Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#76 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by whow »

drastic wrote:whow tolko seres o autima a ne znas svjecica promjenit
nek su te oderali
E jarane mjenjao sam i ja kojestosta na G2 i slicnim makinama . U Ridgeline moras da podignes masinu da dodes do svjecica. Moze mi to ti mozes odraditi pajserom. Sto se deranja tice , mislim da sam dobio pristojnu cjenu a majstor je pristao da me "upusti u radionu " kada bude skidao stare i postavljao nove djelove. Covjek kaze to je totalno O.K. i da nema frke samo da mu ne sjedim stalno u radioni. Uglavnom sad treba ovo odraditi pa bi onda abd trebo biti miran neko vrijeme sto se tice servisa. E da jos treba zamjeniti ulje VTM4 u diferencijalu ali to nije frka.
Gost1515
Posts: 964
Joined: 09/12/2003 00:00

#77 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Gost1515 »

pirmin wrote:Dobra tema :thumbup: , ima li ovdje koji strucnjak koji je vican u Dojcu da mi pojasni razliku izmedju stabilizatora i koppelstange? :)
nisam neki mehaničar al razumijem se malo u dojc .... usto daj malo preciznije, ima više raznih koppelstangi a pogotovo stabilizatora ...

Koppelstange bi bila neka šipka, poluga, "štanga" koja nešto povezuje, nešto ovako:

Image

a stabilizatora ima milion, npr nešto kao:

Image

ili samo gumica:

Image
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#78 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drastic »

Gost1515 wrote:
pirmin wrote:Dobra tema :thumbup: , ima li ovdje koji strucnjak koji je vican u Dojcu da mi pojasni razliku izmedju stabilizatora i koppelstange? :)
nisam neki mehaničar al razumijem se malo u dojc .... usto daj malo preciznije, ima više raznih koppelstangi a pogotovo stabilizatora ...

Koppelstange bi bila neka šipka, poluga, "štanga" koja nešto povezuje, nešto ovako:

Image

a stabilizatora ima milion, npr nešto kao:

Image


ja bi rekao da je stabilizator sway bar a ta stanga je end link
Image
drastic
Posts: 1355
Joined: 05/06/2010 00:52

#79 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drastic »

whow wrote:
drastic wrote:whow tolko seres o autima a ne znas svjecica promjenit
nek su te oderali
E jarane mjenjao sam i ja kojestosta na G2 i slicnim makinama . U Ridgeline moras da podignes masinu da dodes do svjecica. Moze mi to ti mozes odraditi pajserom. Sto se deranja tice , mislim da sam dobio pristojnu cjenu a majstor je pristao da me "upusti u radionu " kada bude skidao stare i postavljao nove djelove. Covjek kaze to je totalno O.K. i da nema frke samo da mu ne sjedim stalno u radioni. Uglavnom sad treba ovo odraditi pa bi onda abd trebo biti miran neko vrijeme sto se tice servisa. E da jos treba zamjeniti ulje VTM4 u diferencijalu ali to nije frka.

nisi ti JARANE nikad nista na autu promijenio osim mozda mirisa na retrovizoru
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#80 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ado-šampion »

Romeo 80 wrote:
whow wrote:
Katastrofa link. Pusti se tih nekih dear Abby savjetnika. Ovdje je nekada bilo ljudi koji su znali sve o automehanici (nineac i joj poneko) Taj je znao sve do u detalje od osnovnih podataka do detalja tipa kako se zove radnik (Turcin) koji je zavrto sherafe na njegovoj Vectri B jos dok je bila na prizvodnoj traci u Svici pardon Njemackoj :lol:
Hehe, sa Nineacom se ti često sad prepireš a da toga nisi ni svjestan! :D :D :lol:
hahaha :-) :D
Gost1515
Posts: 964
Joined: 09/12/2003 00:00

