Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#27951 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Maystor »

Solidan nastup Peđe. Ima jedna stvar za pohvaliti kod NS-e: nastupaju kulturno i odmjereno.
Hakiz
Posts: 40559
Joined: 30/07/2015 20:01

#27952 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

kluz franjo wrote:
Hakiz wrote: ...
Evo prijedlog:

Kada neki tim kupi neku zvijezdu i pohvali se time, postoji statistika koja opravdava tu kupovinu. Broj postignutih golova, uspjesi prethodnog kluba u kojoj je ta zvijezda igrala otkako je doša u taj klub itd.

Pa bi bilo lijepo napraviti statistiku postignuća zadnjih akvizicija NS-a da se zna zašto je dobro da su ti ljudi ušli u NS. Konktretni uspjesi tih ljudi u poboljšanju života plebsa.

Crno na bijelo da se pročita zašto su on ili ona dobri ili ne za NS.
...
Joj Hakize!
Ideološki smo tako blizu. Sve što ti napišeš ja sam (skoro) blizu potpisa.
Ali se definitivno razlikujemo u realizaciji i operacionalizaciji ideologije.
Ti kažeš (ono skoro partizanski), želim unaprijed POTPUNU i NEPOKOLEBLJIVU privrženost idealima. Hoću UNAPRIJED broj golova i titula.
Ja kažem, mi nemamo taj luksuz da "pregovaramo sa Ronaldom".
Mi možemo samo da pokušamo da prepoznamo mlade talente i potencijale.
Ja bih se u tom izazovu lično radije opredjelio za Topuz, nego Zahiragića.
Isto tako, realno ne može NS da privuče talenat Merkelove, ali može talenat Marjanovića. Ja, sagledavajući ovo naše poltičko tržište, mislim da je to dobar transfer.
Ti želiš garanciju, a ja ti tvrdim da garancije nema. Jedina garancija si ti i tvoj glas.
Mi možda nemamo luksuz da pregovaramo sa Ronaldom, ali ne moramo ni dovesti bilo koga samo da bi nekoga doveli. Dakle, nije problem ni u Marjanoviću, ni u Bešlagiću, ni u ostalima. Samo da se otvoreno kaže zašto oni, šta to njih čini tako atraktivnim NS-u. Da se ni ja ne pitam da li je NS stranka kao i sve ostale pa prima preletače, karijeriste koji nisu uspjeli u drugim strankama ili kao nezavisni itd ili ima ozbiljan plan, tačno znaju zašto baš ti ljudi jer su napravili duboku analizu i baš ti ljudi du im potrebni za već definisane uloge. Ne znam čitati misli, znam samo ono šta mi se kaže. Ako mi se ništa ne kaže, onda ću sam donijeti zaključke. Koji će možda biti pogrešni, ali za to će biti kriv nedostatak tačnih informacija.

I da, želim privrženost idealima. U realizaciji se mogu napraviti kompromisi za koje se onda plati cijena. Žrtvuje se za ideal i viši cij. Koliko god su komunisti upropastili stvari, ipak da ne zaboravimo. I Tito i Castro i Mao i svi ostali su za svoje ideale rizikovali slobodu i život. Pa kada su uspjeli, onda ih je prenijelo i postali su diktatori. Ali prvo su bili spremni da se žrtvuju. Zato im se i vjerovalo i zato su i došli u mogućnost da dobiju vlast na kojoj su upropastili stvar. Ali, da nisu bili spremni da se žrtvuju niko im ne bi vjerovao, ne bi imali sljedbenike i ne bi došli u poziciju da se promijene.

Zato često kažem, kada se revolucija završi pobjedom, vođe revolucije treba poslati negdje da uživaju sa zasluženom, visokom, penzijom ali time ih učiniti politički i društveno irelevantnim. Svaki se na kraju pretvori u diktatora. To treba sprečiti. Da, revolucije jedu svoju djecu, to je tačno.

Ako nemaš ideal, cilj, onda ti džaba sve.
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#27953 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dasi »

Hakiz wrote:
Mi možda nemamo luksuz da pregovaramo sa Ronaldom, ali ne moramo ni dovesti bilo koga samo da bi nekoga doveli. Dakle, nije problem ni u Marjanoviću, ni u Bešlagiću, ni u ostalima. Samo da se otvoreno kaže zašto oni, šta to njih čini tako atraktivnim NS-u. Da se ni ja ne pitam da li je NS stranka kao i sve ostale pa prima preletače, karijeriste koji nisu uspjeli u drugim strankama ili kao nezavisni itd ili ima ozbiljan plan, tačno znaju zašto baš ti ljudi jer su napravili duboku analizu i baš ti ljudi du im potrebni za već definisane uloge. Ne znam čitati misli, znam samo ono šta mi se kaže. Ako mi se ništa ne kaže, onda ću sam donijeti zaključke. Koji će možda biti pogrešni, ali za to će biti kriv nedostatak tačnih informacija.

