Page 1 of 8

#1 LEXUS VS. BMW

Posted: 20/07/2010 14:49
by erlman
http://www.youtube.com/watch?v=Nk2wRDyYw-g

http://www.youtube.com/watch?v=W64ZDHty ... 1&index=22

Mislim da je lex prestizniji u mnogo cemu al hajd ti dokazi nasem narodu.

:bih:

#2 Re: LEXUS VS. BMW

Posted: 20/07/2010 14:50
by erlman

#3 Re: LEXUS VS. BMW

Posted: 20/07/2010 14:51
by citroen
Ma sve je to stvar ukusa

#4 Re: LEXUS VS. BMW

Posted: 20/07/2010 14:52
by erlman

#5 Re: LEXUS VS. BMW

Posted: 20/07/2010 14:53
by erlman
neznam ali ja sam nekad bio lud za mercedesom ali u septembru sam bio na sajmu u frankfurtu i ljudi su izlozili samo 3 vozila, i vjeruj mi da je jedino bio veci red ispred standa aston martina.

#6 Re: LEXUS VS. BMW

Posted: 20/07/2010 15:00
by citroen
Ja kad bih birao recimo izmedju c klase,bmw 3 i audia a4 izabrao bi Lexa IS,meni je predobar dizajnom a tehnika nije nista losija od ostalih

#7 Re: LEXUS VS. BMW

Posted: 20/07/2010 15:03
by Valbon_1
1. BMW :P
2.
3.
4.
5. Lexus

#8 Re: LEXUS VS. BMW

Posted: 20/07/2010 15:06
by erlman
citroen wrote:Ja kad bih birao recimo izmedju c klase,bmw 3 i audia a4 izabrao bi Lexa IS,meni je predobar dizajnom a tehnika nije nista losija od ostalih

pa ne gledaj to ovako svi su extra pravo, cijene su tu negdje, BMW i Merc su ime, ali kad skontas da su ljudi prvi poceli da serijski proizvode hybride i da su prvi izbacili self park system, dok je merc to uveo tek prosle godine, onda bi i ja uzeo IS-a.

Ljudi (japanci) su uzeli sva moguca trzista gdje apsolutno nemaju konkurenata, pocevsi od tehnike pa do auto industrije.

Navedi mi kucu u kojoj nema japanski proizvod, a uz to da nije kvalitetan.

#9 Re: LEXUS VS. BMW

Posted: 20/07/2010 15:11
by olensoner
Respect za Japance, pogotovo Lexus, ali do prije 2-3 godine, sada ne znam sta im se desava. Kvalitet je oslabio, kvare su auta puno cesce nego starija itd.

#10 Re: LEXUS VS. BMW

Posted: 20/07/2010 15:15
by erlman
olensoner wrote:Respect za Japance, pogotovo Lexus do prije 2-3 godina, sada ne znam sta im se desava. Kvalitet je oslabio, kvare su auta puno cesce nego starija itd.

Ja mislim da je to americki marketinski trik

1. onaj snjimak ljudi sto su "poginuli na you tubeu je smijesan,
2. GM propao skroz (gledam danas obama ih reklamira),
3. svi navedeni dijelovi koji se kvare se neprave u japanu nego u USA and england.

Tako da mi to sve govori da je u pitanju neka zavjera.

#11 Re: LEXUS VS. BMW

Posted: 20/07/2010 15:16
by jefferson
erlman wrote:
citroen wrote:Ja kad bih birao recimo izmedju c klase,bmw 3 i audia a4 izabrao bi Lexa IS,meni je predobar dizajnom a tehnika nije nista losija od ostalih

pa ne gledaj to ovako svi su extra pravo, cijene su tu negdje, BMW i Merc su ime, ali kad skontas da su ljudi prvi poceli da serijski proizvode hybride i da su prvi izbacili self park system, dok je merc to uveo tek prosle godine, onda bi i ja uzeo IS-a.

Ljudi (japanci) su uzeli sva moguca trzista gdje apsolutno nemaju konkurenata, pocevsi od tehnike pa do auto industrije.

