Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
NKVD
Posts: 697
Joined: 18/01/2007 09:27

#101 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by NKVD »

Maraschino wrote:Napraviti jednu normalnu drzavu koju ce svi osjecati svojom , pjevati himnu te zemlje, nositi je u srcu na svakom mjestu...a ko ne zeli upravo ovakvu drzavu neka ide tamo gdje ce ovo sve ispoljavati.
Ti si, care, neviđeno površan ili neobavješten ili ograničen. Vjerovatno lijepa kombinacija svih ovih tekovina "najtežih" sad već skoro dvadeset godina u Bošnjaka, plus tradicionalna nerealnost.

"Napraviti jednu državu..." kakvu ti zazivaš je malo ozbiljniji projetak koji iziskuje puno truda, vremena i pameti. Ovog posljednjeg u nas, jarane, nema! Samo sitnošićardžijska balijska politika, oličena u šajama, bakirima, harisima i sličnoj bagri što joj je cilj potpuna kontrola nad jadom koji mogu i dalje obmanjivati i guziti do besvijesti. Tu Bosne, koja je prevelik pojam za njihov midersko-pileći kapacitet, nema ni na mapi. Sa mindera se vidi vrlo malo a još manje može kontrolisati. Oni su dželati Bosne i dovršavaju, natenane, ono što je agresor započeo.

U ovoj državi, Bosni i Hercegovini, živi jako puno ljudi koji se sa njihovim viđenjem uređenja države (jaransko-kriminalno) a pogotovo društva jednostavno ne slažu. Ne samo Hrvata i Srba nego i nas Bošnjaka i ostalih

Ja sam se PUŠKOM borio od početka do kraja i kad smo bili (jeste, ja sam lično bio!) pred Prijedorom koji je bio evakuisan, lider u Bošnjaka AI nas je zaustavio. Još jedna u nizu njegovih mudrih državotvornih, a u stvari imbecilnih i kukavičkih odluka. Šta bi nam USA uradili da smo uzeli Prijedor i napali Banja Luku (trebalo nam je hefta, dvije)? Znaš šta - isto što i Tuđmanu kad je svoj posao završio dok je imo snage i muda - ništa! Malo po ušima, čisto deklarativno. Imali bi sasvim drugačiji i Dejton i budućnost.

E, onda počinje sunovrat i mi preuzimamo ulogu lidera u razvaljivanju Bosne. Umjesto da se gradi država (DRŽAVA) sa liderima Srba koji su bili, vis a vis svojih hipoteka zločina iz rata, pod pritiskom cijelog svijeta, sa slabom Srbijom, sa masom donacija i simpatijama cijelog svijeta - naši su se stručnjaci odlučiti povući u mišju rupu, zauzeti čvrsto ono što SAM JA obranio i tu nesmetano hapati. Sada nam je voz daleko odmakao.

I šta sad imamo? Jad i bijedu od Federacije, bez dinara, bez planova, sa klanovima i "upravnim odborom" koji, umjeto u Bakijama, sada zasjeda u lobiju Radon plaze (svrati jedno jutro na kafu, uvjeri se sam) i kroji nam sudbinu. S druge strane, zahuktalu RS (oni su sa tušnuli rafineriju, telekom i druga preduzeća dok se još moglo - sad bi to bila misaona imenica; u našem dijelu svijeta neće zadugo biti takvih investicija) koja smanjuje poreze, doprinose i marže, daje koncesije za puteve i eksploataciju prirodnih resursa (jer mi za to sami NISMO sposobni, koliko god mi sebe o tome lagali), sa kešom kojim sada kupuje po 39centi dolar državnog duga (jeste, ako im to prođe BiH će DUGOVATI RS-u - čini mi se kao mudar potez MD, još jedan jak adut u njegovim rukama)... Ne ulazim u način vladanja Milorada Dodika, tu ima svega i svačega, ali on nije SDS koji bi, na njegovom mjestu (ako, ne daj Bože, ikada vrati vlast tamo preko) odmah raspisao referendum i bilo bi BELAJA. Milorad Dodik je jedini čovjek u RS-u da njom može vladati a da se sa njim može nešto raditi! Samo se zapitajte koja bi bila alternativa a da je iole realna? On je grozan i koristi se šovinističkom retorikom i kriminalac i ovo i ono ali NIJE fašista kao ovi Alijini partneri u vlasti iz SDS-a. On je "ronhil" a ne vojvoda - sa kim bi ti kuću gradio a znaš da nema trećeg? Tamo nema boljeg i tačka. Ni za njih a čini mi se ni za nas.

Pri tome, strani investitori, koje boli tuki za prošlost, u RS-u vide šansu za investicije jer je, jednostavno, tamo bolja poslovna klima. Sve je jednostavnije (pa i marifetluci) i jeftinije. Nedavno je bio u Beču izuzetno posjećen seminar austrijske privredne komore za potencijalne investitore u Bosnu - zapitaj se kakve su preporuke stručnjaka?

A šta mi nudimo u toj "izgradnji države"? Retoriku o ukidanju RS-a (ukineš je i šta onda?), kukanje i tužakanje dok desetak najjačih bošnjačkih familija (jeste one iz Radon plaze) guli što se još da oguliti. To je recept za uspjeh, a? Fuj!

