Milorad Dodik ALL ABOUT

Locked
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#26 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Jazz_Junkie »

Dovoljno je samo pogledati posljedne izborne rezultate da shvati tko je sve za podjelu BiH, iako mnogi biraci nisu svjesni da pasivno glasaju za kraj BiH. Ne moze se stalno sve na Dodika svaljivati.
User avatar
madner
Posts: 56769
Joined: 09/08/2004 16:35

#27 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by madner »

Jazz_Junkie wrote:Dovoljno je samo pogledati posljedne izborne rezultate da shvati tko je sve za podjelu BiH, iako mnogi biraci nisu svjesni da pasivno glasaju za kraj BiH. Ne moze se stalno sve na Dodika svaljivati.
Ja ne vidim ni jednu "Bosnjacku" ili Bosansku stranku koja je sprema dopustiti tako nesto. Pa Hare je prosli put tako pokupio glasove, na toj karti.
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#28 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Jazz_Junkie »

madner wrote:
Jazz_Junkie wrote:Dovoljno je samo pogledati posljedne izborne rezultate da shvati tko je sve za podjelu BiH, iako mnogi biraci nisu svjesni da pasivno glasaju za kraj BiH. Ne moze se stalno sve na Dodika svaljivati.
Ja ne vidim ni jednu "Bosnjacku" ili Bosansku stranku koja je sprema dopustiti tako nesto. Pa Hare je prosli put tako pokupio glasove, na toj karti.
SDA je sutra spremna odustati od BiH da bi dobila jednu malu fildzan-drzavicu gdje ima lojalno biracko tijelo i apsolutnu vlast gdje ce vladati desetak porodica. To je iovako trenutno slucaj.
User avatar
madner
Posts: 56769
Joined: 09/08/2004 16:35

#29 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by madner »

Jazz_Junkie wrote:
madner wrote:
Jazz_Junkie wrote:Dovoljno je samo pogledati posljedne izborne rezultate da shvati tko je sve za podjelu BiH, iako mnogi biraci nisu svjesni da pasivno glasaju za kraj BiH. Ne moze se stalno sve na Dodika svaljivati.
Ja ne vidim ni jednu "Bosnjacku" ili Bosansku stranku koja je sprema dopustiti tako nesto. Pa Hare je prosli put tako pokupio glasove, na toj karti.
SDA je sutra spremna odustati od BiH da bi dobila jednu malu fildzan-drzavicu gdje ima lojalno biracko tijelo i apsolutnu vlast gdje ce vladati desetak porodica. To je iovako trenutno slucaj.
To bi bilo ravno politickom harakiriju, pa Alija koji je to mozda i planirao to nikad nije smio rec svojim glasacima.
Ne ide to tako, nisu glasaci tolko glupi (mada ih je moguce izmanipulisat) nit je SDA jedna monolitna skupina.
User avatar
mevkobass
Posts: 227
Joined: 12/01/2008 10:35
Location: MAO Zuffenhausen

#30 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by mevkobass »

Koja je razlika izmedju Srba i Monike Lewinsky?

Monika je prvo p**ila pa se k***ila :idea:
tataratira
Posts: 1623
Joined: 09/11/2004 12:33

#31 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by tataratira »

oni bi kao da se odvoje a mi im kao ne damo

http://www.youtube.com/watch?v=x65gQ0r2e6I
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#32 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Stari »

Ne kontam ... po ovome sto velika vecina ovdje prisutnih diskutanata navodi kao kontrargumente...je to da ce se bosnjaci braniti...pa to je u u samom startu autogol iz ofsajda...niko, barem u dogledno vrijeme bosnjake nece ni pomisliti napadati. Halo ba momci dodjite sebi ...Milorad nece, niti ima namjeru, zabetonirati haubice na Jahorini i oplesti po vasem gradu...nece, jer nema nikakve potrebe to raditi ... to su uradili oni prije njega...nema potrebe vrsiti etnicko ciscenje (sto je po definiciji takodjer vid upotrebe sile) jer je to na onom podrucju koje njemu zanimljivo ...vecinom temeljito uradjeno. Sta ima potrebu napraviti ? ...jah ... biti strpljiv i gledati svoga posla.. a posao mu se sagleda ...to vi znate bolje od mene... u stabilizaciji Srpske republike (destabilizaciji republike Bosne i Hercegovine)... Ako je u onom potpunom haosu koji je vladao 1991-1995 balkanskim podrucjem igdje bilo ikakvog pravila ...onda je to po meni bilo to...da je deblji kraj najcesce izvlacio onaj koji se prvi latio oruzja. Milorad se nece latiti oruzja ...trebalo bi shvatiti to vec jednom...oruzja se moze latiti onaj koji bi ga htio zaustaviti u onome sto mu je dugorocni cilj..rekoh moze - jer mislim da to ne bi bio najispravniji potez.
User avatar
angevin
Posts: 230
Joined: 24/01/2007 10:29

