Page 1 of 1
#1 Kazne
Posted: 03/07/2010 19:46
by bego007
Eh pitanjce, imam dvije zaostale kazne stare nekoliko mjeseci.
Buduci da ide registracija moram to platiti.
Eh sad da li se placa ono 20 maraka iako sam prihvatio odgovornost za prekrsaj (potpisao na licu mjesta) ili samo orginalni iznos kazne.
Najgore sto dobivam kontradiktorne informacije i to bas od policajaca, jedan kaze da nemoram drugi kaze moram :/.
Je** lud zbunjenog.
Ima li neko vise informacija?
#2 Re: Kazne
Posted: 03/07/2010 19:54
by shlauf
Pošto nisi platio u roku od 7 - 8 dana onda se plaća i dodatno. Cener ili cvaja po kazni, nisam 100% siguran. Registrovati auto možeš ali saobraćajnu nemožeš dobiti dok ne budeš vaser sa kaznama.
Aleeee aleeeeeeee

#3 Re: Kazne
Posted: 03/07/2010 20:00
by dottore
shlauf wrote:Pošto nisi platio u roku od 7 - 8 dana onda se plaća i dodatno.
Cener ili cvaja po kazni, nisam 100% siguran. Registrovati auto možeš ali saobraćajnu nemožeš dobiti dok ne budeš vaser sa kaznama.
Aleeee aleeeeeeee

cvaja mamu li im

#4 Re: Kazne
Posted: 04/07/2010 07:17
by Azamo
bego007 wrote:Eh pitanjce, imam dvije zaostale kazne stare nekoliko mjeseci.
Buduci da ide registracija moram to platiti.
Eh sad da li se placa ono 20 maraka iako sam prihvatio odgovornost za prekrsaj (potpisao na licu mjesta) ili samo orginalni iznos kazne.
Najgore sto dobivam kontradiktorne informacije i to bas od policajaca, jedan kaze da nemoram drugi kaze moram :/.
Je** lud zbunjenog.
Ima li neko vise informacija?
Ako si prihvatio odgovornost nema kamate 100%,isprobo na vlastitoj koži

#5 Re: Kazne
Posted: 04/07/2010 08:19
by semmy
Azamo wrote:bego007 wrote:Eh pitanjce, imam dvije zaostale kazne stare nekoliko mjeseci.
Buduci da ide registracija moram to platiti.
Eh sad da li se placa ono 20 maraka iako sam prihvatio odgovornost za prekrsaj (potpisao na licu mjesta) ili samo orginalni iznos kazne.
Najgore sto dobivam kontradiktorne informacije i to bas od policajaca, jedan kaze da nemoram drugi kaze moram :/.
Je** lud zbunjenog.
Ima li neko vise informacija?
Ako si prihvatio odgovornost nema kamate 100%,isprobo na vlastitoj koži

jesi siguran...prosle godine prihvatila 2-je kazne, platila sa dan zakasnjenja...neki dan da izvadim potvrdu o nekaznjavanju kad sipak...fino mi ciko dade listing i kaze kad platite 40 km za ove zakasnjele kazne dobit cete potvrdu
zato plati odma da se poslije nemaltretiras
#6 Re: Kazne
Posted: 04/07/2010 09:03
by holowey
to vjerovatno zavisi od stanice do stanice...
prosle godine prilikom registracije saznam da imam pending kaznu u iznosu od 55km...ovi iz auto kuce koji mi rade registraciju savjetovali da odem do pu koja je izdala nalog da provjerim sta i kako jer u pravilniku nema kazne sa tim iznosom (clan po kojem je navedena u registru iznosi 30km)... u pu istocno novo sarajevo mi kazu, da nije jedna kazna nego dvije, stare 8 mjeseci, obadvije sa iznosom od 30km (nevezan pojas, neukljucena dnevna svjetla), bez penala za kasnjenje...
btw, delegat iz te pu mi nije znao odgovoriti kako je 2x 30km = 55km, i kako to kazna za neukljucena svjetla kada auto ima fabricku ugradnju dnevnih svjetala

