Kupio bih nesto sa eBay-a

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
marketleader
Posts: 393
Joined: 03/04/2010 22:56

#101 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by marketleader »

_-fera-_ wrote:
herbert mekfjuger wrote:pa uzmi sam pobogu :D
nemam karticu :-) samo kesh :-D
Uradio bi ti ja to,da nije peglanje sa ovom dostavom, u smislu cekanja i jos ti mogu to ocariniti pa i tog peglanja,a nemam vremena za to. Tako da ti je najbolje da udjes u stos sa ovim,fino odes pokucas na vrata banke (Raiffeisen ili Unicredit) ispunis zahtjev za debitnu karticu bez prekoracenja, i sacekas 10-15dana. I onda se reg na ebay i paypal. Imas sve objasnjeno na forumu,pisala je raja kako se sta radi. I ja sam jednom sve pisao korake sta se sve treba uraditi,nije sad neki bauk.
iSwagga
Posts: 1547
Joined: 22/03/2010 10:30

#102 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by iSwagga »

@poznanik - Ja ti govorim iz mog iskustva. Ja sam uvijek fakturu od eBaya dobijao.. razumijem ja tebe sto pitas.. mozda je drugacije ako se registrujes kao firma (ako to uopste moze, nisam upoznat) ali ja kao pojedinac sam uvijek od eBay fakturu dobijao.. da li prodavao ili kupovao stvari..
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#103 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by poznanik »

iSwagga wrote:@poznanik - Ja ti govorim iz mog iskustva. Ja sam uvijek fakturu od eBaya dobijao.. razumijem ja tebe sto pitas.. mozda je drugacije ako se registrujes kao firma (ako to uopste moze, nisam upoznat) ali ja kao pojedinac sam uvijek od eBay fakturu dobijao.. da li prodavao ili kupovao stvari..

Račun (fakturu) koji si ti dobijao je račun za uslugu u posredovanju u kupoprodaji, je li tako?

Gdje je račun za kupljenu robu, ko izdaje takav račun? Potvrda o izvršenoj transakciji novca koju nije račun, jer ne sadrži sve potrebne parametre.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#104 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by mO k3 »

iSwagga wrote:@poznanik - Ja ti govorim iz mog iskustva. Ja sam uvijek fakturu od eBaya dobijao.. razumijem ja tebe sto pitas.. mozda je drugacije ako se registrujes kao firma (ako to uopste moze, nisam upoznat) ali ja kao pojedinac sam uvijek od eBay fakturu dobijao.. da li prodavao ili kupovao stvari..
Fakturu ako si kupovao?? ..... znaci kada si nesto kupovao moro si da platis nekih 6 % od sume ili kako to razumijem??
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#105 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by mO k3 »

poznanik wrote:
iSwagga wrote:@poznanik - Ja ti govorim iz mog iskustva. Ja sam uvijek fakturu od eBaya dobijao.. razumijem ja tebe sto pitas.. mozda je drugacije ako se registrujes kao firma (ako to uopste moze, nisam upoznat) ali ja kao pojedinac sam uvijek od eBay fakturu dobijao.. da li prodavao ili kupovao stvari..

Račun (fakturu) koji si ti dobijao je račun za uslugu u posredovanju u kupoprodaji, je li tako?

Gdje je račun za kupljenu robu, ko izdaje takav račun? Potvrda o izvršenoj transakciji novca koju nije račun, jer ne sadrži sve potrebne parametre.
nisam ni uspio da procitam tvoj post... i mene je malo iritiro
@iswagga ti kao kupac nikad ne placas ebayu naknadu ,jedino ako je prodavac pod uslovima kupovine naveo da kupac placa ebay naknadu..
User avatar
dr.Gonzo
Posts: 1543
Joined: 11/03/2009 17:08

#106 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by dr.Gonzo »

Meni jednom stigla neka fus elektronika sa eBaya - kinezi kontali da mogu podvalit lokalne kopije za nesto manju cijenu od one prave :lol:

