Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#26 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by ladyada »

Image
ovako nesto.......... ako napravim nakon 2 sata je prava i nista od frizure ..ne podnosim pjene i otale zezancije , jer me pocne koza glave svrbit i perutati se ........
User avatar
žena
Posts: 45287
Joined: 17/10/2009 14:12
Location: sa Arsy pod stolom :)

#27 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by žena »

ladyada wrote:Image
ovako nesto.......... ako napravim nakon 2 sata je prava i nista od frizure ..ne podnosim pjene i otale zezancije , jer me pocne koza glave svrbit i perutati se ........
takodje,isti slucaj...previse gusta i teska i odmah se opusti :roll:
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#28 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Mariella »

Je li iko od vas probao virtual makeover :D

http://www.instyle.com/instyle/makeover/

Meni je ovaj najbolji, sve fino mozes podesiti, ima i sminkanje :D Po ovome mi stoje siske (sa strane) ali nisam jos isprobala, ali planiram nekad :D
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42263
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#29 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Mis mekinjas »

Mariella wrote:Je li iko od vas probao virtual makeover :D

http://www.instyle.com/instyle/makeover/

Meni je ovaj najbolji, sve fino mozes podesiti, ima i sminkanje :D Po ovome mi stoje siske (sa strane) ali nisam jos isprobala, ali planiram nekad :D
ne ide, ne otvara me šminka u struku sa mojom kosom... :D
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#30 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Cholina_Lokica »

Felidae wrote:ja imam nekako ravnu kosu koja nehebe zivu silu...
ja se polomim peglajuci, a ono vazda jedan dio vani jedan unutra...a nekako oduvijek mastam da imam valovitu kosu, pa me interesuje da li ima neki frizer koji ce mi napraviti lokne, ne da budem ko ovca, ne moram biti ni kao neka filmska diva :D , nego nesto izmedju.....hocu da imam lokne .moja frizerka mi je rekla, da mogu biti poprilicno sitno kovrdjava,sto mi se nikako ne svidja, ili da sebi kupim kakve dobre viklere...pa navali kad ti ravna kosa dosadi...
probaj kod Ade Karisika, on zna napraviti te fine lokne, da ne budes k'o ovca poslije :D
ili kod Rikija na carsiji, i on isto sigurno zna to
User avatar
blue_sky
Posts: 49306
Joined: 01/06/2009 15:51
Location: Mostar nije skutorija

#31 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by blue_sky »

vidi nas ove sa ravnom hoce lokne, ove druge obrnuto :D
meni vise svejedno,ali brate ili ili :-) nek' nekako uredna ostane, a ne ovaj "kisha stajl" :-?
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42263
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#32 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Mis mekinjas »

blue_sky wrote:vidi nas ove sa ravnom hoce lokne, ove druge obrnuto :D
meni vise svejedno,ali brate ili ili :-) nek' nekako uredna ostane, a ne ovaj "kisha stajl" :-?
e nek nisam ja prva rekla :kiss: , ja sam baš sretna sa svojom, jedino ono kažu, pogledaj majku od muškarca pa ćeš znati kakva će mu biti žena, srca ti, ni na jednu majku ne ličim, uključujući i moju... :lol: :lol: :lol:
No_oNe__
Posts: 797
Joined: 21/11/2003 00:00

#33 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by No_oNe__ »

ja imam tamnu, gustu, ostru, zivu, sjajnu, mojim rijecima nevidjeno dosadnu kosu!
odbijam da se cesljam jer se nadam da cu se jedno jutro probuditi cickava!
samo kad se okupam pa jednom pocesljam!

bila sam kod frizerke i dala mi zena mini val ali neki shatro prirodni - samo 10min i gotovo
bila sam u frizeraju pod tom tekucinom na glavi 1,5h
drzalo me do kuce i jos dva dana - i sve ravnooooo!
kad se tad nisam ubila necu nikad!

