#1 Sta odabrati?
Posted: 30/08/2010 03:27
edited...
Istinu zbori...vnm wrote:zasad nista. cijene ce da padnu kad u decembru pocne uvoz po euro3 homologaciji. znam da je puno cekati 3 mjeseca kad si mlad, ali mislim da trenutno nije dobro vrijeme za kupovinu auta.
Novi zakon o uvozu nece otkloniti tvoju dilemu koja ce u decembru vjerovatno poprimiti oblik tipa : 12 godina star audi ili 5 godina stara Fabia. Dakle ti prvo moras da razrjesis dilemu koje auto zelis kupiti. Onda se odlucis za budget i onda pocnes traziti najpovoljnije vozilo za pare. Naravno obzirom da je ovo prvo vozilo koje kupujes dilema je razumljiva. Mozda bi za pocetak bilo najbolje da probas voziti tj. testirati sva vozila koja bi mogla uci u tvoj budget i onda probas odluciti sta kupiti da poslje ne bi bilo " nismo znali".bic wrote:Hvala svima na odgovorima i dobroj volji,a zakljucak bi bio,da sacekam i taj decembar,koliko god da on bio 'daleko',u nadi da ce pasti cijene tj. da drzava nece uvesti neke silne nameta,poreze i jos stosta pri uvozu Euro 3 automobila...
Mere brate na mobil.de xDbic wrote:Ehh kad bi se u decembru mogla uzet fabia stara 5-6 god. za oko 6000KM,to bi super bilo
emko1234 wrote:mozes u grudama za 5 milja uzet golfa 5-icu divljaka..imas papire za vozanje po bih al na more busomnije losa varijanta
Hebo mater tebi treba dat drzavu da je vodis - svugdje si izmislio suplju rupu na svirali i u autoinzinjeringu i u politici i u policiji i u drzavnim poslovima.... Nema 'dje nisi pametan... Pravi prototip sveznajuceg bosancerosa. Halal ti bogwhow wrote:emko1234 wrote:mozes u grudama za 5 milja uzet golfa 5-icu divljaka..imas papire za vozanje po bih al na more busomnije losa varijanta
Cega se sve skutori nece dosjetiti. Cuj "Golfa divljaka" pa uz golfa jos dobije jedno dvije godine Zenice zbog posjedovanja protupravno stecene imovine a mozda i da ga okrive kao saucesnike zbog ostvarivanja materijalne koristi a mozda mu jos natovare da je podsticao krivicno djelo krade kao bonus
jer u nedostatku pravih kriminalaca koji se shepure u svojim Audijima i BMW neko treba i robijati pa da se pokaze svjetu kako ipak pravna drzava postoji i funkcionira. Bas mu i ti dade savjet Emko . Dobro znam da je ovo bila sala. Ali mislim da u ovoj jadnoj postrranziciskoj BiH ovakve shale mogu biti pogresno protumacene posebno od strane ovih mladih osoba koji su odrasli u jednom drugacijem moralnom i kulturnom okolisu nego u nase vrijeme gdje si dobijao sljage i samare samo ako bi se usudio spomenuti nesto tako. Danas sa druge strane kriminal se smatra fair game posebno ako se ima u vidu nacin na koji je danasnja ekonomsko -politicka elita dosla do svoga bogatstva i polozaja. Sve go lopov.
Hej to ti je dobra ideja , evo ti mozes poceti skupljati potpise za moju kandidaturu na sljedecim izborima. Pa sigurno ne mogu biti gori od ovih lopova koji vec godinama palamude i pricaju suplju dok je situacija katastrofalna . Takvih lopova i kriminalaca kao sto je BiH politicka + ekonomska elita nema nigdje na svjetu al sve dok budemo glasali po sistemu svako za svoje ima da bude samo gore. Eo kad me vuces za jezik.Desert Wind wrote:Hebo mater tebi treba dat drzavu da je vodis - svugdje si izmislio suplju rupu na svirali i u autoinzinjeringu i u politici i u policiji i u drzavnim poslovima.... Nema 'dje nisi pametan... Pravi prototip sveznajuceg bosancerosa. Halal ti bogwhow wrote:emko1234 wrote:mozes u grudama za 5 milja uzet golfa 5-icu divljaka..imas papire za vozanje po bih al na more busomnije losa varijanta
Cega se sve skutori nece dosjetiti. Cuj "Golfa divljaka" pa uz golfa jos dobije jedno dvije godine Zenice zbog posjedovanja protupravno stecene imovine a mozda i da ga okrive kao saucesnike zbog ostvarivanja materijalne koristi a mozda mu jos natovare da je podsticao krivicno djelo krade kao bonus
jer u nedostatku pravih kriminalaca koji se shepure u svojim Audijima i BMW neko treba i robijati pa da se pokaze svjetu kako ipak pravna drzava postoji i funkcionira. Bas mu i ti dade savjet Emko . Dobro znam da je ovo bila sala. Ali mislim da u ovoj jadnoj postrranziciskoj BiH ovakve shale mogu biti pogresno protumacene posebno od strane ovih mladih osoba koji su odrasli u jednom drugacijem moralnom i kulturnom okolisu nego u nase vrijeme gdje si dobijao sljage i samare samo ako bi se usudio spomenuti nesto tako. Danas sa druge strane kriminal se smatra fair game posebno ako se ima u vidu nacin na koji je danasnja ekonomsko -politicka elita dosla do svoga bogatstva i polozaja. Sve go lopov.
