Ljetovanje u Turskoj

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
meapervitas
Posts: 55
Joined: 15/01/2014 07:50

#651 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by meapervitas »

Tyke wrote:Ja sam preko Goldentursa isao za Alanju, SEA PLANET RESORT&SPA Hotel, odusevio sam se hotelom I uslugom, hranom, osobljem, sve je fantazija, jedino je internet bio uzasan, u sobi ga skoro I nemas.


Nego ne mogu naci temu o putovanju u Egipat, ako je uopste I ima. Ima li neko da je isao zadnjih godina u Hurgadu? Da mi preporuci hotel, dadne neki savjet, cijene, obilazak Kaira I ostalo?

egipat radi brilliance tours, mislim da je vlasnik egipćanin koji živi i radi ovdje, navodno ima u egiptu još jednu agenciju, letovi su iz beograda, prostorije su im bile negdje u ul. Halida Kajtaza ili Kranjčevićevoj....
Astrix
Posts: 1892
Joined: 30/09/2009 14:14

#652 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Astrix »

Irm@ wrote:
Astrix wrote:
Da to za vizu sam poslije vidio na stranici MVP da ne treba za BiH viza. Vjerovatno ću i ja većinom karticom plaćati, a znači nema velike razlike da li mjenjao novac ovdje ili tamo na aerodromu?
Kako je sa prevozom do centra, mislim da će nam hotel biti blizu kapali-čaršije, pretpostavljam da se najlakša opcija metroom?
I pošto nisam baš siguran oko avionskih karata, vidim na nekoliko stranica se razlikuje cijena za praktično isti let, to me malo buni. Koja je najbolja opcija za kupovinu karti?

Hvala :thumbup:
izvini nisam prije vidjela pa ne znam da li ti je relevantno jos..
nisam ovdje mijenjala novac (i koliko znam ima samo u Turkish Ziraat) pa ne znam ima li razlike s mijenjanjem ovdje i tamo..
ja u Istanbulu koristim aplikaciju BiTaksi (kao Uber samo njihov taksi jer tamo Uber nije bas safe).. ne volim metro u Istanbulu tako da ne mogu ti tu pomoci..
Turkish ima uvijek standardnu cijenu leta.. ako si sa Pegasus gledao ne znam nisam isla s njima..
nadam se da je odgovor od pomoci :)
Početkom aprila planiram put, tako da tek skupljam informacije.
Gledao sam Pegasus, kod njih je nešto jeftinija karta ali mi ne odgovara aerodrom, taj avion slijeće na sabiha gokcen, meni treba ataturk tako da moram turkish airlines.

Hvala ti, pomogla si mi puno :thumbup:
Daz
Posts: 222
Joined: 08/02/2018 12:14

#653 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Daz »

Neko da je vec rezervisao ljetovanje? Utisci, cijena??
Klikklak
Posts: 7
Joined: 06/01/2019 10:53

#654 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Klikklak »

Starlight Resort Hotel Kemer Side :)
cccccc
Posts: 245
Joined: 11/04/2013 20:04

#655 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by cccccc »

Ima nas momak iz Tuzle, otvorio firmu u Istanbulu. Turisticka agencija. Vec tri godine mi sredjuje hotel, prevoz.. sve.. Zadovoljan sam i cijenama i uslugom. Ako koga interesuje nek mi se javi. Ne bih ovdje da postavljam nista da ne bi bilo da nekog reklamiram
Dzontra_Volta
Posts: 6524
Joined: 20/01/2011 11:10

#656 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Dzontra_Volta »

Je li neko u zadnje išao na ljetovanje u Turskoj u vlastitom aranžmanu? Vjerujem da agencije uzimaju dobar dio kolača, pa ako ima ko kakvo pozitivno iskustvo, da da koji savjet. :-D
cccccc
Posts: 245
Joined: 11/04/2013 20:04

#657 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by cccccc »

Dzontra_Volta wrote:Je li neko u zadnje išao na ljetovanje u Turskoj u vlastitom aranžmanu? Vjerujem da agencije uzimaju dobar dio kolača, pa ako ima ko kakvo pozitivno iskustvo, da da koji savjet. :-D
Zavisi gdje tacno zelis u Tursku i kako. Ja sam jedne godine s autom isao. Dosao do Istanbula, nasao sam hotel na Fatihu. Bio tu tri noci i onda u Alanyu.
Dzontra_Volta
Posts: 6524
Joined: 20/01/2011 11:10