A što se tiče mogućeg oružanog sukoba - od toga, na našu sreću, nema ništa. Fasovali bi opet a talibani bi zavladali i u ovo malo fildžana što nam je ostalo. Ja sam jednom došao skoro do Banja Luke, teško da taj podvig mogu ponoviti. Nama ne bi niko pomogao a Srbima i Hrvatima silne hiljade regularnih i neregularnih dobrovoljaca (da podsjetim - šešeljugini fašisti i dalje imaju oko 30 posto vlasti u Srbiji!)
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#102 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by dallton »

Banksy wrote:
dallton wrote: Al sad ide roll-back strategija, jer mnogi (odnosno vecina) u BiH ne zele da im za 20,30 godina djeca s kesama hodaju po svijetu i mole za azil. pa nek meni i zivot prodje u tome, al ce se taj posao zavrsiti ovako ili onako , bar cu znati da ce mi djeca zivjeti kako treba. ko misli da nema spremnih ljudi da to ostvare nek proseta bo bih i porazgovara s izbjeglicama i povratnicima u selima u istocnoj bosni.
U pravu si. S kim god razgovaram, kaže isto. I ne znam šta da mislim o tome.
Ne razumijem ovu tvoju zadnju recenicu ?
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#103 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by vratnik »

Ja bih samo ovima koji bi da ratuju radi svoje djece koju jos nemaju... Pa ima ljudi koji vec imaju djecu, ja mislim da im je dosta rata makar sljedecih 40 godina. Hajde da makar ovu zakonitost (svakih 40 godina rat) ne kvarimo. Mozda je to vrijeme koje nam je dovoljno da se desi neka evolucija. (pa makar i slucajno)..
Ali rat nije tema, tema je otcjepljenje... Ne znam, sta ustav kaze na to?
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#104 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Real Khan »

Soul_Sista wrote:
Draga "sestro duše", ovakvi podaci koje tražiš samo imbecil može objaviti javno na forumu...To se u mojoj mladosti zvalo "vojna tajna", a ako bi mi na forumu u detalje iznosili tu "tajnu", onda "tajna" ne bi bila "tajna". Zar ne? :D

A sada ozbiljno, tačno je da sam na izvoru informacija u svemu o čemu pišem, tako da znam dosta stvari kojih nema u dnevnoj štampi ili TV. Šta se može, takav mi posao ;-)[/quote]

Ma joj :D nisam mislila da mi iznosis vojne tajne, karte, strategije i sta sve ide uz to, nisam sa vojne akademije :D samo hocu da kazem da mi je tesko vidjeti ono o cemu ti pises. Ono sto Dodik radi nije nimalo naivna stvar, kao sto Stari rece, radi to vrlo suptilno i cak mi se cini da vrijeme radi za njega. Poooolako ali sigurni su u svoju stvar a NAS NIGDJE NEMA!!!!!!!!!!!!!!!! Bez cilja smo i ne izgleda ruzicasto za one koji sebe deklarisu kao Bosance.[/quote]

Ma, znam ja šta ti pitaš...samo ću ti reći da nije mjerilo stepena borbene gotovosti situacija unutar SDA, SDP i SBiH. Uostalom, ni na početku proteklog rata mene nije naoružala ni SDA ni SDP (a pogotovo ne SBiH jer nije ni postojala). JNA oficiri i DB Srbije su se i te kako iznenadili kada smo im pobili najelitnije jedinice na samom početku rata u Sarajevu. A znaš zašto? Jer su mislili da nismo bili toliko spremni da se bijemo (uprkos svemu i stanju u tadašnjoj SDA). Sada smo mi puno jači i spremniji, a oni su puno slabiji...pa ti sad izvuci logične zaključke.
User avatar
exliberal
Posts: 1929
Joined: 11/01/2008 04:44

#105 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by exliberal »

Rata nece biti ....i ovo nije Alijina izjava...
To sto Dodik pokusava nesto da kobajagi uradi je vise radi pshiholoskog pritiska i potencijalnih politickih poena koji ce mu trebat kad pocne rasprava o modifikaciji dejtonskog ugovora akoji ce biti modifikovan ali ne kako srbi ili bosnjaci zamisljaju.
Sa druge strane moram da primjetim da se "patriotizam" siri internetom ko sumski pozar....a kad bi doslo do stvarnog poziva za zrtve....eh sto bi radila isturena minhenska brigada.Dajte ljudi ko je bio u ratu ( kao ucesnik ne kao djete ....ovo bez uvrede) moze da se sjeti kako je bilo, kako su prvoborci sebe smjestili u sigurnost stabova i odatle pametovali i gurali druge u oslobadjajuce akcije dok su oni gradili temelje za poslijeratno sticanje bogatstva.
Zato te price eto ja bih dosao da se borim iz njemacke ili ko zna odakle ili ja bih uzeo pusku zbog svog djeteta su price za malu djecu.Pogotovo ljudi koji imaju djecu...bilo bi ajmo da sklonimo djete nek ratuje onaj ko je lud.Ustalom pogledajte kako se trenutna vlast odnosi prema familijama poginulih ili prema invalidima....daje im na kasikicu prema politickim potrebama.....
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#106 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Banksy »

dallton wrote:
Banksy wrote:
dallton wrote: Al sad ide roll-back strategija, jer mnogi (odnosno vecina) u BiH ne zele da im za 20,30 godina djeca s kesama hodaju po svijetu i mole za azil. pa nek meni i zivot prodje u tome, al ce se taj posao zavrsiti ovako ili onako , bar cu znati da ce mi djeca zivjeti kako treba. ko misli da nema spremnih ljudi da to ostvare nek proseta bo bih i porazgovara s izbjeglicama i povratnicima u selima u istocnoj bosni.
U pravu si. S kim god razgovaram, kaže isto. I ne znam šta da mislim o tome.
Ne razumijem ovu tvoju zadnju recenicu ?
(Ako misliš na spremnost da se ponovo borimo, oružjem, za BiH)
Mislim na emocije, pomiješane su kad je ovo u pitanju, vjerujem svima nama. Nekoga je strah, neko jedva čeka, neko je umoran, razmišljamo vrijedi li sve ponovo proći, ili treba pakovati kofere. Nekako sam sklona razmišljanju da bi opet isti ostali i uzeli pušku a isti opet otišli. Ne znam, nisam pametna ...
behavac
Posts: 1213
Joined: 24/08/2008 14:55

#107 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by behavac »

Real Khan wrote:Nego, nešto mi ova tema bez veze kada nema @dalintona, @sarajevcaca i @cognija... Oni imaju daleko najžešće komentare i najdublje geopolitičke procjene. :D Samo mi nemojte reći da su na radnoj akciji u Banovićima...
Ja se na poziv obicno javim pa evo me.

