Bosanska dolina piramida

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
psydelija
Posts: 1846
Joined: 02/09/2010 03:46
Location: ispod pantografa

#51 Re: Bosanska dolina piramida

Post by psydelija »

jedaneska wrote:Nema im broja, a nisu u Visokom:

Image
Image
Image
Image
Image

itd., itd., itd...
jesi li ti komicar/cirkusant po zanimanju?! :D

nevezano sa semirom, ali ovo sto si ti postavio je bas smesno, :lol: :D :lol:
User avatar
srklet
Posts: 157
Joined: 11/01/2011 18:20

#52 Re: Bosanska dolina piramida

Post by srklet »

Sad ozbiljno,

jedan geolog kojemu je nudjeno da se "ukljuci u projekt", ali je covjek odbio radi vlastitog ugleda, mi je ispricao o kojoj se tu prevari i lopovluku radi.
Ali, veli on, to nije nista sta ce se tamo tek desiti - tamo ce se desiti NESRECA jer one budale sto PRAVE TUNELE ce, pitanje je dana, biti zatrpani!
To treba pod hitno zaustaviti dok se nesreca nije dogodila.

A o kakvim se tunelima tu radi, on mi kratko objasni - dijelom se radi o podzemnim vodenim kanalima (znate onu, voda sebi nadje put) ali veci dio je zaista prevarantsko pravljenje tunela gdje ih nikad nije bilo. Radi se o uklanjanju naslaga pijeska i sitnog kamenja izmedju slojeva cvrste materije (kamena).
Sve je to naravno prirodno.
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#53 Re: Bosanska dolina piramida

Post by atko »

srklet wrote:Sad ozbiljno,

jedan geolog kojemu je nudjeno da se "ukljuci u projekt", ali je covjek odbio radi vlastitog ugleda, mi je ispricao o kojoj se tu prevari i lopovluku radi.
Ali, veli on, to nije nista sta ce se tamo tek desiti - tamo ce se desiti NESRECA jer one budale sto PRAVE TUNELE ce, pitanje je dana, biti zatrpani!
To treba pod hitno zaustaviti dok se nesreca nije dogodila.

A o kakvim se tunelima tu radi, on mi kratko objasni - dijelom se radi o podzemnim vodenim kanalima (znate onu, voda sebi nadje put) ali veci dio je zaista prevarantsko pravljenje tunela gdje ih nikad nije bilo. Radi se o uklanjanju naslaga pijeska i sitnog kamenja izmedju slojeva cvrste materije (kamena).
Sve je to naravno prirodno.
Daj nam ime tog uglednog geolog? Kad vec pricas ozbiljno;)

Hoce li iko normalan normalno pristupiti i reci moje naucne analize su pokazale to i to.

Sve ugledni strucnjaci koji znaju ovo ili ono - a jeste li bili na lokalitetu - sta ja imam ici ja znam da to nije to.

Postoji lokalitet koji je zanimljiv i postoji nauka
sta ce nauka reci svejedno je - al neka bude nauka ;)
felichi
Posts: 884
Joined: 15/01/2005 17:48

#54 Re: Bosanska dolina piramida

Post by felichi »

nije covjek niti budala niti sarlatan
samo pogledajte kolicine novca koje teku fondacijom.
ko vam je kriv sto se niste prvi sjetili....
User avatar
adelko
Posts: 128
Joined: 16/07/2009 13:35

#55 Re: Bosanska dolina piramida

Post by adelko »

Pricajte vi sta hocete,jedina nada za Bosnu je piramida :-D
Static-X
Posts: 2471
Joined: 23/07/2009 14:50

#56 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Static-X »

Kako god ja opet mislim tamo ima nesto, dali su to piramide ili neka druga vrsta gradjevine, dok se sve ne odkopa to ce ostati tajna.
User avatar
adelko
Posts: 128
Joined: 16/07/2009 13:35

#57 Re: Bosanska dolina piramida

Post by adelko »

Pa de i vi nesto otkrite i zaradite ako mislite da to tako ide, ako imate kakvu ideju dajte :mrgreen:
Amidza Efendija
Posts: 310
Joined: 02/06/2010 16:44