Sto se same teme tice mladicu bih predlozio ipak da se strpi malo i ustedi jos koju paricu jer je svota od 5000 ni tamo ni vamo sto se tice izbora za tu cijenu. Pretpostavljam da ti nije palo 5000 s neba da kupis tek tako neko ohrdano smece - zato predlazem da se strpis ako auto nije nasusna potreba radi koka zajebancija i raje i slicno...
hahahahahha..pa ja se opste nisam zajebavao...moj prijatelju u sarajevu toliko ljudi vozi divljake i prekucana auta da ti ne bi vjerovao i ja koliko znam bez problema..nazalost zivimo u takvoj drzavi da ljudi mogu komotno vozat golfa 5 bez pravih papira a niko ih nece sankcionisat..na kraju i ako se to provali murija ti samo uzme auto,nema krivicne prijave ako nisi direktno umjesan..ti si vozio na legalnu punomoc,auto nisi preveo..naravno neces reci da si golfa v iz 2006 platio 5 milja nego ces se pravit budala i reci da su te izradili..whow wrote:emko1234 wrote:mozes u grudama za 5 milja uzet golfa 5-icu divljaka..imas papire za vozanje po bih al na more busomnije losa varijanta
Cega se sve skutori nece dosjetiti. Cuj "Golfa divljaka" pa uz golfa jos dobije jedno dvije godine Zenice zbog posjedovanja protupravno stecene imovine a mozda i da ga okrive kao saucesnike zbog ostvarivanja materijalne koristi a mozda mu jos natovare da je podsticao krivicno djelo krade kao bonus
jer u nedostatku pravih kriminalaca koji se shepure u svojim Audijima i BMW neko treba i robijati pa da se pokaze svjetu kako ipak pravna drzava postoji i funkcionira. Bas mu i ti dade savjet Emko . Dobro znam da je ovo bila sala. Ali mislim da u ovoj jadnoj postrranziciskoj BiH ovakve shale mogu biti pogresno protumacene posebno od strane ovih mladih osoba koji su odrasli u jednom drugacijem moralnom i kulturnom okolisu nego u nase vrijeme gdje si dobijao sljage i samare samo ako bi se usudio spomenuti nesto tako. Danas sa druge strane kriminal se smatra fair game posebno ako se ima u vidu nacin na koji je danasnja ekonomsko -politicka elita dosla do svoga bogatstva i polozaja. Sve go lopov.
Ma vjerujem da je to tako Emko. Tuga jedna. Pa zato ova bagra i zavada narod i 20 godina sere jedno te isto da bi mogli haraciti i pljackati. To treba ko u Kini sve ove korumpirane politicare i tajkune pred zid i metak u celo a familiji poslati racun za metak. Mislis da bi se poslje neko od ove sice usudio da kupi tog Golfa divljaka. Treba poceti sa vrha , al' kako bilo sta napraviti kad niko nije cist i svi imaju aferima.emko1234 wrote:hahahahahha..pa ja se opste nisam zajebavao...moj prijatelju u sarajevu toliko ljudi vozi divljake i prekucana auta da ti ne bi vjerovao i ja koliko znam bez problema..nazalost zivimo u takvoj drzavi da ljudi mogu komotno vozat golfa 5 bez pravih papira a niko ih nece sankcionisat..na kraju i ako se to provali murija ti samo uzme auto,nema krivicne prijave ako nisi direktno umjesan..ti si vozio na legalnu punomoc,auto nisi preveo..naravno neces reci da si golfa v iz 2006 platio 5 milja nego ces se pravit budala i reci da su te izradili..whow wrote:emko1234 wrote:mozes u grudama za 5 milja uzet golfa 5-icu divljaka..imas papire za vozanje po bih al na more busomnije losa varijanta
Cega se sve skutori nece dosjetiti. Cuj "Golfa divljaka" pa uz golfa jos dobije jedno dvije godine Zenice zbog posjedovanja protupravno stecene imovine a mozda i da ga okrive kao saucesnike zbog ostvarivanja materijalne koristi a mozda mu jos natovare da je podsticao krivicno djelo krade kao bonus
jer u nedostatku pravih kriminalaca koji se shepure u svojim Audijima i BMW neko treba i robijati pa da se pokaze svjetu kako ipak pravna drzava postoji i funkcionira. Bas mu i ti dade savjet Emko . Dobro znam da je ovo bila sala. Ali mislim da u ovoj jadnoj postrranziciskoj BiH ovakve shale mogu biti pogresno protumacene posebno od strane ovih mladih osoba koji su odrasli u jednom drugacijem moralnom i kulturnom okolisu nego u nase vrijeme gdje si dobijao sljage i samare samo ako bi se usudio spomenuti nesto tako. Danas sa druge strane kriminal se smatra fair game posebno ako se ima u vidu nacin na koji je danasnja ekonomsko -politicka elita dosla do svoga bogatstva i polozaja. Sve go lopov.
sve su to razradjene seme
Nema je koja nije truhla, izbila korozija na sve strane a ti zagledaj koliko hoćeš.530i wrote:Pustite se te priče wannabe magupa...
5000 je iznos ni tamo, ni vamo. Ganjaj Feliciju od prvog vlasnika i to najbolje 1.6 mpi motor, a može i 1.3. Dizel Feliciju zaobiđi, taj je loš motor. Naravno uz standardan pregled kompletnog auta, kod Felicije obrati pažnju na limariju, vrata gepeka, pragove, blatobrane.
Ti stari Audiji, Golfovi i Passati su izmučeni odavno i u njima ima života još pola godine - godinu dana i zato su i na prodaju, a novije nešto ne možeš ništa uzeti. Ima tu nekih manjih auta iz uvoza, ali i to je šuhveli...
530i wrote:Neka potraži neku garažiranu, sa metalik bojom, redizajn verziju...čini mi se da je Felicija išla do 2000-2001 godine...jebem li ga ispade lošija od stojadina limarijski.