Kad sam skontao, pozalim se prodavacu. Vratili mi pare u roku od sat vremena, rekli da ne moram vracati robu, izvinjavali se radi greske, i molili da ne ostavim negativne utiske na njihovoj ebay stranici. Garant su dobri ako im fora prodje jednom u pet puta :lol:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#107 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Godinama koristim e-bay, cak i prije nego sto je PayPal omogucio da građani BiH mogu placati preko njih. Sjecam se da su me jednom troskovi transfera novca preko banke (wire bank transfer) dosli skuplje nego sam proizvod na e-bayu. U svakom slucaju imam pozitivno iskustvo i misljenje, sviđa mi se sto prodavci u 99% slucajeva postuju kupca, nude povrat novca ili zamjenu proizvoda, za razliku od nasih mahalasa koji su lijeni i pozdraviti te cestito kada im uđes u radnju.
ilda19
Posts: 11
Joined: 01/12/2010 10:07

#108 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by ilda19 »

Eh jos jedna stvar jel ima neji broj ili mail adresa centralne poste ili kako vec da se zove kojom mogu provjerit da li mi je narucena roba stigla bar u Bosnu-Sarajevo mislim da znam da je tu da se ne sikiram :lol: hvala svima :-)
iSwagga
Posts: 1547
Joined: 22/03/2010 10:30

#109 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by iSwagga »

ilda19 wrote:Eh jos jedna stvar jel ima neji broj ili mail adresa centralne poste ili kako vec da se zove kojom mogu provjerit da li mi je narucena roba stigla bar u Bosnu-Sarajevo mislim da znam da je tu da se ne sikiram :lol: hvala svima :-)
Zato imas informacije :mrgreen:
www.posta.ba

Adresa: Put života bb, 71000 Sarajevo
Telefon: 033 723 401
Fax: 033 659 890
e-mail: [email protected]
ilda19
Posts: 11
Joined: 01/12/2010 10:07

#110 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by ilda19 »

Isla sam i ima vise nekih brojeva pa ne znam koje da zovem i nesh me izbacuje al kod nas danas prave nesh pa telefoni ne rade,hvala u svakom slucaju a jesi li ti kad zvao :D
User avatar
marketleader
Posts: 393
Joined: 03/04/2010 22:56

#111 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by marketleader »

ilda19 wrote:Isla sam i ima vise nekih brojeva pa ne znam koje da zovem i nesh me izbacuje al kod nas danas prave nesh pa telefoni ne rade,hvala u svakom slucaju a jesi li ti kad zvao :D
Ako imas onaj broj za pracenje (tracking number) mozes ga ovdje ukucati i vidjeti da li je i kad je stiglo u Sarajevo.
http://www.posta.ba/track/1/0/36.html
Ukucaj broj idi na IZLISTAj pa ce ti on brzo pokazati pa odmah preci na praznu stranicu,onda idi back (nazad) pa opet ukucaj taj isti broj i pokazace ti datum,vrijeme,pa onda moze pisati otprem posiljke carini ili slicno.
ilda19
Posts: 11
Joined: 01/12/2010 10:07

#112 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by ilda19 »

E bas ti hvala jer sam i to pokusavala i bude bas ta prazna stranica i ja odustanem e bas cu sad pokusat... :-)
ilda19
Posts: 11
Joined: 01/12/2010 10:07

#113 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by ilda19 »

Ejsss trebala sam znat nasa krasna zemlja moze pratit samo ove zemlje gdje nam je izbjegla rodbina a Singapur,Kina,Hong Kong ne moRe :x :x :x
User avatar
marketleader
Posts: 393
Joined: 03/04/2010 22:56

#114 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by marketleader »

ilda19 wrote:Ejsss trebala sam znat nasa krasna zemlja moze pratit samo ove zemlje gdje nam je izbjegla rodbina a Singapur,Kina,Hong Kong ne moRe :x :x :x
Moze i Singapur,Kina,Hong Kong...pratim ja redovno posiljke iz Kine.
ilda19
Posts: 11
Joined: 01/12/2010 10:07

#115 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by ilda19 »

E kod mene nesh nece sve sam probala de ja teb dam moj teacking number pa mi provjeri 8)
User avatar
marketleader
Posts: 393
Joined: 03/04/2010 22:56

#116 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by marketleader »

ilda19 wrote:E kod mene nesh nece sve sam probala de ja teb dam moj teacking number pa mi provjeri 8)
Pa tek ce ti tu prikazati neke aktivnosti kad dodje naruceno u BIH. Npr jednom sam slucajno otisao na tu stranicu da provjerim ovu jednu posiljku i pisalo je da je na carini, i sutra sam dobio na vrata.
zilla_
Posts: 1060
Joined: 20/08/2008 23:18

#117 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by zilla_ »

htio bi da naručim par levis farmerica... jel neko već naručivao, kakva su iskustva, kvalitet, plaća li se carina na to i sl?
dowydyenya
Posts: 881
Joined: 27/01/2010 11:40

#118 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by dowydyenya »

zilla_ wrote:htio bi da naručim par levis farmerica... jel neko već naručivao, kakva su iskustva, kvalitet, plaća li se carina na to i sl?

