#1 Glava motora.
Posted: 15/09/2010 21:04
.
Nebi bila specijala ako se ne rade stubline već samo se promjene karike, bolja kompresija ...mentalist wrote:Tesko da ti moze neko reci nesto konkretno na osnovu slike. Kako si i sam rekao, majstori ce pogledati glavu ako je treba ravnati. Moja bi ti bila preporuka, ako vec majstori nisu provjerili, da pogledas stubline dali imaju "ajnzac" ili ogrebotine. Ako imaju, kao sto rece @shlauf, odradis mu kompletno sve i imas jos izvjesno vrijeme vozilo da te sluzi.Ali onda bi to bila prva specijala.Dosta skuplje od plana
Slazem se, ako su stubline dobre. Neznam koliko je isplatno da i mijenja karike ako su stubline dobre. Da je bolje, jeste ali puno investicije.shlauf wrote:Nebi bila specijala ako se ne rade stubline već samo se promjene karike, bolja kompresija ...mentalist wrote:Tesko da ti moze neko reci nesto konkretno na osnovu slike. Kako si i sam rekao, majstori ce pogledati glavu ako je treba ravnati. Moja bi ti bila preporuka, ako vec majstori nisu provjerili, da pogledas stubline dali imaju "ajnzac" ili ogrebotine. Ako imaju, kao sto rece @shlauf, odradis mu kompletno sve i imas jos izvjesno vrijeme vozilo da te sluzi.Ali onda bi to bila prva specijala.Dosta skuplje od plana![]()
Aleeee aleeeeeeeeee
Pa ne toliko zahtjevno ako se radi SAMO o karikama. Zavisi ako ima prostora da ti to odradi bez vadjenja motora (posto se radilica ne vadi) i ako hoce tako da radi. Opet to ti je do majstora. E sad kada majstor to rasklopi tek ces onda da vidis stvarnu sliku, dali trebalezajeve na radilici, letece na klipnjacama itd. Zato sam i rekao dali je to isplatno.topcam wrote:Na kraju je pomijesao, u pocetku je "nestajala voda" : ispod auta ni kapljice, ulje cisto, poklopac nesto malo
zamrljan (kratke relacije), izduvnih gasova nije bilo u rashladnoj vodi,nije izlazio bijeli dim nazad.
tehnicki bez problema uraden(kvar nije relevantan, tehnicke ili sigurnosne kriteriji nisu naruseni)
Posao je dogovoren, na termin sam cekao 3 sedmice, sljedeci slobodni termini su sredinom oktobra, tako da
izmjene nisu moguce.
(koliko je zahtjevan (dodatno vrijeme rada) taj poduhvat - karike promijeniti, i kolika je cijena karika uopste)
ako su ovo karike link ispod, cca. 80 € komad trenutno nisam u prilici izdvajati dodatno novac za karike, ali hvala na prijedlogu.
http://www.schnip.de/22-0-Kolben+Opel+Astra+F.html
Inace sam zadovoljan jer je moj mehanicar spomenuo da je mozda i blok motora napukao (sto samo firme koje
rade motore mogu kontrolisati: zagrijati, i testirati kako treba) sto znatno podize cijenu.
Ovaj popravak sam inace tretirao "biti ili ne biti". Sad je vec izvjesno da ce prije biti, nego ne biti.
--
Sto se brusenja tice, to ce majstori sutra da odluce, da li je potrebno ili ne,
tu odluku prepustam njima.
Nazovi ŠKORO 033/538-333 i raspitaj se za cijenu karikatopcam wrote:Na kraju je pomijesao, u pocetku je "nestajala voda" : ispod auta ni kapljice, ulje cisto, poklopac nesto malo
zamrljan (kratke relacije), izduvnih gasova nije bilo u rashladnoj vodi,nije izlazio bijeli dim nazad.
tehnicki bez problema uraden(kvar nije relevantan, tehnicke ili sigurnosne kriteriji nisu naruseni)
Posao je dogovoren, na termin sam cekao 3 sedmice, sljedeci slobodni termini su sredinom oktobra, tako da
izmjene nisu moguce.
(koliko je zahtjevan (dodatno vrijeme rada) taj poduhvat - karike promijeniti, i kolika je cijena karika uopste)
ako su ovo karike link ispod, cca. 80 € komad trenutno nisam u prilici izdvajati dodatno novac za karike, ali hvala na prijedlogu.
http://www.schnip.de/22-0-Kolben+Opel+Astra+F.html
Inace sam zadovoljan jer je moj mehanicar spomenuo da je mozda i blok motora napukao (sto samo firme koje
rade motore mogu kontrolisati: zagrijati, i testirati kako treba) sto znatno podize cijenu.
Ovaj popravak sam inace tretirao "biti ili ne biti". Sad je vec izvjesno da ce prije biti, nego ne biti.
--
Sto se brusenja tice, to ce majstori sutra da odluce, da li je potrebno ili ne,
tu odluku prepustam njima.