#33 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by angevin »

Stvar koja me jednako plaši kao mogućnost ponovnog ratnog sukoba je to, da budem prisiljen živjeti u jednoj od klerofašističkih enklava koje bi tada nastale. One već sada postoje, ali se nekako toleriraju u nadi da će se polako gasiti u pokušaju da se približimo EU. Raspadom BiH bi samo ojačale, a "bošnjačka" bi nesmetano grabila ka srednjem vijeku.
User avatar
madner
Posts: 56769
Joined: 09/08/2004 16:35

#34 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by madner »

Zaboravljas na Brcko, RS bez Brckog Distrikta ne moze nigdje.
Ovaj istocni dio gotov da nema grada, zapadni je bitan.

Istina je da ne mora vise vrsit etnicko ciscenje, ali ako misli stavit granicu na Dobrinju mora zabetonirat haubize na Jahorini.
Opet cista matematika.
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#35 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by sodom »

Ma dobro, kao i uvjek bosnom i ratom ovdje se bave ljudi koji uopste i ne zive ovdje, misle da je sva pamet na forumu i u novinama, te da su bolje upoznati sa situacijom u zemlji nego sami gradjani koji u njoj zive.
Slusaj fair life, ako si vec otisao odavde i ako ti je vec tamo ljepse nego sto je ovdje bilo tim bolje za tebe, ako vrijedjas ljude koji su dobili kurac medju oci jer su branili zemlju u kojoj su oduvjek zivjeli je opet tvoja stvar jer ti dokazujes i pokazujes kakva si osoba, ali praviti se pametan (citaj glup) i govoriti da u bosni nema vise nekoga ko bi je branio, grdno se varas.
U bosni ima i uvjek ce biti ljudi koji ce je braniti od agresora, bez obzira ko to bio, i to jedino uzimaj zdravo za gotovo.
Odbranice je isti oni koji su je branili i odbranili i ranije, a gore od 92 nemoze biti, svjesni smo groke istine da za nas nema izbora, otici necemo, a boriti cemo se do apsolutne pobjede.
Prisjeti se gdje je stala arbih 95?(15km od bl)

Real- Svjestan sam svih tih vanjskih uticaja koji ce sigurno ubrzati neke stvari, amerika bez obzira kako "slaba " bila, nikada nece dopustiti nove sukobe na ovim prostorima, jer ne zeli da se njen autoritet poljulja zbog tako da ne kazem beznacajne situacije koja je vec stabilizovana, neka jedan f16 proleti bosnom niko se nece usuditi da opali niti jedan jedini metak.
Rusija je uvjek imala puna usta srba i srbije, ali nikada nista nije konkretno poduzela kada su u pitanju vojne akcije i direktno se uplela u sukobe izmedju dvije strane (osim placenika iz rusije 92).To bi i sada bio slucaj.
Druga veoma bitna stvar je ta sto srbija u stanju (sranju) u kakvom je sada sa kosovom nikada nece, niti smije podrzati separatisticke ideje dode i kompanjona iz rsa jer automatski rade protiv sebe, a znaju da se rs nikada nece moci pripojiti srbiji. I naravno srbija i sve ostale susjedne zemlje moraju braniti suverenitet svoje komsijske BIH.
treca veoma bitna stvar je ta sto bez obzira sta to dodo mislio ili cak i pokusao da uradi, on nema nikakvo oruzje (osim onoga u tavanima) a kamo li ljudstvo (osim onog koje prevari) da brane srpsku zemlju od muslimana...