Ja sam do sada dva puta kupovao levisice 501 u mjesec dana.Dobio sam obadva para u predvidjenom roku na vrata bez ikakvog placanja carine.
Sto se tice kvalitete nema puno price one su original originala.Svi brojevi na platnenim markicama se podudaraju sa vanjskim brojevima na kartonima.Na ljevom djepu imaju pecat a ispod istog tog djepa ima markica levis i sa strane se vidi srebrena nit kao na novcanicama (kod dupljaka prisiju siv ili nikakav konac).
Platio sam ih 39.99 $ plus shipping 18.00 $.To ti je sav trosak.Izvoli burazeru provjerenog covjeka sa rejtingom od 99.9% i kupuj slobodno.

http://myworld.ebay.com/bridgetbeckydon/

Evo ti i tracking number od zadnjeg para koji je stigao pa provjeri da ne mislis da ti prosipam suplju.Fino se vidi kad su krenule i kad su stigle.
Tracking number: LJ608623538US

Americka posta
http://www.usps.com/welcome.htm

Nasa posta
http://www.posta.ba/track/1/0/36.html
zilla_
Posts: 1060
Joined: 20/08/2008 23:18

#119 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by zilla_ »

hvala ti druže puno na informaciji :D idem u kupovinu :D

u svakom slučaju se isplati naručiti.... leviske dođu 90KM a kod nas ovdje u Sa nema ih ispod 150KM...
Beaddy
Posts: 116
Joined: 13/01/2008 13:47

#120 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Beaddy »

dowydyenya wrote:
Nasa posta
http://www.posta.ba/track/1/0/36.html

Hvala na ovoj informaciji....pronađoh svoju pošiljku koja putuje već mjesec dana. I napokon stigla u BiH :-D .
dowydyenya
Posts: 881
Joined: 27/01/2010 11:40

#121 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by dowydyenya »

Beaddy wrote:
dowydyenya wrote:
Nasa posta
http://www.posta.ba/track/1/0/36.html

Hvala na ovoj informaciji....pronađoh svoju pošiljku koja putuje već mjesec dana. I napokon stigla u BiH :-D .
:thumbup:
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#122 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Gray »

zilla_ wrote:hvala ti druže puno na informaciji :D idem u kupovinu :D

u svakom slučaju se isplati naručiti.... leviske dođu 90KM a kod nas ovdje u Sa nema ih ispod 150KM...
A u Americi su 30$ :D
ilda19
Posts: 11
Joined: 01/12/2010 10:07

#123 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by ilda19 »

Zanima me jos jedna stvar da li je iko od vas narucivao parfeme i da li je postarina nesto skuplja nego inace :-)
zilla_
Posts: 1060
Joined: 20/08/2008 23:18

#124 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by zilla_ »

za parfeme sam čuo da deru na carini tako da se nebi zezao s tim.... što se odjeće tiče i to sam se malo raspitivao i odgovori su većinom bili da prođe bez carine...
dowydyenya
Posts: 881
Joined: 27/01/2010 11:40

#125 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by dowydyenya »

Gray wrote:
zilla_ wrote:hvala ti druže puno na informaciji :D idem u kupovinu :D

u svakom slučaju se isplati naručiti.... leviske dođu 90KM a kod nas ovdje u Sa nema ih ispod 150KM...
A u Americi su 30$ :D
A sta je za tebe Amerika, mozda bi po tvome trebale kostati 200$ ili si postavio ovo pitanje da bi nabio 900 post :D

Peti red treca slika :
http://us.levi.com/family/index.jsp?cat ... 44.3146854

Ove sam ja uzeo i koliko vidim isti tip ista boja.
NEW WITH TAGS NWT MEN'S LEVI'S ORIGINAL 501 RED TAB BUTTONFLY PRESHRUNK JEANS
COLOR : DARK STONEWASH
LEVI'S STYLE NUMBER : 00501-0194

Ja bi tebe samo jedno pitao:

KO JE ZAPALIO ZITO :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :run:
Post Reply