I da, želim privrženost idealima. U realizaciji se mogu napraviti kompromisi za koje se onda plati cijena. Žrtvuje se za ideal i viši cij. Koliko god su komunisti upropastili stvari, ipak da ne zaboravimo. I Tito i Castro i Mao i svi ostali su za svoje ideale rizikovali slobodu i život. Pa kada su uspjeli, onda ih je prenijelo i postali su diktatori. Ali prvo su bili spremni da se žrtvuju. Zato im se i vjerovalo i zato su i došli u mogućnost da dobiju vlast na kojoj su upropastili stvar. Ali, da nisu bili spremni da se žrtvuju niko im ne bi vjerovao, ne bi imali sljedbenike i ne bi došli u poziciju da se promijene.

Zato često kažem, kada se revolucija završi pobjedom, vođe revolucije treba poslati negdje da uživaju sa zasluženom, visokom, penzijom ali time ih učiniti politički i društveno irelevantnim. Svaki se na kraju pretvori u diktatora. To treba sprečiti. Da, revolucije jedu svoju djecu, to je tačno.

Ako nemaš ideal, cilj, onda ti džaba sve.
A ako ti se kaze onda ces glasati za NS?
Hakiz
Posts: 40559
Joined: 30/07/2015 20:01

#27954 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Dasi wrote:
Hakiz wrote:
Mi možda nemamo luksuz da pregovaramo sa Ronaldom, ali ne moramo ni dovesti bilo koga samo da bi nekoga doveli. Dakle, nije problem ni u Marjanoviću, ni u Bešlagiću, ni u ostalima. Samo da se otvoreno kaže zašto oni, šta to njih čini tako atraktivnim NS-u. Da se ni ja ne pitam da li je NS stranka kao i sve ostale pa prima preletače, karijeriste koji nisu uspjeli u drugim strankama ili kao nezavisni itd ili ima ozbiljan plan, tačno znaju zašto baš ti ljudi jer su napravili duboku analizu i baš ti ljudi du im potrebni za već definisane uloge. Ne znam čitati misli, znam samo ono šta mi se kaže. Ako mi se ništa ne kaže, onda ću sam donijeti zaključke. Koji će možda biti pogrešni, ali za to će biti kriv nedostatak tačnih informacija.

I da, želim privrženost idealima. U realizaciji se mogu napraviti kompromisi za koje se onda plati cijena. Žrtvuje se za ideal i viši cij. Koliko god su komunisti upropastili stvari, ipak da ne zaboravimo. I Tito i Castro i Mao i svi ostali su za svoje ideale rizikovali slobodu i život. Pa kada su uspjeli, onda ih je prenijelo i postali su diktatori. Ali prvo su bili spremni da se žrtvuju. Zato im se i vjerovalo i zato su i došli u mogućnost da dobiju vlast na kojoj su upropastili stvar. Ali, da nisu bili spremni da se žrtvuju niko im ne bi vjerovao, ne bi imali sljedbenike i ne bi došli u poziciju da se promijene.

Zato često kažem, kada se revolucija završi pobjedom, vođe revolucije treba poslati negdje da uživaju sa zasluženom, visokom, penzijom ali time ih učiniti politički i društveno irelevantnim. Svaki se na kraju pretvori u diktatora. To treba sprečiti. Da, revolucije jedu svoju djecu, to je tačno.

Ako nemaš ideal, cilj, onda ti džaba sve.
A ako ti se kaze onda ces glasati za NS?
Možda, možda neću. Možda mi se ne svidi ono šta mi se kaže.

Za sada imam dovoljno razloga da glasam, ali i da ne glasam. Treba mi nešto šta će prevagnuti.
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#27955 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Dasi »

Hakiz wrote:Možda, možda neću. Možda mi se ne svidi ono šta mi se kaže.

Za sada imam dovoljno razloga da glasam, ali i da ne glasam. Treba mi nešto šta će prevagnuti.
Hoces isto kao sto si prosle izbore glasao :P
Koliko se sjecam isto si ovako pisao, kudio i predlagao, na ovoj temi i prije proslih izbora.
Jedini koji su mi gori od SDA glasaca su takvi kao ti, koji i ne izadju na izbore ali zato vole brstiti politiku, davati savjete sta i kako treba. Kad treba u praksi sta uraditi pa makar i takvu banalnu stvar kao sto je izlazak na izbore pa zaokruziti bilo koga i probati promijeniti bilo sta onda corak.
Hocu da kazem da bezveze dajes nadu Nasoj stranci da ce dobiti glas takvog strucnjaka kao sto si ti. :P
Hakiz
Posts: 40559
Joined: 30/07/2015 20:01

#27956 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Dasi wrote:
Hakiz wrote:Možda, možda neću. Možda mi se ne svidi ono šta mi se kaže.