U nekom sf scenariu cak i da dojde do toga da se moramo braniti ili cak i napadati one koji pokusaju da se odvoje, uradicemo sve kao sto smo i 92-95 da od ove drzave napravimo drzavu za sve nas bez obzira na ime, porijeklo, boju, jezik ili naciju.Kao sto rekoh, to bi bio samo pokusaj (krvavo ugusen-ali vrlo vjerovatno ce dodo to i da pokusa prije nego se povuce iz bih u srbiju)a uslovi nisu ni 10% idealni za takvo nesto, mz zmiri ali svi imamo otvoreno jedno oko cak i kada spavamo... :bih:

edit: bez brckog mogu usima mahat...nisu spojene teritorije.. i ova me cijela situacija (sry na ot) sa srbijom podsjeca na nas, izgleda kao neka kletva, DaBogda im bilo ko nama... :lol:
User avatar
angevin
Posts: 230
Joined: 24/01/2007 10:29

#36 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by angevin »

[quote]U nekom sf scenariu cak i da dojde do toga da se moramo braniti ili cak i napadati one koji pokusaju da se odvoje, uradicemo sve kao sto smo i 92-95 da od ove drzave napravimo drzavu za sve nas bez obzira na ime, porijeklo, boju, jezik ili naciju.Kao sto rekoh, to bi bio samo pokusaj (krvavo ugusen-ali vrlo vjerovatno ce dodo to i da pokusa prije nego se povuce iz bih u srbiju)a uslovi nisu ni 10% idealni za takvo nesto, mz zmiri ali svi imamo otvoreno jedno oko cak i kada spavamo... [quote]


Je li ti to stvarno misliš da je taj cilj postignut?
Danas je ova država sve osim toga što si spomenuo.
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#37 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Real Khan »

Nemojte misliti da je off-topic...Zanimljiv (dio) teksta:

Washington Post:

Standard Warfare May Be Eclipsed By Nation-Building

By Ann Scott Tyson
Washington Post Staff Writer
Sunday, October 5, 2008; A16

The Army on Monday will unveil an unprecedented doctrine that declares nation-building missions will probably become more important than conventional warfare and defines "fragile states" that breed crime, terrorism and religious and ethnic strife as the greatest threat to U.S. national security.

The doctrine, which has generated intense debate in the U.S. military establishment and government, holds that in coming years, American troops are not likely to engage in major ground combat against hostile states as they did in Iraq and Afghanistan, but instead will frequently be called upon to operate in lawless areas to safeguard populations and rebuild countries.
Such "stability operations" will last longer and ultimately contribute more to the military's success than "traditional combat operations"...

Da li je moguć prva primjena ove doktrine u Bosni? Po meni, vrlo moguće...jer smo često bili pogodno tlo za razne eksperimente (recimo Dayton Peace Accords, "Ikar" konzerve, itd.)
User avatar
madner
Posts: 56769
Joined: 09/08/2004 16:35

#38 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by madner »

Tekst ima jednu gresku, to su upravo misije kao sto je bio Irak ili Afganistan, gdje su Amerikanci lagano dobili vojnu pobjedu i izgubili mir zbog nedostatka "nation buildinga".

Drugim rijecima, ne ocekuju vise da ce se oko Elbe klofat sa Crvenom Armijom.
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#39 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Stari »

madner wrote:Zaboravljas na Brcko, RS bez Brckog Distrikta ne moze nigdje.
Ovaj istocni dio gotov da nema grada, zapadni je bitan.

Istina je da ne mora vise vrsit etnicko ciscenje, ali ako misli stavit granicu na Dobrinju mora zabetonirat haubize na Jahorini.
Opet cista matematika.
Hm, da distrikt Brcko ... pa to mozda moze biti skakljivo pitanje ... Ne znam sto? Ali mi odnekud osjecaj da ti toj pojedinosti dajes puno veci znacaj no sto ona objektivno treba imati...cuo su za dio ruske drzave oko Kalinjingrada? Komad zemlje ...kvadraturom usporediv sa Srpskom republikom...nema kopnenu vezu sa ostatkom "maticne drzave" kojoj pripada i de facto i de jure. To sa Dobrinjom ...je u stvari sitnica kad se ima u vidu sta je dugorocni cilj...tih nekoliko sokaka bi se mogli ustupiti ...cak bi moglo biti jos teritorijalnih ustupaka...ja bih da sam na Miloradovom mjestu , rado prepustio bosnjacima i puno vise od tih par kvartova na Dobrinji i Lukavici ...u zamjenu za nezavisnu drzavu sa pravom pripajanja gdje i kome hoce.
Last edited by Stari on 07/10/2008 13:58, edited 1 time in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#40 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Banksy »

Jazz_Junkie wrote: SDA je sutra spremna odustati od BiH da bi dobila jednu malu fildzan-drzavicu gdje ima lojalno biracko tijelo i apsolutnu vlast gdje ce vladati desetak porodica. To je iovako trenutno slucaj.
Stoga im i ovi evropski zakoni baš nisu mili. Ali, nema šanse ...