#81 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Gost1515 »

drastic wrote: ja bi rekao da je stabilizator sway bar a ta stanga je end link
Image
Ma pitao je čovjek za njemačke nazive, a ovo što sam postavio se baš tako zove (vadio iz nekog njem. web shopa), samo što ima još raznih štangi i stabilizatora...
User avatar
corolla02
Posts: 10389
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#82 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corolla02 »

drastic wrote:
whow wrote:
drastic wrote:whow tolko seres o autima a ne znas svjecica promjenit
nek su te oderali
E jarane mjenjao sam i ja kojestosta na G2 i slicnim makinama . U Ridgeline moras da podignes masinu da dodes do svjecica. Moze mi to ti mozes odraditi pajserom. Sto se deranja tice , mislim da sam dobio pristojnu cjenu a majstor je pristao da me "upusti u radionu " kada bude skidao stare i postavljao nove djelove. Covjek kaze to je totalno O.K. i da nema frke samo da mu ne sjedim stalno u radioni. Uglavnom sad treba ovo odraditi pa bi onda abd trebo biti miran neko vrijeme sto se tice servisa. E da jos treba zamjeniti ulje VTM4 u diferencijalu ali to nije frka.

nisi ti JARANE nikad nista na autu promijenio osim mozda mirisa na retrovizoru
:lol: pado sa stolice :lol: :lol:
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#83 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emko1234 »

drastic wrote:
whow wrote:
drastic wrote:whow tolko seres o autima a ne znas svjecica promjenit
nek su te oderali
E jarane mjenjao sam i ja kojestosta na G2 i slicnim makinama . U Ridgeline moras da podignes masinu da dodes do svjecica. Moze mi to ti mozes odraditi pajserom. Sto se deranja tice , mislim da sam dobio pristojnu cjenu a majstor je pristao da me "upusti u radionu " kada bude skidao stare i postavljao nove djelove. Covjek kaze to je totalno O.K. i da nema frke samo da mu ne sjedim stalno u radioni. Uglavnom sad treba ovo odraditi pa bi onda abd trebo biti miran neko vrijeme sto se tice servisa. E da jos treba zamjeniti ulje VTM4 u diferencijalu ali to nije frka.

nisi ti JARANE nikad nista na autu promijenio osim mozda mirisa na retrovizoru
hahahahahaahah...otici ce nam whow s foruma zbog ovakvih odgovora :D :D
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#84 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ado-šampion »

emko1234 wrote:
drastic wrote:

nisi ti JARANE nikad nista na autu promijenio osim mozda mirisa na retrovizoru
hahahahahaahah...otici ce nam whow s foruma zbog ovakvih odgovora :D :D
Pa šta jebete čovjeka :-) kome se ne svidja nek zaobidje temu... ha ja :)
User avatar
olensoner
Posts: 1151
Joined: 24/01/2008 19:34

#85 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by olensoner »

pirmin wrote:Dobra tema :thumbup: , ima li ovdje koji strucnjak koji je vican u Dojcu da mi pojasni razliku izmedju stabilizatora i koppelstange? :)
Nisam vican u ''Dojcu'', ali mislim da se pod tim izrazom podrazumijevaju krajnice...
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#86 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by pirmin »

drastic wrote:
Gost1515 wrote:
pirmin wrote:Dobra tema :thumbup: , ima li ovdje koji strucnjak koji je vican u Dojcu da mi pojasni razliku izmedju stabilizatora i koppelstange? :)
nisam neki mehaničar al razumijem se malo u dojc .... usto daj malo preciznije, ima više raznih koppelstangi a pogotovo stabilizatora ...

Koppelstange bi bila neka šipka, poluga, "štanga" koja nešto povezuje, nešto ovako:

Image

a stabilizatora ima milion, npr nešto kao:

Image


ja bi rekao da je stabilizator sway bar a ta stanga je end link
Image
To je to.
Na tehnickom mi je receno da mi je stabilizator korodirao a opet drugi mehanicar mi tvrdi da je dovoljno promijeniti samo ovu Koppelstange.Nazalost nemam uslova da to na tenane sam utvrdim i odradim.
Sumnjam da je neko bozije slovo.
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#87 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shlauf »

Image

Image

Ovo je stabilizator. On na obadva kraja ima male kugle pa kad one dobiju lufta čuje se dosadno kuckanje jer dolazi do izravnog kontakta metal od metal i treba ih zamjeniti u paru (nisu skupi). Možeš i sam provjeriti ako skineš felgu i onako da rukom probaš da digneš-spustiš onu šipku izmedju dvije kugle. Ako se drma-lupa vakat je za mjenjanje.

