GRAS - karte

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
sanaman
Posts: 1040
Joined: 31/05/2004 20:19

#2226 Re: GRAS - karte

Post by sanaman »

minjonja wrote:stvarno cu se napatiti kad odem do otoke i dobijem isti dan kartu ili ako odem do dobrinje i sacekam 3 minute i dobijem kartu. ako je tebi to patit, onda ne znas sta znaci patnja, hvala Bogu. gdje mi nece biti ovo molim te smijesno sta pises kad kazes "skupiti sve papire" ko da ti traze kucnu listu i potvrde iz grunta. potvrda, index, slika, zahtjev.

kupovina kupona se vrsi na svim prodajnim mjestima, ne samo na 4. kupovala sam iskaznicu devet godin i nikad nisam cekala duze od par sati, najcesce samo sacekam par minuta.

ne moras meni pricati kako je vani, samo sto nismo tamo nego u BiH gdje stvari ovako funkcionisu i ja sam zadovoljna. uvijek mi je bilo glupo sto studenti vise kartu placaju kad godina kosta mnogo vise nego ucenicima, plus knjige, potvrde, upisni materijal, placanje doma i stanova za one iz drugih kantona, nema smisla vise da placamo od ucenika. 16 KM je taman. najbolje bi bilo kad bi bilo svima besplatno, ali meni bi bilo draze da usmjere pare umjesto na subvencioniranje karata na pravljenje azila, npr. zato mi i nije zao davati 16 KM.
ova recenica sve govori. student kaze da je zadovoljan situacijom u zemlji u kojoj zivi. nemam ti sta vise reci osim da se sa tobom jedno 90% studenata, radnika, neradnika itd. nebi slozilo. al eto svakom njegovo ubjedjenje i poimanje kvalitetnog i boljeg zivota i naravno gradskog prevoza sa kojim si takodjer pretpostavljam zadovoljna...jer ipak je tema GRAS i karte.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#2227 Re: GRAS - karte

Post by minjonja »

ti citas ono sto bi ti volio da procitas.

prvo si reko da bi ja voljela da je studentima u drzavi sve besplatno pa si mi tu hutbu odrzao iako nisam to nigdje rekla.
sad mi govoris da sam rekla da sam zadovoljna situacijom u drzavi sto opet nije istina. vidis li kako se tema zove? GRAS-karte. rekla sam da sam zadovoljna cijenom karte sto sam u svakom postu napisala. ti nisi taj koji se guzva 9 godina ko zivotinja u tramvaju u pola 8, nisi ti taj koji ljeti trci na zadnji tramvaj u 11:15, nisi ti taj koji je x puta isao pjeske jer im se nesto pokvarilo, nisu tebe i tvoje pljackali u njihovim prevoznim sredstvima, nisu pored tebe manijaci drkali i stipali te, zato nemoj meni u usta stavljati nesto sto nisam rekla. gledaj svoja posla, najkrace receno. ako ikako mozes, prestani mi se obracati zivota ti, ne smije mi se pritisak dizati imam zdravstvenih problema, a vec mi se poveco citajuci sta pises. ako ti je ikako stalo do zdravlja neke osobe, bjezi s teme.
Incerum Canabea
Posts: 189
Joined: 27/06/2011 22:24

#2228 Re: GRAS - karte

Post by Incerum Canabea »

.
Last edited by Incerum Canabea on 09/01/2012 21:08, edited 1 time in total.
User avatar
inSighT
Posts: 425
Joined: 15/10/2008 20:50
Vozim: na guranje

#2229 Re: GRAS - karte

Post by inSighT »

Potrebna je potvrda "Prijava za subvenciju prijevoza" [preuzmi potvrdu]
Potrebna je potvrda o "Regulisanju prava na prijevoz" odnosno potvrda da ste redovan student.
Potreban je indeks i naravno slika za iskaznice.

Kupon mjesecni za sve zone je 16km, potrebno 5km za iskaznicu. Prodaja pocinje od sutra, a ove stare iskaznice traju do 16-tog. Ako je ovo tacno sto sam napisao,pravac Cumurija, Otoka, Latinska Cuprija! :mrgreen:
Radno Vrijeme GRAS wrote:Radnim danom prodajna mjesta Ćumurija, Otoka i Ilidža rade od 07,00 do 18,00 časova, a ostala prodajna mjesta od 07,00 do 16,00 sati.