I ja imam misljenje da ovdje vise nece biti rata.
Sto je neko rekao nema uslova za isti.
Za rat je neophodno da su politicari spremni da ga povedu, da dobiju dovoljnu podrsku naroda za to jer taj narod ce morati ratovati i da MZ to dopusti.
1991 su postojale sve predispozicije.

Prelazak iz komunizma i rusenje tog poretka je dobilo podrsku zapada a i htjeli su slabu SFRJ ili cak i rasparcanu da oni lakse nametnu svoj uticaj.
Oni tad nisu ocekivali ovakav rat ali su bili svjesni da do njega moze doci i nisu nista poduzeli da ga sprijece.
Takodje narodi su zeljeli svoje drzava pa i po cijenu rata a politicari su ih naelektrisali i prakticno poveli u rat koji su oni iskoristili za licno bogacenje.

Danas ni jedan od ovih uslova ne postoji.
MZ ovdje sad ima kontorlu i ne odgovara im destabilizacija.
Narod je shvatio da je u ratu prevaren i niko normalno ne pada na pamet da opet ratuje i gine da bi se neki bogatili.
A i politicari i tajkuni su sve prisvojili i novi sukobi bi im samo stetili.

Zato se ovako stanje moze jos dugo odrzavati al za rat nema sanse.

Takodje tu je sam Dejton koji svi trebaju postovati.
I licno mislim da bez obzira na to ko sta pricao i radio pojedine akcije niko nije spreman da ga preksio.
Iz prostog razloga sto je svako svjestan da bi to za njega bilo lose.

Hipoteticki kad bi ga neko prekrsio bio bi sankcionisan izolacijom pa nek pase travu dok se ne osvjeste, pod uslovom da nema nekih velikih sukoba.
Ovdje realno svakako oruzija nema za ozbiljan rat i sada MZ ne bi dozvolila uvoz al ako bi neko opet skupio svo oruzije i krenuo u neke akcije odmah bi dobili nato avione po glavi.
U svakom slucaju ja u njemu ne bi ucestvovao, s obzirom na to kako su prosli oni koji su bili u prethodnom, bez obzira na sve.

Poenta je da taj bio primoran, kad tad da sjedne za sto i potpise neki Dejton 2 koji bi vjerovatno bio za istog nepovoljniji nego sad.

Ako me pitas konkretno za nezavisnost RS-a, mislim da ne treba proglasavati nezavisnost nego jacati, i ekonomski i politicki unutar BIH, povecati saradnju sa Federacijom i da svi udjemo u EU a posto ista pociva na principima decentralizacije RS ce naci svoje mjesto ali takodje pociva na principima udruzivanja tako ce biti i BIH.
Tad ako svi udjemo i u sengensku zonu nece biti stajanja na granici sa Hrvatskom i Srbijom a i ostatkom Evrope i mislim da ce nam svima biti mnogo bolje.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#108 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by dallton »

vratnik wrote:Ja bih samo ovima koji bi da ratuju radi svoje djece koju jos nemaju... Pa ima ljudi koji vec imaju djecu, ja mislim da im je dosta rata makar sljedecih 40 godina. Hajde da makar ovu zakonitost (svakih 40 godina rat) ne kvarimo. Mozda je to vrijeme koje nam je dovoljno da se desi neka evolucija. (pa makar i slucajno)..
Ali rat nije tema, tema je otcjepljenje... Ne znam, sta ustav kaze na to?
Btw. imam i ja djecu, a taj historijski krug od "rat svakih 40 godina" necu da cekam, bolje da ja iznesem taj teret nego da prebacujem na sljedecu generaciju. Evolucija - nista od toga, evo bila je prilika, pa nista, srpska politika je ostala ista, ubij, zakolji pa pravi drzavu. Ustav ne daje mogucnost otcjepljenja nikome.
simi5
Posts: 701
Joined: 18/08/2007 08:02

#109 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by simi5 »

dallton wrote: U koliko opstina je pobjedio SDP u srbiji? i jel ti to majke ti iz srbije pricas o demokratiji :lol: :lol: :lol: idi, bre, pa mora da se salis :lol: :lol:
Ne znam gde si se ti informisao ali u Srbiji je na vlasti široka koalicija demokratskih stranaka koju podržava čak i pomenuta čovek-stranka SDP, ali je ne podržava nacionalistička opcija SRS.
simi5
Posts: 701
Joined: 18/08/2007 08:02

#110 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by simi5 »

Banksy wrote:...

(Ako misliš na spremnost da se ponovo borimo, oružjem, za BiH)
Mislim na emocije, pomiješane su kad je ovo u pitanju, vjerujem svima nama. Nekoga je strah, neko jedva čeka, neko je umoran, razmišljamo vrijedi li sve ponovo proći, ili treba pakovati kofere. Nekako sam sklona razmišljanju da bi opet isti ostali i uzeli pušku a isti opet otišli. Ne znam, nisam pametna ...
Meni jedno nije jasno, gde su stranke koje se zalažu za dogovor a ne za nadvlačenje, pretnje, inat i tuču.
cowboy
Posts: 358
Joined: 07/12/2003 00:00

#111 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by cowboy »

NKVD wrote:
"Napraviti jednu državu..." kakvu ti zazivaš je malo ozbiljniji projetak koji iziskuje puno truda, vremena i pameti. Ovog posljednjeg u nas, jarane, nema! Samo sitnošićardžijska balijska politika, oličena u šajama, bakirima, harisima i sličnoj bagri što joj je cilj potpuna kontrola nad jadom koji mogu i dalje obmanjivati i guziti do besvijesti. Tu Bosne, koja je prevelik pojam za njihov midersko-pileći kapacitet, nema ni na mapi. Sa mindera se vidi vrlo malo a još manje može kontrolisati. Oni su dželati Bosne i dovršavaju, natenane, ono što je agresor započeo.