Na prethodnom postu (zadnja slika) je tzv. balanštanga i na njoj se mjenjaju gumice. :dance:

Aleee aleeeeeeeeeee :dance:
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#88 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by whow »

Servis odraden kod Hondinog mehanicara Savvy Import , novo otvorena radnja , vlasnik je bio 12 godina majstor u Hondi Alberta .
Promjenjo Timing belt - zupcasti . Stari remen je bio potpuno kao nov, niti jedne recke ni pukotine na njemu nije bilo samo se malo sjajio sa gornje strane ali skoro da je bio 100%.
Ista stvar i sa vodenom pumpom - ko nova al' eto covjek ne zna dok ne zamjeni. Stavio novi antifriz .
Dalje zamjenio serpentine remen, Tokario zadnje diskove , stavio nove plocice na zadnje kocnice , Kocnice podmazane i uraden flush kocionog sistema , stavljeno novo ulje za kocnice . Dalje promjenio onu gumicu na poluosovini sto ide iz transmisije jer se znojila malo. Onda promjenio svjecica , sa stimanjem i mjerenjem kompresije , rotiro gume i jos poneku sitnicu utegao sve za $1500 . Ugradeni orginal Hondini djelovi .Nije lose sad znam da je sve 100% Da nebi bilo da nikad nisam nista uradio za onog dzibera " drastic" malo sam se umazao pomazuci majstoru da izvadi poluosovinu obzirom da tu treba snaga a kod mene to nije problem :) Uglavnom vrlo sam zadovoljan sa servisom i ako ovdje ima nekoga iz Edmonotna kome treba dobar Hondin mehanicar toplo preporucujem Clinta iz Savvy Import . Citavo vrjeme sam bio u radnji od 8- 4 posljepodne i cak sam pomagao covjek se nije bunio stvarno je sve bilo extra.
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#89 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ljubav_aha »

stavio si plocice na zadnje kocnice,mislis pakne,stoga ne razumijem,zasto nisi promjenio 2 prednje :!: :?: obicno se 4 pkane mijenaju istovrmeneo,ili mozda grijesim :)
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#90 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by whow »

ljubav_aha wrote:stavio si plocice na zadnje kocnice,mislis pakne,stoga ne razumijem,zasto nisi promjenio 2 prednje :!: :?: obicno se 4 pkane mijenaju istovrmeneo,ili mozda grijesim :)
Prednje plocice su bile 60% dok zu zadnje bile oko 20% Hondin minimum za plocice je 15% . Znaci zadnje su bile prispjele za mjenjanje . Prednje mogu jos odprilike 2 godine 50-tak K. Honda ima specifican mozda pomalo rigorozan sistem odrzavanja sto je mozda i jedan od razloga zbog kojega Hondila vozila traju vise nego vozila drugih proizvodaca. Zupcasti i vodena su sigurno mogli izdrzati jos 2 godine bez problema ali to je jedan od onih servisa za koji nikad nisi siguran u kakvom su stanju djelovi dok ih ne skines a tada je vac kasno. Uglavnom obzirom da namjeravam zadrzati vozilo jos najmanje 2-3 godine to je nesto sto bi svakako radilo prije ili poslje. Uglavnom ovo iskustvo servisiranja je puno pozitivnije ukolko je interaktivno tj ako mozes i sam nesto uraditi , pridrzati , zaserafiti , ocistiti i konacno vidjeti kako je citav servis odraden umjesto sto sjedis negdje u cekaonici u nadi da ce majstori biti raspolozeni i odraditi dobar posao.
User avatar
srce_ruke_lopata
Posts: 410
Joined: 09/09/2007 17:23
Location: Čeljugovići

#91 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by srce_ruke_lopata »

