Ljetovanje u Turskoj

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#76

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 17/03/2015 09:28, edited 2 times in total.
User avatar
zimzelen
Posts: 577
Joined: 27/03/2008 09:22

#77 Re: Gdje otici na more u Tursku?

Post by zimzelen »

LaCici wrote:Kemer jer je blizu Antalije i to u junu jer je temperatura max 33. Od aerodroma ti treba 45 minuta. Alanya je fina ali se vozis nakon slijetanja jos minimum 4 sata. Uglavnom ja sam bila prezadovoljna u Kemeru, hotel 5 zvjezdica za mene i muza ultra-all inclusive izaslo 3300 KM (sa kartama). Apsolutno sve obezbjedjeno, samo sto imam dosta zamjerki za Fibulu sto se tice organizacije, tako da s njima vise ni u ludilu ne bih isla.
Da ovo nije malo puno 3300 KM!? Iz Jevrope je jeftinije, koliko znam!!
studenat
Posts: 45
Joined: 29/03/2011 11:05

#78 Re: Gdje otici na more u Tursku?

Post by studenat »

Alanya je posebna za svakog..ima sve...posebno birajte ko ide kleopatra plazu i hotele na njoj.
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#79 Re: Gdje otici na more u Tursku?

Post by addy_sa »

Alanja je super, samo ja ne bih išao u augustu jer bukvalno se disati ne može od sparine..po noći je grozno isto..ja sam jedva izdržao..ali svejedno je bilo super..i naravno kleopatra plaža :-D
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#80 Re: Gdje otici na more u Tursku?

Post by LaCici »

zimzelen wrote:
LaCici wrote:Kemer jer je blizu Antalije i to u junu jer je temperatura max 33. Od aerodroma ti treba 45 minuta. Alanya je fina ali se vozis nakon slijetanja jos minimum 4 sata. Uglavnom ja sam bila prezadovoljna u Kemeru, hotel 5 zvjezdica za mene i muza ultra-all inclusive izaslo 3300 KM (sa kartama). Apsolutno sve obezbjedjeno, samo sto imam dosta zamjerki za Fibulu sto se tice organizacije, tako da s njima vise ni u ludilu ne bih isla.
Da ovo nije malo puno 3300 KM!? Iz Jevrope je jeftinije, koliko znam!!
Puno za dvije osobe 8 dana ultra all inclusive i da apsolutno vise ne moras ni marku potrositi dok si tamo jer ti je sve placeno :-? Ja ne bih rekla da je puno jer ces u Hrvatskoj potrositi duplo vise za istu stvar. Meni je to cak bilo i jeftino s obzirom da sam jela i pila koliko sam htjela, hotel odlican, lezaljke i peskiri se ne naplacuju, imas konstantno na plazi da jedes i pijes sta hoces, svako vece zabave u hotelu, apsolutno sta pozelis uracunato ti je u cijenu. A da ne govorim o usluzi osoblja, pa to vrijedi svake pare za razliku od Jadrana.
Diako
Posts: 43
Joined: 22/05/2005 20:43

#81 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Diako »

Vozdra drustvo,

niko ne spominje Belek! sta nas tamo ocekuje?

hotel: Club Asteria Belek 5*

samo neznam sa kojom agencijom da se usudim da bukiram odmor. nisam iz SA, tako da neznam ko je iskren/dobar/odgovoran.

Zena mi pokazuje neku ponudu od Antares Travel Agency - Shenoina br.10!!! Nikad cuo za njih.

2 odraslih i 2 djece 6 i 3 god.

hvala na odgovorima :sax:
User avatar
zimzelen
Posts: 577
Joined: 27/03/2008 09:22

#82 Re: Gdje otici na more u Tursku?

Post by zimzelen »