Navedi mi kucu u kojoj nema japanski proizvod, a uz to da nije kvalitetan.
Nije bas vise tako, ali time odlazimo od auto industrije.
japanske proizvode siroke proizvodne masovno zamjenjuju proizvodi iz J. Koreje. To je tkz. "duck" efekt u ekonomiji, gde dolazi do smjene necemu u cemu se zemlja specijalizira. Tako ej SAD dugo bila vodeca zemla u proizvodnji TV-a, klima itd, pa su ih japanci zamjenili, kao sto japance zamjenjuju koreanci.
Japan dugo vremena nije primjer uspesne ekonomije, jer ekonomija koja radi sa 170% duga od svog BNP-a ima jeben problem. Ali to je vec nasiroko i nadugo.
Sto se tice Lexusa, ja im dajem peticu za osjecaj luksuza unutra. Tehnika? prosjek!
Ali jeste, prvi su ubacili self park, a sad drugi ubacuju mnogo jednostavniji (jer je Lexusov ocajno komplikovan) ali zar to nije Toyota/Lexus do sada radila sa inovacijama iz njemacke? Cekali dvije godine da se inovacije isfiltriraju i onda ponude svoj sistem.
E sad kada su se malo odvazili nailaze na slicne probleme kao i BMW i Mercedes. kada samo kopiras (kao sto je bio slucaj dugo s Lexusom) slabo ces praviti greske, ali kada pocnes se baviti stvarnim inovacijama, e onda je druga prica.
Meni je IS edno od najbole dizaniranih auta daleko bolje od GS ili LS, a o onoj rugobi LX necu ni govoriti) medutim, kao i ostali Lexusi, Lexus nema nesto unikatno kao sto je slucaj sa BMW ili Mercedesom, jer ne zaboravi, Lexus postoji od 1989 godine, i masovno djelove djeli sa daleko jeftiniim Toyotama!

#12 Re: LEXUS VS. BMW

Posted: 20/07/2010 15:17
by jefferson
erlman wrote:
olensoner wrote:Respect za Japance, pogotovo Lexus do prije 2-3 godina, sada ne znam sta im se desava. Kvalitet je oslabio, kvare su auta puno cesce nego starija itd.

Ja mislim da je to americki marketinski trik

1. onaj snjimak ljudi sto su "poginuli na you tubeu je smijesan,
2. GM propao skroz (gledam danas obama ih reklamira),
3. svi navedeni dijelovi koji se kvare se neprave u japanu nego u USA and england.

Tako da mi to sve govori da je u pitanju neka zavjera.
Izvini, ali apanci su podbacili u evropi kada je u pitanju pouzdanost.
2005 od 10 auta, 9 najpouzdaniih je bilo iz japana (te Opel Vectra C).
2009 samo je Mazda 3 medju top 10 najpouzdaniih, a kolo vodi BMW X3!

#13 Re: LEXUS VS. BMW

Posted: 20/07/2010 15:20
by erlman
jefferson wrote:
erlman wrote:
olensoner wrote:Respect za Japance, pogotovo Lexus do prije 2-3 godina, sada ne znam sta im se desava. Kvalitet je oslabio, kvare su auta puno cesce nego starija itd.

Ja mislim da je to americki marketinski trik

1. onaj snjimak ljudi sto su "poginuli na you tubeu je smijesan,
2. GM propao skroz (gledam danas obama ih reklamira),
3. svi navedeni dijelovi koji se kvare se neprave u japanu nego u USA and england.

Tako da mi to sve govori da je u pitanju neka zavjera.
Izvini, ali apanci su podbacili u evropi kada je u pitanju pouzdanost.
2005 od 10 auta, 9 najpouzdaniih je bilo iz japana (te Opel Vectra C).
2009 samo je Mazda 3 medju top 10 najpouzdaniih, a kolo vodi BMW X3!
ako se pozivas na izvor TOPGEAR ili sl. onda ti nevjerujem jer oni pisu sta im se plati i to debelo.

X3 da je pouzdan, mozda na stazi ali ja bi prije po terenu skakao sa Land Cruiserom ili Roverom nego sa BMW-om.

I mislim da je za one krkane izbrijanih glava.