Ja sam nedavno na svojoj cetvorci (nakon 127k milja) zamijenio zupcasti , spaner i vodenu pumpu, uzelo mi oko 5 sati rada i manje od $100 dijelova.Uglavnom imam Bentley knjigu za VW vozila i sve sam odradio kako je napisano, cak sam i sarafe dotego na propisani obrtni moment tako da nije nista bilo "od oka", ili ti "lefty loosey" kako ovdje kazu..a i naucio sam par stvari usput.
"Drugovi" iz VW salona trazili $600+ za posao...deracina i po.
Ti si tu Hondu mogao jos dugo voziti da to ne mijenjas, al' eto svrbilo te $1500 CAD u novcaniku :D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#92 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ljubav_aha »

whow wrote:
ljubav_aha wrote:stavio si plocice na zadnje kocnice,mislis pakne,stoga ne razumijem,zasto nisi promjenio 2 prednje :!: :?: obicno se 4 pkane mijenaju istovrmeneo,ili mozda grijesim :)
Prednje plocice su bile 60% dok zu zadnje bile oko 20% Hondin minimum za plocice je 15% . Znaci zadnje su bile prispjele za mjenjanje . Prednje mogu jos odprilike 2 godine 50-tak K. Honda ima specifican mozda pomalo rigorozan sistem odrzavanja sto je mozda i jedan od razloga zbog kojega Hondila vozila traju vise nego vozila drugih proizvodaca. Zupcasti i vodena su sigurno mogli izdrzati jos 2 godine bez problema ali to je jedan od onih servisa za koji nikad nisi siguran u kakvom su stanju djelovi dok ih ne skines a tada je vac kasno. Uglavnom obzirom da namjeravam zadrzati vozilo jos najmanje 2-3 godine to je nesto sto bi svakako radilo prije ili poslje. Uglavnom ovo iskustvo servisiranja je puno pozitivnije ukolko je interaktivno tj ako mozes i sam nesto uraditi , pridrzati , zaserafiti , ocistiti i konacno vidjeti kako je citav servis odraden umjesto sto sjedis negdje u cekaonici u nadi da ce majstori biti raspolozeni i odraditi dobar posao.
whow,svako auto koje se odrzava moze zvijeti dugo,isto tako vrijedi za avione i ostala vozila na masinski pogon
naravno,kad imas novac,mozes cesce ulagati u automobil,i plus garaziran,pa mozes ga voziti 50 godina
osoba koja ce jednog dana kupiti auto od tebe bit' ce sretna,tako sam jednom prilikom,kupila auto,zena mi je donjela arhivu svakog pregleda auta,arhiva je bila teska 3 libre,4A i debljina doslovno 7 cm,doslovno,zdrastveni karton auta :lol:

mislim da bih trebala otvorirti temu o angdotama vezanim za auta :D
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#93 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by whow »