#58 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Amidza Efendija »

adelko wrote:Pricajte vi sta hocete,jedina nada za Bosnu je piramida :-D
Jedina nada za Bosnu je da se otarasi korumpiranih politicara i kriminalaca na vlasti i javnim ustanovama; pseudo naucnika, sarlatana i samozvanih istrazivaca koji bi uz pomoc onih prvih da pokupe i podijele medjusobno budzetske novce, a onda da sazivaju sitnu raju na dobrovoljne radne akcije otkopavanja brda; da se okane svih vrsta lopovluka, pocev od sitnih kradja tipa sveranja u tramvaju pa do unistavanja bosanskih predzeca ne bi li se ista otkupila za male pare; jedina nada za Bosnu je da se uhvati posla a okane nacionalisticke politike koja koristi samo sacici zlonamjernih vlastodrzaca i njihovih dupelizaca.

Piramide i orbovi sigurno nisu jedina nada za Bosnu, piramide i orbovi su pokazatelj cjelokupnog stanja u Bosni.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#59 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Great Cornholio »

atko wrote: Daj nam ime tog uglednog geolog? Kad vec pricas ozbiljno;)

Hoce li iko normalan normalno pristupiti i reci moje naucne analize su pokazale to i to.

Sve ugledni strucnjaci koji znaju ovo ili ono - a jeste li bili na lokalitetu - sta ja imam ici ja znam da to nije to.

Postoji lokalitet koji je zanimljiv i postoji nauka
sta ce nauka reci svejedno je - al neka bude nauka ;)
:thumbup:
Amidza Efendija
Posts: 310
Joined: 02/06/2010 16:44

#60 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Amidza Efendija »

Great Cornholio wrote:
atko wrote: Daj nam ime tog uglednog geolog? Kad vec pricas ozbiljno;)

Hoce li iko normalan normalno pristupiti i reci moje naucne analize su pokazale to i to.

Sve ugledni strucnjaci koji znaju ovo ili ono - a jeste li bili na lokalitetu - sta ja imam ici ja znam da to nije to.

Postoji lokalitet koji je zanimljiv i postoji nauka
sta ce nauka reci svejedno je - al neka bude nauka ;)
:thumbup:
Ko je htio citati nalaze ozbiljnih geologa, mogao je to uraditi vec davne 2006. - Geoloski Zavod iz Tuzle izdao je obimnu analizu Visocice i okolnih brda kao geoloskih tvorevina. Brojni drugi geolozi, domaci i strani, cak i oni "alternativni" koje je Svemirko sam doveo da potvrde njegove "cvrste dokaze", su javno iznijeli svoje misljenje, identicno ovom, tokom proteklih godina.

Ali to nikad neces naci na Svemirkovoj web stranici. Svemirko je jedne popljuvao, druge mudro presutao, pravio se lud ili gluh, i lupetao svoje fantazije, i distribuirao ih putem svojih saucesnika iz FENE i Avaza. A ovce mirno pasle i klimale glavama.
User avatar
srklet
Posts: 157
Joined: 11/01/2011 18:20

#61 Re: Bosanska dolina piramida

Post by srklet »

atko wrote:
srklet wrote:Sad ozbiljno,

jedan geolog kojemu je nudjeno da se "ukljuci u projekt", ali je covjek odbio radi vlastitog ugleda, mi je ispricao o kojoj se tu prevari i lopovluku radi.
Ali, veli on, to nije nista sta ce se tamo tek desiti - tamo ce se desiti NESRECA jer one budale sto PRAVE TUNELE ce, pitanje je dana, biti zatrpani!
To treba pod hitno zaustaviti dok se nesreca nije dogodila.

A o kakvim se tunelima tu radi, on mi kratko objasni - dijelom se radi o podzemnim vodenim kanalima (znate onu, voda sebi nadje put) ali veci dio je zaista prevarantsko pravljenje tunela gdje ih nikad nije bilo. Radi se o uklanjanju naslaga pijeska i sitnog kamenja izmedju slojeva cvrste materije (kamena).
Sve je to naravno prirodno.
Daj nam ime tog uglednog geolog? Kad vec pricas ozbiljno;)

Hoce li iko normalan normalno pristupiti i reci moje naucne analize su pokazale to i to.

Sve ugledni strucnjaci koji znaju ovo ili ono - a jeste li bili na lokalitetu - sta ja imam ici ja znam da to nije to.

