#1 skripa
Posted: 01/09/2010 13:08
znaci problem je u tome ... kada dodajem gas tj. kad se obrtaji penju cuje se neka skripa(tiha) kao da nesto od nesto struze ??? pa ako ko zna bujrum 
Volvo S60 2,4 D 2003 god. manualni mjenjac presao oko 170 hiljadahookah wrote:koje vozilo, koji motor, koji mjenjač, automatik/manual?
podmazo bi da znam sta skripiljudozder wrote:ma jarane samo podmažeš đe škripi i to je to![]()
ma kod mene pisti ne bitno koja brzina .... npr. u petoj vozim 100 km/h i onda naglo pocnem ubrzavat to pocne kao nesto strugat kao neko trenje da se desava .... pa sam mislio mozda bil to mogla bit lamela ???hookah wrote:možda ti je to normalno, jesi prije osjetio nekad ili odjednom?kod mene malo kao pišti u prvoj na većim obrtajima, doduše nije volvo, nije dizel, i automatik je
i normalno je ovo u mom slučaju, sad kako izgleda tvoja škripa, je li dolazi od motora, točkova?
ma ne znam al kako bi on mogao stvarat skripu i buku .... a kad ga gledam izgleda savrsensarayewo wrote:Mozda zvuci banalno - al da nije remen kais?
a remen je mijenjana prije 20 hiljada km ... nije valjda moglo otic vec ... a za mjenjac nisam gledo al znam da ulje nije odavno mjenjano .... svejedno hvala ti punohookah wrote:dzaba ti je gledat u remen, imal đe u papirima kad je zadnji put mijenjan?a to za ubrzanje, ne znam jbg, može to bit svašta
ja bi provjerio remen, ulje u mjenjacu i u kakvom je stanju mjenjac uopste
Nema veze ,ja sam jednom stavio nov remen,originalni kad sam radio veliki servis i odmah je auto drukcije radilo,pistalo,skripalo na svako dodavanje gasa..imao je neku gresku i odmah ga zamijenio sa drugim sa kojim je nestalo to skripanje,a moze biti i da je nesto drugo u pitanjuAS_sa wrote:a remen je mijenjana prije 20 hiljada km ... nije valjda moglo otic vec ... a za mjenjac nisam gledo al znam da ulje nije odavno mjenjano .... svejedno hvala ti punohookah wrote:dzaba ti je gledat u remen, imal đe u papirima kad je zadnji put mijenjan?a to za ubrzanje, ne znam jbg, može to bit svašta
ja bi provjerio remen, ulje u mjenjacu i u kakvom je stanju mjenjac uopste
sve je moguceAS_sa wrote:ma nista ... vuce on super .... danas mi jedan majstor rece da nisu nosaci motora ??? pa sta mislite