srce_ruke_lopata wrote:Ja sam nedavno na svojoj cetvorci (nakon 127k milja) zamijenio zupcasti , spaner i vodenu pumpu, uzelo mi oko 5 sati rada i manje od $100 dijelova.Uglavnom imam Bentley knjigu za VW vozila i sve sam odradio kako je napisano, cak sam i sarafe dotego na propisani obrtni moment tako da nije nista bilo "od oka", ili ti "lefty loosey" kako ovdje kazu..a i naucio sam par stvari usput.
"Drugovi" iz VW salona trazili $600+ za posao...deracina i po.
Ti si tu Hondu mogao jos dugo voziti da to ne mijenjas, al' eto svrbilo te $1500 CAD u novcaniku :D
Svaka cast jarane :thumbup: Honda je malo tight sa te suvozaceve strane , svega su tu stavili a kod mene veliki bicepci i tricepsi pa nije lako pristupiti. Definitivno bi se dalo odraditi sa odgovarajucim alatom i literaturom . Ja sam vise ono za chupanje poluosovine iz transfer case , rotaciju guma i tome slicno. Sto se tice tog nastimavanja to je kod ove 3.5 masine pravo pipavo jer ako ga ne namjestis 100% polomi sve. Ovaj majstor je odradio pumpu , zupcasti i serpentin remen za manje od dva sata . Zna gdje je svaki seraf . Malo smo se zagrebavali oko poluosovine dok tu nije uletila Bosanska shapa i iscupala stanglu. Covjek kad je vidio Hondu obradovao se . Kaze konacno Honda. Covjek je bukvalno Hondina enciklopedija narocito kod su u pitanju tarife za ruke . Namozes ga iznenaditi nama sanse. Ni Ninaec mu ne bi opepelio. Kaze za servis koji je on odradio od 8-4 racunaj 1 sat pauze u Hondi zaracunavaju 13 sati samo ruke ; 5.1 zupcasti +0.5 vodena, 2,2 sata axels, 1.0 kocnice 1.0 svjecice , 1.0 brake flush ulje je bilo besplatno , promjena antifriza pa dok je odradio taj air bulb 1 sat . Dodaj rotacija guma, pranje ,provjeravanje kompresije i generalna inspekcija vozila i to je to. Uglavnom jeste skupo ali mislim da nije bacena lova jer prvo ne razmisljam hoce li mi riknuti remen zimus na -30 C, onda miran sam sad neko vrijeme , drugo i ako prodajes auto kupcu fino pokazes racune i mirna ti je savjest. Onda auto vozi zena stoga sve mora biti 100% .
500 dolki nije puno za promjenu zupcastog i pumpe za VW jeli to sa djelovima ili samo ruke , onda tu si i takse pa supplies and fees. Ovdje VW uzima 1000 i + za promjenu remena i pumpe. 127K miles na cetvorki to je milestone presao si 200 000 km. Mozes li nam se pohvaliti sta si do sada mjenjao na njemu i kakve si servise radio za 127K miles.
User avatar
srce_ruke_lopata
Posts: 410
Joined: 09/09/2007 17:23
Location: Čeljugovići

#94 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by srce_ruke_lopata »

Na toj Hondi je sigurno bolji i sofisticiraniji motor od moje 2.0 benzinjare sa antickih 8 ventila (a lijen je do bola).
Mislim da sam negdje pisao nesto i prije u vezi ovog motora, da pripada u muzej a ne u savremeni automobil
Uglavnom zbog svoje jednostavne izvedbe motor je bio i vise nego pouzdan a ova miljaza je skoro sve sa auto puta,tako da nije bilo puno gradske "stop and go" voznjei mijenjac jos uvijek ima orignalnu lamelu.Sipao sam sinteticko ulje cijelo vrijeme, svakih 5000 milja.Jednom promijenio ulje u mjenjacu na oko 80-tak hiljada.
Do sada sam zamijenio/popravio: prednja desna opruga na tocku pukla,regulator za spustanje stakla
na prednjoj vozacevoj strani,mali elektricni modul koji kontrolise lampicu vrata na instrument tabli (non-stop se palio
kao da su vrata otvorena, morao sam sva vrata skinuti da dodjem do njega), gumice na balans stangi (jako su bile poceleskripati na oko $60k),svjecice,filtere i ostale potrosne stvari ne racunam..uglavnom sve problema sto je bilo skoro je sveimalo posla sa elektronikom,kojekakvim regulatorima, relejima itd, mehanickih problema osim ove opruge nije bilo.Ja sam uglavnom pristalica "uradi sam" tako da vecinu sam uradim,naravno imam prirucnik,potreban alat, dvije spojene garaze tako da imam uslove za"uradi sam" prjekte.Inace mislio sam kupovati nesto novo u skorijem periodu a ovu antiku cu malo srediti (nove krace opruge sa amortizerima,imam set i finih 17ki)i ostaviti za vikendno vozanje.
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#95 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by citroen »