U periodu od prvog do desetog u mjesecu subota je radna na prodajnim mjestima Ćumurija, Latinska Ćuprija, Otoka Ilidža od 08,00 do 14,00 časova .
--------------------------------------
Mijenjati nesto na papiru "Prijava za subvenciju prijevoza" nije vala ni potrebno. Prosle godine nije ni pogledala, samo uheftala sa ostalim papirima i cao. Pare su bitnije ;-)
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#2230 Re: GRAS - karte

Post by The Realist »

Odluka je idiotska, jer nam samo 6 dana daje da uzmemo karte. Trebat će 2-3 dana da se izvade potvrde na fakultetima i onda je pitanje kada ljudi mogu doći po karte.

Radi malog broja mjesta gdje se mogu karte uzeti, moglo bi se desiti da budu velike gužve, a to možda u aprilu i maju nije problem, ali u januaru sa minusima i snijegom itekako jeste problem.

Moglo se ovo bolje organizovati.
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#2231 Re: GRAS - karte

Post by shambho »

Ja se samo nadam da nece oko ovoga pravit problem.. Tipa da trebas zaokruzit samo tramvaj u skladu sa razdaljinom prebivaliste - fakultet.. Uvijek pomisljam na najgore kad je GRAS u pitanju.. :roll:

Image
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#2232 Re: GRAS - karte

Post by Baudelaire »

shambho wrote:Ja se samo nadam da nece oko ovoga pravit problem.. Tipa da trebas zaokruzit samo tramvaj u skladu sa razdaljinom prebivaliste - fakultet.. Uvijek pomisljam na najgore kad je GRAS u pitanju.. :roll:

Image

Lijepo ti to sve zaokruži osim prigradskog autobusa ( zaokruži i njeg ako ga koristiš ), i kad to zaokružiš dole napiši naselje odakle polaziš, a u drugu rubriku piši gdje ti je fakultet. Ja sam lijepo prošli put napisao polazište Rajlovac, odredište Baščaršija i nikakvih problema nije bilo :D
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#2233 Re: GRAS - karte

Post by shambho »

@Bodler: Cool. Vazi :-D .. Na sta se odnosi prigradski?..
mahalik
Posts: 1918
Joined: 12/09/2009 16:48

#2234 Re: GRAS - karte

Post by mahalik »

jel 16KM bez obzira gdje živimo i koju relaciju koristimo
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#2235 Re: GRAS - karte

Post by Baudelaire »

Vjerovatno za naselja koja ne pripadaju gradskim opštinama plus Vogošća i Ilidža. Recimo Hadžići, Ilijaš, Trnovo...
bull21
Posts: 2238
Joined: 14/06/2011 16:05

#2236 Re: GRAS - karte

Post by bull21 »

grunt wrote:
bull21 wrote:Bujrum, digni dupe iza monitora i predvodi nas. Ja kao sf student imam malo ili nimalo slobodnog vremena i siguran sam da je tako sa svakim ko svoje obaveze ispunjava i posljednja stvar o kojoj se trebam brinuti jeste hoće li mi neki majmun iz grassa sr*t o karti kada uđem u trolejbus/tramvaj i krenem kući.
:lol: pa valjda trebaju studenti sami da se organizuju,a ne da vas predvodi neko ko nije student :run:
dao bih ja vama nogu u dupe,a ne kartu kad ste tolike ljenguze :D
Vidio bih tebe na -5 kako se fino smrzavaš dok pokušavaš da prođeš kroz onu...
Nije mi jasno, što ti toliko smeta što će studenti dobiti karte? Što ti nećeš ništa hajrovat od toga?
p.s. samo da znaš, ja trolu koristim zimi i to rijetko; ljeti nikada - obzirom da sam blizu pa idem pješce gdje stignem, što da izbjegnem gužvu, što da izbjegnem smradove, što da ostavim mjesta penzionerčićima poput tebe
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#2237 Re: GRAS - karte

Post by poznanik »

neo7 wrote:http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/ ... /120106097

Studentske karte za javni gradski prijevoz u Sarajevu važit će do donošenja nove odluke o subvencioniranju i participaciji u troškovima prijevoza u javnom gradskom i prigradskom saobraćaju, saopćeno je iz Ministarstva saobraćaja Kantona Sarajevo

Jesu li subvencionirani svi studenti u Sarajevu, ili samo oni koji studiraju na državnom UNSA-i?

Da li i studenti koji se obrazuju na privatnim univerzitetima u Sarajevu imaju pravo na subvencije u gradskom prevozu?
-LaNa-
Posts: 92
Joined: 05/09/2011 11:28
Location: Sarajevo

#2238 Re: GRAS - karte

Post by -LaNa- »

Ja imam pitanje za vas koji ste vadili vec jednom polugodisnju kartu za 2011/2012 skolsku godinu
je li potrebna potvrda sa fakulteta ponovo da se vadi ako imamo stare iskaznice ili su se smilovali da istu glupost ne moramo vaditi opet?
hvala :)
User avatar
nepredvidiva
Posts: 218
Joined: 12/01/2011 02:18
Location: U potrazi.