Postoji lokalitet koji je zanimljiv i postoji nauka
sta ce nauka reci svejedno je - al neka bude nauka ;)
I sta sad, zapocinjemo novi ciklus od hiljadu postova eberecke-ebertute.

Sad treba naucno pobijati nenaucno postavljenu teoriju nekog sarlatana.
Ima, ziv ti meni bio, ima i previse DOKAZA da je to jedno, malkice piramidalno, brdo.
Ali ipak samo brdo.

A sto se turizma tice ja predlazem da otkrijemo ponovo sve ove neopisive prirodne ljepote kojima je bog Bosnu podario.
Jebo piramidu, toga ima svugdje, ali malo gdje imas mogucnost kao ovdje da se isti dan i kupas i skijas. Jos je sasvim malo potoka na svijetu ostalo koje mozes piti, malo je mjesta na svijetu gdje iz kamena voda izbija kao u Buni i Travniku, ne znam da igdje ima ovoliko neubranog voca i nepokosene trave...

Ali, kako neki ovdje smatraju, jebo sve to ako ne pronadjemo piramidu !
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#62 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Great Cornholio »

srklet wrote:[
Sad treba naucno pobijati nenaucno postavljenu teoriju nekog sarlatana.
Ima, ziv ti meni bio, ima i previse DOKAZA da je to jedno, malkice piramidalno, brdo.
Ali ipak samo brdo.
Neka brate i naši "stručnjaci" rade nešto :D Tuzlanski geolozi ( stručnjaci koji su "dokazali" da je visočica samo brdo) su za klizište koje je ubilo tri osobe u decembru prošle godine u maju te iste godine ( kad im je prijavljeno da se to klizište pokrenulo) rekli da to nije klizište :wink:
Amidza Efendija
Posts: 310
Joined: 02/06/2010 16:44

#63 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Amidza Efendija »

Great Cornholio wrote:stručnjaci koji su "dokazali" da je visočica samo brdo
Sta li ti ovi navodnici znace? Da ljudi nisu uradili svoj posao? Eto ti sanse, upisuj geologiju, studiraj, uci, pa im pokazi kako se to radi.

Ili bi ti radije da se jednog dana pojavis sa sesirom i razdrljene kosulje, otvoris knjigu nasumice, jer slucajnosti ne postoje, uslikas brdo mobitelom i proglasis ga vjestackom tvorevinom koje su izgradili doseljenici sa sazvjezja Plejada prije 27000 godina.

Ne mogu vjerovati da ucestvujem u ovoj "raspravi".
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#64 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Great Cornholio »

Amidza Efendija wrote:
Great Cornholio wrote:stručnjaci koji su "dokazali" da je visočica samo brdo
Sta li ti ovi navodnici znace? Da ljudi nisu uradili svoj posao? Eto ti sanse, upisuj geologiju, studiraj, uci, pa im pokazi kako se to radi.

Ne mogu vjerovati da ucestvujem u ovoj "raspravi".
Hoću reći da ne vjerujem baš slijepo tuzlanskim "stručnjacima" , a odgovor zašto im ne vjerujem ti je u dijelu posta kojeg si zaboravio da prokomentarišeš, namjerno ili ne :wink:
Nisam bio na Visočici, ali one fotografije otkrivenih dijelova na površini Visočice ne mogu dokazati da su se one ploče poredale same od sebe. Hajd' nek nije piramida, al' šta je onda :?
Amidza Efendija
Posts: 310
Joined: 02/06/2010 16:44

#65 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Amidza Efendija »

Great Cornholio wrote: Hoću reći da ne vjerujem baš slijepo tuzlanskim "stručnjacima" , a odgovor zašto im ne vjerujem ti je u dijelu posta kojeg si zaboravio da prokomentarišeš, namjerno ili ne :wink:
Nisam bio na Visočici, ali one fotografije otkrivenih dijelova na površini Visočice ne mogu dokazati da su se one ploče poredale same od sebe. Hajd' nek nije piramida, al' šta je onda :?
Komentarisao sam samo ono sto sam smatrao da nije Off Topic. Kliziste bilo prosle godine, "piramida" prije pet. Drugo vrijeme, drugi ljudi. Ili da popalimo sve knjige, pa pa da primijenimo Svemirkov recept, ili bilo koje druge ublehe koju sretnemo usput.