#14

Posted: 20/07/2010 15:22
by ljudozder
OWNED! :D

#15 Re:

Posted: 20/07/2010 15:23
by erlman
ljudozder wrote:OWNED! :D

sta?

#16 Re: LEXUS VS. BMW

Posted: 20/07/2010 15:24
by jefferson
ako se pozivas na izvor TOPGEAR ili sl. onda ti nevjerujem jer oni pisu sta im se plati i to debelo.

X3 da je pouzdan, mozda na stazi ali ja bi prije po terenu skakao sa Land Cruiserom ili Roverom nego sa BMW-om.

I mislim da je za one krkane izbrijanih glava.
1. Nie Topgear, i Topgear ne naplacuje da nesto pise! Sto? Zato sto e Top Gear multimilionski biznis koji je dio BBC-a. Stavri u BBC-ju ne funkcionisu kao sto funkcionisu u BHT ili TV Hayat!
To je nalaz ADAC-a prema broju njihovih intervencija! Toyota dok je bila u vrhu nije se libila da navede ADAC kao potvrdu svoje kvalitete.
2. BMW X3 nije pravljen da ide na teren, nego kao manje SV (ili BMW oznaka SAV) vozilo koje ce te sigurno dovesti na skijaliste kada padne snijeg po asfaltiranoj cesti, ali da izadjes sigurno na neki makadam!
3. X3 kao i sva vozila na svijetu su pravljena za normalne drzave, a ne BiH! Kada je X3 pravljen garant nisu mislili na izbrijane kockaste glave u BiH!

#17 Re: LEXUS VS. BMW

Posted: 20/07/2010 15:25
by olensoner
erlman wrote:
olensoner wrote:Respect za Japance, pogotovo Lexus do prije 2-3 godina, sada ne znam sta im se desava. Kvalitet je oslabio, kvare su auta puno cesce nego starija itd.

Ja mislim da je to americki marketinski trik

1. onaj snjimak ljudi sto su "poginuli na you tubeu je smijesan,
2. GM propao skroz (gledam danas obama ih reklamira),
3. svi navedeni dijelovi koji se kvare se neprave u japanu nego u USA and england.

Tako da mi to sve govori da je u pitanju neka zavjera.
Dobro, sto se tice papucica gasa to i ja sumnjam da je u pitanju samo Toyota, nego u Europi su dosta u zadnje vrijeme poceli fuseriti, znam par slucajeva da su ljudi Rav4 imali porblema nekih oko motora poslije par mjeseci voznje.
Nego sto se tice Lexusa, jedan ocev prijatelj ima RX400h i za to auto imam samo rijeci hvale, odlican, od dizajna vanjstine, interijera, potrosnje, kvalitet, meni je auto skroz nekako drag, sam osjecaj da si drugaciji od silnih X5-ica, Q7-ica i ML-ova mi se licno svidja :thumbup:

#18 Re: LEXUS VS. BMW

Posted: 20/07/2010 15:29
by Blobi
Na BMW su se oduvijek lozili nabrijani tipovi sumnjivih faca i kockastih glava, pretezno zbog mangupskog izgleda BMW-ovih auta. Medjutim, niko na svijetu ne moze i mislim da nema na osnovu cega da kaze da BMW ne valja. BMW ima visestruko duzu tradiciju od BMW-a, a tek ona "German Engineering"...

Poredak bi bio ovakav:
1. Audi/BMW/Mercedes (alfabetski)
5. Lexus

#19 Re: LEXUS VS. BMW

Posted: 20/07/2010 15:32
by jefferson
Blobi wrote:Na BMW su se oduvijek lozili nabrijani tipovi sumnjivih faca i kockastih glava, pretezno zbog mangupskog izgleda BMW-ovih auta. Medjutim, niko na svijetu ne moze i mislim da nema na osnovu cega da kaze da BMW ne valja. BMW ima visestruko duzu tradiciju od BMW-a, a tek ona "German Engineering"...