U ovoj državi, Bosni i Hercegovini, živi jako puno ljudi koji se sa njihovim viđenjem uređenja države (jaransko-kriminalno) a pogotovo društva jednostavno ne slažu. Ne samo Hrvata i Srba nego i nas Bošnjaka i ostalih

Ja sam se PUŠKOM borio od početka do kraja i kad smo bili (jeste, ja sam lično bio!) pred Prijedorom koji je bio evakuisan, lider u Bošnjaka AI nas je zaustavio. Još jedna u nizu njegovih mudrih državotvornih, a u stvari imbecilnih i kukavičkih odluka. Šta bi nam USA uradili da smo uzeli Prijedor i napali Banja Luku (trebalo nam je hefta, dvije)? Znaš šta - isto što i Tuđmanu kad je svoj posao završio dok je imo snage i muda - ništa! Malo po ušima, čisto deklarativno. Imali bi sasvim drugačiji i Dejton i budućnost.

E, onda počinje sunovrat i mi preuzimamo ulogu lidera u razvaljivanju Bosne. Umjesto da se gradi država (DRŽAVA) sa liderima Srba koji su bili, vis a vis svojih hipoteka zločina iz rata, pod pritiskom cijelog svijeta, sa slabom Srbijom, sa masom donacija i simpatijama cijelog svijeta - naši su se stručnjaci odlučiti povući u mišju rupu, zauzeti čvrsto ono što SAM JA obranio i tu nesmetano hapati. Sada nam je voz daleko odmakao.

I šta sad imamo? Jad i bijedu od Federacije, bez dinara, bez planova, sa klanovima i "upravnim odborom" koji, umjeto u Bakijama, sada zasjeda u lobiju Radon plaze (svrati jedno jutro na kafu, uvjeri se sam) i kroji nam sudbinu. S druge strane, zahuktalu RS (oni su sa tušnuli rafineriju, telekom i druga preduzeća dok se još moglo - sad bi to bila misaona imenica; u našem dijelu svijeta neće zadugo biti takvih investicija) koja smanjuje poreze, doprinose i marže, daje koncesije za puteve i eksploataciju prirodnih resursa (jer mi za to sami NISMO sposobni, koliko god mi sebe o tome lagali), sa kešom kojim sada kupuje po 39centi dolar državnog duga (jeste, ako im to prođe BiH će DUGOVATI RS-u - čini mi se kao mudar potez MD, još jedan jak adut u njegovim rukama)... Ne ulazim u način vladanja Milorada Dodika, tu ima svega i svačega, ali on nije SDS koji bi, na njegovom mjestu (ako, ne daj Bože, ikada vrati vlast tamo preko) odmah raspisao referendum i bilo bi BELAJA. Milorad Dodik je jedini čovjek u RS-u da njom može vladati a da se sa njim može nešto raditi! Samo se zapitajte koja bi bila alternativa a da je iole realna? On je grozan i koristi se šovinističkom retorikom i kriminalac i ovo i ono ali NIJE fašista kao ovi Alijini partneri u vlasti iz SDS-a. On je "ronhil" a ne vojvoda - sa kim bi ti kuću gradio a znaš da nema trećeg? Tamo nema boljeg i tačka. Ni za njih a čini mi se ni za nas.

Pri tome, strani investitori, koje boli tuki za prošlost, u RS-u vide šansu za investicije jer je, jednostavno, tamo bolja poslovna klima. Sve je jednostavnije (pa i marifetluci) i jeftinije. Nedavno je bio u Beču izuzetno posjećen seminar austrijske privredne komore za potencijalne investitore u Bosnu - zapitaj se kakve su preporuke stručnjaka?

A šta mi nudimo u toj "izgradnji države"? Retoriku o ukidanju RS-a (ukineš je i šta onda?), kukanje i tužakanje dok desetak najjačih bošnjačkih familija (jeste one iz Radon plaze) guli što se još da oguliti. To je recept za uspjeh, a? Fuj!

A što se tiče mogućeg oružanog sukoba - od toga, na našu sreću, nema ništa. Fasovali bi opet a talibani bi zavladali i u ovo malo fildžana što nam je ostalo. Ja sam jednom došao skoro do Banja Luke, teško da taj podvig mogu ponoviti. Nama ne bi niko pomogao a Srbima i Hrvatima silne hiljade regularnih i neregularnih dobrovoljaca (da podsjetim - šešeljugini fašisti i dalje imaju oko 30 posto vlasti u Srbiji!)
Ovo je jak post, pa ga treba ponoviti.

Samo da dodam da svi oni koji racunaju na zapadnu pomoc trebaju shvatiti da od toga nema nista, jer zapad nema para ni volje da se yebe sa rusijom. Dovoljan nam je svjez primjer Gruzije. Uz to, treba se "zahvaliti" i Bin Ladenu koji je od muslimana diljem svijeta napravio neprijatelje zapada no.1.
Bilo kakva pomoc zapada bi bila striktno retoricka i humanitarna, eventualno nekakvi posmatraci, itd.
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#112 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Soul_Sista »

Real Khan wrote:
Soul_Sista wrote:
Draga "sestro duše", ovakvi podaci koje tražiš samo imbecil može objaviti javno na forumu...To se u mojoj mladosti zvalo "vojna tajna", a ako bi mi na forumu u detalje iznosili tu "tajnu", onda "tajna" ne bi bila "tajna". Zar ne? :D

