Page 1 of 1
#1 kojeg passata
Posted: 13/12/2010 15:02
by almedin100
imam priliku da kupim :
1.passata 4 1995,udaren je malo na obrvi,1.9 tdi,prešo oko 215000(ako je istina) ,klima ,a za konjesku snaku i kw neznam,servo,abs,airbag
2.passata 4 1996,tonirana stakla,limarija u odličnom stanju,1.9 tdi,prešo 250000,daljinsko otključavanje,servo,abs,airbag,90 konjskih snaga, 66kw
prvi je 6000KM,a drugi 5800KM pa povašem mišljenju kojeg mije bolje kupiti(oba su karavana).Oba bih odveo domajstora da vidim neke dijelove patos i mašinu no po vašem mišljenju koji je bolji?
#2 Re: kojeg passata
Posted: 13/12/2010 15:06
by gurabija78
taj drugi, ipak su mu tonirana stakla

#3 Re: kojeg passata
Posted: 13/12/2010 15:10
by AmADin_gospo
koji od ta dva ima neonke pod pragovima i diode na prskalicama ?

#4 Re: kojeg passata
Posted: 13/12/2010 15:13
by almedin100
budite ozbiljniji moram ga kupiti danas ili sutra
#5 Re: kojeg passata
Posted: 13/12/2010 15:13
by gurabija78
#6 Re: kojeg passata
Posted: 13/12/2010 15:25
by Jimmy_The_Saint
Pa šta se uopšte dvoumiš, uzmi tog s boljom limarijom (i nek' ti majstor pogleda, naravno). Dva haman identična auta, ako valjadnu biće super, ako ne valjadnu ne gine ti kanal redovno - a ne mere ti to niko ovako na daljinu gatati koji je hairli.

#7 Re: kojeg passata
Posted: 13/12/2010 15:30
by Bakir1
#8 Re: kojeg passata
Posted: 13/12/2010 15:32
by almedin100
prvi je 6000KM a drugi 5800KM.Auta vozam i po makadamu pa zato ne bih nekog forda već samo VW.
#9 Re: kojeg passata
Posted: 13/12/2010 22:54
by hogar strasni
Sjednes pa provozaj, vidi kako se ponasa na cesti, gdje mu hvata lamela, kad je uradio veliki servis, lupa li ista, kakve su mu gume, kakv je dim iz auspuha, u kakvom su mu stanju diskovi i plocice,kakav mu je akumulator, sagni se malo vidi ima li gdje kakve hrdje i jel farban. Majstor ga moze malo spojit na dijagnostiku da ispita elktroniku i senzore, neka ga digne nek vidi krakove na njima se vidi ako ja kad udaren koliko je udaren. Namotaj puni i lijevo i desno pa lagano kreci pa vidi i u kakvom su mu stanju kineticki zglobovi, drobe li mu lezajevi ili su dobri, zaljuljaj ga pa vidi amortizere kako se ponasaju, kakv mu je motor pusta li gdje ulje na dihtungu/ karteru/ šipki.Ima li lufta u volanu, šteka li mjenjac gdje ispada li iz brzine, rade li svi prekidaci na istrument tabli i sve sijalice itd. Sve su to sitnice koje treba na polovnjaku pogledat a koje kad odu uzimaju svoj dio love, ne kupujes novo a svaki nedostatak obara cijenu,a i tu klimu pogledaj hladi li, sta ce ti ako je crkla i ako i nju moras servisirat.
Komsija mi ima pasata ''delfin' 95 po njegovim rijecima veoma zahvalan auto, povoljno odrzavanje,povoljni djelovi, izrazito veliki komfor,vazda je u njemu peri deri.
Sretno s kupovinom.