Za sada imam dovoljno razloga da glasam, ali i da ne glasam. Treba mi nešto šta će prevagnuti.
Hoces isto kao sto si prosle izbore glasao :P
Koliko se sjecam isto si ovako pisao, kudio i predlagao, na ovoj temi i prije proslih izbora.
Jedini koji su mi gori od SDA glasaca su takvi kao ti, koji i ne izadju na izbore ali zato vole brstiti politiku, davati savjete sta i kako treba. Kad treba u praksi sta uraditi pa makar i takvu banalnu stvar kao sto je izlazak na izbore pa zaokruziti bilo koga i probati promijeniti bilo sta onda corak.
Hocu da kazem da bezveze dajes nadu Nasoj stranci da ce dobiti glas takvog strucnjaka kao sto si ti. :P
Vidim da je tvoje djelovanje donijelo velike promjene. Pa ću ostaviti da nam sve riješiš. Hvala ti.

Dakle, kao što rekoh. Imam razloge da glasam kao i da ne glasam. Prošle godine slično.

Nisu nam ista interesovanja. Na primjer, postavio sam Peđi pitanje o tome kako bi izgledao rad inspekcija rada da je NS na poziciji da su im inspekcije u nadležnosti. Dao mi je direktan odgovor. Ako bih donio odluku po tom odgovoru, ne bih glasao za njih. Ako je suditi po parolama o ekologiji, ljudskim pravima, itd, glasao bih. Pa, iako smatram da je NS uradio dobre stvari amandmanima na Zakon o radu što bi bio razlog da im dam glas, sa druge strane ne bih im dao glas zbog toga što su glasali za zakon nakon što su rekli da neće glasati jer koliko se sjećam nije im usvojen ključni ili jedan od ključnih amandmana.

Eh, sada, treba izvagati između parola i konkretnih odgovora na konkretna pitanja.

Ti vidiš stvari drugačije, pa radi kako hoćeš.

Nećeš me isprovocirati :wink:
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#27957 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

kluz franjo wrote: Uvijek cijeneći tvoj način rezonovanja, bilo bi mi jako drago kada bi "osvjetlila" ovo o čemu ja pišem i sa druge strane.
Iskren pozdrav
Iskreno baš i ne razumijem pitanje.
Zaista.

Pokušaću odgovoriti na pretpostavku - dobro ste rekli , medalja ima dva lica i naličja.

Trenutni procesi u NS-u nemaju direktnu vezu sa prethodnim. Samo indirektnu.

Nakon što je ipak preživio smjenjivanje (a za taj pokušaj smjenjivanja nije postojalo nikakvo opravdanje) , bivši generalni sekretar koji je sa Peđom i Denisom stranku vratio iz pepela 2012 godine te je doveo do najboljeg rezultata u historiji - 2016, je sam dao ostavku jer su se sjetili da ga razvlaste.
Potpredsjednici(Ćudić , Forto , Pozder).
Peđa je bio protiv njegovog odlaska.
Nakon njegovog odlaska NS dolazi do tačke gdje i Denis podnosi ostavku iz ko zna kog razloga...nije ni važno u ovom trenutku.
Ulazak Marjanovića i Bešlagića je prirodna reakcija jačanja ako imaš unutrašnje procese dezintegracije. Sasvim razumno i logično.
Ono što mene buni i što mi smeta je suština a ne forma.
Prvo sam proces unutrašnje dezintegracije je trebao biti izazvan zbog nekih VAŽNIJIH stvari od (ne)zvaničnih , mnogo , mnogo važnijih poput neke nezvanične ili zvanične koalicije , politike , neuspjeha....šta znam
Drugo , način na koji se NS iznutra stabilizirala prije ovih pristupanja je tipično ali tipično SDP-ovski - dakle katastrofalan , užasan.
Treće , šta Naša Stranka dobija ulaskom Marjanovića i Bešlagića ? Elelemente DF-a i SDP-a , da li to NEDOSTAJE NAŠOJ STRANCI , da li smatraju DA NEMA DOVOLJNO SDP I DF KADROVA koji će izaći na izbore 2018 ili se DF i SDP neće kandidovati ?

Bešlagić - izvrstan i razuman čovjek ali to je stari političar , jako dobar ali čovjek prošlosti , čovjek prošlih vremena , prevaziđen ,pregažen , nezanimljiv. Ok , evo pravdam njegov ulazak da će NS na federalnom nivou u slučaju kompenzacionih mandata možda dobiti 4-5000 glasova više što će biti dovoljno u nekoj "prelomnoj" tački , evo ok , nek se povuče 2018 i gotovo , ako ništa ostaće glasovi.
Marjanović - obrazovan , ekspert , čovjek koji je promijenio dvije partije , formirao svoj pokret i evo pridružio se četvrtoj. Smatram da je on ideološki komapktibilan NS-u nekih 80-85 % , dobar potez , no ostaju MARJANOVIĆEVCI.
Ko je to , šta je to ? Ex-SDP ? Ex-DF ? Ex-SDA ?
Šta će postati Naša Stranka ?
Skup nezadovoljnih nešto obrazovanijih SDP-ovaca i DF-ovaca sa ciljem.....čega....što hitnije vlasti , što dublje opozicije....