WhoW koliko si to presao sa tom hondom pa da sve to moras promijeniti :?: jesi li ti ono kupio novu Hondu ili :?: :?: :?:
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#96 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by whow »

citroen wrote:WhoW koliko si to presao sa tom hondom pa da sve to moras promijeniti :?: jesi li ti ono kupio novu Hondu ili :?: :?: :?:
Ja sam je kupio sa nekih 70-taj hiljada sada ima 96k. Ovo je bio taj neki veliki servis. U Hondi to doduse odrade iz dva ili tri puta B4, B5 , B6. Ovdje je cjena za novog Ridgline sa taksama izmedu 40-50 k tako da je to bilo "out of question" . Ja sam zamjenio Passata , dodao lovu i to je to .Niti jednog trenutka nisam zazalio za Passatom a vidim tip ga drzi u oglasima evo vec 8 mjeseci i jos ga nije prodao .Do sada zadovoljan , naravno odrzavanje nije jeftino ali danas ni Fabia nije jeftina za odrzavati . Ljubitelji klasicnog pickup segmenta vjerovatno nece biti odusevljeni Ridgelinom jer je vozilo dosta drugacije . Prvo vozilo ima tu neku hybrid shasiju, dakle unubodu konstrukcija u koju je ugraden metalalni ram. Ovakvom konstrukcijom je postignuto da torziona cvrstoca bude 250% bolja nego o obicnog pickupa . Ovo je dakle prvi i jedini pickup sa takvom konstrukcijom kao i zadnjim nezavisnim vjesanjem na sistemu koji ima amortizera umjesto leafs kakv imaju svi drugi truckovi . Dalje masina je Hondina 3.5 L V6 koja se ugraduje u Accuru TL a od 2010 i TSX, Oddisey i mislim jos poneko vozilo s tim sto je nastimana za veci obrtni momenat na nizim obrtajima . Ovo je i najveci prigovor ljubitelja pick up segmenta koji tvrde da ovo nije pick up masina jer nema taj neki prenos i moze da vuce max 5000lbs. Dok ce taj klasicni pick povuci prikolicu do 7500lbs
U biti vozilo djeli 80% djelova sa Hondom Pilot + box.

@Srce Ruke i Lopata -taj G4 projekat bi mogao dobro ispasti. Licno mislim da je G4 mozda najljepsi za tuniranje. Sto se motora tice tu nece biti puno tuniranja ali ce bar ljepo izgledati.
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#97 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 1946 »

whow wrote:Svaka cast jarane :thumbup: Honda je malo tight sa te suvozaceve strane , svega su tu stavili a kod mene veliki bicepci i tricepsi pa nije lako pristupiti. Definitivno bi se dalo odraditi sa odgovarajucim alatom i literaturom . Ja sam vise ono za chupanje poluosovine iz transfer case , rotaciju guma i tome slicno. Sto se tice tog nastimavanja to je kod ove 3.5 masine pravo pipavo jer ako ga ne namjestis 100% polomi sve. Ovaj majstor je odradio pumpu , zupcasti i serpentin remen za manje od dva sata . Zna gdje je svaki seraf . Malo smo se zagrebavali oko poluosovine dok tu nije uletila Bosanska shapa i iscupala stanglu. Covjek kad je vidio Hondu obradovao se . Kaze konacno Honda. Covjek je bukvalno Hondina enciklopedija narocito kod su u pitanju tarife za ruke . Namozes ga iznenaditi nama sanse. Ni Ninaec mu ne bi opepelio. Kaze za servis koji je on odradio od 8-4 racunaj 1 sat pauze u Hondi zaracunavaju 13 sati samo ruke ; 5.1 zupcasti +0.5 vodena, 2,2 sata axels, 1.0 kocnice 1.0 svjecice , 1.0 brake flush ulje je bilo besplatno , promjena antifriza pa dok je odradio taj air bulb 1 sat . Dodaj rotacija guma, pranje ,provjeravanje kompresije i generalna inspekcija vozila i to je to. Uglavnom jeste skupo ali mislim da nije bacena lova jer prvo ne razmisljam hoce li mi riknuti remen zimus na -30 C, onda miran sam sad neko vrijeme , drugo i ako prodajes auto kupcu fino pokazes racune i mirna ti je savjest. Onda auto vozi zena stoga sve mora biti 100% .
500 dolki nije puno za promjenu zupcastog i pumpe za VW jeli to sa djelovima ili samo ruke , onda tu si i takse pa supplies and fees. Ovdje VW uzima 1000 i + za promjenu remena i pumpe. 127K miles na cetvorki to je milestone presao si 200 000 km. Mozes li nam se pohvaliti sta si do sada mjenjao na njemu i kakve si servise radio za 127K miles.
Ol rajt, gud najt, slips
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#98 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by whow »

