Page 1 of 1

#1 skripa

Posted: 01/09/2010 13:08
by AS_sa
znaci problem je u tome ... kada dodajem gas tj. kad se obrtaji penju cuje se neka skripa(tiha) kao da nesto od nesto struze ??? pa ako ko zna bujrum :D

#2 Re: skripa

Posted: 01/09/2010 13:19
by MC_82
nemoj dodavati gas i nećeš više imati problema :D

#3 Re: skripa

Posted: 01/09/2010 13:22
by (ne)forumas
pojacaj muziku

#4 Re: skripa

Posted: 01/09/2010 15:08
by hookah
koje vozilo, koji motor, koji mjenjač, automatik/manual?

#5 Re: skripa

Posted: 01/09/2010 15:09
by ljudozder
ma jarane samo podmažeš đe škripi i to je to :D :D

#6 Re: skripa

Posted: 01/09/2010 15:43
by AS_sa
hookah wrote:koje vozilo, koji motor, koji mjenjač, automatik/manual?
Volvo S60 2,4 D 2003 god. manualni mjenjac presao oko 170 hiljada

#7 Re: skripa

Posted: 01/09/2010 15:46
by hookah
možda ti je to normalno, jesi prije osjetio nekad ili odjednom? :D kod mene malo kao pišti u prvoj na većim obrtajima, doduše nije volvo, nije dizel, i automatik je :D i normalno je ovo u mom slučaju, sad kako izgleda tvoja škripa, je li dolazi od motora, točkova?

#8 Re: skripa

Posted: 01/09/2010 15:50
by sarayewo
Mozda zvuci banalno - al da nije remen kais?

#9 Re: skripa

Posted: 01/09/2010 15:53
by AS_sa
ljudozder wrote:ma jarane samo podmažeš đe škripi i to je to :D :D
podmazo bi da znam sta skripi :D

#10 Re: skripa

Posted: 01/09/2010 15:54
by AS_sa
hookah wrote:možda ti je to normalno, jesi prije osjetio nekad ili odjednom? :D kod mene malo kao pišti u prvoj na većim obrtajima, doduše nije volvo, nije dizel, i automatik je :D i normalno je ovo u mom slučaju, sad kako izgleda tvoja škripa, je li dolazi od motora, točkova?
ma kod mene pisti ne bitno koja brzina .... npr. u petoj vozim 100 km/h i onda naglo pocnem ubrzavat to pocne kao nesto strugat kao neko trenje da se desava .... pa sam mislio mozda bil to mogla bit lamela ???

#11 Re: skripa

Posted: 01/09/2010 15:57
by AS_sa
sarayewo wrote:Mozda zvuci banalno - al da nije remen kais?
ma ne znam al kako bi on mogao stvarat skripu i buku .... a kad ga gledam izgleda savrsen :bih:

#12 Re: skripa

Posted: 01/09/2010 16:12
by hookah
dzaba ti je gledat u remen, imal đe u papirima kad je zadnji put mijenjan? :D a to za ubrzanje, ne znam jbg, može to bit svašta :D ja bi provjerio remen, ulje u mjenjacu i u kakvom je stanju mjenjac uopste

#13 Re: skripa

Posted: 01/09/2010 21:33
by AS_sa
hookah wrote:dzaba ti je gledat u remen, imal đe u papirima kad je zadnji put mijenjan? :D a to za ubrzanje, ne znam jbg, može to bit svašta :D ja bi provjerio remen, ulje u mjenjacu i u kakvom je stanju mjenjac uopste
a remen je mijenjana prije 20 hiljada km ... nije valjda moglo otic vec ... a za mjenjac nisam gledo al znam da ulje nije odavno mjenjano .... svejedno hvala ti puno :-D

#14 Re: skripa

Posted: 01/09/2010 22:20
by citroen
AS_sa wrote:
hookah wrote:dzaba ti je gledat u remen, imal đe u papirima kad je zadnji put mijenjan? :D a to za ubrzanje, ne znam jbg, može to bit svašta :D ja bi provjerio remen, ulje u mjenjacu i u kakvom je stanju mjenjac uopste
a remen je mijenjana prije 20 hiljada km ... nije valjda moglo otic vec ... a za mjenjac nisam gledo al znam da ulje nije odavno mjenjano .... svejedno hvala ti puno :-D
Nema veze ,ja sam jednom stavio nov remen,originalni kad sam radio veliki servis i odmah je auto drukcije radilo,pistalo,skripalo na svako dodavanje gasa..imao je neku gresku i odmah ga zamijenio sa drugim sa kojim je nestalo to skripanje,a moze biti i da je nesto drugo u pitanju :sax: :sax:

#15 Re: skripa

Posted: 01/09/2010 22:22
by AS_sa
pa dobro al je taj remen podavno zamjenjen a nije nista skripalo do prije 2-3 dana .... nego jel moguce da je lamela otisla??

#16 Re: skripa

Posted: 01/09/2010 22:25
by hookah
čisto sumnjam da je lamela ako se ništa ne manifestuje na vuču, snagu itd...

#17 Re: skripa

Posted: 02/09/2010 11:28
by AS_sa
ma nista ... vuce on super .... danas mi jedan majstor rece da nisu nosaci motora ??? pa sta mislite :?:

#18 Re: skripa

Posted: 02/09/2010 11:39
by citroen
AS_sa wrote:ma nista ... vuce on super .... danas mi jedan majstor rece da nisu nosaci motora ??? pa sta mislite :?:
sve je moguce

#19 Re: skripa

Posted: 02/09/2010 20:47
by 530i
Ma nisu nosači, nosači obično lupaju kada krećeš ili kada šaltaš.
Najvjerovatnije mjenjač, provjeri nivo ulja, a najbolje ga zamijeni jer je to najjeftinije.