Fotografije prirodnih geoloskih formacija koje "priroda nije mogla izgraditi" imas po netu bukadar. Za svaku od ovih laik bi se zakleo da ih je zidao sam Svemirko licno uz pomoc doseljenika sa sazvjezdja Plejada, ali vidi - nije.

Mrzi me kopati za linkove, ali ako ti bude bas stalo, reci pa cemo vidjeti.
User avatar
srklet
Posts: 157
Joined: 11/01/2011 18:20

#66 Re: Bosanska dolina piramida

Post by srklet »

Haman cemo morati sve ispocetka.

Lekcija 1.

Razlikovanje izmedju izmedju prirodnih i vjestackih "kaldrmi"

Image Image

Pitanje je koja je vjestacka, ne koja je ljepsa!
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#67 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Great Cornholio »

@srklet, može li priroda praviti kaldrme od pravilnih po dimenzijama gotovo identičnih četverougaonih ploča :?: Takve kaldrme su pronađene ispod sloja zemlje na Visočici :!:
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#68 Re: Bosanska dolina piramida

Post by callmethebreeeze »

ugledni naucnici su rekli svoje, 2006 su izlazili ozbiljni clanci u ozbiljnim novinama gdje su ozbiljni ljudi ismijali ovu tragikomicnu budalastinu.
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#69 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Great Cornholio »

callmethebreeeze wrote:ovu tragikomicnu budalastinu.
Koja je tragediju prouzrokovala ova "budalaština"? Od ove "budalaštine" možemo imati samo koristi, jer vidimo kakvu korist imaju ljudi u Međugorju od njihove budalaštine :D
Last edited by Great Cornholio on 18/01/2011 00:18, edited 1 time in total.
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#70 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Karabaja »

Hoćel' više ta korist?
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#71 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Great Cornholio »

Karabaja wrote:Hoćel' više ta korist?
Hiljade je stranaca posjetilo Visoko i pojelo makar ćevape i popilo kafu.
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#72 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Karabaja »

Great Cornholio wrote:
Karabaja wrote:Hoćel' više ta korist?
Hiljade je stranaca posjetilo Visoko i pojelo makar ćevape i popilo kafu.
Nemam ja koristi od toga što su stranci jeli ćevape, ali znam da su ogromna sredstva iz budžeta otišla Semi koja su mogla biti drukčije iskorištena. O tome što se milioni smiju tim hiljadama što su jeli ćevape drugi put..
Great Cornholio
Posts: 11713
Joined: 17/06/2010 23:40

#73 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Great Cornholio »

Karabaja wrote:
Great Cornholio wrote:
Karabaja wrote:Hoćel' više ta korist?
Hiljade je stranaca posjetilo Visoko i pojelo makar ćevape i popilo kafu.
Nemam ja koristi od toga što su stranci jeli ćevape,
Kako nemaš, pa porez se plaća i na kafu i na ćevape, a vi u Sarajevu najviše koristi imate od tako ubranog poreza :-D
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#74 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Karabaja »

Ma budimo realni :-D
Bitte_Halt_ja_ja
Posts: 670
Joined: 08/03/2009 12:25

#75 Re: Bosanska dolina piramida

Post by Bitte_Halt_ja_ja »

Great Cornholio wrote: Kako nemaš, pa porez se plaća i na kafu i na ćevape, a vi u Sarajevu najviše koristi imate od tako ubranog poreza :-D

da samo sto je opstina odvojila vise para na to brdo nego sto ce za sljedecih 100 godina stranaca pojesti cevape.


Ja sam mislio da se ova parada oko semira zavrsila, da smo napredovali i vjerujemo u shamane kao torabija, ali vidim kod nas je zatucanost najizdrzljivija karakteristika. Doduse torabi je potvrdio da je piramida, pa ako on kaze mora da je tako.

Stid me bilo sto sam gradjanin ove drzave kad se zvondralo po televiziji da imamo 15.000 godina stare piramide. Isti taj stid me spopao kad su desetine hiljada gradjana BiH islo na "lijecenje" torabiju. BiH je najplodnije tlo za varanje i izzivljavanje sa ludjackim teorijama.

Piramide, vracevi, gospe...svega, samo pametnih i postenih nigdje
Post Reply