nije odcjepljenje već otcjepljenje :D

A Dodik grabi prema ... umal ne rekoh :roll: :D

Milorad je apsolutna zvijezda ovog foruma, neprikosnoven, taman jedna tema stane otvori se nova :D
User avatar
Luke Perry
Posts: 1862
Joined: 07/04/2008 17:59

#41 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Luke Perry »

Bice da je taj helikopter okosnica RV RS :D
User avatar
madner
Posts: 56769
Joined: 09/08/2004 16:35

#42 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by madner »

Stari wrote:
madner wrote:Zaboravljas na Brcko, RS bez Brckog Distrikta ne moze nigdje.
Ovaj istocni dio gotov da nema grada, zapadni je bitan.

Istina je da ne mora vise vrsit etnicko ciscenje, ali ako misli stavit granicu na Dobrinju mora zabetonirat haubize na Jahorini.
Opet cista matematika.
Hm, da distrikt Brcko ... pa to mozda moze biti skaljivo pitanje ... Ne znam sto? Ali mi odnekud osjecaj da ti toj pojedinosti dajes puno veci znacaj no sto ona objektivno treba imati...cuo su za dio ruske drzave oko Kalinjingrada? Komad zemlje ...kvadraturom usporediv sa Srpskom republikom...nema kopnenu vezu sa ostatkom "maticne drzave" kojoj pripada i de facto i de jure. To sa Dobrinjom ...je u stvari sitnica kad se ima u vidu sta je dugorocni cilj...tih nekoliko sokaka bi se mogli ustupiti ...cak bi moglo biti jos teritorijalnih ustupaka...ja bih da sam na Miloradovom mjestu , rado prepustio bosnjacima i puno vise od tih par kvartova na Dorinji i Lukavici ...u zamjenu za nezavisnu drzavu sa pravom pripajanja gdje i kome hoce.
Kalingradsa oblast ima izlaz na more i direktnu vazdusnu vezu sa Rusijom preko Baltica.
Naravno da Brckom dajem ogromno znacenje, jer zapadni dio RSa nije autohontan.

Ako mi imamo Brcko, i taj fiktivni rat se malo oduzi, zapadna RS se ne moze odrzat.
Na kraju proslog rata, VRS vise nije bila u stanju da zauzima, i njena nadmoc u teskom naouruzanju ju je drzala. Ako oduzmemo tesko naouruzanje, ispade da ce izgubit pozicije.
Rekoh, lako se je kurcit kad si jaci, ali malo je druga prica kad si slabiji i to znas.
Stari
Posts: 6797
Joined: 10/10/2003 00:00

#43 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Stari »

Autohtonost je nesto sto se moze steci vremenom. Isto vazi i za direktnu vazdusnu vezu. Izlaz na more?...nema ga ni madjarska...niti centralnoafricka republika... pa? A taj nekakav rat o kojem pises...tanko je to, nema rata, barem ne onog kojeg Milorad ima prijeku potrebu otpocinjati...do bosnjaka je sad...ako zele mogu udariti prvi...
User avatar
madner
Posts: 56769
Joined: 09/08/2004 16:35

#44 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by madner »

Stari wrote:Autohtonost je nesto sto se moze steci vremenom. Isto vazi i za direktnu vazdusnu vezu. Izlaz na more?...nema ga ni madjarska...niti centralnoafricka republika... pa? A taj nekakav rat o kojem pises...tanko je to, nema rata, barem ne onog kojeg Milorad ima prijeku potrebu otpocinjati...do bosnjaka je sad...ako zele mogu udariti prvi...
Ko ce ga priznat?

To je stav postavljanja, proglasenje nezavisnosti RS znaci odustajanje od Deytonskog sporazuma, znaci vracanje na zadnji ustav RBiH i znaci da policija ima pravo da uspostavi red na cijelom teritoriju.
I onda se vracamo na matematiku i odnos snaga, koja mu nimalo ne ide na ruku.

Dodo moze blefirat, ali tu uslugu nam nece uradit.
User avatar
pici
Posts: 43598
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#45 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by pici »

Ma da nema Dodija inace mog najomiljenijeg politicara,koga bi mi tracali ovdje po forumu ........administratore :mrgreen: :skoljka:
User avatar
tufahija2
Posts: 228
Joined: 27/08/2008 12:01

#46 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by tufahija2 »

pici wrote:Ma da nema Dodija inace mog najomiljenijeg politicara,koga bi mi tracali ovdje po forumu ........administratore :mrgreen: :skoljka:
Pa Silajdžića naravno: velikog pobjednika posljednjih izbora. :-) :-) :-) :-)

A jeste li primijetili koja je stranka pobijedila u Kladuši?

