Page 1 of 1

#1 Fiat Bravo

Posted: 17/12/2010 23:19
by bic
Edited...

#2 Re: Fiat Bravo

Posted: 17/12/2010 23:23
by citroen
Fiati nemaju boljku,oni imaju vise boljki :D :D :D salim se,nadam se da ce se Johntra javiti na ovu temu,on ima dosta iskustva sa Fiat vozilima,a bio je vlasnik i Brava pa zna mnoge stvari o njima :sax:

#3 Re: Fiat Bravo

Posted: 17/12/2010 23:25
by bic
ok.,cekamo da se Johntra javi...

#4 Re: Fiat Bravo

Posted: 17/12/2010 23:27
by Zvek
Ako ces benzinca onda 1.6 16V. Jeste malo veci potrosac, ali je puno bolji od 1.2 16 i 1.4 12V. Motor 1.8 16V je vec na pragu sportiste za to doba.
1.6 16V je pogodan i za ugradnju plina. Osjetljive bobine. To je ono sto znam iz price prijatelja koji je imao Bravu. Vozio sam se par puta u Bravi sa 1.6 motorom, fino ide trosi u gradu (Sarajevo) 9.5, prosjek oko 7.5-8l. Udoban auto, malo i podcijenjen kod nas.

Ja bih pogledao i Astru G.

PS Zaboravih, imao je nekih problema i sa kablovima svjecica, alternatorom, ali nije nesto bilo skupo odrzavanje.

#5 Re: Fiat Bravo

Posted: 17/12/2010 23:36
by bic
Edited...

#6 Re: Fiat Bravo

Posted: 18/12/2010 00:17
by vnm
ako se ne varam 1.4 12V su imali probleme sa bregastom ako ne koristis selenia ulje.

#7 Re: Fiat Bravo

Posted: 18/12/2010 11:31
by johntra
eh evo mene...pošto me prozivaju... :D
Znači, ako ćeš benzinca uzimaj samo 1,6 16v...nije ni 1,8 loš, ali on voli malo više popiti, mada je to neznatna razlika, možda litar ili dva...1,6 16v motor je najbolji i nema nikakvih velikih mana...što se tiče bobine, meni je crkla, ali to nije neki skupi kvar i ne mora značiti da je to serijska greška...ja sam je prije pet godina platio 120 KM...ostalih problema na tom autu nisam imao...samo sipaj i vozi...ja sam imao Bravu i fakat je auto udobno i odlično leži na cesti, a i vrlo je živahan motor i voli fino povući...još jedna stvar je osjetljivost prednjeg trapa na naše ceste, ali ni to održavanje danas nije skupo...oprema je među boljima u klasi i skoro svaki od njih ima klimu...jesi li razmišljao o JTD mašini?

#8 Re: Fiat Bravo

Posted: 18/12/2010 18:47
by bic
Edited...