Naša Stranka koja mi je odgovarala je bila ona dosada - prepoznatljiva po marljivom radu , principijelnosti , dosljednosti pa iako je bila važna samo u Sarajevu to je bilo dovoljno , jer se partija koja može napraviti istinske promjene ne može izgraditi za dva ili tri izborna ciklusa , nego mnogo duže...Naša Stranka ima (imala do novih učlanjenja) izuzetno mlade kadrove dakle one pred kojima je bila budućnost a ti kadrovi su DONOSILI ODLUKE , u okviru lokalnih jednicia i sl ali su se gradili.

Ovako mnogo toga se razvodnilo.
Naša Stranka je na sjajnom putu da postane SDP a kad se to desi ona će nestati jer mnogo jači , popularniji i bogatiji originalni SDP već postoji.
Peđu ne krivim ni za šta , on je učinio jako puno. :thumbup:
Očigledno je malo falilo.
Lijep pozdrav.
Hakiz
Posts: 40559
Joined: 30/07/2015 20:01

#27958 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

sabina1 wrote:
kluz franjo wrote: Uvijek cijeneći tvoj način rezonovanja, bilo bi mi jako drago kada bi "osvjetlila" ovo o čemu ja pišem i sa druge strane.
Iskren pozdrav
Iskreno baš i ne razumijem pitanje.
Zaista.

Pokušaću odgovoriti na pretpostavku - dobro ste rekli , medalja ima dva lica i naličja.

Trenutni procesi u NS-u nemaju direktnu vezu sa prethodnim. Samo indirektnu.

Nakon što je ipak preživio smjenjivanje (a za taj pokušaj smjenjivanja nije postojalo nikakvo opravdanje) , bivši generalni sekretar koji je sa Peđom i Denisom stranku vratio iz pepela 2012 godine te je doveo do najboljeg rezultata u historiji - 2016, je sam dao ostavku jer su se sjetili da ga razvlaste.
Potpredsjednici(Ćudić , Forto , Pozder).
Peđa je bio protiv njegovog odlaska.
Nakon njegovog odlaska NS dolazi do tačke gdje i Denis podnosi ostavku iz ko zna kog razloga...nije ni važno u ovom trenutku.
Ulazak Marjanovića i Bešlagića je prirodna reakcija jačanja ako imaš unutrašnje procese dezintegracije. Sasvim razumno i logično.
Ono što mene buni i što mi smeta je suština a ne forma.
Prvo sam proces unutrašnje dezintegracije je trebao biti izazvan zbog nekih VAŽNIJIH stvari od (ne)zvaničnih , mnogo , mnogo važnijih poput neke nezvanične ili zvanične koalicije , politike , neuspjeha....šta znam
Drugo , način na koji se NS iznutra stabilizirala prije ovih pristupanja je tipično ali tipično SDP-ovski - dakle katastrofalan , užasan.
Treće , šta Naša Stranka dobija ulaskom Marjanovića i Bešlagića ? Elelemente DF-a i SDP-a , da li to NEDOSTAJE NAŠOJ STRANCI , da li smatraju DA NEMA DOVOLJNO SDP I DF KADROVA koji će izaći na izbore 2018 ili se DF i SDP neće kandidovati ?

Bešlagić - izvrstan i razuman čovjek ali to je stari političar , jako dobar ali čovjek prošlosti , čovjek prošlih vremena , prevaziđen ,pregažen , nezanimljiv. Ok , evo pravdam njegov ulazak da će NS na federalnom nivou u slučaju kompenzacionih mandata možda dobiti 4-5000 glasova više što će biti dovoljno u nekoj "prelomnoj" tački , evo ok , nek se povuče 2018 i gotovo , ako ništa ostaće glasovi.
Marjanović - obrazovan , ekspert , čovjek koji je promijenio dvije partije , formirao svoj pokret i evo pridružio se četvrtoj. Smatram da je on ideološki komapktibilan NS-u nekih 80-85 % , dobar potez , no ostaju MARJANOVIĆEVCI.
Ko je to , šta je to ? Ex-SDP ? Ex-DF ? Ex-SDA ?
Šta će postati Naša Stranka ?
Skup nezadovoljnih nešto obrazovanijih SDP-ovaca i DF-ovaca sa ciljem.....čega....što hitnije vlasti , što dublje opozicije....

Naša Stranka koja mi je odgovarala je bila ona dosada - prepoznatljiva po marljivom radu , principijelnosti , dosljednosti pa iako je bila važna samo u Sarajevu to je bilo dovoljno , jer se partija koja može napraviti istinske promjene ne može izgraditi za dva ili tri izborna ciklusa , nego mnogo duže...Naša Stranka ima (imala do novih učlanjenja) izuzetno mlade kadrove dakle one pred kojima je bila budućnost a ti kadrovi su DONOSILI ODLUKE , u okviru lokalnih jednicia i sl ali su se gradili.

Ovako mnogo toga se razvodnilo.
Naša Stranka je na sjajnom putu da postane SDP a kad se to desi ona će nestati jer mnogo jači , popularniji i bogatiji originalni SDP već postoji.
Peđu ne krivim ni za šta , on je učinio jako puno. :thumbup:
Očigledno je malo falilo.
Lijep pozdrav.
Hvala ti što si artikulisala otprilike ono šta i ja mislim da će biti/već jeste problem NS-a koji je obećavao.

