Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#101 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by mahalas505 »

General_Jackson wrote:Vidim sva unučad je ogorčena na te očito rumunjske Mađare i svi ih smatraju prevarantima jer ovako iz auta prodaju ljudima (još starijim) to posuđe i kako vidim set istoga je negdje u prosjeku oko 200 KM, osim onog prvog nesretnika koji je zaplatio za 800 KM. E pa svi koji smatraju ove prodavače lopovima neka odu u onu radnju u Titovoj preko puta banke pa pogledaju šerpe i njihove cijene za koje će uredno dobiti i račun a možda i garanciju, naime jedna mala šerpica cirka 2 litra možda i manje sa jednim dodatkom za kuhanje na paru kojeg može sam napraviti svaki prosječan majstor košta 175 KM. Nisam lično vidio te šerpe, ali neki ovdje su rekli da uopšte nisu nekvalitetne, već naprotiv, onda ako su ti trgovački putnici lopovi šta su onda naši trgovci?
Iz ove price meni je najbitnije da li ovi rumunjski Madjari placaju porez? Vjerovatno se zna odgovor na ovo pitanje :-) .
User avatar
General_Jackson
Posts: 1069
Joined: 28/08/2008 18:09

#102 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by General_Jackson »

mahalas505 wrote:
General_Jackson wrote:Vidim sva unučad je ogorčena na te očito rumunjske Mađare i svi ih smatraju prevarantima jer ovako iz auta prodaju ljudima (još starijim) to posuđe i kako vidim set istoga je negdje u prosjeku oko 200 KM, osim onog prvog nesretnika koji je zaplatio za 800 KM. E pa svi koji smatraju ove prodavače lopovima neka odu u onu radnju u Titovoj preko puta banke pa pogledaju šerpe i njihove cijene za koje će uredno dobiti i račun a možda i garanciju, naime jedna mala šerpica cirka 2 litra možda i manje sa jednim dodatkom za kuhanje na paru kojeg može sam napraviti svaki prosječan majstor košta 175 KM. Nisam lično vidio te šerpe, ali neki ovdje su rekli da uopšte nisu nekvalitetne, već naprotiv, onda ako su ti trgovački putnici lopovi šta su onda naši trgovci?
Iz ove price meni je najbitnije da li ovi rumunjski Madjari placaju porez? Vjerovatno se zna odgovor na ovo pitanje :-) .
Da sigurno kao i većina naših gazda 8-)
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#103 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by Topla voda »

cuj serpa 175 km :lol:

jel raste meso iz nje? ono,stavis pola kile ,pojedes pola,i ujutro opet pola kile ima??

ko ona pasteta od germe u ratu,pojedes navece...ujutro opet isto,puna vangla(fangla,kangla..kako god :) ) :D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#104 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by Fair Life »

Topla voda wrote:cuj serpa 175 km :lol:

jel raste meso iz nje? ono,stavis pola kile ,pojedes pola,i ujutro opet pola kile ima??

ko ona pasteta od germe u ratu,pojedes navece...ujutro opet isto,puna vangla(fangla,kangla..kako god :) ) :D
Sta te cudi ??

Lonac - Price:$360.95
Image

Ili ovaj set ispod od $524.95
Image

Ili... $1,795.95
Image

A tek posudje nekoliko puta skuplje od ovoga??
User avatar
Brando
Posts: 481
Joined: 13/10/2003 00:00
Location: VP

#105 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by Brando »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: bio i kod mene maloprije taj lola sa serpama :lol: stari s posla dolazi valjda ga pred zgradom habatio :lol: kad s njim neki polucigo usminkani u odijelu, kravati, cipama lakanim spicastim...oko 1.70 visok, ima 20 kg s krevetom...i pruza ruku kaze ja sam Johan...i vuku njih dvojica neke kutije i kofere... :lol: :lol: :lol: ja skontah u sekundi o cemu se radi citao sam ovdje sta ste pisali ima mjesec dana o tim serpetinama... :D :D

i sad capri je ta da to vrijedi 8000 eura inace...on to prodaje za milju eura i kao ide mu let za 45 min. zuri on sef mu reko da proda to jer ne moze to u avion jer je pretesko bla bla.. suplja mrtva :lol: :lol: :lol: :lol:

i sad nakon 15min. natezanja :lol: on ce kao dat pola za 250 eura... a starog je pred ulazom pitao koliko bi on dao za to sve..stari reko ne bi vise od 200km ali nece on to bez stare nek ona vidi :lol: :lol:

dosta dobro govori nas i glavna mu je razumiš :lol: elem kaze stari talijanske tablice ne znam koji auto... :-)

i tako on hoce da ide da ostavi pola toga...jednu kutiju i kofer kao eto doce on po pare :lol: i vadi iz djepa bunt citav para sve euri uglavnom i lista, pokazuje,lafo kako njemu pare nisu problem ovo ono kao prodao je on to i advokatu Karkinu drz nedaj :lol: :lol: ja reko idi jarane ako moras na let moras biti sat-dva ranije na aerodromu.. :lol: on me gleda...kaze znam :lol: :lol: :lol: i tako ja njemu fino pokazem vrata :D uprtim ga s onim sto je htio ostavit...i lagano :D :D :D
User avatar
softly
Posts: 446
Joined: 16/09/2009 21:20

#106 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by softly »

Sto se serpi i opcenito ovakvih prodaja tice, cepteru niko ravan.