LaCici wrote:
zimzelen wrote:
LaCici wrote:Kemer jer je blizu Antalije i to u junu jer je temperatura max 33. Od aerodroma ti treba 45 minuta. Alanya je fina ali se vozis nakon slijetanja jos minimum 4 sata. Uglavnom ja sam bila prezadovoljna u Kemeru, hotel 5 zvjezdica za mene i muza ultra-all inclusive izaslo 3300 KM (sa kartama). Apsolutno sve obezbjedjeno, samo sto imam dosta zamjerki za Fibulu sto se tice organizacije, tako da s njima vise ni u ludilu ne bih isla.
Da ovo nije malo puno 3300 KM!? Iz Jevrope je jeftinije, koliko znam!!
Puno za dvije osobe 8 dana ultra all inclusive i da apsolutno vise ne moras ni marku potrositi dok si tamo jer ti je sve placeno :-? Ja ne bih rekla da je puno jer ces u Hrvatskoj potrositi duplo vise za istu stvar. Meni je to cak bilo i jeftino s obzirom da sam jela i pila koliko sam htjela, hotel odlican, lezaljke i peskiri se ne naplacuju, imas konstantno na plazi da jedes i pijes sta hoces, svako vece zabave u hotelu, apsolutno sta pozelis uracunato ti je u cijenu. A da ne govorim o usluzi osoblja, pa to vrijedi svake pare za razliku od Jadrana.
OK, ali govorim da se iz evropskih gradova all-inclusive u hotelu s pet zvjezdica za dvije osobe placa za oko 1120 eura, a moze i jeftinije, pa mi nikako nije jasno otkud iz BiH jeftinije! :-)
User avatar
zimzelen
Posts: 577
Joined: 27/03/2008 09:22

#83 Re: Gdje otici na more u Tursku?

Post by zimzelen »

Dodatak gore-hotel u Antaliji a lapsus je bio na kraju, mislio sam- 'otkud u BiH -skuplje'!:-)
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#84

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 17/03/2015 09:27, edited 2 times in total.
User avatar
zimzelen
Posts: 577
Joined: 27/03/2008 09:22

#85 Re: Gdje otici na more u Tursku?

Post by zimzelen »

dzemmo wrote:pa iz BiH je sve skuplje, primjera radi iz nekih evropskih drzava na Hadz je otici duplo jeftinije nego iz BiH

u ovom slucaju nije toliko jeftinije s obzirom da je charter let do Antalye, ja sam kalkulisao i ne isplati se ici privatno
jedino sto vjerujem da imaju jeftiniji paketi iz Evrope o kojima ti govoris, sto je drugi par rukava
tako nam je kako nam je...
Nisam nikad o ovome razmisljao, ali me zbunilo sto je jedan prijatelj namjerno isao iz BiH u Tursku, jer kao jeftinije nego iz Njemacke!? Nisam provjeravao, ali sam sada totalno zbunjen! :-)
User avatar
amortizer
Posts: 897
Joined: 30/05/2007 22:00

#86 Re: Gdje otici na more u Tursku?

Post by amortizer »

Mislim da nije lose da navedete i ime hotela u kojem ste bili, koje preporucujete!
Npr. Kemer ima par hotela extra, a ima i onih :run:
Hvala
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#87 Re: Gdje otici na more u Tursku?

Post by missko »

Pogledaj koji ti hotel nude i malo prelistaj ovu stranicu onda da pogledas ocjene i uslugu.
http://www.holidaycheck.de/
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#88 Re: Gdje otici na more u Tursku?

Post by callmethebreeeze »

User avatar
amortizer
Posts: 897
Joined: 30/05/2007 22:00

#89 Re: Gdje otici na more u Tursku?

Post by amortizer »

missko wrote:Pogledaj koji ti hotel nude i malo prelistaj ovu stranicu onda da pogledas ocjene i uslugu.
http://www.holidaycheck.de/
Gledao sam vec komentare i shvatio da je zaista 1000 ljudi, 1000 cudi! Uvijek se nadju pojedinci kojima i dlaka u jajetu smeta i onda "ukake" ocjene.
Zato sam mislio da napisemo svoja iskustva, od hotela do nasih agencija.

U svakom slucaju hvala.
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#90

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 17/03/2015 09:27, edited 2 times in total.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#91 Re: Gdje otici na more u Tursku?

Post by Qler »

Ja sam u fibuli rezervisao putovanje, Kemer (mislim da se tako zove), cca 3200KM za dvije osobe, kako mi rece ona sto radi tamo 8 dana, 7 nocenja, 6 kupanja... Malo mi bezveze to sto mi naplacuje 8 dana, a 8. dan ujutro oko 8 se krece iz hotela, oko 10h avion krece za BiH... hotel 5 *, ultra all inclusive, i to je bio tek treci izbor, jer prva dva su vec popunjena za 6. mjesec!
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#92 Re: Gdje otici na more u Tursku?