Slično kao kada neko otvori novu radnju, kafić itd. U početku super, interesantno, novo, obećavajuće, a onda se ponuda i odnos prema mušterijma svede na ono šta druge radnj/kafići odavno nude. Utopi se u "standard"
kluz franjo
Posts: 6096
Joined: 26/06/2009 01:37

#27959 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

sabina1 wrote:
kluz franjo wrote: Uvijek cijeneći tvoj način rezonovanja, bilo bi mi jako drago kada bi "osvjetlila" ovo o čemu ja pišem i sa druge strane.
Iskren pozdrav
Iskreno baš i ne razumijem pitanje.
Zaista.

Pokušaću odgovoriti na pretpostavku - dobro ste rekli , medalja ima dva lica i naličja.

Trenutni procesi u NS-u nemaju direktnu vezu sa prethodnim. Samo indirektnu.

Nakon što je ipak preživio smjenjivanje (a za taj pokušaj smjenjivanja nije postojalo nikakvo opravdanje) , bivši generalni sekretar koji je sa Peđom i Denisom stranku vratio iz pepela 2012 godine te je doveo do najboljeg rezultata u historiji - 2016, je sam dao ostavku jer su se sjetili da ga razvlaste.
Potpredsjednici(Ćudić , Forto , Pozder).
Peđa je bio protiv njegovog odlaska.
Nakon njegovog odlaska NS dolazi do tačke gdje i Denis podnosi ostavku iz ko zna kog razloga...nije ni važno u ovom trenutku.
Ulazak Marjanovića i Bešlagića je prirodna reakcija jačanja ako imaš unutrašnje procese dezintegracije. Sasvim razumno i logično.
Ono što mene buni i što mi smeta je suština a ne forma.
Prvo sam proces unutrašnje dezintegracije je trebao biti izazvan zbog nekih VAŽNIJIH stvari od (ne)zvaničnih , mnogo , mnogo važnijih poput neke nezvanične ili zvanične koalicije , politike , neuspjeha....šta znam
Drugo , način na koji se NS iznutra stabilizirala prije ovih pristupanja je tipično ali tipično SDP-ovski - dakle katastrofalan , užasan.
Treće , šta Naša Stranka dobija ulaskom Marjanovića i Bešlagića ? Elelemente DF-a i SDP-a , da li to NEDOSTAJE NAŠOJ STRANCI , da li smatraju DA NEMA DOVOLJNO SDP I DF KADROVA koji će izaći na izbore 2018 ili se DF i SDP neće kandidovati ?

Bešlagić - izvrstan i razuman čovjek ali to je stari političar , jako dobar ali čovjek prošlosti , čovjek prošlih vremena , prevaziđen ,pregažen , nezanimljiv. Ok , evo pravdam njegov ulazak da će NS na federalnom nivou u slučaju kompenzacionih mandata možda dobiti 4-5000 glasova više što će biti dovoljno u nekoj "prelomnoj" tački , evo ok , nek se povuče 2018 i gotovo , ako ništa ostaće glasovi.
Marjanović - obrazovan , ekspert , čovjek koji je promijenio dvije partije , formirao svoj pokret i evo pridružio se četvrtoj. Smatram da je on ideološki komapktibilan NS-u nekih 80-85 % , dobar potez , no ostaju MARJANOVIĆEVCI.
Ko je to , šta je to ? Ex-SDP ? Ex-DF ? Ex-SDA ?
Šta će postati Naša Stranka ?
Skup nezadovoljnih nešto obrazovanijih SDP-ovaca i DF-ovaca sa ciljem.....čega....što hitnije vlasti , što dublje opozicije....

Naša Stranka koja mi je odgovarala je bila ona dosada - prepoznatljiva po marljivom radu , principijelnosti , dosljednosti pa iako je bila važna samo u Sarajevu to je bilo dovoljno , jer se partija koja može napraviti istinske promjene ne može izgraditi za dva ili tri izborna ciklusa , nego mnogo duže...Naša Stranka ima (imala do novih učlanjenja) izuzetno mlade kadrove dakle one pred kojima je bila budućnost a ti kadrovi su DONOSILI ODLUKE , u okviru lokalnih jednicia i sl ali su se gradili.

Ovako mnogo toga se razvodnilo.
Naša Stranka je na sjajnom putu da postane SDP a kad se to desi ona će nestati jer mnogo jači , popularniji i bogatiji originalni SDP već postoji.
Peđu ne krivim ni za šta , on je učinio jako puno. :thumbup:
Očigledno je malo falilo.
Lijep pozdrav.
Zahvaljujem na odgovoru tj. "osvjetljavanju" druge strane medalje.
Ja imam utisak, da mi dijelimo većinu ideja i vrijednosti, a za koje NS tvrdi da ih zastupa i da želimo da te vrijednosti dobiju veći značaj i u društvu.
Ono u čemu se razlikujemo po mom mišljenju, jeste dinamika kojom će te vrijednosti dobiti veći značaj.

