Gdje putujete, kako vam je bilo?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3976 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

posto moja drugarica ide u Sevillu


User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3977 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli »

😘🤗 :thumbup:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3978 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

i jos malo...prvo Sevilla



pa vece u Grenadi


The rock....gilbraltar...

Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#3979 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Melo15 »

exliberal-ex wrote: 05/10/2020 23:07
Melo15 wrote: 04/10/2020 23:15
exliberal-ex wrote: 04/10/2020 23:04 Zavisi odakle dolazis..kakav smjestaj hoces...fino na internet pa kliknes na expedia potrazi letove pa onda na hotels.com i trazi smjestaj...samo nemoj ni slicajno uplacivat prije nego sto se ovo smiri....nevjeruj u obecanja da ce pare vratit...
Ma kakvi, sad samo planiram ako se popravi situacija, hvala na odgovorima
evo ti Miami po danu....
:thumbup:
Gdje je ovaj drugi video snimljen?
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#3980 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

soha96 wrote: 05/10/2020 11:41
Vitezanin wrote: 02/10/2020 16:46
soha96 wrote: 02/10/2020 16:39 Putuje li neko od vas sam/sama, kakva su iskustva? Najteze naci nekoga za putovanje, barem u mom okruzenju.
Putujem redovno sam i iskustva su super. :D Dok bih ja čekao ko može ili ne može, ostao bih u kući cijeli život.

Ipak, s druge strane zavisi od osobe do osobe, ne odgovara svima tako. Također, djevojkama/ženama je ipak teže kada su same, o tome sam malo razmišljao, pogotovo u nekim kompleksnijim destinacijama. Ne putujem uvijek sam, ali teško mi ide funkcionirati u društvu 4-5 osoba, svako vuče na svoju stranu i moraš imati visok nivo tolerancije pa mi to pokvari putovanje :)

Sve sam bukiram, nalazim, a kad mi treba društvo uvijek upoznam nekoga tamo negdje, ima super aplikacija za putnike i turiste. Često tako upoznaš ljude koji su super pa onda dođu kod nas, pa se vidimo opet... Znači, ići sam često bude super jer imaš više prostora da stvoriš neke nove prijatelje.
Napisi mi te aplikacije ako ti nije problem, i hvala na odgovoru. :thumbup: :bih:
www.couchsurfing.com koji jeste malo oslabio u zadnje vrijeme, ali je super opcija za upoznavanje ljudi. Mnogi koriste Couchsurfing i za besplatan smještaj mada sam to ranije koristio, sad uglavnom to koristim (tj prije korone) da se nađem s putnicima i lokalcima, odemo na piće, pokažu mi grad, izađemo u grad i sl.

A smještaj skoro uvijek rezerviram preko www.booking.com. Jednom sam koristio i airbnb koji funkcionira na sličnim principima. Ukoliko namjeravaš putovati, a ipak voliš sve imati isplanirano od početka do kraja, onda preporučujem da naručiš Lonely Planet vodič za destinaciju u koju ideš s obzirom da tu često ima dobrih opcija, a i možeš vidjeti sve isplanirane rute koje ti predlože (gdje ići, koliko dana treba, gdje spavati itd.). Ja ovaj vodič koristim isključivo kada idem na neke lijeve destiancije (većina mojih :lol: ) gdje je turistička infrastruktura i ponuda dosta skromna pa mi trebaju direktniji kontakti za prijevoz, smještaj i sl. Ali, ja uglavnom stavim stvari na papir, tj imam nekim okvir, a onda kako me ponese, mijenjam rute i destinacije kad sam već na putu.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3981 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Melo15 wrote: 06/10/2020 12:11
:thumbup:
Gdje je ovaj drugi video snimljen?
[/quote]

koji drugi video...ovaj sto surfam ?

Wadi Rum -Jordan na putu prema Petri
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3982 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Vitezanin wrote: 06/10/2020 12:26

www.couchsurfing.com koji jeste malo oslabio u zadnje vrijeme, ali je super opcija za upoznavanje ljudi. Mnogi koriste Couchsurfing i za besplatan smještaj mada sam to ranije koristio, sad uglavnom to koristim (tj prije korone) da se nađem s putnicima i lokalcima, odemo na piće, pokažu mi grad, izađemo u grad i sl.