Post by LaCici »

Tako je i nama bilo, ustvari ti tamo budes samo 6 dana, jer dolazis u hotel oko 5 ili 6 i dok se raspremis od tog dana nemas nista, a onda zadnji dan ides u 11 pa opet dok se spakujes nista ni od toga, a oni ti kazu 8 dana. Moj muz i ja smo jos doplatili sobu sa pogledom na more i mislis da smo je dobili.
Last edited by LaCici on 20/06/2011 17:53, edited 1 time in total.
Diako
Posts: 43
Joined: 22/05/2005 20:43

#93 Re: Gdje otici na more u Tursku?

Post by Diako »

Sad sam i ja malo zbunjen.
Reko idem iz BiH sigurno je jeftinije kad neki od vas kazu da je skuplje! :shock:

Reko da i nasa zemlja sta zaradi, samo kome mogu vjerovati u SA?

Ciji Avionima leti Fibula/ Avioexpres i sl.???
Nije valjda BHAirlines?>>> necu ni buckirati!

izgleda svi prodaju jedan kontigenet karti za BiH i onda svi u isti Avion, samo je pitanje ko je jeftiniji! :D

Imam neke ponude u Beleku za dvije odrasle osobe i dvoje djece (3+6 god) na 8 dana za 4300-4600 KM.
5+ UltraAI.
p.s. Sta je/Ko je Kontiki ????

poz iz nocne smjene :roll:
Diako
Posts: 43
Joined: 22/05/2005 20:43

#94 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Diako »

BiH :run: Turska!
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#95 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by semmy »

LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#96 Re: Gdje otici na more u Tursku?

Post by LaCici »

Kontiki ti je iz Beograda, kazu odlicna turisticka agencija, nadji na internetu stranicu.
Dead Man Walking
Posts: 6373
Joined: 28/05/2004 21:49

#97 Re: Gdje otici na more u Tursku?

Post by Dead Man Walking »

LaCici wrote:Tako je i nama bilo, ustvari ti tamo budes samo 6 dana, jer dolazis u hotel oko 5 ili 6 i dok se raspremis od tog dana nemas nista, a onda zadnji dan ides u 11 pa opet dok se spakujes nista ni od toga, a oni ti kazu 8 dana. Moj muz i ja smo jos doplatili sobu sa pogledom na more i mislis da smo je dobili. Ma Fibula je fuj! Od sada idem iskljucivo preko Kontikija jer su ove nase agencije sve do jedne uzasne.
Mislim da ovo nema nikakve veze sa Fibulom (opet da ponovim nisam isao preko njih) nego je problem sto su Turci neprofesionalni. Meni se recimo desilo da su mi dali super sobu, jedini problem je bio sto se nije mogla zakljucati. :D Tako mi je jedan dan propao dok su mi zamjenili. U hotelu (5 zvjedzica :-) ) poneko nabada engleski, jedva se sporazumio s njima. A bio sam svjedok kad im Rus hebe sve po spisku zbog nekog problema oko sobe, kao i Makedonac. Nisu bas svi mogli prkeo Fibule doci. :D

Neko je pitao za letove, ne leti BHAirlines nego neka turska kompanija, ne mogu se sjetiti imena. Uglavnom avion nije los, usluga u avionu prilicno dobra, transport od aerodroma do hotela i sve ostalo u vezi prevoza je dobro organizovano. Eh da, dva dana zavrnu svi, normala. :zoka:
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#98 Re: Gdje otici na more u Tursku?

Post by LaCici »

.
Last edited by LaCici on 20/06/2011 17:54, edited 1 time in total.
Dead Man Walking
Posts: 6373
Joined: 28/05/2004 21:49

#99 Re: Gdje otici na more u Tursku?

Post by Dead Man Walking »

Cuj ne desava se njima. :lol: Ja ti sad rekoh da sam bio svjedok problema koje su imali Rusi i Makedonci. Uostalom, evo ti ponuda iz Kon-Tiki agencije pa vidi koliko oni dana naplacuju, a koliko ostajes tamo.

http://www.kontiki.rs/upload/PDF/Specij ... 1%20BW.pdf

Moja iskustva su pozitivna, osim tog problema oko sobe koja se nije mogla zakljucati. Sto se tice transporta, sve super, bez ikakvih cekanja. Da napomenem, isao sam preko Avio-Express-a.
User avatar
zimzelen
Posts: 577
Joined: 27/03/2008 09:22

#100 Re: Gdje otici na more u Tursku?

Post by zimzelen »

Meni je i dalje enshvatljivo da su tolike razlike izmedju Evrope i Bosne!? Preko 500 eura skuplje iz BiH u Tursku - nije malo!
Post Reply