Mene bi se vjerovatno moglo svrstati u one mrske pragmatičare. Ja vjerujem da je 2018. "point of no return" za naše društvo i da NS ne smije pred tim izazovom ostati "učahurena" u odbrani svoje čistote. Kako se društvene norme lakše i snažnije mogu mijenjati sa pozicije vlasti, smatram da je poželjno i potrebno otvaranje prema licima i kadrovima koja možda nemaju 100% besprijekoran politički dosije (po NS standardima), ali donose kvalitet a) dodatnih znanja i/ili b) dodatne prepoznatljivosti.
Naravno, uz punu svijest o rizicima takve kadrovske politike i potrebi njihove kontrole.

Sa druge strane imam utisak, da ti smatraš da se radi o rizicima koji ne mogu biti kontrolisani i koji će ugroziti i onečistiti ideju boljeg, prosperitetnijeg i solidarnijeg društva.

Mislim da su oba pristupa legitimna i da u interakciji mogu biti pozitivna i konstruktivna.

U ovom trenutku, još uvijek ne postoje argumenti i dokazi kako za optimizam, tako i za pesimizam.
Zato mi se čini, da je najbolje i dalje raditi ono što bi svaki glasač svakako trebao raditi. U skladu sa motom: "Povjerenje je dobro, kontrola je bolja!"
Pozdrav
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#27960 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

kluz franjo wrote: Kako se društvene norme lakše i snažnije mogu mijenjati sa pozicije vlasti, smatram da je poželjno i potrebno otvaranje prema licima i kadrovima koja možda nemaju 100% besprijekoran politički dosije (po NS standardima), ali donose kvalitet a) dodatnih znanja i/ili b) dodatne prepoznatljivosti.
Naravno, uz punu svijest o rizicima takve kadrovske politike i potrebi njihove kontrole....
Ne vidim zašto bi neko promijenio mišljenje ili stav prelaskom u Našu stranku ?
Mišljenja sam da ovo društvo trebaju voditi novi a ne potrošeni ljudi.
Ponavljam , Marjanović je opet "nov" jer je mlad a ekspert ali problem su "marjanovićevci".

O Bešlagiću zaista ne bih više , čio , vedar , svjež , nov , mlad , poletan baš kao što slika kaže....

Image


Lijep pozdrav , vidjećemo sve u oktobru...
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#27961 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by baxul »

sabina1 wrote:
O Bešlagiću zaista ne bih više , čio , vedar , svjež , nov , mlad , poletan baš kao što slika kaže....
po dosadašnjem pisanju on i ne planira isticati kandidaturu za 2018. Što se imena tiče malo ko ima name recognition na TK kao Selim.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#27962 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

baxul wrote:
sabina1 wrote:
O Bešlagiću zaista ne bih više , čio , vedar , svjež , nov , mlad , poletan baš kao što slika kaže....
po dosadašnjem pisanju on i ne planira isticati kandidaturu za 2018. Što se imena tiče malo ko ima name recognition na TK kao Selim.
Baxul ,

niko od njih ne planira ništa nikada , stare su to floskule.
Ako ne planira , zašto se kandiduje ? Za kalendar ?

LP
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#27963 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by baxul »

sabina1 wrote:
Baxul ,

niko od njih ne planira ništa nikada , stare su to floskule.
Ako ne planira , zašto se kandiduje ? Za kalendar ?

LP
:D

dobro sad, nisam rekao da neće. nego nećemo vidit dok ne vidimo. Ja ga više vidim kao nekog ko će probit put sljedećima, kao što je Danis uradio 2008 za Peđu. S tim da prepoznajem da su se Peđa i ekipa naradili od tad da je NS sad u situaciji da je najozbiljnija opozicija SDA-u. Mi na TK tek treba da vidimo NS u ozbiljnijoj politici.
ja ne bih imao ništa protiv da se Selim kandiduje recimo na federalnoj listi (Tuzla, Lukavac, Srebrenik, Čelić). Ili čak na državnoj listi (TK+Brčko+PK). Mislim da na TK a posebno u Tuzli imati Selima javno na svojoj strani znači mnogo.

LP :D
tutku
Posts: 1349
Joined: 18/06/2011 12:10

#27964 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by tutku »

Zadnji mjeseci u vezi sa situacijom u NS nisu obecavajuci, barem kada je rijec o perspektivi redovnog glasaca za NS od kada su se nasli na nasoj politickoj sceni. Najprije sva desavanja u vezi sa ostavkama sekretara i potpredsjednika, a o cemu je gore Sabina pisala, do ovog regrutovanja novih clanova. Marjanovic je nesumnjivo primjer kvalitetnog kadra, koji je jos uvijek u politickom smislu mlad i ne smatram ga nekim preletacem, bez obzira na njegove ranije angazmane. Beslagic s druge strane, ipak rekao bih korak unazad. Nema sumnje kako je njegovo ime priznato i moze privuci glasove u TK i ukoliko su se time vodili u NS, to je apsolutno legitimno, no bojim se da nisu imali u potpunosti u vidu koje su nuspojave ako krenu takvim putem. Prije svega mislim na gubitak povjerenja kod odredjenog broja glasaca koji su im davali glasove upravo iz razloga sto su stvarali nove, mlade ljude na lokal politickoj sceni.