#7 Re: Kazne
Posted: 04/07/2010 13:59
by Azamo
semmy wrote:Azamo wrote:bego007 wrote:Eh pitanjce, imam dvije zaostale kazne stare nekoliko mjeseci.
Buduci da ide registracija moram to platiti.
Eh sad da li se placa ono 20 maraka iako sam prihvatio odgovornost za prekrsaj (potpisao na licu mjesta) ili samo orginalni iznos kazne.
Najgore sto dobivam kontradiktorne informacije i to bas od policajaca, jedan kaze da nemoram drugi kaze moram :/.
Je** lud zbunjenog.
Ima li neko vise informacija?
Ako si prihvatio odgovornost nema kamate 100%,isprobo na vlastitoj koži

jesi siguran...prosle godine prihvatila 2-je kazne, platila sa dan zakasnjenja...neki dan da izvadim potvrdu o nekaznjavanju kad sipak...fino mi ciko dade listing i kaze kad platite 40 km za ove zakasnjele kazne dobit cete potvrdu
zato plati odma da se poslije nemaltretiras
Meni je policajac reko kad mi je piso' kaznu da ne moram odmah platiti pošto sam prihvatio krivicu,to je bilo u općini centar(Kod Parkuše) i nisam imo' problema,a platio sam mislim 15 dana poslije
#8 Re: Kazne
Posted: 04/07/2010 16:39
by semmy
holowey wrote:to vjerovatno zavisi od stanice do stanice...
prosle godine prilikom registracije saznam da imam pending kaznu u iznosu od 55km...ovi iz auto kuce koji mi rade registraciju savjetovali da odem do pu koja je izdala nalog da provjerim sta i kako jer u pravilniku nema kazne sa tim iznosom (clan po kojem je navedena u registru iznosi 30km)... u pu istocno novo sarajevo mi kazu, da nije jedna kazna nego dvije, stare 8 mjeseci, obadvije sa iznosom od 30km (nevezan pojas, neukljucena dnevna svjetla), bez penala za kasnjenje...
btw, delegat iz te pu mi nije znao odgovoriti kako je 2x 30km = 55km, i kako to kazna za neukljucena svjetla kada auto ima fabricku ugradnju dnevnih svjetala

istocno sarajevo pripada rs-u...da li su kod njih isti zakoni kao i kod nas
ja sam morala platiti zakasnjenje jedne kazne iz bihaca a jedna novi grad sarajevo...jebes 20km ako kasnije nemozes na vrijeme dobiti potvrde koje ti trebaju pa sve koci kao sto je meni kocilo...
#9 Re: Kazne
Posted: 05/07/2010 01:20
by holowey
semmy wrote:
istocno sarajevo pripada rs-u...da li su kod njih isti zakoni kao i kod nas
ja sam morala platiti zakasnjenje jedne kazne iz bihaca a jedna novi grad sarajevo...jebes 20km ako kasnije nemozes na vrijeme dobiti potvrde koje ti trebaju pa sve koci kao sto je meni kocilo...
zobs vrijedi na cijeloj teritoriji bih tako da nema razloga da rs bude izuzeta
#10 Re: Kazne
Posted: 09/07/2010 12:41
by chelo
Vrlo zanimljiva stavka u planiranju prihoda za budzet FBIH za 2010. godinu. Planiranje porasta kazni.
Vise na
http://www.fmf.gov.ba/download.php?id=b ... 122009.pdf
edit: Eto zasto
novi ZOBS izmedju ostalog i bazdarenje radara po hitnom postupku.
#11 Re: Kazne
Posted: 09/07/2010 13:33
by Tranquilizer
#12 Re: Kazne
Posted: 09/07/2010 13:40
by holowey
a ako ne uspiju nabrati toliko, onda ce pred kraj godine opet neka izmjena zakona

#13 Re: Kazne
Posted: 12/07/2010 14:28
by chelo
holowey wrote:
a ako ne uspiju nabrati toliko, onda ce pred kraj godine opet neka izmjena zakona

Citam, do sada sankcionisano 11.000 vozaca od uvodjenjna novog ZOBS-a, dakle za par sedmica, a protekle
cijele godine 25.000. Sta ima dusebriznici.
#14 Re: Kazne
Posted: 12/07/2010 14:34
by zonbirile
stara fora novih drotova.Sada za sudsko odlučivanje,moraš dati 10KM taksi na sudu da bi ti uzeli predmet u razmatranje.U 99% si pušiona kontra drotova,a ako su dva učesnika kažnjena su obadvojica,sto posto.Dobar fol,i kako sada sudija presuđuje.Razdvaja predmet,od dva učesnika xy on pravi slučaj x kontra drotova i slučaj y kontra drotova.Kako kod presudio,ili x ili y će naplatiti odštetu,ali će oba platiti po 10KM takse,plus prekšajnu kaznu.
#15 Re: Kazne
Posted: 12/07/2010 14:37
by Truba