Poredak bi bio ovakav:
1. Audi/BMW/Mercedes (alfabetski)
5. Lexus
Ma i Lexus fuseri u zadnje vrijeme.
Imam ih prilike cesto voziti, i one starije (cesto vozim GX 470) a i one nove (RX 400h i GX 460).
RX je ono, ok, samo nema nista po cemu bi bio nesto posebno (ok hibridni pogon).
GX 460 mislim da je slabija kopija GX470, koji je bio bas odraz kvalitete iako trosi prosjecno 18ltr.
Medjutim, nedavno sam vozio novi ES 350, i mogu reci da bolju kopiju Toyote Camry jos nisam vidio :lol:

#20 Re: LEXUS VS. BMW

Posted: 20/07/2010 15:32
by erlman
olensoner wrote:
erlman wrote:
olensoner wrote:Respect za Japance, pogotovo Lexus do prije 2-3 godina, sada ne znam sta im se desava. Kvalitet je oslabio, kvare su auta puno cesce nego starija itd.

Ja mislim da je to americki marketinski trik

1. onaj snjimak ljudi sto su "poginuli na you tubeu je smijesan,
2. GM propao skroz (gledam danas obama ih reklamira),
3. svi navedeni dijelovi koji se kvare se neprave u japanu nego u USA and england.

Tako da mi to sve govori da je u pitanju neka zavjera.
Dobro, sto se tice papucica gasa to i ja sumnjam da je u pitanju samo Toyota, nego u Europi su dosta u zadnje vrijeme poceli fuseriti, znam par slucajeva da su ljudi Rav4 imali porblema nekih oko motora poslije par mjeseci voznje.
Nego sto se tice Lexusa, jedan ocev prijatelj ima RX400h i za to auto imam samo rijeci hvale, odlican, od dizajna vanjstine, interijera, potrosnje, kvalitet, meni je auto skroz nekako drag, sam osjecaj da si drugaciji od silnih X5-ica, Q7-ica i ML-ova mi se licno svidja :thumbup:

potpisujem :thumbup:

#21 Re: LEXUS VS. BMW

Posted: 20/07/2010 18:31
by corolla02
erlman wrote:http://www.youtube.com/watch?v=Nk2wRDyYw-g

http://www.youtube.com/watch?v=W64ZDHty ... 1&index=22

Mislim da je lex prestizniji u mnogo cemu al hajd ti dokazi nasem narodu.

:bih:
@erl, dobar ti izbor :thumbup:

#22 Re: LEXUS VS. BMW

Posted: 20/07/2010 21:14
by black
ako ne mozete odluciti uzecu ja oba i necu se ljutiti ni najmanje :mrgreen:

#23 Re: LEXUS VS. BMW

Posted: 20/07/2010 23:26
by citroen
Blobi wrote:Na BMW su se oduvijek lozili nabrijani tipovi sumnjivih faca i kockastih glava, pretezno zbog mangupskog izgleda BMW-ovih auta. Medjutim, niko na svijetu ne moze i mislim da nema na osnovu cega da kaze da BMW ne valja. BMW ima visestruko duzu tradiciju od BMW-a, a tek ona "German Engineering"...

Poredak bi bio ovakav:
1. Audi/BMW/Mercedes (alfabetski)
5. Lexus
Al vi inzinjeri puknete brzo :D ,procitaj boldirano :lol: :lol:

#24 Re: LEXUS VS. BMW

Posted: 21/07/2010 00:13
by Bullet Tooth Tony
joooj :lol: :lol: :lol: zove se tema Lexus vs BMW i onda suplja kako je lexus bolji , sta hoces da kazemo, ma nijee...debilizam

#25 Re: LEXUS VS. BMW

Posted: 21/07/2010 10:19
by Blobi
citroen wrote:
Blobi wrote:Na BMW su se oduvijek lozili nabrijani tipovi sumnjivih faca i kockastih glava, pretezno zbog mangupskog izgleda BMW-ovih auta. Medjutim, niko na svijetu ne moze i mislim da nema na osnovu cega da kaze da BMW ne valja. BMW ima visestruko duzu tradiciju od BMW-a, a tek ona "German Engineering"...

Poredak bi bio ovakav:
1. Audi/BMW/Mercedes (alfabetski)
5. Lexus
Al vi inzinjeri puknete brzo :D ,procitaj boldirano :lol: :lol:
Sta ti je rec lapsus :D