Dodaju li se ovome one stalne teze koje se vezuju uz NS, a licno se mogu sloziti sa onom koja tvrdi kako je proslo 10 godina skoro a stranka je i dalje prevashodno sarajevskog karaktera, da ne budem maliciozan pa kazem jos kvazi-elitistickog karaktera sa kojim se ne moze poistovjetiti 90% stanovnistva BiH. Kad to stavite u prizmu prosjecnog, nezadovoljnog i isfrustriranog covjeka, jasno je zasto ne daje glas "nekoj Sabini ili Pedji" koji cesto naglasavaju sigurno bitna, no ne egzistencijalna pitanja za zivot ljudi. Uz to mozemo povezati i cinjenicu da, barem meni, jos uvijek nije jasno, a o tome je pisao nedavno i neko na prometej.ba, politicka provenijencija kojoj stranka pripada.
zippoo87
Posts: 15669
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#27965 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

vi neki ovdje ocekujete da se stvari same od sebe dese,da se recimo stranka sama od sebe prosiri na cijelu BiH
mene samo zanima,kako to vi ocekujete ?
pokusavalo se ,radilo na tome,radi jos uvijek ali to uvijek moraju biti ljudi lokalci,koji su spremni da rade i prosire ideju u svom gradu,selu,kantonu...na svom podrucju uglavnom
ono sto je vrh stranke uvijek radio a radi i sada,je da ce doci iz Sarajeva u bilo koje mjesto,dati podrsku tim ljudima,ohrabriti ih i popricati sa njima...da se ideja siri ali glavnu stvar moraju raditi clanovi tj. lokalci i u NSu tu nema ono evo ti milja,napravi odbor tu i to je to do izbora,pa onda evo opet milja za pakete i ostalo
NS ne radi tako...jer bi onda bili SDA,HDZ,Lijanovici a ne NS
e tu lezi najveci problem u sirenju stranke...nas narod je postao potpuno apatican,lijen,nezainteresovan za svoj zivot,da je to nevjerovatno...ja mislim da mi ovdje skoro svi imamo neki oblik psihickog poremecaja i da su samo nama logicne stvari nelogicne
onda ima tu i velike kolicine straha kod ljudi,prvenstveno u selima i nije nimalo lahko bosti se sa rogatim...dakle ,trebaju jaki i sposobni ljudi,da se nesto napravi a da to nije kradjom glasova,kupovanjem paketa,davanjem 20 KM za glas i ostalo
zato se NS sporo siri...jer ne igra po istim pravilima kao ostali...ja sam u kampanji 100 puta cuo od ljudi,kada dodjes i predstavljas program,da te pitaju ima li kakvih paketa,piva,hrane...znaci ljudi to ocekuju kod nas i na osnovu toga daju glas...a velika vecina i ne konta ovu nazovi "visoku politiku" ...ali nije to problem,problem je sto su lakovjerni i sto neki po 15 godina traze vodu ili rasvjetu u selu i jos nema a obecavali im kule i gradove
jednostavno,tesko je ljudima reci da je nesto drugo bolje,kada oni 20 godina kusaju kalju i sama pomisao na neko ukusnije jelo je njima nepoznanica i ne zele da kusaju...e tako i narod
kada se sve ovo podvuce,najveci problem BiH i jeste u velikom broju starije populacije,koja uvijek glasa isto i njih je nemoguce promijeniti a drugi problem su mladi,koji nikako ne izlaze na izbore i onda imamo situaciju da bukvalno penzioneri kroje zivot mladima
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#27966 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Roccohljup »

Možda griješim al kad je bešlagić u pitanju, zar nisu rekli da je on samo onako pristupio strancki jer se slaže sa programom, idealima, bla bla bla, te da ne nemajerava biti u bilo kojoj funkciji kao ni na bilo kojoj listi NS? Ako je tako, ne vidim zasto bi bilo ko imao problem sto je NS dobila njega (ili bilo kojeg drugog starijeg čikucu :)) kao člana, a naručito ako ce umjesto njih zaista ici mlade snage?
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#27967 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by sabina1 »

Roccohljup wrote:Možda griješim al kad je bešlagić u pitanju, zar nisu rekli da je on samo onako pristupio strancki jer se slaže sa programom, idealima, bla bla bla, te da ne nemajerava biti u bilo kojoj funkciji kao ni na bilo kojoj listi NS? Ako je tako, ne vidim zasto bi bilo ko imao problem sto je NS dobila njega (ili bilo kojeg drugog starijeg čikucu :)) kao člana, a naručito ako ce umjesto njih zaista ici mlade snage?
Za koga se glasa ?

