Zna li neko naziv filma???

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
lavandulaofficinalis
Posts: 23
Joined: 19/06/2013 14:39

#1126 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by lavandulaofficinalis »

Dva dana pokusavam naci film kojeg sam gledala prije nekoliko godina, i ako ga ne nadjem pojescu se jer moram opet da ga pogledam :D
Sjecam se samo nekih detalja kroz maglu, manje ili vise tacnih. Mislim da spada pod triler. Ali u sustini, mlada zena dolazi da provede neko vrijeme sama u kuci usred neke pustinje ili pustosi, sjecam se da je bila okruzena prirodom ali bez nekog zelenila. Kuca je modernog dizajna, otvoreni prostor sa puno stakla koje gleda van na lijepi pejzaz. Mislim da je kucu dizajnirao njen partner arhitekta, ali taj detalj je upitan.
Ona je kao na nekim tabletama, za depresiju, anksioznost ili nesto slicno. Mozak igra trikove s njom, da li zbog preskakanja terapije ili nus pojava.
Sjecam se na kraju filma neke prilike u crnom kako se vijori na vjetru usred te pustosi.
Cini mi se da na pocetku filma ona vadi ili stavlja kontaktne lece u kupatilu, ali ta scena mozda i nije iz ovog filma.
Uglavnom, to je sve sto imam. Highlight je ta kuca modernog dizajna usred pustosi, djevojka sama u njoj, pilule...
Pomagajte :mrgreen:
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#1127 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by karanana »

lavandulaofficinalis wrote: 01/11/2022 18:11 Dva dana pokusavam naci film kojeg sam gledala prije nekoliko godina, i ako ga ne nadjem pojescu se jer moram opet da ga pogledam :D
Sjecam se samo nekih detalja kroz maglu, manje ili vise tacnih. Mislim da spada pod triler. Ali u sustini, mlada zena dolazi da provede neko vrijeme sama u kuci usred neke pustinje ili pustosi, sjecam se da je bila okruzena prirodom ali bez nekog zelenila. Kuca je modernog dizajna, otvoreni prostor sa puno stakla koje gleda van na lijepi pejzaz. Mislim da je kucu dizajnirao njen partner arhitekta, ali taj detalj je upitan.
Ona je kao na nekim tabletama, za depresiju, anksioznost ili nesto slicno. Mozak igra trikove s njom, da li zbog preskakanja terapije ili nus pojava.
Sjecam se na kraju filma neke prilike u crnom kako se vijori na vjetru usred te pustosi.
Cini mi se da na pocetku filma ona vadi ili stavlja kontaktne lece u kupatilu, ali ta scena mozda i nije iz ovog filma.
Uglavnom, to je sve sto imam. Highlight je ta kuca modernog dizajna usred pustosi, djevojka sama u njoj, pilule...
Pomagajte :mrgreen:
jel bas sama dolazi u tu kucu? jel je ganjaju neki frajeri po pustinji tokom filma?
User avatar
lavandulaofficinalis
Posts: 23
Joined: 19/06/2013 14:39

#1128 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by lavandulaofficinalis »

karanana wrote: 01/11/2022 18:40
lavandulaofficinalis wrote: 01/11/2022 18:11 Dva dana pokusavam naci film kojeg sam gledala prije nekoliko godina, i ako ga ne nadjem pojescu se jer moram opet da ga pogledam :D
Sjecam se samo nekih detalja kroz maglu, manje ili vise tacnih. Mislim da spada pod triler. Ali u sustini, mlada zena dolazi da provede neko vrijeme sama u kuci usred neke pustinje ili pustosi, sjecam se da je bila okruzena prirodom ali bez nekog zelenila. Kuca je modernog dizajna, otvoreni prostor sa puno stakla koje gleda van na lijepi pejzaz. Mislim da je kucu dizajnirao njen partner arhitekta, ali taj detalj je upitan.
Ona je kao na nekim tabletama, za depresiju, anksioznost ili nesto slicno. Mozak igra trikove s njom, da li zbog preskakanja terapije ili nus pojava.
Sjecam se na kraju filma neke prilike u crnom kako se vijori na vjetru usred te pustosi.
Cini mi se da na pocetku filma ona vadi ili stavlja kontaktne lece u kupatilu, ali ta scena mozda i nije iz ovog filma.
Uglavnom, to je sve sto imam. Highlight je ta kuca modernog dizajna usred pustosi, djevojka sama u njoj, pilule...
Pomagajte :mrgreen:
jel bas sama dolazi u tu kucu? jel je ganjaju neki frajeri po pustinji tokom filma?
Mozda dodje i sa partnerom pa on ode odmah na pocetku, ali definitivno je sama u kuci kroz film. A ne sjecam se da su je ganjali frajeri, samo se sjecam te prikaze u crnom haha
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1129 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by n+1 »