#658 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Dzontra_Volta »

cccccc wrote:
Dzontra_Volta wrote:Je li neko u zadnje išao na ljetovanje u Turskoj u vlastitom aranžmanu? Vjerujem da agencije uzimaju dobar dio kolača, pa ako ima ko kakvo pozitivno iskustvo, da da koji savjet. :-D
Zavisi gdje tacno zelis u Tursku i kako. Ja sam jedne godine s autom isao. Dosao do Istanbula, nasao sam hotel na Fatihu. Bio tu tri noci i onda u Alanyu.
Ma na neko od ovih popularnih ljetovališta. Išao bih sa ženom i malim djetetom, tako da te varijante putovanja autom ne dolaze u obzir. Mislio sam avion+tranfer+hotel, sve u vlastitom aranžmanu.
cccccc
Posts: 245
Joined: 11/04/2013 20:04

#659 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by cccccc »

Dzontra_Volta wrote: Ma na neko od ovih popularnih ljetovališta. Išao bih sa ženom i malim djetetom, tako da te varijante putovanja autom ne dolaze u obzir. Mislio sam avion+tranfer+hotel, sve u vlastitom aranžmanu.
Karte kupis sam, preko bookinga hotel samo eto taj transfer bi ti mogao biti problem. Mada sam ja prije mjesec dana isao u Istanbul i od aerodroma do Fatiha sam isao busem. Da ne placam nikakve transfere. Al opet imas i dijete, pa mozda ti je to malo problem. Nisam se taxiem vozao gore tako da ne znam koliko uzimaju.
bumboo
Posts: 269
Joined: 15/01/2010 23:47

#660 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by bumboo »

Nisam išla ali sam gledala i uspoređivala ponude agencija sa samostalnom organizacijom.
Let Sarajevo - Istanbul - Antalya ili Alanya s Turkish Airlinesom košta za četvoročlanu porodicu oko 1000,00 Eur u junu. Isti let preko Pegasusa je oko 900,00 Eur, s tim da ima veća ograničenja u prtljazi.
Smještaj preko Bookinga na bazi all inclusive (u istim ili sličnim hotelima koje nude i agencije) za nas 4 košta od 1500 do 3000 KM, mada ima i jeftinijeg smještaja u apartmanima, a i puuuuno skupljih hotela.
Tako da... kad se sve sabere i oduzme, iziđe isto ko i preko agencije, s tim da je prednost aranžmana preko agencije to što nema presjedanja i što je transfer s aerodroma uključen. U biti, najskuplja stavka su karte...
User avatar
ElRe
Posts: 10991
Joined: 12/12/2011 11:28

#661 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by ElRe »

U Turskoj (Antalija, Alanja...) se ne isplati ljetovati u vlastitom aranžmanu.
cccccc
Posts: 245
Joined: 11/04/2013 20:04

#662 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by cccccc »

bumboo wrote:Nisam išla ali sam gledala i uspoređivala ponude agencija sa samostalnom organizacijom.
Let Sarajevo - Istanbul - Antalya ili Alanya s Turkish Airlinesom košta za četvoročlanu porodicu oko 1000,00 Eur u junu. Isti let preko Pegasusa je oko 900,00 Eur, s tim da ima veća ograničenja u prtljazi.
Smještaj preko Bookinga na bazi all inclusive (u istim ili sličnim hotelima koje nude i agencije) za nas 4 košta od 1500 do 3000 KM, mada ima i jeftinijeg smještaja u apartmanima, a i puuuuno skupljih hotela.
Tako da... kad se sve sabere i oduzme, iziđe isto ko i preko agencije, s tim da je prednost aranžmana preko agencije to što nema presjedanja i što je transfer s aerodroma uključen. U biti, najskuplja stavka su karte...
To je 100% tacno. Ako samo ides u Alanyu ili Antalyu najbolje preko agencije, uplatis i rahat si. Al ko moze najbolje je s autom se uputiti. Odes do Beograda jednu noc, pa u Istanbul par noci pa Alanya/Antalya par noci.. Sarajevo - Istanbul / Istanbul - Sarajevo sa gorivom i putarinama oko 250e.
sabanss
Posts: 4624
Joined: 13/08/2006 11:20