A sada ozbiljno, tačno je da sam na izvoru informacija u svemu o čemu pišem, tako da znam dosta stvari kojih nema u dnevnoj štampi ili TV. Šta se može, takav mi posao ;-)
Ma joj :D nisam mislila da mi iznosis vojne tajne, karte, strategije i sta sve ide uz to, nisam sa vojne akademije :D samo hocu da kazem da mi je tesko vidjeti ono o cemu ti pises. Ono sto Dodik radi nije nimalo naivna stvar, kao sto Stari rece, radi to vrlo suptilno i cak mi se cini da vrijeme radi za njega. Poooolako ali sigurni su u svoju stvar a NAS NIGDJE NEMA!!!!!!!!!!!!!!!! Bez cilja smo i ne izgleda ruzicasto za one koji sebe deklarisu kao Bosance.[/quote]

Ma, znam ja šta ti pitaš...samo ću ti reći da nije mjerilo stepena borbene gotovosti situacija unutar SDA, SDP i SBiH. Uostalom, ni na početku proteklog rata mene nije naoružala ni SDA ni SDP (a pogotovo ne SBiH jer nije ni postojala). JNA oficiri i DB Srbije su se i te kako iznenadili kada smo im pobili najelitnije jedinice na samom početku rata u Sarajevu. A znaš zašto? Jer su mislili da nismo bili toliko spremni da se bijemo (uprkos svemu i stanju u tadašnjoj SDA). Sada smo mi puno jači i spremniji, a oni su puno slabiji...pa ti sad izvuci logične zaključke.[/quote]

Slusaj, jasno je meni sta ti meni govoris ALI drzava, a vjerujem da i ovo znas, se ne brani a ni gradi samo puskama i tenkovima (majkemi nisam sa vojne akademije :D ). Kod Bosanskih muslimana ima jako puno gnjeva zbog velikog ljudskog gubitka u proslom rati i osjecaja nepravde (opravdano!), e vidis to ce neko pokusati iskoristiti i okrenuti u svoju korist. Ne moram valjda reci ko je taj?! I nece to samo iskoristit za svoju korist vec ce kreirati takvu situaciju da nam se moze odbiti od glavu. Onaj koji nesto ukrade, ne ode u cosak i razmislja da li ce to vratiti pokradenom ili ne. Uzet ce ono sto je ukrao i gledati kako to sto bolje da sakrije, negdje proda ili nesto trece. Eh tako ti je i sa ovim sranjem. Sjede i cekaju i kalkulisu kako da se izvuku, cak ce dovesti stvari do te mjere da se Bosanski muslimani nece SMJETI ni braniti. A znas kako i to rade? Znam da znas, kupuju vrijeme, kupuju ljude gdje mogu, uvezuju se, diplomatski odnosi, uvoze kapital (a to je uvijek prolazilo) i tako naprijed i tako nazad..A ja cu da opet postavim ono sto sam te pitala: Koje su to bosanskohercegovacke patriotske snage i na koji ce nacin kontrirati ovom gore?
Posto stvarno nisam sa vojne akademije, ako opet krenes o naoruzanoj odbrani nemoras mi odgovarati na ovaj post. Jer ovo se podrazumijeva kao zadnja stvar a ja bih da se zadrzimo na temi o onima koji grade drzavu drugim sredstvima.
Pospanko
Posts: 206
Joined: 26/01/2005 19:25
Contact:

#113 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Pospanko »

Odcjepljenja nece biti, jer nema sanse da se to izvede a da krv ne potece i to puno gore nego 1992. Sto se tice da je RS nesto ko naprednija i to je obicno sranje. Prosetam sveke godine sa kraj Bosne do mora... i ne vidjeh taj sjaj i bogastvo. Da je Dodik pametan, mislim da nije, nego da je vrlo glup i da sve ovo ne vodi nikuda osim u jos vecu izolaciju BiH, a RS je dio BiH, ma koliko mislili neki da nije.

Meni pun q...c rata i siguran sam da ga nece biti 100%. Ali eto ako vec dode do njega, citirat cu prijatelja koji je prosao kroz rat i koji ovako razmislja, a nije jedini sa tim misljenjem "Rado bih ucestvovao u ratu i rado bih bio komadant koji bi izdao naredbu da se pocine ratni zlocini, da se spale sela, gradovi, pobije sve sto hoda... na kraju rata, ako bih ga docekao prijavio bih se dobrovoljno za Hag, priznao bih krivicu, i odlezao dozivotnu robiju ako bih je dobio. Ono malo zivota sto bi mi ostalo, bilo bi vrjednije provesti u Hagu, zajebavajuci cijeli svijet, nego se patiti u postratnom periodu."

Znam samo jedno, da nece biti pokusaja odcjepljenja, bar ne dok sam ja ziv. Poslije toga, hoce 100%. Zato naucite djecu, kako se barata puskom, bit ce vam zahvalni jednoga dana :).
palermo
Posts: 22372
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#114 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by palermo »

NKVD wrote:[

Ne ulazim u način vladanja Milorada Dodika, tu ima svega i svačega, ali on nije SDS koji bi, na njegovom mjestu (ako, ne daj Bože, ikada vrati vlast tamo preko) odmah raspisao referendum i bilo bi BELAJA. Milorad Dodik je jedini čovjek u RS-u da njom može vladati a da se sa njim može nešto raditi! Samo se zapitajte koja bi bila alternativa a da je iole realna? On je grozan i koristi se šovinističkom retorikom i kriminalac i ovo i ono ali NIJE fašista kao ovi Alijini partneri u vlasti iz SDS-a. On je "ronhil" a ne vojvoda - sa kim bi ti kuću gradio a znaš da nema trećeg? Tamo nema boljeg i tačka. Ni za njih a čini mi se ni za nas.
Hti sam samo reagovati na ovaj pasus koji jednostavno činjenično nije tačan.Svi se sjećamo Dragana Čavića koji je bio član SDS-a i za čijeg su vremena napravljeni iskoraci ka jednoj mirnijoj, opuštenijoj i tolerantnijoj atmosferi.
Ne znam je li Milorad Dodik fašista, al jeste lopov, a ko može da krade može i da ubija.Stara narodna
NKVD
Posts: 697
Joined: 18/01/2007 09:27