A smještaj skoro uvijek rezerviram preko www.booking.com. Jednom sam koristio i airbnb koji funkcionira na sličnim principima. Ukoliko namjeravaš putovati, a ipak voliš sve imati isplanirano od početka do kraja, onda preporučujem da naručiš Lonely Planet vodič za destinaciju u koju ideš s obzirom da tu često ima dobrih opcija, a i možeš vidjeti sve isplanirane rute koje ti predlože (gdje ići, koliko dana treba, gdje spavati itd.). Ja ovaj vodič koristim isključivo kada idem na neke lijeve destiancije (većina mojih :lol: ) gdje je turistička infrastruktura i ponuda dosta skromna pa mi trebaju direktniji kontakti za prijevoz, smještaj i sl. Ali, ja uglavnom stavim stvari na papir, tj imam nekim okvir, a onda kako me ponese, mijenjam rute i destinacije kad sam već na putu.
Couchsurfing je za kokuznu mladjariju... ja to nisam koristio, isto kao sto nisam nikad koristio hostele koji su prema meni bolja opcija.
Ja obicno koristim expadia.com, booking.com i hotels.com...dva puta sam koristio i airbnb , moze proci ako nema nista drugo
Hotels.com mi je dobra jer poslije 10 nocenja koje si rezervisao i ispunio sa njima dobijes noc djaba po prosjecoj cijeni koji si placao za tih 10 nocenja...i nemoj mislit da samo mozes hotele rezervisat, mogu se i privatni smjestaji isto tako .
Dangubic
Posts: 796
Joined: 01/12/2019 15:11

#3983 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

exliberal-ex wrote: 05/10/2020 23:59 i jos malo...prvo Sevilla



pa vece u Grenadi


The rock....gilbraltar...

Ja volim Sevilju odem kad imam mogućnost . Granada nije loša, Alhambra je previše turistička možeš je preskočiti ali oko Granade imaš dosta dobrih stvari.
Dangubic
Posts: 796
Joined: 01/12/2019 15:11

#3984 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

Melo15 wrote: 04/10/2020 16:39 Ima li ko kakvih iskustava za Ameriku, je li bolje sam planirati ili preko agencije, ova istocna obala, Miami recimo.. Ako otvore uopste do naredne godine..
Amerika je veoma laka za putovati sve sam je puno bolje i ništa unaprijed. Auto možes samo unaprijed jer je skuplje tamo.
Dangubic
Posts: 796
Joined: 01/12/2019 15:11

#3985 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

soha96 wrote: 02/10/2020 16:39 Putuje li neko od vas sam/sama, kakva su iskustva? Najteze naci nekoga za putovanje, barem u mom okruzenju.
Zavisi kakva si osoba, nije za mene
Dangubic
Posts: 796
Joined: 01/12/2019 15:11

#3986 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

exliberal-ex wrote: 31/08/2020 01:42
immuno wrote: 30/08/2020 22:31
vjesticanametli wrote: 30/08/2020 21:57 :thumbup: odlicna slika ova donja :thumbup: ja bome hodam .....nema nix od sjecanja :P
Fantasticno izgleda al jazuk nejma kupanja 😂 al zato dusu i srce napuniiiiis uhuuuu😍
to je jedina lokacija gdje sam se smrzao ....
ImageImageImage

fascinantno mjesto, toliko kontrasta....sad bi opet
ImageImageImage
IJsland je lijep ali Reykjavik možeš preskočiti slobodno.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3987 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli »

Image
Lagos danas
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3988 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli »

Image

Image

Image
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#3989 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Vitezanin »

exliberal-ex wrote: 06/10/2020 15:15
Vitezanin wrote: 06/10/2020 12:26

www.couchsurfing.com koji jeste malo oslabio u zadnje vrijeme, ali je super opcija za upoznavanje ljudi. Mnogi koriste Couchsurfing i za besplatan smještaj mada sam to ranije koristio, sad uglavnom to koristim (tj prije korone) da se nađem s putnicima i lokalcima, odemo na piće, pokažu mi grad, izađemo u grad i sl.