1946 wrote:
whow wrote:Svaka cast jarane :thumbup: Honda je malo tight sa te suvozaceve strane , svega su tu stavili a kod mene veliki bicepci i tricepsi pa nije lako pristupiti. Definitivno bi se dalo odraditi sa odgovarajucim alatom i literaturom . Ja sam vise ono za chupanje poluosovine iz transfer case , rotaciju guma i tome slicno. Sto se tice tog nastimavanja to je kod ove 3.5 masine pravo pipavo jer ako ga ne namjestis 100% polomi sve. Ovaj majstor je odradio pumpu , zupcasti i serpentin remen za manje od dva sata . Zna gdje je svaki seraf . Malo smo se zagrebavali oko poluosovine dok tu nije uletila Bosanska shapa i iscupala stanglu. Covjek kad je vidio Hondu obradovao se . Kaze konacno Honda. Covjek je bukvalno Hondina enciklopedija narocito kod su u pitanju tarife za ruke . Namozes ga iznenaditi nama sanse. Ni Ninaec mu ne bi opepelio. Kaze za servis koji je on odradio od 8-4 racunaj 1 sat pauze u Hondi zaracunavaju 13 sati samo ruke ; 5.1 zupcasti +0.5 vodena, 2,2 sata axels, 1.0 kocnice 1.0 svjecice , 1.0 brake flush ulje je bilo besplatno , promjena antifriza pa dok je odradio taj air bulb 1 sat . Dodaj rotacija guma, pranje ,provjeravanje kompresije i generalna inspekcija vozila i to je to. Uglavnom jeste skupo ali mislim da nije bacena lova jer prvo ne razmisljam hoce li mi riknuti remen zimus na -30 C, onda miran sam sad neko vrijeme , drugo i ako prodajes auto kupcu fino pokazes racune i mirna ti je savjest. Onda auto vozi zena stoga sve mora biti 100% .
500 dolki nije puno za promjenu zupcastog i pumpe za VW jeli to sa djelovima ili samo ruke , onda tu si i takse pa supplies and fees. Ovdje VW uzima 1000 i + za promjenu remena i pumpe. 127K miles na cetvorki to je milestone presao si 200 000 km. Mozes li nam se pohvaliti sta si do sada mjenjao na njemu i kakve si servise radio za 127K miles.
Ol rajt, gud najt, slips
A sta je sa srafincigerom , cvickcangama , dihtungom , raznim hoznama , sarafima , altrenatorima ,alnaserima , transmisijama pa ako cemo posteno i sam motor je strana rjec kao uostalom i automobil. To da je prvi automobil izmisljen i konstruiran u Sokolvoc Koloniji pa da sad da moramo paziti na svaku rjec o.k. . Inace evo koristis kompjuter pa internet sve tkz. tudzice. Inace od svih gore navedenih rijeci ja predlazem da posvojimo rijec tight ta mi je extra.

Nevezano za temu znas kako se na njemackom kaze nevina djevoka " Goodandtight" :-)
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#99 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by 1946 »

Jeste, sad će Raffi Gregorian kad dođe kući pričati "My VW Golf MkII diesel was a malkice ćust on the co-driver's side, and the equipment was haman taman..."
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#100 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by whow »

1946 wrote:Jeste, sad će Raffi Gregorian kad dođe kući pričati "My VW Golf MkII diesel was a malkice ćust on the co-driver's side, and the equipment was haman taman..."
Pa ako je naucio nesto Bosanskog mozda i prohaberi tako sta , samo ja mislim da se oni bas prvise i ne trude da tu nesto nauce kad tamo svi spikaju Engleski , sprehajy Njemacki parlaju Italijanski . Mi smo ucili jezuke iz nuzde jer dok ne progovoris ne gine ti krampa il' metla, ili sto bi rek'o pjesnik "how yes no tj. kako da ne Engleski sam naucio u pola godine."
Post Reply