Page 1 of 17

#1 BH Telecom - plata

Posted: 13/01/2011 22:19
by shiljak
Evo jedno pitanje, ne planiram se zaposliti nego samo da provjerim informaciju. Govori se stalno da su u telecom-u place visoke, pa me zanima kolika je to prosjecna plata radniku u bh telecomu? :-D
Ima i ona informacija, 5 hiljada KM da bi se zaposlio? To je valjda tacno..

#2 Re: bh telecom pitanje

Posted: 13/01/2011 22:22
by Edinz
Zavisi na koju poziciju moze 5 za cistacicu mozda, pa do 25 :D

#3 Re: bh telecom pitanje

Posted: 13/01/2011 22:23
by zateznistub
Nije tacno,
10-15.000 KMetova

#4 Re: bh telecom pitanje

Posted: 13/01/2011 22:29
by because_of_you
Oko 1900 plus topli obrok i prijevoz.

Plus tu i tamo neki dodatni bonusi.

Uživancija :D

#5 Re: bh telecom pitanje

Posted: 13/01/2011 22:48
by shiljak
svako je do sad drugu cijenu dao :D Ima li ko da radi tamo, ili da mu neko radi ? :D

cuj 5 za cistacicu, kolika je konkurencija za cistacicu da i ja probam :D

#6 Re: bh telecom pitanje

Posted: 13/01/2011 22:51
by chuchumbamayumbe
shiljak wrote:svako je do sad drugu cijenu dao :D Ima li ko da radi tamo, ili da mu neko radi ? :D

cuj 5 za cistacicu, kolika je konkurencija za cistacicu da i ja probam :D
Ako je 5k KM da me prime kao čistačicu u BH Telecom, dajem obećanje da svi zaposleni u periodu od jedne godine dobijaju i usisavanje muda gratis, samo da me prime!
8-)

#7 Re: bh telecom pitanje

Posted: 13/01/2011 22:52
by Edinz
Pa racunaj da neko hoce prvu godinu tvoje plate. Znaci 2 k plata puta 12 mj i voilla. Samo je problem što nedostaje stolica pa novi moraju da stoje ili da setaju po kancelarijama :D

#8 Re: bh telecom pitanje

Posted: 13/01/2011 22:57
by shiljak
poneses onu kucnu na rasklapanje i rijesen problem :D

#9 Re: bh telecom pitanje

Posted: 13/01/2011 23:07
by Zvek
Znam da je radnicima u Call Centru sa toplim oko 1600 KM, znaci SSS. A da se zaposlis treb ti od 10000-15000 KM.

#10 Re: bh telecom pitanje

Posted: 13/01/2011 23:10
by innovision
cistacima ima 750 km
obicni radnici servri folovi golovim imaju 1100 +topli

#11 Re: bh telecom pitanje

Posted: 14/01/2011 06:28
by Dendrlix
.........

#12 Re: bh telecom pitanje

Posted: 14/01/2011 07:55
by Mustang1
6.000 € meni trazili za posao u stolici...5.000 € za postara trazi posta

#13 Re: bh telecom pitanje

Posted: 14/01/2011 08:41
by antidroid
ako imas kakvu stelu elektroprivrede se prihvati.
Hebo telekom njega svi spominju, handre, prozivaju, a koliko mi je prijatelj rekao plate su im iste skoro 8 godina. Nije dobio ni 13tu pa se uskukao. :-) on je ekonomista inace i izadje negdje kao strucni saradnik, mislim da se tako zove oko milje i po
Elektroprivreda rulz :D

#14 Re: bh telecom pitanje

Posted: 14/01/2011 08:50
by Bobi
Haj ne budalite :skoljka: , tih 5000 KM, 6000 ili 15000 € izadje na kraju i bez posla i bez para :lol: .

#15 Re: BH Telecom - plata

Posted: 14/01/2011 12:37
by shiljak
kad skontas pare nisu problem http://raiffeisenbank.ba/bhs/menu/view/91 :D
Dignes 10.000KM kredita, a tebi ako je plata samo 1.500KM, otplatis kredit za pola godine :D

#16 Re: BH Telecom - plata

Posted: 14/01/2011 12:57
by kone
shiljak wrote:kad skontas pare nisu problem http://raiffeisenbank.ba/bhs/menu/view/91 :D
Dignes 10.000KM kredita, a tebi ako je plata samo 1.500KM, otplatis kredit za pola godine :D
Ima puno bolja solucija..Dignes kredit u IK banci Zenica i prodjes puno puno bolje :D ..Evo gledam razliku kamata na kredite u RBB i IKB Zenica i ne mogu da vjerujem :shock:

Edit:pogledajte razliku rate nenamjenskog kredita od 35 000 na 10 godina u ove dvije banke :shock:

#17 Re: BH Telecom - plata

Posted: 14/01/2011 13:12
by Mustang1
Jest samo tad kad su meni trazili te pare ni jedna banka nikome nije davala kredit..Ona kriza bila najjaca ...Nakon mjesec i po zovu evo sada mozete dignuti kredit ... Jos mi je trebao manji iznos od tog navedenog jer sam imao odredjeni iznos al djaba ..taman da mi je marka falila a niko mi nije htio posudit marku :D

#18 Re: BH Telecom - plata

Posted: 14/01/2011 13:29
by shiljak
kone wrote:
shiljak wrote:kad skontas pare nisu problem http://raiffeisenbank.ba/bhs/menu/view/91 :D
Dignes 10.000KM kredita, a tebi ako je plata samo 1.500KM, otplatis kredit za pola godine :D
Ima puno bolja solucija..Dignes kredit u IK banci Zenica i prodjes puno puno bolje :D ..Evo gledam razliku kamata na kredite u RBB i IKB Zenica i ne mogu da vjerujem :shock:

Edit:pogledajte razliku rate nenamjenskog kredita od 35 000 na 10 godina u ove dvije banke :shock:

Code: Select all

Da li Vam se svidja novi web site ?
sta je ovo vako, ne valja im izgled stranice, jos novi izgled, jos stavili anketu, jos ima bugova u samom html kodu, jos novosti sve po 3 recenice, samo tri vjesti imaju u proteklih 15 godina a zadnja iz augusta 2010 :D


Dosta o stranici, pa nije sad bito jel kamata 1000 ili 100 KM, to je sica za onakvu platu :D

Kad ovi sa srednjom imaju minimum 1.500KM, koliko li ovi sa fakultetom imaju :D 15.000?

#19 Re: BH Telecom - plata

Posted: 14/01/2011 14:14
by Better Man
Za nepovjerovati. Mamine bivše kolege (radili zajedno) muž i žena inače pravoslavci imaju kćerku jedinicu koja je diplomirala (vjerovatno elektrotehniku). Prije nego će im kćerka diplomirati BH telekom je objavio neki konkurs gdje su tražili najbolje studente koji su pred diplomom. djevojka se prijavila i primljena je regulara, bez ikakvih veza i štela i davanja mita. roditelji djevojke su penzioneri. Kad mi je mama ovo ispričala nisam mogao da vjerujem i bio sam pozitivno iznenađen kako se i u jednoj takvoj firmi kao što je BH telekom može neko zaposliti bez ikakve štele i davanja mita.

#20 Re: BH Telecom - plata

Posted: 14/01/2011 14:19
by Gospoda Ministarka
shiljak wrote:
Kad ovi sa srednjom imaju minimum 1.500KM, koliko li ovi sa fakultetom imaju :D 15.000?
Zavisi od broja bodova koji su u Ugovoru o radu i o koeficijentu za isplatu, tako da ovi sa fakultetom imaju izmedu 2.200-3.500 KM.

#21 Re: BH Telecom - plata

Posted: 14/01/2011 14:33
by kurty
Better Man wrote:Za nepovjerovati. Mamine bivše kolege (radili zajedno) muž i žena inače pravoslavci imaju kćerku jedinicu koja je diplomirala (vjerovatno elektrotehniku). Prije nego će im kćerka diplomirati BH telekom je objavio neki konkurs gdje su tražili najbolje studente koji su pred diplomom. djevojka se prijavila i primljena je regulara, bez ikakvih veza i štela i davanja mita. roditelji djevojke su penzioneri. Kad mi je mama ovo ispričala nisam mogao da vjerujem i bio sam pozitivno iznenađen kako se i u jednoj takvoj firmi kao što je BH telekom može neko zaposliti bez ikakve štele i davanja mita.
samo da dodam da poznajem jos 5 osoba koje su isto ovako prosle... Izasao konkurs, oni se prijavili i prosli...

#22 Re: BH Telecom - plata

Posted: 14/01/2011 14:34
by moragd
bas bih volio da mi je plata izmedju 2200-3500KM, ali na zalost to nije tacno.
plata za VSS cca 1700-1850KM

#23 Re: BH Telecom - plata

Posted: 14/01/2011 14:35
by Gospoda Ministarka
moragd wrote:bas bih volio da mi je plata izmedju 2200-3500KM, ali na zalost to nije tacno.
plata za VSS cca 1700-1850KM
S toplim i kartom ili bez?
Jel imaju svi sa VSSom isti broj bodova?

#24 Re: BH Telecom - plata

Posted: 14/01/2011 14:37
by Hendrix
Za nepovjerovati. Mamine bivše kolege (radili zajedno) muž i žena inače pravoslavci imaju kćerku jedinicu koja je diplomirala (vjerovatno elektrotehniku). Prije nego će im kćerka diplomirati BH telekom je objavio neki konkurs gdje su tražili najbolje studente koji su pred diplomom. djevojka se prijavila i primljena je regulara, bez ikakvih veza i štela i davanja mita. roditelji djevojke su penzioneri. Kad mi je mama ovo ispričala nisam mogao da vjerujem i bio sam pozitivno iznenađen kako se i u jednoj takvoj firmi kao što je BH telekom može neko zaposliti bez ikakve štele i davanja mita.
Pa mora i neko raditi, ne mogu sve primiti neradnike i familiju, ipak sistem mora da radi. Uvijek imaš 50% konja koji vuku ostalih 50%, primiš tako par najboljih neka rade i rintaju, dobra plata njima super u ovakvoj državi, i onda imaš manevarski prostor za još desetak članova familije i štela koji će tu "nešto" da raduckaju i šetaju se. Imaš dvije opcije, da šutiš i trpiš to što radiš za 3-4 ljudi, ili da ideš odatle.
Mislim ovo govorim i iz ličnog iskustva, kod nas je većinom tako, bio privatnik ili državni radnik, međutim Telecom je ipak nešto najbolje što svojoj familiji čovjek može učiniti. :)

#25 Re: BH Telecom - plata

Posted: 14/01/2011 14:45
by moragd
to je racunica bez karte i toplog obroka. ne, nemaju svi isti broj bodova, to zavisi i od staza, ali to su male razlike. imas kategorije koje dobivas na osnovu odgovornisti posla koji radis. sefovi i direktori...
ovjde je rijec o zaposleniku 5 godina u firmi sa VSS. nisam platio za poso :D