Da vam malo pomognem: osnovao ju je Fikret Abdić.....
User avatar
pici
Posts: 43598
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#47 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by pici »

evo neke zanimljive karte kako odprilike stoji stanje na terenu .......mada mislim da nije 100 % tacno al eto.....

Image
Image
Image
MAGISTAR.MOSTAR
Posts: 15
Joined: 14/09/2008 21:01
Location: Mostar

#48 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by MAGISTAR.MOSTAR »

madner wrote:
Stari wrote:Autohtonost je nesto sto se moze steci vremenom. Isto vazi i za direktnu vazdusnu vezu. Izlaz na more?...nema ga ni madjarska...niti centralnoafricka republika... pa? A taj nekakav rat o kojem pises...tanko je to, nema rata, barem ne onog kojeg Milorad ima prijeku potrebu otpocinjati...do bosnjaka je sad...ako zele mogu udariti prvi...
Ko ce ga priznat?

To je stav postavljanja, proglasenje nezavisnosti RS znaci odustajanje od Deytonskog sporazuma, znaci vracanje na zadnji ustav RBiH i znaci da policija ima pravo da uspostavi red na cijelom teritoriju.
I onda se vracamo na matematiku i odnos snaga, koja mu nimalo ne ide na ruku.

Dodo moze blefirat, ali tu uslugu nam nece uradit.

Ma oni su već jednom nogom vani. Vremenom će privikavati i svjetsku i domaću javnost na njihov specifičan odnos naspram BiH. Prema vani su izgradili mnogo bolji image nego u doba SDS-a, čak mnogo bolji image nego što ga ima FBiH. A i politička sitacija u svijetu im ide na ruku. Bojim se da će otploviće tiho a da nećemo ni znati šta bi.
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#49 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by DobroJutroKolumbo »

Stari wrote:Eh sto se palite k'o rostiljski ugalj...momci momci...pa u tome i jeste problem . Milorad nece napraviti tu gresku ...to da udari silom...sta je s vama pobogu? To i jeste problem u cijeloj toj prici...nije on glupan kako sam ja vjerovao (a mozda potajno i prizeljkivao) ranije... i dajte se uozbiljite...Naucili su nesto iz zadnjih deceniju i po.
Na zalost nisu! Gledajuci njegove predizborne skupove , proslave na "60 minuta" , formiranje policije-vojske ,vladavinu nad medijima itd., cini mi se da se sve ponavlja!
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#50 Re: Dodik grabi prema odcjepljenju RS-a

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Ja sam prije dvije-tri godine pisao na ovome forumu kako se nadam da neko od politickih, policijskih ili vojnih sluzbi u F.BiH ima nekakav plan za ne daj Boze. Tada sam rekao da bi pametno bilo imati minimalan plan oko zauzimanja stateskih kota oko i u dubini Sarajeva u cilju sprijecavanja nove opsade grada i minimiziranja mogucnosti direktnog bombardovanja Sarajeva kao u proteklom ratu, osiguranje koridora za Gorazde, izlazak na Savu kod Brckog i slicno. Tada sam skoro banovan, napadan i vrijeđan od strane pojedinih forumasa kao osoba koja siri paniku, bespotrebno dize frku te sam se na kraju i sam povukao sa ubjeđenjem da sam mozda ipak pretjerao? Tada nisam mogao ni sanjati da ce neko tamo vani pri kraju 2008. godine spominjati oruzane sukobe kao realnost u BiH. Na nasu zalost jos uvijek malo ko ovo shvata ozbiljno, politicari sute ili su preokupirani izborima, a sve ovo lici na 1992. godinu. Jedno je međutim sasvim sigurno, Hrvatska bi sigurno ekspesno u roku od 24h poslala jednu-dvije do zuba naoruzane brigade HV koje bi pod plastom sveopsteg rasula stitile interese Hrvata na dijelovima gdje su vecina. Srbija bi vjerovatno javno pricala jedno, tajno radila drugo - naoruzavala postrojbe Milorada Dodika. Bosnajci bi izgleda opet ostali sami samcati, prepusteni na milost i nemilost EU, UN-a i ostalih hostaplera i ratnih profitera. :oops: Treba li dopustiti da nam se ponovo 1992. godina?
Locked