A smještaj skoro uvijek rezerviram preko www.booking.com. Jednom sam koristio i airbnb koji funkcionira na sličnim principima. Ukoliko namjeravaš putovati, a ipak voliš sve imati isplanirano od početka do kraja, onda preporučujem da naručiš Lonely Planet vodič za destinaciju u koju ideš s obzirom da tu često ima dobrih opcija, a i možeš vidjeti sve isplanirane rute koje ti predlože (gdje ići, koliko dana treba, gdje spavati itd.). Ja ovaj vodič koristim isključivo kada idem na neke lijeve destiancije (većina mojih :lol: ) gdje je turistička infrastruktura i ponuda dosta skromna pa mi trebaju direktniji kontakti za prijevoz, smještaj i sl. Ali, ja uglavnom stavim stvari na papir, tj imam nekim okvir, a onda kako me ponese, mijenjam rute i destinacije kad sam već na putu.
Couchsurfing je za kokuznu mladjariju... ja to nisam koristio, isto kao sto nisam nikad koristio hostele koji su prema meni bolja opcija.
Ja obicno koristim expadia.com, booking.com i hotels.com...dva puta sam koristio i airbnb , moze proci ako nema nista drugo
Hotels.com mi je dobra jer poslije 10 nocenja koje si rezervisao i ispunio sa njima dobijes noc djaba po prosjecoj cijeni koji si placao za tih 10 nocenja...i nemoj mislit da samo mozes hotele rezervisat, mogu se i privatni smjestaji isto tako .
Pa CS jeste za kokuze ako ti je jeidni cilj uvaliti se nekome za džaba :), ali ako želiš upoznati neke normalne ljude koji poznaju teren koji posjećuješ onda može biti super. I dobra je opcija za budget putovanje, ali i dalje ako ti nije samo cilj naći mjesto za spavanje već stvoriti neke konekcije.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3990 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Dangubic wrote: 06/10/2020 20:38
IJsland je lijep ali Reykjavik možeš preskočiti slobodno.
Kako ces preskocit fakticki jedino vece mjesto?
Mali jeste lagano za setnje od opere do ribarske luke pa uzbrdo do crkve....moj hotel je bio na lokalnom.aerodromu...mozes.pjeske.do grada...20...25 min lagane setnje ili 5 sa autom
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3991 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Dangubic wrote: 06/10/2020 19:49

Ja volim Sevilju odem kad imam mogućnost . Granada nije loša, Alhambra je previše turistička možeš je preskočiti ali oko Granade imaš dosta dobrih stvari.
Alhambra jest turisticka al definitivno nije za preskocit...to isto kao da kazes idi u Pariz pa ajfelov toranj preskoci... :?
Dangubic
Posts: 796
Joined: 01/12/2019 15:11

#3992 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

exliberal-ex wrote: 06/10/2020 23:00
Dangubic wrote: 06/10/2020 20:38
IJsland je lijep ali Reykjavik možeš preskočiti slobodno.
Kako ces preskocit fakticki jedino vece mjesto?
Mali jeste lagano za setnje od opere do ribarske luke pa uzbrdo do crkve....moj hotel je bio na lokalnom.aerodromu...mozes.pjeske.do grada...20...25 min lagane setnje ili 5 sa autom
Ja sam spavao blizu crkve, zašto ne možeš preskočiti, ništa posebno.
Dangubic
Posts: 796
Joined: 01/12/2019 15:11

#3993 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

exliberal-ex wrote: 06/10/2020 23:04
Dangubic wrote: 06/10/2020 19:49

Ja volim Sevilju odem kad imam mogućnost . Granada nije loša, Alhambra je previše turistička možeš je preskočiti ali oko Granade imaš dosta dobrih stvari.
Alhambra jest turisticka al definitivno nije za preskocit...to isto kao da kazes idi u Pariz pa ajfelov toranj preskoci... :?
Moraš čekati na vrijeme u redu da uđeš unutra sa brukom turista. Dobro kad si već tu treba je obići. Španski trg u Sevilji mi je rećimo ljepši.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3994 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Dangubic wrote: 07/10/2020 00:33
exliberal-ex wrote: 06/10/2020 23:04
Dangubic wrote: 06/10/2020 19:49

