Page 1 of 2
#1 Peugeot 406
Posted: 19/11/2010 13:32
by ZizuMikan
Zdravo.
Recite mi nesto o ovom autu?
npr. za koje pare se moze naci solidan, kakav je za sigurnost vozaca, kako je stabilan, izdrzljiv,...
a i mane ako ima

Hvala!
#2 Re: Peugeot 406
Posted: 19/11/2010 14:11
by ZizuMikan
Ne razumem zasto nedobijam odgovor?

Hvala!
#3 Re: Peugeot 406
Posted: 19/11/2010 14:15
by johntra
pa nema niko previše iskustva sa ovim modelom...kako bilo, traži FL verziju, mnogo je kvalitetnija i ljepše je izveden redizajn...
#4 Re: Peugeot 406
Posted: 19/11/2010 14:16
by CartmanSA
ZizuMikan wrote:Ne razumem zasto nedobijam odgovor?

Hvala!
pa nije ti ovo masina za automatsko odgovaranje...
#5 Re: Peugeot 406
Posted: 19/11/2010 14:22
by PeshtA
O pezoVu sve najbolje ...
dok se ne pokvari
onda se dobro nag**i kakvom majstoru

jer si $%^&*
#6 Re: Peugeot 406
Posted: 19/11/2010 14:24
by ZizuMikan
Axa a koja je razlika ovaj fl??\
Hvala..
#7 Re: Peugeot 406
Posted: 19/11/2010 14:27
by johntra
#8 Re: Peugeot 406
Posted: 19/11/2010 15:17
by madner
Odrzavanje nije skupo, sigurnost vozaca je ok (losa zastita nogu) perfomanse zavise od motora koji nadjes, jedan od boljih sto se tice omjera ulozeno / dobiveno.
#9 Re: Peugeot 406
Posted: 19/11/2010 16:04
by Chemist
Najbolje izgleda u filmu taxi...definitivno ljepsa vanjstina od unutrasnjosti...uz poznate mane i probleme peugeota...i vrline naravno
#10 Re: Peugeot 406
Posted: 19/11/2010 16:48
by Grga07
auto ko auto je Ok, servisi nisu skupi(dijelovi), izdrzljivo je, a motori su pogotovo top, e sad ja imam pug-a ali ako si "s parama" ja bi radje ganjao Octaviu, jer ima vise "podrske" za nju, sto se tice majstora i sl.. Nije problem u nabavci dijelova koji su potrosni i sl. ali ipak vw je kod nas zastupljeniji a skodilak se ne krade ako bilo koji vw..
pozz
#11 Re: Peugeot 406
Posted: 19/11/2010 17:17
by Gorštak
Iskustva su različita.
Prijatelj ima 2.2 HDI, i ima neku za'ebanciju sa motorom. Potrošio je nebesa para, obišao sve majstore, od servisa do avlijanera i samoproklamovanih genija elektronike. I ništa. Već dugo ga bezuspješno prodaje.
Kaže pežo - nikad više, ne zato što nije dobar auto (naprotiv!), nego zato što je podrška/logistika u slučaju iole ozbiljnijeg kvara - nula bodova.
#12 Re: Peugeot 406
Posted: 19/11/2010 18:37
by Optimist
Rodjak posjedovao 406 2.0 HDI, 2004. godiste, uzeo novog. Sa njim presao oko 150 000 km i ljetos ga prodao. Nikakvih vanrednih kvarova nije imao, osim redovnih servisa. Mislim da mu je najskuplji servis bio kad je mijenjao FAP filter.
Komsija posjeduje 406, benzinac, 2002. godiste. Kilometraza oko 130 000. Trenutno je na prodaju jer je kupio 407.
Vozio sam i benzinca i dizelasa, i meni su ok. Bio sam pozitivno iznenadjen prostranoscu na zadnjoj klupi.
#13 Re: Peugeot 406
Posted: 19/11/2010 18:39
by ZizuMikan
Hvala svima