ali frizeri vole moju kosu pa ono odem da mi se nadive i eto onda joj se i ja malo divim
hahaha


a od sampona samo onaj afroditin od koprive - majka
ali ga ovdje nema pa koristim sta stignem .. ali vazda neki sklj jer su oni najbolji!
User avatar
blue_sky
Posts: 49306
Joined: 01/06/2009 15:51
Location: Mostar nije skutorija

#34 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by blue_sky »

Miš mekinjaš wrote:
blue_sky wrote:vidi nas ove sa ravnom hoce lokne, ove druge obrnuto :D
meni vise svejedno,ali brate ili ili :-) nek' nekako uredna ostane, a ne ovaj "kisha stajl" :-?
e nek nisam ja prva rekla :kiss: , ja sam baš sretna sa svojom, jedino ono kažu, pogledaj majku od muškarca pa ćeš znati kakva će mu biti žena, srca ti, ni na jednu majku ne ličim, uključujući i moju... :lol: :lol: :lol:
ni ja vala :roll: :lol:

cuj ni na jednu :lol: :lol: :kiss:
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42263
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#35 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Mis mekinjas »

No_oNe__ wrote:ja imam tamnu, gustu, ostru, zivu, sjajnu, mojim rijecima nevidjeno dosadnu kosu!
odbijam da se cesljam jer se nadam da cu se jedno jutro probuditi cickava!
samo kad se okupam pa jednom pocesljam!

bila sam kod frizerke i dala mi zena mini val ali neki shatro prirodni - samo 10min i gotovo
bila sam u frizeraju pod tom tekucinom na glavi 1,5h
drzalo me do kuce i jos dva dana - i sve ravnooooo!
kad se tad nisam ubila necu nikad!

ali frizeri vole moju kosu pa ono odem da mi se nadive i eto onda joj se i ja malo divim
hahaha


a od sampona samo onaj afroditin od koprive - majka
ali ga ovdje nema pa koristim sta stignem .. ali vazda neki sklj jer su oni najbolji!
kako nema, nabavim ti broj žene koja se bavi tim, doduše iz BL je, istina najbolji je....a 750ml, košta niti 5KM :)
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42263
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#36 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Mis mekinjas »

blue_sky wrote:
Miš mekinjaš wrote:
blue_sky wrote:vidi nas ove sa ravnom hoce lokne, ove druge obrnuto :D
meni vise svejedno,ali brate ili ili :-) nek' nekako uredna ostane, a ne ovaj "kisha stajl" :-?
e nek nisam ja prva rekla :kiss: , ja sam baš sretna sa svojom, jedino ono kažu, pogledaj majku od muškarca pa ćeš znati kakva će mu biti žena, srca ti, ni na jednu majku ne ličim, uključujući i moju... :lol: :lol: :lol:
ni ja vala :roll: :lol:

cuj ni na jednu :lol: :lol: :kiss:
života mi, niko mi u familiji nije frćkav, i svi su posijedili prije 30. osim mene... :lol: :lol: :lol:
*mima*

#37 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by *mima* »

Cholina_Lokica wrote: znas da jesam :lol:

@mima
ho'sh pramen il' dva? :D

Kupila sam nove makaze.
User avatar
blue_sky
Posts: 49306
Joined: 01/06/2009 15:51
Location: Mostar nije skutorija

#38 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by blue_sky »

No_oNe__ wrote:
a od sampona samo onaj afroditin od koprive - majka
ali ga ovdje nema pa koristim sta stignem .. ali vazda neki sklj jer su oni najbolji!
Slazem se, afroditin zakon :thumbup: svasta probala i na kraju se opet vratila na ovaj.
Odlican i protiv opadanja kose.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#39 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Cholina_Lokica »

*mima* wrote:
Cholina_Lokica wrote: znas da jesam :lol:

@mima
ho'sh pramen il' dva? :D

Kupila sam nove makaze.
mogla sam pretpostaviti da si se spremila vec za toga...
User avatar
žena
Posts: 45287
Joined: 17/10/2009 14:12
Location: sa Arsy pod stolom :)