Ja volim Sevilju odem kad imam mogućnost . Granada nije loša, Alhambra je previše turistička možeš je preskočiti ali oko Granade imaš dosta dobrih stvari.
Alhambra jest turisticka al definitivno nije za preskocit...to isto kao da kazes idi u Pariz pa ajfelov toranj preskoci... :?
Moraš čekati na vrijeme u redu da uđeš unutra sa brukom turista. Dobro kad si već tu treba je obići. Španski trg u Sevilji mi je rećimo ljepši.
pa imas vrijeme kad si "zakazan"...dodjes u to doba uzmes walkman i navali...ja sam odusevljen ostao sa Alhambrom,uostalom nadji mi neki istorijski objekat gdje se neceka...hoces u Vatikan...cekaj, hoces u Al Aksu...cekaj...hoces na Ajfelov toranj..cekaj..
Spanski trg je isto prelijep ali se nemoze poredit sa Alhambrom, da si uporedjiao sa Regal Alcazar pa i nekako..da i tu se ceka :)
Dangubic
Posts: 796
Joined: 01/12/2019 15:11

#3995 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

exliberal-ex wrote: 07/10/2020 03:15
Dangubic wrote: 07/10/2020 00:33
exliberal-ex wrote: 06/10/2020 23:04

Alhambra jest turisticka al definitivno nije za preskocit...to isto kao da kazes idi u Pariz pa ajfelov toranj preskoci... :?
Moraš čekati na vrijeme u redu da uđeš unutra sa brukom turista. Dobro kad si već tu treba je obići. Španski trg u Sevilji mi je rećimo ljepši.
pa imas vrijeme kad si "zakazan"...dodjes u to doba uzmes walkman i navali...ja sam odusevljen ostao sa Alhambrom,uostalom nadji mi neki istorijski objekat gdje se neceka...hoces u Vatikan...cekaj, hoces u Al Aksu...cekaj...hoces na Ajfelov toranj..cekaj..
Spanski trg je isto prelijep ali se nemoze poredit sa Alhambrom, da si uporedjiao sa Regal Alcazar pa i nekako..da i tu se ceka :)
Upravo zato sam i preskočio Regal Alcazar 😊. prije 15 godina sam sve atrakcije obilazio u gradu koji pojestim sad daleko manje možda je do toga. Gaudijeva dijela u Barceloni i Španski trg u Sevilji su mi fantastični što sam dosad vidio u Španiji(sve je fantastično u Španiji ali ovo se ističe) . Doduše Star Wars je sniman na Španskom trgu tako da je to posebna kategorija.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#3996 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by exliberal-ex »

Dangubic wrote: 07/10/2020 10:12
exliberal-ex wrote: 07/10/2020 03:15
Dangubic wrote: 07/10/2020 00:33

Moraš čekati na vrijeme u redu da uđeš unutra sa brukom turista. Dobro kad si već tu treba je obići. Španski trg u Sevilji mi je rećimo ljepši.
pa imas vrijeme kad si "zakazan"...dodjes u to doba uzmes walkman i navali...ja sam odusevljen ostao sa Alhambrom,uostalom nadji mi neki istorijski objekat gdje se neceka...hoces u Vatikan...cekaj, hoces u Al Aksu...cekaj...hoces na Ajfelov toranj..cekaj..
Spanski trg je isto prelijep ali se nemoze poredit sa Alhambrom, da si uporedjiao sa Regal Alcazar pa i nekako..da i tu se ceka :)
Upravo zato sam i preskočio Regal Alcazar 😊. prije 15 godina sam sve atrakcije obilazio u gradu koji pojestim sad daleko manje možda je do toga. Gaudijeva dijela u Barceloni i Španski trg u Sevilji su mi fantastični što sam dosad vidio u Španiji(sve je fantastično u Španiji ali ovo se ističe) . Doduše Star Wars je sniman na Španskom trgu tako da je to posebna kategorija.
Slusaj ja jednu stvar mrzim a to je stajanje u redu medjutim kad hoces da obidjes svjetski poznata mjesta nemozes ocekivat da neces cekat.
Obilazak Regal Alcatraz-a ili Alhambre nije nesto sto se radi non stop, ako dolazis prvi put u taj grad onda ces otic i obic ove turisticke lokacije, drugi put kad se vratis /ako se vratis onda pocinjes da obilazis djelove koji nisu tako poznati....u medju vremenu da se podsjetimo dok vjestica sad svrlja tuda

