Page 1 of 1
#1 Problem sa fordom
Posted: 30/08/2010 21:22
by osrbih_do_groba
Imam jedan problem sa ford fiestom. Unazad 2-3 mjeseca, motor ne radi pravilno, već pomalo isprekidano, kao da radi na 1-2 svječice manje. U vožnji, pri manjim brzinama često trza i to osjetno. Ponekad u toku vožnje počne naglo gubiti snagu, tako da moram spustiti prijenos za 1-2 brzine. U tim momentima iz auspuha izlazi priličan oblak crnog dima. Radi se o bezninskom motoru 1,3i 44 kW, god proizvodnje 1996. , nije primjećena potrošnja ulja, kablovi i svjećice promijenjene. Fordov servis otpada, neće da rade samo parcijalno. Cijenio bih ukoliko neko zna razlog za ovakvo ponašanje vozila, te da mi preporuči mehaničara ( Sarajevo ). Hvala
#2 Re: Problem sa fordom
Posted: 30/08/2010 22:20
by Desert Wind
lose ubrizgavanje prljavi fergazeri, pretpostavljam da je elektronsko ubrizgavanje, filter benzina, kablovi izmedju razvodne i svjecica lose spojeni, los zazor svjecica - lose podesen raspored paljenja na razvodniku - prvo i osnovno pravilo - pogledaj najbanalnije stvari i najjeftinije prije nego iscrpis sve mogucnosti do skupih popravki.
crn dim znaci samo da je tekuci benzin spaljen u auspuhu a ne u komori (ako puca iz auspuha) - dakle lose paljenje goriva na svjecicama koje moze biti uzrok ovom gore sto navedoh. moguca je i slaba struja na svjecicama, slab alternator, slab akumulator - jer kazes da ti se desava u nizoj brzini...
mozda i previse baca goriva u cilindar - karburator lose priprema smjesu - pa umjesto smjese sipa gorivo....
dakle moguc leptir gasa itd itd.