#663 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by sabanss »

Vlastiti angažman u Turskoj je znatno jeftiniji u vlastitom aranžmanu uz dva uslova:

- Hoteli se ne rezervišu na bookingu
- Karta se ne kupuje 20 dana pred polazak

Ušteda za prosječan low 5* hotel za četveročlanu porodicu može biti i do 1500 KM u ovom slučaju.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2847
Joined: 14/01/2019 04:56

#664 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Porodice Foht »

sabanss wrote:Vlastiti angažman u Turskoj je znatno jeftiniji u vlastitom aranžmanu uz dva uslova:

- Hoteli se ne rezervišu na bookingu
- Karta se ne kupuje 20 dana pred polazak

Ušteda za prosječan low 5* hotel za četveročlanu porodicu može biti i do 1500 KM u ovom slučaju.
Mislis svojim autom? Ne vidim gdje drugdje ustediti u online bookingu. Zanima me i rado bih cuo.
sabanss
Posts: 4624
Joined: 13/08/2006 11:20

#665 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by sabanss »

Opcija avio karte Pegasusom bude oko 800 eura u oba smjera - problem je što moraš uzeti par mjeseci ranije. Ja sam recimo uzimao u ovom periodu za Juni.

Hotele kontaktiraj direktno, svi imaju guest managere sa kojima se može ispregovarati dobar popust.
cccccc
Posts: 245
Joined: 11/04/2013 20:04

#666 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by cccccc »

sabanss wrote:Opcija avio karte Pegasusom bude oko 800 eura u oba smjera - problem je što moraš uzeti par mjeseci ranije. Ja sam recimo uzimao u ovom periodu za Juni.

Hotele kontaktiraj direktno, svi imaju guest managere sa kojima se može ispregovarati dobar popust.
Ne znam kako 800 eura? Mozda za vise osoba.. Evo ja sad na officijelnoj stranici pegausa do Alanye za jednu osobu u junu povratna karta sa 20 kg koferom

Image


PS: FUlio sam umjesto Juna za povratni datum odabrao juli ali evo sad odabrao juni jos jeftinije.. Tako da...
sabanss
Posts: 4624
Joined: 13/08/2006 11:20

#667 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by sabanss »

800 EUR za četveročlanu porodicu :D Može i jeftinije ako si siguran u termine.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2847
Joined: 14/01/2019 04:56

#668 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Porodice Foht »

sabanss wrote:Opcija avio karte Pegasusom bude oko 800 eura u oba smjera - problem je što moraš uzeti par mjeseci ranije. Ja sam recimo uzimao u ovom periodu za Juni.

Hotele kontaktiraj direktno, svi imaju guest managere sa kojima se može ispregovarati dobar popust.
Nemam iskustva, iskreno, ali to sto ces ispregovarati s hotelom moze biti uglavnom blizu onoga sto vec nude vecina agencija u BiH - raniji booking, prvo dijete do 2 god. besplatno ili 400 KM za jedno dijete do 12 ili 14 g. i tako to. Mislim da je to sve kako narod kaze ´´ u pet deka´´.
Lukavi su Turci i jako dobri trgovci.
U julu ili augustu koliko vidim je jako tesko naci Tursku za cetveroclanu familiju ispod 4000 KM a da je pristojno i s placenim svim taksama i osiguranjem. Tako je i ove godine, evo bas sad gledam ponude.
Lijepo bi bilo cuti ako neko ima haber za jeftinije.
sabanss
Posts: 4624
Joined: 13/08/2006 11:20

#669 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by sabanss »

Vidi... Sa Pegasom letiš za 1600 KM, sa našim agencijama za 2400 min.

Isto ti je i sa hotelom. Soba ti je u solidnom hotelu 5* oko 100 - 130 EUR dan, računaj cijenu aranžmana onda... Ono što treba je potruditi se.
bumboo
Posts: 269
Joined: 15/01/2010 23:47

#670 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by bumboo »

Slažem se da se ne traži ni hotel ni let 20 dana prije polaska. Zato sam slala upite hotelima već u januaru za juni. Tražila sam smještaj u Lari (ne baš u najekskluzivnijim hotelima) jer je najbliže aerodromu i transfer me ne bi puno koštao.
Jedan hotel je dao cijenu od 250 Eur dnevno po sobi (četvoročlana porodica), dakle 1750 Eur za 7 noći.
Drugi hotel je tražio 1620 Eur za nas četvero za 7 noći.