#115 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by NKVD »

palermo wrote: ...Svi se sjećamo Dragana Čavića koji je bio član SDS-a i za čijeg su vremena napravljeni iskoraci ka jednoj mirnijoj, opuštenijoj i tolerantnijoj atmosferi.
Ne znam je li Milorad Dodik fašista, al jeste lopov, a ko može da krade može i da ubija.Stara narodna

Ovo za Čavića kao personifikaciju "novog SDS-a" je, izvini, ali glupost! Malo na fonu "što je babi milo..." Svrati, a ja svraćam, do Bijeljine ili Doboja pa vidi šta je SDS. Nema tu hljeba, jarane, niti transformacije to je stoka zločinačka.

O ovoj staroj narodnoj - uh, pa kod nas onda go ubica. Nije valjda samo ronhil kriminalac a kod nas sve nevinašca prepoštena.

Malo realnosti, iako nije ružičasta, nije naodmet ako se hoće naprijed. U protivnom - šlajrdanje u glibu.
palermo
Posts: 22372
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#116 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by palermo »

NKVD wrote:
palermo wrote: ...Svi se sjećamo Dragana Čavića koji je bio član SDS-a i za čijeg su vremena napravljeni iskoraci ka jednoj mirnijoj, opuštenijoj i tolerantnijoj atmosferi.
Ne znam je li Milorad Dodik fašista, al jeste lopov, a ko može da krade može i da ubija.Stara narodna

Ovo za Čavića kao personifikaciju "novog SDS-a" je, izvini, ali glupost! Malo na fonu "što je babi milo..." Svrati, a ja svraćam, do Bijeljine ili Doboja pa vidi šta je SDS. Nema tu hljeba, jarane, niti transformacije to je stoka zločinačka.

O ovoj staroj narodnoj - uh, pa kod nas onda go ubica. Nije valjda samo ronhil kriminalac a kod nas sve nevinašca prepoštena.

Malo realnosti, iako nije ružičasta, nije naodmet ako se hoće naprijed. U protivnom - šlajrdanje u glibu.
i previše sam puta ja spavao u hotelu Drina u Bijeljini,a o Doboju da ne govorim da bi mi poturao tezu o nepoznavanju Republike Srpske.I ne vidim ja da je nešto drugačiji glasač SDS-a od glasača SNSD-a. I naravno, ne bih ja da me netko ovdje razumije kao apologetu SDS-a, gluho bilo, nego samo mislim da priča koja slijedi fon, ne dirajte Mileta može doći gori je naprosto bezveze.
Kriminalaca ima mnogo, ali i Mile je jedan od njih, i usput ima neograničenu vlast na jednom dijelu teritorija države Bosne i Hercegovine što ga čini opasnijim, gorim, i da sad ne smišljam epitete.
I ja govorim o realnosti.
User avatar
Apostate
Posts: 141
Joined: 26/09/2008 16:46

#117 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Apostate »

Djecu ucit da barataju puskom... o boze... ?

Kako bi bilo da ucimo djecu da vjera i nacija nisu vazne? Da ih ucimo da je vazniji jedan ljudski zivot od bilo koje granice, teritorije, entiteta i drugih gluposti? Do kada cemo zivjeti spremajuci sebe i naredne narastaje na nove ratove i razaranja? Hvala bogu da nemam djecu i ne bi ih nikada pravio u ovakvom drustvu - da sutradan budu topovsko meso necijim megalomanskim "povijesnim" ciljevima i teznjama.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#118 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by The 51st State »

Apostate wrote:Djecu ucit da barataju puskom... o boze... ?

Kako bi bilo da ucimo djecu da vjera i nacija nisu vazne? Da ih ucimo da je vazniji jedan ljudski zivot od bilo koje granice, teritorije, entiteta i drugih gluposti? Do kada cemo zivjeti spremajuci sebe i naredne narastaje na nove ratove i razaranja? Hvala bogu da nemam djecu i ne bi ih nikada pravio u ovakvom drustvu - da sutradan budu topovsko meso necijim megalomanskim "povijesnim" ciljevima i teznjama.
moze kad bi zivjeli u diznilendu i u odsutnosti velikosrpskog projekta.
NKVD
Posts: 697
Joined: 18/01/2007 09:27

#119 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by NKVD »

palermo wrote:
... što ga čini opasnijim, gorim, i da sad ne smišljam epitete...
Opasnijim i gorim od SDS-a? Nemoj me, molim te, pogrešno shvatiti, znam da sam ovo pomalo izvukao iz konteksta, ali mi zvuči kao kukanje koje čujem sa mindera - "eh, kako smo lijepo vlast dijelili sa SDS-om, oni uništavaju RS pa nama ovaj jad od federacije bolje izgleda!" Deset ćevapa jeste više od pet SDS-ovih ali i manje od petnaest u cijeli, s kajmakom.

Mene interesuje jaka RS, kao što me interesuje napredak Hrvatske i Srbije što im i želim! Nama od toga može biti samo bolje, može nas natjerati da se malo pozabavimo sami sobom. Neće nama biti bolje ako komšiji stalno crkavaju krave, a u tom grmu pogrešne logike leži današnja mržnja Bošnjaka spram drugih i njihovih vođa. Nemoj, molim te, o zločinačkoj tvorevini sada trinaest godina nakon Dejtona jer su je naši AMINOVALI svojom saradnjom sa agresorima i zločincima i ništa nisu radili da se to promijeni dok se još moglo.

