Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#27401 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by daddy-kool »

:D
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#27402 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dr. Kuca »

Alfons Kauders wrote:
Dr. Kuca wrote:Treba ima slogan za izbore bit: Nase je i vase, mi djelimo.
Image
Taslacimo :D
User avatar
pici
Posts: 43598
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#27403 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pici »

Stara KoKa dobra supa... vazdan bilo :thumbup:
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#27404 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

Dosta više.
Napišite da li je ko iz NS nešto ukrao?
User avatar
video
Posts: 6853
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#27405 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by video »

putokaz1 wrote:Dosta više.
Napišite da li je ko iz NS nešto ukrao?
Mozda njemu nisu, al znam(o) da @Corto Maltese-u jesi
Ako je iko precizno secirao stanju u NS, onda je to on
mario001
Posts: 2200
Joined: 26/09/2015 22:38

#27406 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by mario001 »

putokaz1 wrote:Dosta više.
Napišite da li je ko iz NS nešto ukrao?
A ko je od njih bio u prilici da nesto ukrade??
Bijeli kruh od Haverica necemo spominjati :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#27407 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Alfons Kauders »

putokaz1 wrote:Dosta više.
Napišite da li je ko iz NS nešto ukrao?
Ukro Muhamed ime Dennisu
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#27408 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by studiorum_tuzlaensis »

Po meni ova događanja neće imati nikakvu refleksiju na rezultate izbora, niti su nanijela neku štetu. NS ima već stabilno članstvo i bazu birača koja će i na ovim izborima blago porasti. Vjerovatno će postati neki faktor i na federalnom nivou, kao nomad Radom za boljitak kad je imao nekoliko poslanika.
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#27409 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by detroit-mercy »

statixx wrote:
Konstatujemo kesu i komentarisemo Alban i ja. Konzumerizam, plastiku, naftnu industriju, globalni porast temperature, buducnost pitke vode, uticaj turizma, nasu ulogu o tome, odgoj naseg djeteta o zastiti prirode, Pariski klimatski sporazum.
Nakon GRAS-a i ViK-a, mora se pustiti mozak na pasu. :D
Wtf, ja kad sam na odmoru gledam kako cu sta popit, zamezit i poguzit :mrgreen: Nikad lidera od mene, gledaj cime se lideri na odmoru bave, globalnim zatopljavanjem, pitkom vodom, naftnom industrijom.
Ma nije lahko ni njima, valja sve te bjelocvjestske probleme iznijeti na plecima :mrgreen:
User avatar
pici
Posts: 43598
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#27410 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by pici »

putokaz1 wrote:Dosta više.
Napišite da li je ko iz NS nešto ukrao?
ukro niJe al jeBo yeste
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#27411 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Alfons Kauders »

detroit-mercy wrote:
statixx wrote:
Konstatujemo kesu i komentarisemo Alban i ja. Konzumerizam, plastiku, naftnu industriju, globalni porast temperature, buducnost pitke vode, uticaj turizma, nasu ulogu o tome, odgoj naseg djeteta o zastiti prirode, Pariski klimatski sporazum.
Nakon GRAS-a i ViK-a, mora se pustiti mozak na pasu. :D
Wtf, ja kad sam na odmoru gledam kako cu sta popit, zamezit i poguzit :mrgreen: Nikad lidera od mene, gledaj cime se lideri na odmoru bave, globalnim zatopljavanjem, pitkom vodom, naftnom industrijom.
Ma nije lahko ni njima, valja sve te bjelocvjestske probleme iznijeti na plecima :mrgreen:
Jest, ja na odmoru nekad i zguzim, a na poslu nikad. A oni i na poslu i na odmoru pricaju o poslu. I guze se.
detroit-mercy
Posts: 16094
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#27412 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by detroit-mercy »

Alfons Kauders wrote:
detroit-mercy wrote:
statixx wrote:
Nakon GRAS-a i ViK-a, mora se pustiti mozak na pasu. :D
Wtf, ja kad sam na odmoru gledam kako cu sta popit, zamezit i poguzit :mrgreen: Nikad lidera od mene, gledaj cime se lideri na odmoru bave, globalnim zatopljavanjem, pitkom vodom, naftnom industrijom.
Ma nije lahko ni njima, valja sve te bjelocvjestske probleme iznijeti na plecima :mrgreen:
Jest, ja na odmoru nekad i zguzim, a na poslu nikad. A oni i na poslu i na odmoru pricaju o poslu. I guze se.
Odlika svih lidera i velikih ljudi, multitasking :mrgreen:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#27413 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Fudo387 »

Alfons Kauders wrote:
Dr. Kuca wrote:Treba ima slogan za izbore bit: Nase je i vase, mi djelimo.
Image
:lol:

Ovo uopste nije los predizborni pamflet.
User avatar
madner
Posts: 56767
Joined: 09/08/2004 16:35

#27414 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by madner »

