Page 1 of 1
#1 Fiat Bravo
Posted: 17/12/2010 23:19
by bic
Edited...
#2 Re: Fiat Bravo
Posted: 17/12/2010 23:23
by citroen
#3 Re: Fiat Bravo
Posted: 17/12/2010 23:25
by bic
ok.,cekamo da se Johntra javi...
#4 Re: Fiat Bravo
Posted: 17/12/2010 23:27
by Zvek
Ako ces benzinca onda 1.6 16V. Jeste malo veci potrosac, ali je puno bolji od 1.2 16 i 1.4 12V. Motor 1.8 16V je vec na pragu sportiste za to doba.
1.6 16V je pogodan i za ugradnju plina. Osjetljive bobine. To je ono sto znam iz price prijatelja koji je imao Bravu. Vozio sam se par puta u Bravi sa 1.6 motorom, fino ide trosi u gradu (Sarajevo) 9.5, prosjek oko 7.5-8l. Udoban auto, malo i podcijenjen kod nas.
Ja bih pogledao i Astru G.
PS Zaboravih, imao je nekih problema i sa kablovima svjecica, alternatorom, ali nije nesto bilo skupo odrzavanje.
#5 Re: Fiat Bravo
Posted: 17/12/2010 23:36
by bic
Edited...
#6 Re: Fiat Bravo
Posted: 18/12/2010 00:17
by vnm
ako se ne varam 1.4 12V su imali probleme sa bregastom ako ne koristis selenia ulje.
#7 Re: Fiat Bravo
Posted: 18/12/2010 11:31
by johntra
eh evo mene...pošto me prozivaju...
Znači, ako ćeš benzinca uzimaj samo 1,6 16v...nije ni 1,8 loš, ali on voli malo više popiti, mada je to neznatna razlika, možda litar ili dva...1,6 16v motor je najbolji i nema nikakvih velikih mana...što se tiče bobine, meni je crkla, ali to nije neki skupi kvar i ne mora značiti da je to serijska greška...ja sam je prije pet godina platio 120 KM...ostalih problema na tom autu nisam imao...samo sipaj i vozi...ja sam imao Bravu i fakat je auto udobno i odlično leži na cesti, a i vrlo je živahan motor i voli fino povući...još jedna stvar je osjetljivost prednjeg trapa na naše ceste, ali ni to održavanje danas nije skupo...oprema je među boljima u klasi i skoro svaki od njih ima klimu...jesi li razmišljao o JTD mašini?
#8 Re: Fiat Bravo
Posted: 18/12/2010 18:47
by bic
Edited...