)
#14 Re: Peugeot 406
Posted: 19/11/2010 18:41
by duh_sa_sjekirom
Grga07 wrote:auto ko auto je Ok, servisi nisu skupi(dijelovi), izdrzljivo je, a motori su pogotovo top, e sad ja imam pug-a ali ako si "s parama" ja bi radje ganjao Octaviu, jer ima vise "podrske" za nju, sto se tice majstora i sl.. Nije problem u nabavci dijelova koji su potrosni i sl. ali ipak vw je kod nas zastupljeniji a skodilak se ne krade ako bilo koji vw..
pozz
Ko ti je rekao da se škodilak ne krade, gadno te slagao!
Mom prijatelju su je ukrali iz garaže (haman nova bila, 2008.g), i nikad mu se nisu javii!
Naravno, auto je bili kasko osigurano...
#15 Re: Peugeot 406
Posted: 19/11/2010 22:48
by Mlad i Nevin
Ma Pugovi su vazda bili među najljepšim automobilima ali sam pomalo skeptičan što se tiče kvaliteta....imao sam priliku provozati se u novom 3008 koji košta blizu 50 hiljada maraka i izgleda mi kao igračkica..
#16 Re: Peugeot 406
Posted: 19/11/2010 23:00
by tavustavus
evo prijatelju da ti malo pomognem jer sam bio u slicnoj dilemi...ja imam passata full i prezadovoljan sam ali kad sam ocu trazio auto bilo je opet po vw-u...nesto se razumijem u auta onako osrednje i sa tim znanjem koje nije amatersko trazili smo ono nesto a da nisam ni sam znao sta da mu trazim...ona klasicna nasa je ma kupi golfa tdi sa klimom od 2001 pa gore,da ne bude nesto skupo plaho..i nakon nekog vremena vidis da ces dobiti golo auto da nema nista klasika i nista posebno ..okrenem se francuzu i nalatim na pezo 406 2.0 HDI 2003. crne boje druga ruka kupljeno kod nas u Sarajevu cini mi se da je iz hadzica bilo auto..pregledo onako vizuelno na servis u Blok pa svom majstoru i u Bihamk opet kod havera bez greske suh ne udaran extra..MODEL::Crni krom lajsne 406 2.0 hdi 66Kw - 90KS-izuzetno bitna stvar jer jedino ovaj sa 90 konja nema famozni FAP filter, el.podizaci 4x, centralno i daljinsko zakljucavanje, grijani el. preklopivi i podesivi retrovizori, klimatronic, navigacija, senzori za kisu, org cd-radio player, bord computer, komande na volanu za radio i cd, maglenke, alu felge 16" org pezo, unutra drvo dekor, uraden zupcasti, nove disk plocice, kozni volan,ruc.mjenjaca i rucna, slabe ljetne gume, tonirana stakla itd....odmah mu ulje zamjenili i kostalo 122 uljni naftni filter zraka klime.. kunem se od prosle godine niti jedan jedini put nije vidio servis auto fenomenalno ,imao je nekad uzbune elektronike valjda kazu da im je mana da ponekad hoce pokazat lazno da gori neka lampica ova ili ona ugasis auto i upalis i ides dalje... zbog cega sam sve ovo naveo zbog ovog...CIJENA -- 11 900 KM 12800 CIJENJEN PROSLE GODINE ..i nek me neko uvjeri da moze kupiti nesto sa ovakvom opremom za bolje pare a o IV da i ne govorim,vozim VW 2003 ali ova su auta precjenjena..izvinite na dugu postu
#17 Re: Peugeot 406
Posted: 19/11/2010 23:12
by tavustavus
evo to je to cini mi se samo da je ovdje kaseta a nije cd

#18 Re: Peugeot 406
Posted: 20/11/2010 10:33
by ZizuMikan
Hvala brate, extra je..

Samo sta ti je ovaj famozni FAP filter?
I koliko izlazi ova cijena u eurima??
Hvala!!