Retorika SDA i glupana Harisa po kome je za sve kriva Dodikova vlast jednostavno ne pije vode. Ja ga ne volim niti branim, fuj, božesačuvaj, ali on je, nažalost, u ovom trenutku najsposobniji političar u državi, uz par vlastodržaca lokalnog kalibra. I, ne trebamo se praviti kako to ne čujemo, ali to raja sve češće govori. Isfrustrirana našim nesposobnim sitnošićardžijskim lopinama.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#120 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by zavrzlama »

Ne grabi dodik prema odcjepljenju ,zna on da od toga nema nista....dodik usijava stanje i radi kao na secesiji da bi utvrdio pazar za neke druge stvari a to su:

a) dodik pokusava da trazenjem secesije prepadne MZ da odustane od Ustavnih reformi koje cine BIH normalnom drzavom a ukidaju instrumente entitetima da izigravaju drzavu u drzavi..
b) dodik sebi pravi odstupnicu u slucaju da narod razotkrije sve lopovluke..pa ce prije nego sto ga provale on taj isti narod gurnut u sukob i tako se izvuci..

Velikosrbi su svjesni da rat i pokusaj secesije je propast i gubljenje sadasnje pozicije koju imaju...najveci domet velikosrba danas u BIH je prepadanje MZ nekim ratom,nebi li MZ odustala od reformi koji jacaju drzavu BIH i odrzavanje statusa quo, koji po velikosrbima je dovoljan potencijal da se saceka neka povoljnija politicka situacija u svijetu da pokusaju secesiju...rahat patnja i dugotrajno krepavanje zvijeri zvane velika srbija ;-)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#121 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by spreca »

sodom wrote:Ma dobro, kao i uvjek bosnom i ratom ovdje se bave ljudi koji uopste i ne zive ovdje, misle da je sva pamet na forumu i u novinama, te da su bolje upoznati sa situacijom u zemlji nego sami gradjani koji u njoj zive.
Slusaj fair life, ako si vec otisao odavde i ako ti je vec tamo ljepse nego sto je ovdje bilo tim bolje za tebe, ako vrijedjas ljude koji su dobili kurac medju oci jer su branili zemlju u kojoj su oduvjek zivjeli je opet tvoja stvar jer ti dokazujes i pokazujes kakva si osoba, ali praviti se pametan (citaj glup) i govoriti da u bosni nema vise nekoga ko bi je branio, grdno se varas.
U bosni ima i uvjek ce biti ljudi koji ce je braniti od agresora, bez obzira ko to bio, i to jedino uzimaj zdravo za gotovo.
Odbranice je isti oni koji su je branili i odbranili i ranije, a gore od 92 nemoze biti, svjesni smo groke istine da za nas nema izbora, otici necemo, a boriti cemo se do apsolutne pobjede.
Prisjeti se gdje je stala arbih 95?(15km od bl)

Real- Svjestan sam svih tih vanjskih uticaja koji ce sigurno ubrzati neke stvari, amerika bez obzira kako "slaba " bila, nikada nece dopustiti nove sukobe na ovim prostorima, jer ne zeli da se njen autoritet poljulja zbog tako da ne kazem beznacajne situacije koja je vec stabilizovana, neka jedan f16 proleti bosnom niko se nece usuditi da opali niti jedan jedini metak.
Rusija je uvjek imala puna usta srba i srbije, ali nikada nista nije konkretno poduzela kada su u pitanju vojne akcije i direktno se uplela u sukobe izmedju dvije strane (osim placenika iz rusije 92).To bi i sada bio slucaj.
Druga veoma bitna stvar je ta sto srbija u stanju (sranju) u kakvom je sada sa kosovom nikada nece, niti smije podrzati separatisticke ideje dode i kompanjona iz rsa jer automatski rade protiv sebe, a znaju da se rs nikada nece moci pripojiti srbiji. I naravno srbija i sve ostale susjedne zemlje moraju braniti suverenitet svoje komsijske BIH.
treca veoma bitna stvar je ta sto bez obzira sta to dodo mislio ili cak i pokusao da uradi, on nema nikakvo oruzje (osim onoga u tavanima) a kamo li ljudstvo (osim onog koje prevari) da brane srpsku zemlju od muslimana...

U nekom sf scenariu cak i da dojde do toga da se moramo braniti ili cak i napadati one koji pokusaju da se odvoje, uradicemo sve kao sto smo i 92-95 da od ove drzave napravimo drzavu za sve nas bez obzira na ime, porijeklo, boju, jezik ili naciju.Kao sto rekoh, to bi bio samo pokusaj (krvavo ugusen-ali vrlo vjerovatno ce dodo to i da pokusa prije nego se povuce iz bih u srbiju)a uslovi nisu ni 10% idealni za takvo nesto, mz zmiri ali svi imamo otvoreno jedno oko cak i kada spavamo... :bih:

edit: bez brckog mogu usima mahat...nisu spojene teritorije.. i ova me cijela situacija (sry na ot) sa srbijom podsjeca na nas, izgleda kao neka kletva, DaBogda im bilo ko nama... :lol:


za boldirano:pa zar fair life nije u pravu ako kaze tako ?bojim se da se ovdje pokusavamo malo lagati i govoriti kako su borci odbrane
na visokoj stolici a ne nasi kurciparlamentarci sa7000KM i jos uvijek im malo.
Sto se tice odbrane BiH mislim da nam ni ovaj puta nece faliti pravih patriota ali cemo se znati i razracunati sa svakim buducim profiterom
i to po kratkom postupku jer poslednja skola 92-95 nam je velika skola i nesmijemo je nikada zaboraviti.
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#122 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Stari »