Sjedim u hladu na 40 stepeni, pijem hladno toceno i sjetim se da ljudi umiru od gladi. Narucim mezu.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#27415 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

studiorum_tuzlaensis wrote:Po meni ova događanja neće imati nikakvu refleksiju na rezultate izbora, niti su nanijela neku štetu. NS ima već stabilno članstvo i bazu birača koja će i na ovim izborima blago porasti. Vjerovatno će postati neki faktor i na federalnom nivou, kao nomad Radom za boljitak kad je imao nekoliko poslanika.
Nemože se poredit sa NSRZB po rezultatima nikako
Boljitak je ima 3% u svim kantonima a u 3 ili 4 kantona preko 10%(bar za kantonalne skupštine)
Po glasovima NS to ne može ostvarit 2018
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#27416 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

studiorum_tuzlaensis wrote:Po meni ova događanja neće imati nikakvu refleksiju na rezultate izbora, niti su nanijela neku štetu. NS ima već stabilno članstvo i bazu birača koja će i na ovim izborima blago porasti. Vjerovatno će postati neki faktor i na federalnom nivou, kao nomad Radom za boljitak kad je imao nekoliko poslanika.
Nije problem sa stabilnom bazom. Problem bi mogao biti sa povećanjem broja glasača. Ako je dovoljno 5 %, prelazak praga i eventualno jedno mjesto u nekom parlamentu, onda ništa. Ali, ako misliš imati uticaj, a to podrazumijeva puno veći broj glasova, onda na sve moraš paziti.

Mislim da seks skandali ovdje u principu nemaju neki uticaj. Puno se priča, ali da će neko zbog toga glasati ili neglasati, ne vjerujem.

Meni je interesantnije to da nema šanse da naše političare vidiš u situacijama u kojima daju pozitivan primjer. Vidiš ih da se debljaju, koriste privilegije itd, a da ih vidiš u društveno korisnom radu, zdravom načinu života itd to nema šanse.

Kako reče N. N., ako ne mogu bratu pomoći, kako ću drugima. Pa slijedom te izreke, dakle ličnog primjera i angažmana, ako vidiš političara koji izgleda nezdravo (ne govorim o bolesti nego o zapuštanju, nositi skupo odijelo nije primjer vođenja računa o sebi), to znači da će i državu voditi (ili šta već vodi) kao i sebe, u put bolesti. Ne trči se ni američkom predsjedniku jogging, nije ni on raspoložen da maše sa prozora bolnice poslije redovnog zdravstvenog pregleda, ali to je imidž. Bolestan predsjednik nije sposoban voditi državu (ili donijeti racionalnu odluku da li pritisnuti crveno dugme u metalnom kloferu), elem, treba narod da vidi da je zdrav i u formi, to jeste sposoban.

I da se vratimo na početak, dakle, ako političar prevari supružnika, nekoga kome je obećao vjernost, prevariće i narod, glasače. Varalica je varalica, ima to u sebi, pa će upotrijebiti kada god pomisli da ima koristi.

Znači, imidž. Da li ćeš se predstaviti kao neko ko je, recimo, zasadio 100 stabala u akciji pošumljavanja, pomeo svoju ulicu sa sugrađanima u akciji čišćenja ili kao neko ko je pravario supružnika, to jeste prekršio obećanje. To je u pitanju, a ne samo umakanje.

Doduše, nismo mi USA pa da je imidž nešto haman bitno.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#27417 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by orinoco »

Ova misao mi se svidja:
Hakiz wrote: ....dakle, ako političar prevari supružnika, nekoga kome je obećao vjernost, prevariće i narod, glasače. Varalica je varalica, ima to u sebi, pa će upotrijebiti kada god pomisli da ima koristi...
Kad bi kako mogli ovo unijeti kao pravilo ponašanja izabranih političara :D
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#27418 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by nightvision »

Pretjerano potenciranje ovakvih skandala je samo smisljeno odvracanje paznje sa bitnih stvari u drzavi, kao npr. da se veci dio uglednih kadrova sda povlaci po istraznim zatvorima, pritvorima, sudovima... Naravno sve je to napakovano ovim uglednim clanovima naseg truHlog drustva.
Hakiz
Posts: 40556
Joined: 30/07/2015 20:01

#27419 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

orinoco wrote:Ova misao mi se svidja:
Hakiz wrote: ....dakle, ako političar prevari supružnika, nekoga kome je obećao vjernost, prevariće i narod, glasače. Varalica je varalica, ima to u sebi, pa će upotrijebiti kada god pomisli da ima koristi...
Kad bi kako mogli ovo unijeti kao pravilo ponašanja izabranih političara :D
Nemoguće. Veća je mogućnost da to bude pravilo po kojem glasači biraju za koga (ne)će glasati. Ali, i to je u domenu utopije.
Škobo Habu
Posts: 9049
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#27420 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Škobo Habu »

studiorum_tuzlaensis wrote:Po meni ova događanja neće imati nikakvu refleksiju na rezultate izbora, niti su nanijela neku štetu. NS ima već stabilno članstvo i bazu birača koja će i na ovim izborima blago porasti. Vjerovatno će postati neki faktor i na federalnom nivou, kao nomad Radom za boljitak kad je imao nekoliko poslanika.
RzB je bila d.j.l stranka, odnosno klan Lijanovići se pitao za sve.