#2239 Re: GRAS - karte

Post by nepredvidiva »

poznanik wrote:
Jesu li subvencionirani svi studenti u Sarajevu, ili samo oni koji studiraju na državnom UNSA-i?

Da li i studenti koji se obrazuju na privatnim univerzitetima u Sarajevu imaju pravo na subvencije u gradskom prevozu?
Mislim da su subvencionirani svi, samo trebaš imati potvrdu sa fakulteta da si redovan student. :)
-LaNa- wrote:Ja imam pitanje za vas koji ste vadili vec jednom polugodisnju kartu za 2011/2012 skolsku godinu
je li potrebna potvrda sa fakulteta ponovo da se vadi ako imamo stare iskaznice ili su se smilovali da istu glupost ne moramo vaditi opet?
hvala :)
Moraš imati potvrdu. Staru iskaznicu možeš baciti, više ti ni za što ne vrijedi, odnosno vrijedi do 16-tog u ovom mjesecu.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#2240 Re: GRAS - karte

Post by poznanik »

nepredvidiva wrote:
poznanik wrote:
Jesu li subvencionirani svi studenti u Sarajevu, ili samo oni koji studiraju na državnom UNSA-i?

Da li i studenti koji se obrazuju na privatnim univerzitetima u Sarajevu imaju pravo na subvencije u gradskom prevozu?
Mislim da su subvencionirani svi, samo trebaš imati potvrdu sa fakulteta da si redovan student. :)

Hoćeš reći - i Ganićevi studenti, koji godišnje plate 10.000 KM za obrazovanje, a ne mogu 100-tinjak za gradski prevoz? :? :shock:
User avatar
nepredvidiva
Posts: 218
Joined: 12/01/2011 02:18
Location: U potrazi.

#2241 Re: GRAS - karte

Post by nepredvidiva »

poznanik wrote: Hoćeš reći - i Ganićevi studenti, koji godišnje plate 10.000 KM za obrazovanje, a ne mogu 100-tinjak za gradski prevoz? :? :shock:

Kakvu razliku to pravi među nama? Svi smo redovni studenti, drugi par rukava je onaj što ide na privatni fakultet, na odsjek koji možda nemaju Univerziteti u Sarajevu. I oni su studenti, baš kao i mi. ;-)
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#2242 Re: GRAS - karte

Post by mrtva kokoš »

opet se isti propusti prave kao i svake godine. karta bi trebala da ide prema socijalnoj karti svakog studenta a ne prema tome je li neko redovan ili redovan-samofinansirajuci. sada npr. studenti koji su vanredni nemaju pravo na kartu, valjda zato sto imaju na ko zna kakav nacin platiti 1000KM sto ce jos dodatno opteretiti budzet pojedinaca dok npr. neki kao sto je slucaj sa ovim privatnim fakultetima placaju po 5 i vise hiljada i imaju pravo na ovu kartu. iste se greske ponavljaju. :-)
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8494
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#2243 Re: GRAS - karte

Post by kokuz_sa »

nepredvidiva wrote:
poznanik wrote: Hoćeš reći - i Ganićevi studenti, koji godišnje plate 10.000 KM za obrazovanje, a ne mogu 100-tinjak za gradski prevoz? :? :shock:

Kakvu razliku to pravi među nama? Svi smo redovni studenti, drugi par rukava je onaj što ide na privatni fakultet, na odsjek koji možda nemaju Univerziteti u Sarajevu. I oni su studenti, baš kao i mi. ;-)
oni su pripadnici zlatne mladezi ove drzave..znaci studenti koji imaju para(il njihovi roditelji)
User avatar
nepredvidiva
Posts: 218
Joined: 12/01/2011 02:18
Location: U potrazi.

#2244 Re: GRAS - karte

Post by nepredvidiva »

šime.sparina wrote:opet se isti propusti prave kao i svake godine. karta bi trebala da ide prema socijalnoj karti svakog studenta a ne prema tome je li neko redovan ili redovan-samofinansirajuci. sada npr. studenti koji su vanredni nemaju pravo na kartu, valjda zato sto imaju na ko zna kakav nacin platiti 1000KM sto ce jos dodatno opteretiti budzet pojedinaca dok npr. neki kao sto je slucaj sa ovim privatnim fakultetima placaju po 5 i vise hiljada i imaju pravo na ovu kartu. iste se greske ponavljaju. :-)
Slažem se, po meni bi se karta trebala naplaćivati prema dohotku porodice, odnosno roditelja, tj. socijalna karta. Ipak, to bi bilo najpoštenije i sigurno ne bi bilo malverzacija, ali kad je u Bosni bilo nešto da valja? :D

kokuz_sa wrote: oni su pripadnici zlatne mladezi ove drzave..znaci studenti koji imaju para(il njihovi roditelji)
Razumijem šta hoćeš da kažeš, ali nije to tema rasprave sad, a i malo je poteška. Uglavnom, sad zasad je tako, svi redovni studenti i državnih i privatnih fakulteta imaju pravo na subvencioniranu kartu GRAS-a.
Baudelaire
Posts: 4772
Joined: 13/04/2011 20:40