#19 Re: Peugeot 406
Posted: 20/11/2010 21:17
by Grga07
Sto se kradje tice, ako imate koga u policiji pitajte za broj ukradenih auto(svih tipova), a ima i po netu tih tablica..Ja sam licno bjezao od vw bore,a imao sam dobru u ponudi radi kradje..
Sto se tice FAP-a, kosta oko 1000e nov sa aditivom, o njemu ako te interesuje na google-Tu imas sve, a hvala Bogu sad se moze uspjesno skinut za malu cijenu i budes rahat
#20 Re: Peugeot 406
Posted: 20/11/2010 22:37
by shlauf
tavustavus wrote:evo prijatelju da ti malo pomognem jer sam bio u slicnoj dilemi...ja imam passata full i prezadovoljan sam ali kad sam ocu trazio auto bilo je opet po vw-u...nesto se razumijem u auta onako osrednje i sa tim znanjem koje nije amatersko trazili smo ono nesto a da nisam ni sam znao sta da mu trazim...ona klasicna nasa je ma kupi golfa tdi sa klimom od 2001 pa gore,da ne bude nesto skupo plaho..i nakon nekog vremena vidis da ces dobiti golo auto da nema nista klasika i nista posebno ..okrenem se francuzu i nalatim na pezo 406 2.0 HDI 2003. crne boje druga ruka kupljeno kod nas u Sarajevu cini mi se da je iz hadzica bilo auto..pregledo onako vizuelno na servis u Blok pa svom majstoru i u Bihamk opet kod havera bez greske suh ne udaran extra..MODEL::Crni krom lajsne 406 2.0 hdi 66Kw - 90KS-izuzetno bitna stvar jer jedino ovaj sa 90 konja nema famozni FAP filter, el.podizaci 4x, centralno i daljinsko zakljucavanje, grijani el. preklopivi i podesivi retrovizori, klimatronic, navigacija, senzori za kisu, org cd-radio player, bord computer, komande na volanu za radio i cd, maglenke, alu felge 16" org pezo, unutra drvo dekor, uraden zupcasti, nove disk plocice, kozni volan,ruc.mjenjaca i rucna, slabe ljetne gume, tonirana stakla itd....odmah mu ulje zamjenili i kostalo 122 uljni naftni filter zraka klime.. kunem se od prosle godine niti jedan jedini put nije vidio servis auto fenomenalno ,imao je nekad uzbune elektronike valjda kazu da im je mana da ponekad hoce pokazat lazno da gori neka lampica ova ili ona ugasis auto i upalis i ides dalje... zbog cega sam sve ovo naveo zbog ovog...CIJENA -- 11 900 KM 12800 CIJENJEN PROSLE GODINE ..i nek me neko uvjeri da moze kupiti nesto sa ovakvom opremom za bolje pare a o IV da i ne govorim,vozim VW 2003 ali ova su auta precjenjena..izvinite na dugu postu
Izašao ga oko 6100 €
a vidi kod vas kakve su cijene:
http://www.autotrendmne.com/
Aleeeee aleeeeeeeeeeeeeeeeee

#21 Re: Peugeot 406
Posted: 21/11/2010 11:40
by ZizuMikan
Nema sta lijepo je auto, bas mi se svidja.
Msm da je dobro za duge voznje, udoban,...
A ja msm da kod nas u Crnu Goru moze da se nadje za 4.000 extra.
Moj brat ima ga ali oce da ga prodaje jer kaze skupi djelovi za njega i oce da uzme nesto vw mozda passata 4.
Prodaje ga ja msm 3,500e ali nije mi rodjeni brat pa nzm bas detalje

Jbg...
#22 Re: Peugeot 406
Posted: 21/11/2010 11:48
by just4fun
Ja vozim pežo 406 već 10 godina.Prvo 1,9 td pa sad 2,0 hdi 110 ks.Imao sam i drugih auta :bmw , skoda , vw , ali je ovo najbolje za te pare.Održavanje uopšte nije preskupo , samo uporedi dijelove za ista godišta sličnih auta , pa će sve biti jasno.Ja ti ga preporučujem i to ovaj sa 110 ks - ide super a ne troši puno.Sve što te zanima pitaj.
#23 Re: Peugeot 406
Posted: 21/11/2010 11:52
by ZizuMikan
just4fun wrote:Ja vozim pežo 406 već 10 godina.Prvo 1,9 td pa sad 2,0 hdi 110 ks.Imao sam i drugih auta :bmw , skoda , vw , ali je ovo najbolje za te pare.Održavanje uopšte nije preskupo , samo uporedi dijelove za ista godišta sličnih auta , pa će sve biti jasno.Ja ti ga preporučujem i to ovaj sa 110 ks - ide super a ne troši puno.Sve što te zanima pitaj.
Reci mi koje ti je god taj 2.0 hdi i koliko trosi??
Koliko je presao i je li ti se sta kvarilo za sada na njemu??
Hvala..

#24 Re: Peugeot 406
Posted: 21/11/2010 11:59
by just4fun
2000 g. - kod mene je oko tri godine-bez kvarova.170000 prešao - troši oko 7 litara , kombinovano.
#25 Re: Peugeot 406
Posted: 21/11/2010 12:04
by ZizuMikan
just4fun wrote:2000 g. - kod mene je oko tri godine-bez kvarova.170000 prešao - troši oko 7 litara , kombinovano.
Axa, extra...
Reci mi sta ima od opreme i koliko si ga tad platio, a sta mislis koliko ga sada mozes prodati, al realno

Hvala!!!