Ah sto ste vi zapeli pa ...te sukobi...te rat....te ratni zlocini. Olabavite malo. Evo ja sad, po ne znam koji put, ponovo pisem: Miloradu ne treba rat, i on ga nema potrebe zapocinjati da bi dugorocno ojacao svoju poziciju i ostvario jedan dio svojih(onih za koje ja samo pretpostavljam ) ciljeva. Slozicu se sa postovanim dopisnikom sa nickom "soul sista"... vrijeme radi za njegovu stvar. Nisam naravno htio biti neprijatno direktan kad sam u jednom od ranijih komentara napisao da su naucili nesto. Da budem posve konkretan mislio sam na taktiku koju su albanezi primjenili na Kosovu ...sad, ona primjedba da srbi nisu autohtoni u zapadnom dijelu BiH, dakle u onom dijelu koji bi u odredjenom momentu mogao biti fizicki odsjecen od republike srbije (Brcko distrikt - koridor ), stoji ...ali samo djelomicno ...jer ako se ne varam, ovdje se ne radi o blic akciji nego o dugorocnom procesu. Otud dolazi osjecaj da vrijeme radi za Milorada...jer ako cemo pricati o tome ko je na kojoj teritoriji autohtoni narod....a ko je na toj istoj teritoriji "bio" autohtoni narod do prije nekoliko decenija...ili vijekova...brzo bi . iduci tom vrstom retrospektivne analize, dosli do vrlo gadnih saznanja ...i o bosancima a i o kosmijama tj susjedima. Nego da batalimo te apstraktne pojmove i pokusamo bistre glave i bez ratnih ambicija skontati o cemu se radi.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#123 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by The 51st State »

Stari wrote:Ah sto ste vi zapeli pa ...te sukobi...te rat....te ratni zlocini. Olabavite malo. Evo ja sad, po ne znam koji put, ponovo pisem: Miloradu ne treba rat, i on ga nema potrebe zapocinjati da bi dugorocno ojacao svoju poziciju i ostvario jedan dio svojih(onih za koje ja samo pretpostavljam ) ciljeva. Slozicu se sa postovanim dopisnikom sa nickom "soul sista"... vrijeme radi za njegovu stvar. Nisam naravno htio biti neprijatno direktan kad sam u jednom od ranijih komentara napisao da su naucili nesto. Da budem posve konkretan mislio sam na taktiku koju su albanezi primjenili na Kosovu ...sad, ona primjedba da srbi nisu autohtoni u zapadnom dijelu BiH, dakle u onom dijelu koji bi u odredjenom momentu mogao biti fizicki odsjecen od republike srbije (Brcko distrikt - koridor ), stoji ...ali samo djelomicno ...jer ako se ne varam, ovdje se ne radi o blic akciji nego o dugorocnom procesu. Otud dolazi osjecaj da vrijeme radi za Milorada...jer ako cemo pricati o tome ko je na kojoj teritoriji autohtoni narod....a ko je na toj istoj teritoriji "bio" autohtoni narod do prije nekoliko decenija...ili vijekova...brzo bi . iduci tom vrstom retrospektivne analize, dosli do vrlo gadnih saznanja ...i o bosancima a i o kosmijama tj susjedima. Nego da batalimo te apstraktne pojmove i pokusamo bistre glave i bez ratnih ambicija skontati o cemu se radi.
Dugorocno vrijeme ne radi za njega i sa demografskog i sa ekonomsko politickog aspekta, ovakva nazor i inat politika je korisna za mobilizaciju i drzanja masa pod kontrolom, mile ima dva izbora ili da ide u konfrontaciju do kraja ili da ozbiljno pristupi ustavnim reformama koji bi bitno reducirali ovlasti entiteta u odnosu na drzavu u smislu pristupanja evropskim integracijama.
location
Posts: 451
Joined: 24/04/2007 08:07

#124 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by location »

Kada se RS odvoji i bude nova drzava i Dodik vise ne bude imao nikakve veze sa ostatkom Bosne (ako se to bude zvala Bosna tada) da li ce se jos ovdje raspravljati o RS i o Dodiku? :)

Ja sam od tih protjeranih iz tog djela drzave, nije mi bitno hoce li biti uvijek u Bosni ili ne. Ja se ne vracam, tako i ne razmisljam o tome puno. Ako se odvoji nista se nece promjenuti, kada se vratim u posjetu, livada ce opet biti zelena i rijeka ce teci. Bezveze je pricati o ratu jer nema nikakvog povoda za rat. Srbi imaju svoju zemlju, tako da vise nisu u 92. god kada im je bio povod da im treba zemlja. Bosnjaci isto imaju nesto svoje, a nemaju ni oni volje niti zelje da ratuju. Jedino Hrvati bi se mozda htjeli potruditi silom da dobiju svoje parce, ali ko ce ih pogurati? Ne vjerujem da ce Hrvatska, ali sve se moze desiti.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#125 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by The 51st State »

location wrote:Kada se RS odvoji i bude nova drzava i Dodik vise ne bude imao nikakve veze sa ostatkom Bosne (ako se to bude zvala Bosna tada) da li ce se jos ovdje raspravljati o RS i o Dodiku? :)

Ja sam od tih protjeranih iz tog djela drzave, nije mi bitno hoce li biti uvijek u Bosni ili ne. Ja se ne vracam, tako i ne razmisljam o tome puno. Ako se odvoji nista se nece promjenuti, kada se vratim u posjetu, livada ce opet biti zelena i rijeka ce teci. Bezveze je pricati o ratu jer nema nikakvog povoda za rat. Srbi imaju svoju zemlju, tako da vise nisu u 92. god kada im je bio povod da im treba zemlja. Bosnjaci isto imaju nesto svoje, a nemaju ni oni volje niti zelje da ratuju. Jedino Hrvati bi se mozda htjeli potruditi silom da dobiju svoje parce, ali ko ce ih pogurati? Ne vjerujem da ce Hrvatska, ali sve se moze desiti.
docepo se asfalta i pametuje...
Locked