Cijena leta i u januaru je bila skoro ista kao i sad kad gledam s Pegasusom, dakle oko 800 Eur.

Nakon što sam dobila ove ponude, odustala sam od daljeg traženja jer se ne isplati.
Ima li ko da je uspio ispregovarati neku dobru cijenu, preporučite hotel ako imate??
kazo
Posts: 1524
Joined: 08/03/2012 19:57

#671 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by kazo »

sabanss wrote: Hotele kontaktiraj direktno, svi imaju guest managere sa kojima se može ispregovarati dobar popust.
Svaki hotel ima i svoj prijevoz. Tako da se i ta opcija moze dogovoriti i dodatno ustediti. Svako je punooo jeftinija opcija kada sam sebi sve organizujes.
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#672 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by developer10 »

Preporuka lokacije i hotela u Turskoj?

* vremenski okvir: prva polovina juna
* hotel 4 zvjezdice
* blizina plaze, ili jos bolje, privatna plaza hotela
* animacija za djecu (7 god)
* prevoz sa i nazad na aerodrom
Tyke
Posts: 2640
Joined: 23/02/2012 05:44

#673 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Tyke »

meapervitas wrote:
Tyke wrote:Ja sam preko Goldentursa isao za Alanju, SEA PLANET RESORT&SPA Hotel, odusevio sam se hotelom I uslugom, hranom, osobljem, sve je fantazija, jedino je internet bio uzasan, u sobi ga skoro I nemas.


Nego ne mogu naci temu o putovanju u Egipat, ako je uopste I ima. Ima li neko da je isao zadnjih godina u Hurgadu? Da mi preporuci hotel, dadne neki savjet, cijene, obilazak Kaira I ostalo?

egipat radi brilliance tours, mislim da je vlasnik egipćanin koji živi i radi ovdje, navodno ima u egiptu još jednu agenciju, letovi su iz beograda, prostorije su im bile negdje u ul. Halida Kajtaza ili Kranjčevićevoj....
Imas li neki njihov kontakt da to sredim na vrijeme?

Mada citam ovdje i svi mi kazu da nije pametno ici pocetkom avgusta, ali tad mi zena ima godisnji i jedino tad i mozemo putovat.
meapervitas
Posts: 55
Joined: 15/01/2014 07:50

#674 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by meapervitas »

Tyke wrote:
meapervitas wrote:
Tyke wrote:Ja sam preko Goldentursa isao za Alanju, SEA PLANET RESORT&SPA Hotel, odusevio sam se hotelom I uslugom, hranom, osobljem, sve je fantazija, jedino je internet bio uzasan, u sobi ga skoro I nemas.


Nego ne mogu naci temu o putovanju u Egipat, ako je uopste I ima. Ima li neko da je isao zadnjih godina u Hurgadu? Da mi preporuci hotel, dadne neki savjet, cijene, obilazak Kaira I ostalo?

egipat radi brilliance tours, mislim da je vlasnik egipćanin koji živi i radi ovdje, navodno ima u egiptu još jednu agenciju, letovi su iz beograda, prostorije su im bile negdje u ul. Halida Kajtaza ili Kranjčevićevoj....
Imas li neki njihov kontakt da to sredim na vrijeme?

Mada citam ovdje i svi mi kazu da nije pametno ici pocetkom avgusta, ali tad mi zena ima godisnji i jedino tad i mozemo putovat.

brilliance tours
033/233-935
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2847
Joined: 14/01/2019 04:56

#675 Re: Ljetovanje u Turskoj

Post by Porodice Foht »

Ima li neko iskustva s Turskom s last minute? Ali bas posljednji dani pred let gdje neko otkaze zbog vise sile!
Isplati li se loviti takvo nesto? Rizicno je i stresno ali bih rado probao jednom ako je cijena niza za neko dobro ljetovanje od 7 dana.
Post Reply