To je opis pola horora koji su ikad snimljeni.
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#1130 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by karanana »

pao mi je na pamet onaj francuski - Revenge. dobar fim btw. brutalan. slican pocetak opisu, ali sigurno bi se sjetila brutalnosti ganjanja po pustinji.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1131 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by n+1 »

karanana wrote: 01/11/2022 19:21 pao mi je na pamet onaj francuski - Revenge. dobar fim btw. brutalan. slican pocetak opisu, ali sigurno bi se sjetila brutalnosti ganjanja po pustinji.
Koji, de link?
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#1132 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by karanana »

n+1 wrote: 01/11/2022 19:22
karanana wrote: 01/11/2022 19:21 pao mi je na pamet onaj francuski - Revenge. dobar fim btw. brutalan. slican pocetak opisu, ali sigurno bi se sjetila brutalnosti ganjanja po pustinji.
Koji, de link?
https://www.imdb.com/title/tt6738136/

sigurno nije ovaj trazila.
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#1133 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by n+1 »

karanana wrote: 01/11/2022 19:24
n+1 wrote: 01/11/2022 19:22

Koji, de link?
https://www.imdb.com/title/tt6738136/
U vočisti mi je, ali nisam gledao. Preporučuješ?
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#1134 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by karanana »

n+1 wrote: 01/11/2022 19:25
U vočisti mi je, ali nisam gledao. Preporučuješ?
da, moze proci. ko sto si reko, ima slicnih desetke, ali ovi francuski trileri/horori dodaju jos jedan nivo brutalnosti i ogavnosti i bolesti koji se meni svidja. tako da bih ga stavio u grupu sa martyrs, high tension, irreversible, raw, insidious.....
to je po meni poseban zanr koji ja zovem francuski bolesni filmovi.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#1135 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by zijancer »

opisi kucu, da li je slicna ovoj
Spoiler
Show
Image
ili ovoj
Spoiler
Show
Image
User avatar
lavandulaofficinalis
Posts: 23
Joined: 19/06/2013 14:39

#1136 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by lavandulaofficinalis »

n+1 wrote: 01/11/2022 19:14 To je opis pola horora koji su ikad snimljeni.
tacno, zato i imam problem sa pronalaskom :mrgreen: ali ovaj mi je ostavio utisak zbog atmosfericnosti koja mi fali u dosta horora/trilera koji mozda imaju isti storyline.
karanana wrote: 01/11/2022 19:21 pao mi je na pamet onaj francuski - Revenge. dobar fim btw. brutalan. slican pocetak opisu, ali sigurno bi se sjetila brutalnosti ganjanja po pustinji.
definitivno nije taj, nema brutalnosti i akcije. ali hvala na pokusaju, i moze se definitivno baciti oko i na taj pogotovo jer vidim da je francuski :thumbup:
User avatar
lavandulaofficinalis
Posts: 23
Joined: 19/06/2013 14:39

#1137 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by lavandulaofficinalis »

zijancer wrote: 01/11/2022 19:39 opisi kucu, da li je slicna ovoj
Spoiler
Show
Image
ili ovoj
Spoiler
Show
Image
ta prva!! ista kuca i priroda okolo
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#1138 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by zijancer »

okej okej, onda je film intrusion


just for fun, i ova je dobra :P
Spoiler
Show
Image
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#1139 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by nlt »

Ja godinama tražim film i ne može se naći nema šanse.
Neka djevojčica sretne nekog starca na nekoj livadi i on joj nešto ili pokloni ili nešto začara ko ogrlicu neku ili nešto tako. Uglavnom pomoću toga ona putuje u prošlost kada dotakne neku staru stvar. Na tavanu ili u podrumu nalazi stare hlače i odlazi u neku prošlost i tamo liječe nekoga pijavicama pa onda ona putuje tamo-vamo i donosi bolesniku ili bolesnici tablete.
Pa onda ga mora ponovo tražiti jer je ispucala broj korištenja
To je sve čega se sjećam hahaha. Film sam gledao u kinu ima možda oko 15 godina
User avatar
lavandulaofficinalis
Posts: 23
Joined: 19/06/2013 14:39

#1140 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by lavandulaofficinalis »

zijancer wrote: 01/11/2022 19:48 okej okej, onda je film intrusion


just for fun, i ova je dobra :P
Spoiler
Show
Image
to je onaj home invasion horor gdje se par kao vrati sa vecere u kucu i shvati da je provaljeno u nju? nazalost nije taj, gledala sam ga :sad:
taj je vidim izasao 2021 godine a ovaj je izasao prije nekoliko godina. znam da sam ga gledala jos u bosni a otisla sam iz nje 2017 :mrgreen: znaci nije stariji od 2017

ali takva kuca i pejzaz :drndavi:
Last edited by lavandulaofficinalis on 01/11/2022 20:30, edited 1 time in total.
frit_i_frut
Posts: 139
Joined: 24/03/2018 18:25

