#1 Nitrogen u gumama
Posted: 29/07/2010 14:55
Danas vidjeh kod vulkanizera na Vrbanji da pune nitrogrn u gume. % KM po tocku.
Koja je prednost toga ???
Koja je prednost toga ???
i vrijedli li to 20 KMs_bjelava wrote:Nitrogen u gumama, barem prema objasnjenjima radnji koji ga koriste, ima vise dobrih osobina.
Manje je podlozan promijeni volumena usljed visokih i niskih temperatura, malo je gusci nego zrak i time se postize efekat da gume duze drze optimalan pritisak, duze traju, auto manje trosi i manje je opterecenje na podvozje.
Tako su bar meni objasnili kad sam se isao raspitivati za nitrogen u gumama.
atko wrote:Prije sam se cudio na ovakve ublehe i budale koje nasjedu na to... a sad kazem odmah cu nacaliti jedan kompresor i tusiti 'azot' (citaj najobicniji zrak ... sta papak zna sta je sta) cener po gumi
![]()
Nitrogen ... to papcima zvuci zajebano ... ono nitro pogon ... a kladim se da 95% njih ne zna da je to u stvari azot ona komponenta za umjetno djubrivo![]()
![]()
![]()
Al pojenta je da bude skupo da bi imalo efekta... ako je zrak na pumpama besplatan onda azot moze kostat 10 feninga ... al onda to vise nije cool
![]()
Ako hoces da se obogatis idi medju siromahe
a ako hoces da se ono obogatis u PM idi medju budale
atko wrote:Prije sam se cudio na ovakve ublehe i budale koje nasjedu na to... a sad kazem odmah cu nacaliti jedan kompresor i tusiti 'azot' (citaj najobicniji zrak ... sta papak zna sta je sta) cener po gumi
![]()
Nitrogen ... to papcima zvuci zajebano ... ono nitro pogon ... a kladim se da 95% njih ne zna da je to u stvari azot ona komponenta za umjetno djubrivo![]()
![]()
![]()
Al pojenta je da bude skupo da bi imalo efekta... ako je zrak na pumpama besplatan onda azot moze kostat 10 feninga ... al onda to vise nije cool
![]()
Ako hoces da se obogatis idi medju siromahe
a ako hoces da se ono obogatis u PM idi medju budale
ko pita ne skitaja1977 wrote:Covjek se uci dok je ziv.
Ja znam sta je nitrogen, ali nisam imao pojam da se koristi i za pumpanje guma, pogotovo "prednosti" toga![]()
U svakom slucaju se nadam da ce dosta ljudi procitato ovu temu i ustedite sebi 20 KM (5 po tocku)
Mislim ako neko zna zasto to radi ok, razumijes o cemu je rijec imas neki svoj razlog za to ... sve u reduBluemore wrote:dvije sezone sam vozila sa azotom u gumama, meni subjektivno bokji neki osjecaj na cesti, zatim manje oscilacije, nisam imala potreba dopumpavati, posebno ljeti..... zadnji put kada sam stavljala ljetne mi se nisu davale pare... recesija folovi.ne znam vrijedi li...
Kako nisam ... a kad ubacis apaurin u rezervoar ... znas kako auto smireno radi eeeAmADin_gospo wrote: atko, jesi li ti čuo ako se u gume pumpa helijum da je auto lakše i manje goriva troši?
Prodajem Nitorgen za gume vrhunske kvalitete 80%-tne cistoce... oplemenjen sa 20% Oksigena koji omogucava gumi da dise i zadrzi elasticnostza_sada_bez_dobrog_nicka wrote:Prodajem magnete za gorivo!!!25% ušteda!
Da je ovo napisao neki iskusni stariji tester auta jos bi mu bio spreman povjerovatiBluemore wrote:dvije sezone sam vozila sa azotom u gumama, meni subjektivno bokji neki osjecaj na cesti, zatim manje oscilacije, nisam imala potreba dopumpavati, posebno ljeti..... zadnji put kada sam stavljala ljetne mi se nisu davale pare... recesija folovi.ne znam vrijedi li...
jah...mayab wrote:Da je ovo napisao neki iskusni stariji tester auta jos bi mu bio spreman povjerovatiBluemore wrote:dvije sezone sam vozila sa azotom u gumama, meni subjektivno bokji neki osjecaj na cesti, zatim manje oscilacije, nisam imala potreba dopumpavati, posebno ljeti..... zadnji put kada sam stavljala ljetne mi se nisu davale pare... recesija folovi.ne znam vrijedi li...
Vrijedi!Bluemore wrote:dvije sezone sam vozila sa azotom u gumama, meni subjektivno bokji neki osjecaj na cesti, zatim manje oscilacije, nisam imala potreba dopumpavati, posebno ljeti..... zadnji put kada sam stavljala ljetne mi se nisu davale pare... recesija folovi.ne znam vrijedi li...