ImageImageImage
User avatar
sve_ovo_ja
Posts: 1960
Joined: 13/07/2016 11:10

#3997 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by sve_ovo_ja »

@Vjestice kakvo je stanje u Lisabonu, ulazak na aerodromu, u gradu i sl.?
Imamo let bookiran sad od 18-25 ali najvjerovatnije da ćemo preskočiti/pomjeriti za drugi put... :roll:
Dangubic
Posts: 796
Joined: 01/12/2019 15:11

#3998 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

exliberal-ex wrote: 07/10/2020 15:44
Dangubic wrote: 07/10/2020 10:12
exliberal-ex wrote: 07/10/2020 03:15

pa imas vrijeme kad si "zakazan"...dodjes u to doba uzmes walkman i navali...ja sam odusevljen ostao sa Alhambrom,uostalom nadji mi neki istorijski objekat gdje se neceka...hoces u Vatikan...cekaj, hoces u Al Aksu...cekaj...hoces na Ajfelov toranj..cekaj..
Spanski trg je isto prelijep ali se nemoze poredit sa Alhambrom, da si uporedjiao sa Regal Alcazar pa i nekako..da i tu se ceka :)
Upravo zato sam i preskočio Regal Alcazar 😊. prije 15 godina sam sve atrakcije obilazio u gradu koji pojestim sad daleko manje možda je do toga. Gaudijeva dijela u Barceloni i Španski trg u Sevilji su mi fantastični što sam dosad vidio u Španiji(sve je fantastično u Španiji ali ovo se ističe) . Doduše Star Wars je sniman na Španskom trgu tako da je to posebna kategorija.
Slusaj ja jednu stvar mrzim a to je stajanje u redu medjutim kad hoces da obidjes svjetski poznata mjesta nemozes ocekivat da neces cekat.
Obilazak Regal Alcatraz-a ili Alhambre nije nesto sto se radi non stop, ako dolazis prvi put u taj grad onda ces otic i obic ove turisticke lokacije, drugi put kad se vratis /ako se vratis onda pocinjes da obilazis djelove koji nisu tako poznati....u medju vremenu da se podsjetimo dok vjestica sad svrlja tuda

ImageImageImage
Super fotke idem na skijanje svake godine blizu Granade i Sevilju sam posjetio dva puta a za koju godinu ću otići ponovo.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3999 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by vjesticanametli »

sve_ovo_ja wrote: 07/10/2020 17:23 @Vjestice kakvo je stanje u Lisabonu, ulazak na aerodromu, u gradu i sl.?
Imamo let bookiran sad od 18-25 ali najvjerovatnije da ćemo preskočiti/pomjeriti za drugi put... :roll:
Sve 5 bogam....nose u zatvorenom maske al sve 5 ....nije puno ko prije...ne pomjeraj ba

U sevili vecina zatvorena ....nose maske i na otvorenom....hodali smo bas crkli...i sutra dalje 😂
Onda ide gibraltar pa konacno 3 dana estepona chili lili 🤗
Dangubic
Posts: 796
Joined: 01/12/2019 15:11

#4000 Re: Gdje putujete, kako vam je bilo?

Post by Dangubic »

vjesticanametli wrote: 07/10/2020 20:23
sve_ovo_ja wrote: 07/10/2020 17:23 @Vjestice kakvo je stanje u Lisabonu, ulazak na aerodromu, u gradu i sl.?
Imamo let bookiran sad od 18-25 ali najvjerovatnije da ćemo preskočiti/pomjeriti za drugi put... :roll:
Sve 5 bogam....nose u zatvorenom maske al sve 5 ....nije puno ko prije...ne pomjeraj ba

U sevili vecina zatvorena ....nose maske i na otvorenom....hodali smo bas crkli...i sutra dalje 😂
Onda ide gibraltar pa konacno 3 dana estepona chili lili 🤗
Estepona me interesuje vrijedi li navratiti imam besplatan smještaj tamo 😊
Post Reply