#40 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by žena »

Image
User avatar
žena
Posts: 45287
Joined: 17/10/2009 14:12
Location: sa Arsy pod stolom :)

#41 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by žena »

cuj colina lokica
No_oNe__
Posts: 797
Joined: 21/11/2003 00:00

#42 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by No_oNe__ »

ama nisam u bh :(

ali je fakat zakon i sve mi se raja smijala kazu neko pere carape njime a bogme oni koji peru carape njime sa tri dlake na glavi sa zaviscu gledaju moju kosu

a da je dobar za opadanje - i tu sam se uvjerila!

sada koristim isto(kada ga nadjem) jedan ovdasnje marke mislim da je jako jeftin - od kamilice ali je isti fazon gelast sampon i skuzila sam da su takvi najbolji onako gelasti sa kraaatkom listom sastojaka!
majka!

a sto sijeeeeeeeeeeeeeeeeeeedim
kuku majkooooooooo!
ja cu do tridesete biti bijela :(
mislim da svaki dan imam par novih sijedih :(
a kad se samo sjetim kad sam prvu sijedu vidjela jos sam joj i tepala i cuvala je ko oci u glavi
sada ih cupam cesce nego obrve :)
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#43 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by respo »

ladyada wrote:Image
ovako nesto.......... ako napravim nakon 2 sata je prava i nista od frizure ..ne podnosim pjene i otale zezancije , jer me pocne koza glave svrbit i perutati se ........
mjenjam ovakvu kosu za potpuno ravnu
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#44 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by ladyada »

respo wrote:
ladyada wrote:Image
ovako nesto.......... ako napravim nakon 2 sata je prava i nista od frizure ..ne podnosim pjene i otale zezancije , jer me pocne koza glave svrbit i perutati se ........
mjenjam ovakvu kosu za potpuno ravnu
hocemo li se dogovoriti da se mjenjamo ........... :lol:
jexy
Posts: 70
Joined: 08/02/2008 00:31

#45 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by jexy »

blue_sky wrote:
VenomousV wrote:ja kontam da zensko uvijek treba imat' dugu kosu... nerijetki su prijmjeri da se zena uda, osisa na neku djecacku frizuru i max zapusti...

kao i semmy, hocem i ja raaavnu, da je ne moram spešli fenirat' kad je operem... da se ne naelektrise kad je vlazno vrijeme...
a kod mene je cudna, ravna al nekako donji dio kose je FaloFit'... bilo bi super da je sve takvo...
isto :-) sto je najgore sve se to da fino ispraviti ali kishaaaa cini svoje :twisted:
Joj, isti belaj i kod mene :-(
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#46 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by ladyblue18 »

Eeeehhh niko nema probleme s kosom koje ja imam. :-)

Inace se uvijek sisam na paz, bob, u tom fazonu, kosa svijetla, ali dzaba nije mi dao vrag mira i 2-3 godine sam radila pramenove po 2-3 puta godisnje, i sve super bilo, dok mi jednom frizer ne sprzi kosu, i od tada...halali huso materi kosu. :-) :roll:

Ove godine sam ih opet jednom uradila nakon pauze od 3-4 godine, ali vidim da je dlaka opet pocela da slabi. :|

Inace od toga svega kosa mi je uzasno oslabila i prorijedila se, a to sto se masti svaki drugi dan je posebna prica. :-)
Skontala sam da kada stavim pjenu na kosu nakon pranja da mi se ne masti tako cesto, imam i oblik normalno, ali ne mogu je onda nikad haman rascesljati :x :lol:

Helem, nikad mirna ne mogu biti s kosom. :-x

Inace, peglu u ruke nisam nikada uzela jos mi samo i to treba :lol: ali figaro cesto koristim.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42263
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#47 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Mis mekinjas »

ladyblue18 wrote:Eeeehhh niko nema probleme s kosom koje ja imam. :-)

