i nije tecan :D

#13 Re: Board computer

Posted: 03/02/2011 10:41
by Desert Wind
Qler wrote:Ma od minusa je ljudi. Sto komplikujete. Pa pogledaj digitalne satove, ostavi mobitel na vecem minusu, pa pogledaj kako display reaguje... LCD - tecni kristal - minus - vise i nije tecan :D
zato sve to treba zalit dobrim alkoholom da se boje ne rastope :mrgreen:

#14 Re: Board computer

Posted: 03/02/2011 13:04
by citroen
Image

Ja nemam tih problema sa minusom :D A imam i viska displeya :D :D :D :D

#15 Re: Board computer

Posted: 03/02/2011 14:53
by AS_sa
mayab wrote:Koji auto?
auto je Volvo S60 2005 godina

#16 Re: Board computer

Posted: 03/02/2011 14:55
by AS_sa
Desert Wind wrote:provjeri akumulator eventualno i alternator - ako su slabi jako - ima logike da je od toga poz
ma sve je to udure ... auto perfekcija samo ga slova zezaju :D :lol:

#17 Re: Board computer

Posted: 03/02/2011 15:05
by japo-
sjo volvo 8-) :bih: :D

http://www.vkh.hr/forum/index.php

pitaj odgovrit će ti se ako već nisi :D

#18 Re: Board computer

Posted: 03/02/2011 15:13
by AS_sa
japo- wrote:sjo volvo 8-) :bih: :D

http://www.vkh.hr/forum/index.php

pitaj odgovrit će ti se ako već nisi :D
eee hvala ti .... bio sam nekad registrovan na tu starnicu pa cu da vidim ....

#19 Re: Board computer

Posted: 04/02/2011 17:02
by Rza
Da ne otvaram novu temu, a mozda ima neko ko je je imao neke slucajeve:

Primjetio sam kod Seat Ibize (na npr. Wikipediji model oznacen sa MK2 6K2 facelift - proizvodnja od 1999-2002

http://en.wikipedia.org/wiki/SEAT_Ibiza)

svi imaju poveci board computer. Sta se desi kada se ta stvarcica pokvari (vjerovatno se ne kvari cesto, al hajd znaj)? Jel zeznuto popraviti s obzirom na nase strucnjake za elektroniku. Vjerovatno u ASA Autu kozu ogule za zamjenu istog. Mozda se dosta funkcija u auto zablokira, pa cak i nije moguce koristiti auto. Interesuje me ovo zbog eventulne kupovine ovog modela.
(Imao sam Fiata gdje mu je otisao Electric Power Steering /EPS/ od servo upravljaca, niko ziv nije htio da se bakce od servisa s ovim, pa je vjerovatno s Boardom ista situacija).