Oni ne samo sto te ubjede da serpa kosta 1000 km a usisivac 4000, vec da bi to dobio moras biti i fin sa komsijama, pa jos koga nagovorit.
:-)
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#107 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by sheilak »

Jara wrote:Pa kako, šta im rade? Koja im je priča? Hipnotiziraju ih? :-)
Da, stvarno, sta im rade? I zasto skoro uvijek zrelijoj gospodi? Da su zene, mogla bih nekako i skontati. Ovako... :D
SA 071
Posts: 3244
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#108 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by SA 071 »

Eh eto opet su u akciji. Moj stari kupio kofer s nozevima za 60 KM (samo se nadam da je rekao pravu cijenu :-) ). Kaze Madjar da je donio bozicne poklone za Madjare u Sarajevu, pa pita starog ima li neki da zivi tu?!? :-) I uvalio mu set nozeva. E stvarno su ovi stariji ljudi k'o djeca. :-)

A da smijeh bude jos veci, kada je tek bila otvorena ova tema pocetkom godine ja starog prepoznam kao potencijalnu zrtvu i tada ga nazovem i zabranim mu da slucajno na ulici ne kupuje nikakve serpe, posudje, nozeve i kazem mu za ove "madjare". I nakon 7-8 mjeseci me on obradova kako je kupio nekakve nozeve. Jos sretan dodje sa kofer, k'o biva dobro pazario :-)
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#109 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by Truba »

ah... i mi ćemo biti isti i starosti :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
faris_refa
Posts: 4
Joined: 01/12/2010 19:56

#110 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by faris_refa »

ovi likovi opet u akciji moj stari prije par dana kupio sertpe i jos dobio nozeve za 200 km :lol: 8-) :lol:
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#111 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by Pasiflora »

:lol: :lol: :lol: :lol: suze me oblise :!: :!:
Izvinjavam se, ali dugo me nije nesto ovako nasmijalo. :lol: :lol:


ja sam moj predratni zepter spasila 8-)
User avatar
astrid
Posts: 5243
Joined: 06/04/2010 21:48
Location: tu negdje

#112 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by astrid »

Ti šverceri izgleda samo muškarce salijeću da kupe šerpe :D
Moram supruga obavjestiti da pripazi :-)
faris_refa
Posts: 4
Joined: 01/12/2010 19:56

#113 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by faris_refa »

ma boli mene ja imam serpe od 200 km dobio jos i nozeve sami uhu i rezu ednotavno ORU :lol: :lol: :lol: :lol:
AldinK
Posts: 36
Joined: 13/01/2008 17:00

#114 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by AldinK »

.....
Last edited by AldinK on 03/02/2011 21:49, edited 1 time in total.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#115 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by StupskaBitanga »

ih ova fora nije nova
Sjecam se prije godinu dana isti ovi ovdje opisani su šrodavali parfeme, brijace
Čak je i na internetu se pisalo o tome kako su se predstavili da su sa televizije

Pazite se ovih likova
User avatar
VeDooo1gim
Posts: 153
Joined: 05/07/2010 15:33

#116 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by VeDooo1gim »

Ljudi razumijte , da nije vas naivaca(u zargonu levata) oni "mangupi" nebi imali sta jest il usmrkat :D ja sam dozivio da me covjek od 50tak godina proba za***at , onda sam shvatio da je za pare svako na sve spreman :thumbup:
Stariji je svijet naivan , razmislja jos uvijek da je Jugoslavija aktivna da vaze neka pravila i propisi , za lopove tog tipa koji vam jednostavno uvale nesto " nema odredjenog zakona, doduse ima u smislu da ga tuzite za prevaru al tu tuzbu zakonski sve i da dodjete do njega mozete okacit macku o rep :shock:
User avatar
Prolaznik
Posts: 700
Joined: 14/07/2004 19:43

#117 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by Prolaznik »

...
Last edited by Prolaznik on 11/05/2023 20:06, edited 1 time in total.
User avatar
Edin H.
Posts: 47044
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#118 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by Edin H. »

Vala stvarno i nisu neki prevaranti kao sto se predstavljaju :D ako im spustis cijenu
faris_refa
Posts: 4
Joined: 01/12/2010 19:56

#119 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by faris_refa »

ma serpa grmi samo da nije neka tamo kineska kopija koja ima nake baje u sebi :D
Dendrlix
Posts: 1108
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#120 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by Dendrlix »

Provjerite sa magnetom. :D Magnet se ne lijepi za pravi inox. 8)
User avatar
Distortion
Posts: 2857
Joined: 08/09/2007 19:56

#121 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by Distortion »

Evo da se i ja javim u vezi ovog bachmayera :D

Stari je prije 2 mjeseca kupio 24-dijelni set od nekog starijeg lika koji se predstavio kao madjar, nije imao za goriva i trebale mu pare da se vrati, lafo...

Da skratim, stari je platio 50 KM ovaj set u koferu i da ga jebesh vrijedi onaj prazan kofer 30 KM. Nozeve i ostalo nisam koristio pa ne mogu reci kakav je kvalitet :D

http://www.bolha.com/oglas1272756452/slika0/pribor
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#122 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by chuchumbamayumbe »

Provjerite vi da to nije radioaktivno jebote?!?!
:shock:
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#123 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by Truba »

ako nije drečavo zeleno nije ni radioaktivno :)
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#124 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by chuchumbamayumbe »

Veze nemam kako da provjere, ali me ne bi začudilo da je tako.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#125 Re: Pazite se: podvala sa Bachmayer de Swiss šerpama i noževima!

Post by poznanik »

chuchumbamayumbe wrote:Provjerite vi da to nije radioaktivno jebote?!?!
:shock:
Ne vjerujem da ima radioaktivnosti, pa ozračili bi se i prodavači do sada.


Oni noževi mi izgledaju odlični, gdje zimi ordiniraju ovi "prevaranti"... :D
Post Reply