NS je stranka u kojoj postoji više frakcija, više se članova tu pita oko bitnih stvari, tako da i ako izbore nešto na federalnom planu ovakve gluposti od skandala ih mogu samo s*jebati reputaciju.
Opet ponavljam, sreća je za NS što trenutno nisu nikome trn u oku od stranaka tipa SDA, SBB, pa ih njihovi mediji ne razvlaće po portalima i novinama.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#27421 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

NS jest trn u OKU
ali i SDA u i SDP u
99% je SDP oduzeo mandat NAŠOJ STRANCI U TZ KONTROLOM BIRAČKIH ODBORA
Ista situacija je i u mnogim drugiim općinama gdje SDA birački odbori odlučuju ko će proći prag
Naša stranka smeta jer u PRAVILU nije ni na čijoj strani
U Sarajvskoj općini Centar NS je kao i sve ostale crvene stranke pomogla SDA -u,a sad se Veže uz SDP(DF+GS),a Gradonačelnicu su izgubili zbog DF i Miladina.
Naša stranka trenutno nema vijećnika u Općini Lukavac ali u praksi čine jednu ''koaliciju'' sa:SDA,Ostatkom SBIH i Papcima protiv SDP,putem Portala kojeg kontrolišu.
Ulazak u Općinsko vijeće u Lukavcu našoj stranci je spriječila SDA koja je na sve moguće načine pokušavala spriječiti i uspjela taj ulazak.
Naša stranka je TRN u Oku iz više razloga
-Ideološki iako bi trebala biti bliska SDP-u to u Realnosti nije
-Većina Zastupnika i Vijećnika NS ,bilo gdje, se bore protiv Nepotizna,Kriminala,Anarhije,Degradacije... i time Staju na Putu prvenstveno SDA-u ali i SDP(zavisno od situacije)
-NS nije ''Sigurica'',nemože se lako potkupiti Vijećnik niti Zastupnik za pare,bar meni nije poznat slučaj direktnog prelaza iz NS u SDA
-NS je neprevidljiva,Zastupnici ili Vijećnici često su Neodlučni,Neutralni,ili Podržavaju jednu odluku,tj glasaju kao Većina ili kao Opozicija ali iz različitih razloga
-NS rijetko ulazi u koalicije,s SDA direktno nije bila nikad,s SDP om dva puta i to postizborno 2008 kratko u GV sarajevo i sad u GV Sarajevo,ne računam koaliciju sa NSP na početku
-NS ne podržava tzv Diktatorske načelnike iz SDA ali ni iz SDP koji vladaju godinama kupovinom glasova pred izbore.
-NS ne podržava nekoga a Priori samo zato što taj Može pobjediti kandidata SDA
-NS ne koristi vokalubar poput SBB -a ili GS,pa i SDP:tipa BEGOVAT,HANUMA SEBIJA,...
-NS ponekad podražava LG populaciju i time su indirektno ''protiv'' Vjere Što je za Ruralne glasače Nazamislivo
Za mene je NS ipak Pozitivna stranka
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#27422 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

vecina kadrova ns ce zavrsiti u dfu... koliko sam upucen neki su vec i otisli tamo, ali oni manje bitniji sto bi se reklo...

mislim normalna je ta razmjena kadrova, iz dfa u ns i iz ns u df... zar ne? :lol:
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#27423 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by putokaz1 »

malakh wrote:vecina kadrova ns ce zavrsiti u dfu... koliko sam upucen neki su vec i otisli tamo, ali oni manje bitniji sto bi se reklo...

mislim normalna je ta razmjena kadrova, iz dfa u ns i iz ns u df... zar ne? :lol:
Meni nije jasna Sarajevska Lijeva scena
Prvo iz DF odoše u SDA,pa i Miladin za njima,pa iz DF u SDP,pa iz SDP nekud,pa ako je istina što Malkah piše iz NS u DF...
Izgleda da će SDA dobiti sva 4 mandata za BH Parlament iz IJ(KS+BPK) jer nijedna Crvena stranka neće taj Prag proći jer će ih biti 7 ili 8 Legitimnih Predstavnika Lijevih glasača u KS
SDP,Propali DF,GS,NS,Stranka Marjanca,ko zna možda još novih nastane
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#27424 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by orinoco »

malakh wrote:vecina kadrova ns ce zavrsiti u dfu... koliko sam upucen neki su vec i otisli tamo, ali oni manje bitniji sto bi se reklo...
Počasti nas konkretnijim informacijama :D
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#27425 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by malakh »

orinoco wrote:
malakh wrote:vecina kadrova ns ce zavrsiti u dfu... koliko sam upucen neki su vec i otisli tamo, ali oni manje bitniji sto bi se reklo...
Počasti nas konkretnijim informacijama :D
taj izvjesni h.i. je već dosta blizak dfu. tako sam čuo... :-) :-)
Locked