#1141 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by frit_i_frut »

nlt wrote: 01/11/2022 20:04 Ja godinama tražim film i ne može se naći nema šanse.
Neka djevojčica sretne nekog starca na nekoj livadi i on joj nešto ili pokloni ili nešto začara ko ogrlicu neku ili nešto tako. Uglavnom pomoću toga ona putuje u prošlost kada dotakne neku staru stvar. Na tavanu ili u podrumu nalazi stare hlače i odlazi u neku prošlost i tamo liječe nekoga pijavicama pa onda ona putuje tamo-vamo i donosi bolesniku ili bolesnici tablete.
Pa onda ga mora ponovo tražiti jer je ispucala broj korištenja
To je sve čega se sjećam hahaha. Film sam gledao u kinu ima možda oko 15 godina
Pocetak podsjeca na crvenkapicu. Samo sto nije starac u pitanju nego vuk.
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#1142 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by karanana »

nlt wrote: 01/03/2022 10:32 Jednom davno sam gledao neki film
Kao u početku nesto kopaju i ono bila neka crkva zatrpana
Davno je zatrpali jer neke nesreće se vezale uz to, nemam pojma
Onda ima neka scena kako se neko baca sa mosta, ili nesto kao ko god vidi te neke ljude desi mu se nesreća
Svi ljudi koji su bili u dodiru sa tom crkvom su poginuli kasnije...
Neki ljudi stoje na mostu iznad ceste i ko god ih vidi desi mu se saobraćajna nezgoda, neki se lik prevrnuo sa autom i kad je izasao kamion ga pregazi ...
Na kraju bagerom zatrpaju tu crkvu ali ne smiju gledati u nju
To se sjecam, ali ne mogu naci nikako film
ovaj mi na vrh jezika ali ne mogu da zabetoniram koji bi mogao biti. ni google ne pomaze. sjecam se te scene kad na pocetku filma kopaju crkvu koja je ispod zemlje ili pijeska, mislim da su napisali negdje u africi, etiopija mozda.
sve kontam da je neki od egzorcista ali u isto vrijeme mislim i da nije egzorcist sa ovim opisom kako i na koji nacin svi ginu. amozda i nije u pitanju to otkopavanje crkve na koje ja mislim jer ovo sto ja kontam je da su neki arheolozi otkopavali neku staru starcatu crkvu.
Last edited by karanana on 01/11/2022 20:36, edited 1 time in total.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#1143 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by zijancer »

ova je najslicnija :P
Spoiler
Show
Image
Image
Image
the ghost wrighter
zilog
Posts: 7551
Joined: 06/03/2009 11:19

#1144 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by zilog »

Ako se neko od "starijih", moze sjetiti naziva, starog exYu filma?
Radnja: Studentica iz gradske, dobrostojece porodice, primjecuje kolegu studenta, iz provincije. Pocinju vezu, kasnije on nju odvodi na selo, gdje zavrsavaju radeci ono "bezobrazno", na ledjima ogromnog bika. I tako to... :mrgreen:
swanfilter
Posts: 7920
Joined: 06/06/2008 18:52

#1145 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by swanfilter »

Ko ga pogodi, zasluzuje gajbu.

Gledao taj film nekada davno, odmah poslije rata. Na RTV USK :lol: .

Uglavnom, u pitanju je dobra zena sa fru fru frizurom koja je nesto kao vjestica. Nalazi tipa kojeg omagija, upraznjava sex sa njim, a tim cinom iz njega crpi zivotnu energiju.

Kada nije napaljena vjestica, onda je crna macka. Sve po potrebi.

Film je fra ili ita, ne sjecam se.

I ovo je sve sto se sjecam. Trazio, trazio, al nikada nista ...
User avatar
zomri
Posts: 12859
Joined: 03/05/2006 07:31

#1146 Re: Zna li neko naziv filma???

Post by zomri »

karanana wrote: 01/11/2022 20:35
nlt wrote: 01/03/2022 10:32 Jednom davno sam gledao neki film
Kao u početku nesto kopaju i ono bila neka crkva zatrpana
Davno je zatrpali jer neke nesreće se vezale uz to, nemam pojma
Onda ima neka scena kako se neko baca sa mosta, ili nesto kao ko god vidi te neke ljude desi mu se nesreća
Svi ljudi koji su bili u dodiru sa tom crkvom su poginuli kasnije...
Neki ljudi stoje na mostu iznad ceste i ko god ih vidi desi mu se saobraćajna nezgoda, neki se lik prevrnuo sa autom i kad je izasao kamion ga pregazi ...
Na kraju bagerom zatrpaju tu crkvu ali ne smiju gledati u nju
To se sjecam, ali ne mogu naci nikako film
ovaj mi na vrh jezika ali ne mogu da zabetoniram koji bi mogao biti. ni google ne pomaze. sjecam se te scene kad na pocetku filma kopaju crkvu koja je ispod zemlje ili pijeska, mislim da su napisali negdje u africi, etiopija mozda.
sve kontam da je neki od egzorcista ali u isto vrijeme mislim i da nije egzorcist sa ovim opisom kako i na koji nacin svi ginu. amozda i nije u pitanju to otkopavanje crkve na koje ja mislim jer ovo sto ja kontam je da su neki arheolozi otkopavali neku staru starcatu crkvu.
Exorcist The Beginning? Tu ima otkopavanje crkve u Africi.
Post Reply