Page 1 of 1
#1 Novi PASSAT
Posted: 08/10/2010 19:34
by probuseni $
Novi Volkswagens Passat BlueMotion. prelazi 2463 km sa jednim rezervoarom goriva ...
Na test voznji na otvorenim putevima prosjecna potrosnja goriva je bila 3,66L/100km ....
#2 Re: Novi PASSAT
Posted: 08/10/2010 19:56
by respo
koliki mu je to rezervoar
po mojoj gruboj racunici ispade preko 90 litara
cisto sumnjam da je tolika zapremina
#3 Re: Novi PASSAT
Posted: 08/10/2010 19:59
by JAsoniC
trosio sam i ja na otvorenom s audijem 1.8 4,2 mala je to razlika. Pitaj ih koliko trosi kad se normalno nagazi

#4 Re: Novi PASSAT
Posted: 08/10/2010 20:04
by probuseni $
Neki engleski novinar je testirao voznju i vozio je u najmanju ruku, "spar" voznju...ali ipak preci skoro 2500km sa rezervoarom je velika stvar.
#5 Re: Novi PASSAT
Posted: 08/10/2010 20:07
by respo
ti ili si se nesto zaje*o ili nisu na toj tamo stranici preracunali kako treba
ja nadjoh da je presao 2458KM i da je prosjecno trosio 3,1l/100kmh koristeci 77,25 litara
motor je 1.6 78kw
opet kad se izracuna meni ispade da je potrosio 76,16 litara
p.s. u rezervoar moze stati 70 litara
gdje mu stade tih 6-7 litara?
#6 Re: Novi PASSAT
Posted: 08/10/2010 23:03
by citroen
U njegov rezervoar nasuli tacno 77,25l diesela,a prije toga rezervoar bio potpuno prazan
#7 Re: Novi PASSAT
Posted: 09/10/2010 11:26
by respo
sinoc nadjoh da je zapremina rezervoara ukupno 15,4 galona
znaci kad je skroz prazan
online konvertor izracuna da je to 70 litara
tih 7 litara su nasuli jedino preko hudinija u taj isti rezervoar
uglavnom po ovim podacima koje su napisali neko tu nekog je*e
#8 Re: Novi PASSAT
Posted: 09/10/2010 12:40
by probuseni $
Evo link o clanku, gdje pise da je voznja bila pod nadzorom komisije za Ginsovu Knjigu Rekorda..
http://www.bilpriser.dk/news.do?newsid=3851 ( na danskom je, koristite prevodioc za engleski )
Meni je izislo da je rezervoar od 90 l- ...Jeste velik rezervoar ako je toliki ? , ali ipak preci skoro 2500km sa jednim punjenjem je stvarno impozantno...Krenes iz Stokholma i stignes u Bosnu sa jednim rezervoarom...wow ...

#9 Re: Novi PASSAT
Posted: 09/10/2010 13:26
by respo
#10 Re: Novi PASSAT
Posted: 10/10/2010 19:08
by AmADin_gospo
ja mislim da nemože somun bez najmanje 4 kifle da balansira