#2245 Re: GRAS - karte

Post by Baudelaire »

Pa dobro, rijetko ko od Ganićevaca i vozari vala, da budemo realni. Uglavnom privatna vozila svi imaju.
dorkcic
Posts: 754
Joined: 19/12/2008 20:26

#2246 Re: GRAS - karte

Post by dorkcic »

poznanik wrote:
neo7 wrote:http://www.sarajevo-x.com/bih/sarajevo/ ... /120106097

Studentske karte za javni gradski prijevoz u Sarajevu važit će do donošenja nove odluke o subvencioniranju i participaciji u troškovima prijevoza u javnom gradskom i prigradskom saobraćaju, saopćeno je iz Ministarstva saobraćaja Kantona Sarajevo

Jesu li subvencionirani svi studenti u Sarajevu, ili samo oni koji studiraju na državnom UNSA-i?

Da li i studenti koji se obrazuju na privatnim univerzitetima u Sarajevu imaju pravo na subvencije u gradskom prevozu?
Imaju.
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#2247 Re: GRAS - karte

Post by Curve »

ebote dodjes da sta pametno procitas, tacne inf. a ono prepucavanje 3 str. suplje price, ccc otvorite novu temu pa tamo pisite svoje genijalne ideje/prijedloge kako bi trebalo biti :x :x

ove polugodisnje trenutno vrijede do 16og. ako ko zna, molio bih za inf. radno vrijeme za izdavanje ovih novih karata.. :thumbup:

EDIT: nasao
Mjesečna vozna karta za studente u Sarajevu 16 KM
Redovni i redovno samofinasirajući studenti Univerziteta u Kantonu Sarajevo u školskoj 2011/2012. godini, mogu da ostvare pravo na subvencioniranje troškova prijevoza u javnom gradskom i prigradskom saobraćaju.
Foto: Sarajevo-x.com
Foto: Sarajevo-x.com
Studenti će sa iskaznicama moći kupovati mjesečni kupon po cijeni od 16 KM koji će važiti u svim zonama i svim vidovima saobraćaja.

Za izradu iskaznica studenti su obavezni donijeti potvrdu o statusu redovnog studenta izdatu od strane visokoškolske ustanove u kojoj je redovan student upisan, popunjen obrazac "Prijava za subvenciju prijevoza redovnih studenata u javnom gradskom i prgradskom saobraćaju", a obrazac mogu preuzeti na web stranici Ministarstva saobraćaja KS, te index na uvid i jednu fotografiju.

Troškovi izrade iskaznica iznose 5 KM, a izrada iskaznica i prodaja studentskih kupona počinje u utorak 10. januara 2012. godine, na prodajnim mjestima GRAS-a: Ćumurija, Otoka, Ilidža i Dobrinja u vremenu od 7 do 14.30 sati, a karte preuzimaju lično studenti.

Studenti su obavezni izvršiti zamjenu postojećih studentskih karata do 16.j anuara ove godine, saopćeno je iz Službe za odnose sa javnoću GRAS-a.
User avatar
neo7
Posts: 2750
Joined: 20/01/2010 17:20

#2248 Re: GRAS - karte

Post by neo7 »

User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#2249 Re: GRAS - karte

Post by perfect_guy »

shambho wrote:Ja se samo nadam da nece oko ovoga pravit problem.. Tipa da trebas zaokruzit samo tramvaj u skladu sa razdaljinom prebivaliste - fakultet.. Uvijek pomisljam na najgore kad je GRAS u pitanju.. :roll:
inače sve pretplatne karte važe za sve vidove prevoza u zoni za koju vrijede (ova studentska za sve, jer je jedinstvena cijena)
Walter76
Posts: 323
Joined: 05/09/2011 23:54

#2250 Re: GRAS - karte

Post by Walter76 »

Zaokruzite sve, iskreno nece ni gledati taj papir i sta ste se prepali 'ebo vas GRAS. Kupon je 16km i vazi za sve zone, s tim vazi za sve vidove prevoza, tramvaj A zona, trolejbus A zona, autobusi A, B, C itd. :roll:

Sto bi volio da sam student ponovo :D
Post Reply