Za čikicu ili za mlade ?

Ili je poenta da se glasa za mlade sa kojima je i čikica ?

Kakvu političku korist je dosada imao SDP od politički neaktivnog Selima ?
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#27968 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Roccohljup »

pa na to i mislim ......ne vidim nista lose a ni nista korisno sto je selim pristupio njima........ako se cikica tek onako pridruzio da bude clan i simpatizer, ne kontam sta je problem? ne znam ko bi svoj glas određivao na tome jel selim (ili bilo koji metuzalem) član neke stranke ili ne? valjda je važnije ko su kandidati i kakav je program?
kluz franjo
Posts: 6096
Joined: 26/06/2009 01:37

#27969 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by kluz franjo »

tutku wrote:... Marjanovic je nesumnjivo primjer kvalitetnog kadra, koji je jos uvijek u politickom smislu mlad i ne smatram ga nekim preletacem, bez obzira na njegove ranije angazmane. Beslagic s druge strane, ipak rekao bih korak unazad. Nema sumnje kako je njegovo ime priznato i moze privuci glasove u TK i ukoliko su se time vodili u NS, to je apsolutno legitimno, no bojim se da nisu imali u potpunosti u vidu koje su nuspojave ako krenu takvim putem. Prije svega mislim na gubitak povjerenja kod odredjenog broja glasaca koji su im davali glasove upravo iz razloga sto su stvarali nove, mlade ljude na lokal politickoj sceni.
...
Puno je teza iznešeno, ali da se zadržim na jednoj koja se provlači zadnjih par dana.

Pokušaću to matematički da pojasnim, matematika je precizna nauka.
NS će vrlo vjerovatno u 6 kantona ponuditi liste kandidata za kantonalne skupštine. U dodatnih 5-6 izbornih jedinica će dati liste za federalni parlament i u barem 2-3 za državni parlament.
Za navedenih 13-15 kandidatskih lista je potrebno nekih 70 kvalitetnih kandidata.

Jedini razlog za bojazan, kako će učlanjenje Marjanovića i Bešlagića negativno uticati na pojavu mladih ljudi iz NS-a na kandidatskim listama, bi samo po jednoj ekstremnoj teoriji mogao biti opravdan.

Kojović je doveo Marjanovića (eksperta za genetički inžinjering), kako bi Bešlagića klonirao u 70 primjeraka.

Kako mislim da je ta teorija malo vjerovatna, ja se radujem da će na tim listama ipak biti imena poput Topuz, Handžić, Tiro, Lemezan, Baralija, Zuko, Trepanić itd, itd...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#27970 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by General War »

sabina1 wrote:
Roccohljup wrote:Možda griješim al kad je bešlagić u pitanju, zar nisu rekli da je on samo onako pristupio strancki jer se slaže sa programom, idealima, bla bla bla, te da ne nemajerava biti u bilo kojoj funkciji kao ni na bilo kojoj listi NS? Ako je tako, ne vidim zasto bi bilo ko imao problem sto je NS dobila njega (ili bilo kojeg drugog starijeg čikucu :)) kao člana, a naručito ako ce umjesto njih zaista ici mlade snage?
Za koga se glasa ?

Za čikicu ili za mlade ?

Ili je poenta da se glasa za mlade sa kojima je i čikica ?

Kakvu političku korist je dosada imao SDP od politički neaktivnog Selima ?
Nemam nista ni protiv maldih a ni protiv cikica ako su sposobni (u korist drustva a ne za licnu promociju).
Vec sam rekao da se NS na proslim izborima u Tuzli ponasao kao "ilegala"...kao da su se bojali uspjeha, a to vidim i sada...pa nemaju svi gradjani High IQ pa da odmah skontaju ko je ko...ovdje nekada treba i coban da skuplja ovce.
User avatar
muha_sa
Posts: 128668
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#27971 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by muha_sa »

u kojoj je Mirnes stranci :?

Image
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18335
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#27972 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by GandalfSivi »

muha_sa wrote:u kojoj je Mirnes stranci :?

Image
Pao na brasnu levat :lol:
zippoo87
Posts: 15669
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#27973 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by zippoo87 »

u svojoj
Hakiz
Posts: 40559
Joined: 30/07/2015 20:01

#27974 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Hakiz »

Zamislite u predizbornoj kampanji NS pokrene inicijativu u Skupštini Kantona Sarajevo da se zabrani Toplanama da naplaćuju paušal od 40% onima koji su se skinuli sa sistema grijanja.

Da li bi to išta pomoglo u prikupljanju većeg broja glasova?
User avatar
cadburry
Posts: 1291
Joined: 27/04/2013 13:40
Location: Šeher

#27975 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by cadburry »

Hakiz wrote:Zamislite u predizbornoj kampanji NS pokrene inicijativu u Skupštini Kantona Sarajevo da se zabrani Toplanama da naplaćuju paušal od 40% onima koji su se skinuli sa sistema grijanja.

Da li bi to išta pomoglo u prikupljanju većeg broja glasova?
Moj glas ne bi dobili.
Locked