Inace se uvijek sisam na paz, bob, u tom fazonu, kosa svijetla, ali dzaba nije mi dao vrag mira i 2-3 godine sam radila pramenove po 2-3 puta godisnje, i sve super bilo, dok mi jednom frizer ne sprzi kosu, i od tada...halali huso materi kosu. :-) :roll:

Ove godine sam ih opet jednom uradila nakon pauze od 3-4 godine, ali vidim da je dlaka opet pocela da slabi. :|

Inace od toga svega kosa mi je uzasno oslabila i prorijedila se, a to sto se masti svaki drugi dan je posebna prica. :-)
Skontala sam da kada stavim pjenu na kosu nakon pranja da mi se ne masti tako cesto, imam i oblik normalno, ali ne mogu je onda nikad haman rascesljati :x :lol:

Helem, nikad mirna ne mogu biti s kosom. :-x

Inace, peglu u ruke nisam nikada uzela jos mi samo i to treba :lol: ali figaro cesto koristim.
Uzmi žumanjak, 2 kapi ricinusovog ulja, namaži kosu, zamotaj plastičnom kesom, i ručnikom, drži tri sata, i operi čajem od kamilice, čisto da ti prestane opadati, da se vrati sjaj i oporavi kosa..., ja sam išla na CT mozga skurilo se sve, i ovo je pomoglo, a nije da mi fali kose...
User avatar
žena
Posts: 45287
Joined: 17/10/2009 14:12
Location: sa Arsy pod stolom :)

#48 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by žena »

ladyblue18 wrote:Eeeehhh niko nema probleme s kosom koje ja imam. :-)

Inace se uvijek sisam na paz, bob, u tom fazonu, kosa svijetla, ali dzaba nije mi dao vrag mira i 2-3 godine sam radila pramenove po 2-3 puta godisnje, i sve super bilo, dok mi jednom frizer ne sprzi kosu, i od tada...halali huso materi kosu. :-) :roll:

Ove godine sam ih opet jednom uradila nakon pauze od 3-4 godine, ali vidim da je dlaka opet pocela da slabi. :|

Inace od toga svega kosa mi je uzasno oslabila i prorijedila se, a to sto se masti svaki drugi dan je posebna prica. :-)
Skontala sam da kada stavim pjenu na kosu nakon pranja da mi se ne masti tako cesto, imam i oblik normalno, ali ne mogu je onda nikad haman rascesljati :x :lol:

Helem, nikad mirna ne mogu biti s kosom. :-x

Inace, peglu u ruke nisam nikada uzela jos mi samo i to treba :lol: ali figaro cesto koristim.
figaro ti gori ionako slabu kosu,da znas
User avatar
Felidae
Posts: 695
Joined: 02/08/2010 09:41

#49 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by Felidae »

ma budfem i ja sa svojom zadovoljna ponekad :D
fazon je sto moja kosa nemoze ostati pocesljana, ispeglam se sredim, nisam ni do tramvaja dosla,svaka dlaka svoju politiku vodi.tako da stalno izgledam neuredno, mada nosam cesalj sa sobom.
i moja frizerka je rekla da mi moze napraviti one lijepe lokne, nije problem, ali ce ti trajati do prvog pranja, do drugog ako bas imas srece....
moracu poceti skupljati lovu da posjetim Karisika..
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#50 Re: Frizure, sve što ste željeli,a nemate, kakve volite, savjeti

Post by semmy »

Felidae wrote:ma budfem i ja sa svojom zadovoljna ponekad :D
fazon je sto moja kosa nemoze ostati pocesljana, ispeglam se sredim, nisam ni do tramvaja dosla,svaka dlaka svoju politiku vodi.tako da stalno izgledam neuredno, mada nosam cesalj sa sobom.
i moja frizerka je rekla da mi moze napraviti one lijepe lokne, nije problem, ali ce ti trajati do prvog pranja, do drugog ako bas imas srece....
moracu poceti skupljati lovu da posjetim Karisika..
nije karisik skup kako svi mislite...cijene su mu ok, cak je jeftiniji od nekih kao napucanih imena
Post Reply