Page 1 of 1
#1 Nostalgija :D
Posted: 31/01/2010 01:45
by korozija
Zdravo
Ovu temu sam zamislio kao temu za predstavljanje i komentarisanje starijih automobila, karakteristicne osobine i sl., koji su se zahvaljujuci necemu izdvajali od ostalih. Uzecemo period do 1990. godine
Meni recimo, kao fanu Renaulta, oduvijek mi se svidjala ta 25ica, ali nazalost nikad nisam vozio
Renault 25 was the most luxurious car owned by the French manufacturer in 1984, being named the second European Car of the Year in 1985
posebno mi se dopada ova gotivna unutrasnjost, iako je za danasnje vrijeme zastario dizajn...
Pored Renaulta 25, svidja mi se 90% americkih automobila, al ne bi o tome
Sorry ako je vec bila tema, ali ja nisam vidio

#2 Re: Nostalgija :D
Posted: 31/01/2010 14:33
by AdnanSA
Dobra unutrašnjost. Pogledaj samo dugmića a stereo kao mikseta.
#3 Re: Nostalgija :D
Posted: 31/01/2010 14:58
by maxell_sarajevo
Ovo je vrh nostalgije
Da dodam vozace stojadina su sa prezirom gledali vozaci yuge i fice

#4 Re: Nostalgija :D
Posted: 31/01/2010 15:46
by Chemist
Renault 25...ladja na tockovima, neka prica ko god sta hoce, rasan primjerak francuske udobnosti
#5 Re: Nostalgija :D
Posted: 31/01/2010 17:18
by corolla02
Ovaj Reno dok je bio bas je bio, samo na ovim gore slikama je ovaj sa faceliftom i malo noviji, dok onaj iz prve proizvodnje tamo '84 je bio svjetlosnu godinu ispred ostalih.
PS
jedina mana mu je sto je osnivac Luj Reno bio kvisling u toku II sv. rata, od '40- '44, ali ni to nije smetalo francuzima kad su nacionalizirali tu kompaniju ubrzo nakon rata
#6 Re: Nostalgija :D
Posted: 31/01/2010 19:15
by korozija
to je to, corolla, tema i jest za predstavljanje, odnosno podsjecanje na automobile koji su bas bili dok su bili

karakteristicne po necemu

#7 Re: Nostalgija :D
Posted: 31/01/2010 19:47
by corolla02
he he he, kod mene u mahali tad se pricalo da ima nakav kompijuter u sebi i tad je to bas bilo nesto veliko. Sredinom 80tih bio je i Star Wars i Galaktia narocito popularni pa sam ga licno uvijek, vidim i mnogi drugi, nesto dozivljavo kao STARSHIP ko oni iz filma StarWars

. Pogledaj samo onu unutrasnjost
PS
inace tema ovakva nalik je vec bila, moze se naci tamo negdje izaa..
#8 Re: Nostalgija :D
Posted: 02/02/2010 23:33
by red387
AdnanSA wrote:Dobra unutrašnjost. Pogledaj samo dugmića a stereo kao mikseta.
S obzirom kakvi automobili se i danas voze našim cestama, ovaj bi možda bio bolji i od pola auta

Meni se mnogo sviđa

#9 Re: Nostalgija :D
Posted: 04/02/2010 17:36
by jefferson
maxell_sarajevo wrote:Ovo je vrh nostalgije
Da dodam vozace stojadina su sa prezirom gledali vozaci yuge i fice

To je istina. Moje prvo auto je bio bas ovakav crveni stojadin, samo ne sa ovako "modernim" retrovizorima

. Joj koja je to zavist bila medju jaranima sa Yugom i Ficom

#10 Re: Nostalgija :D
Posted: 04/02/2010 17:42
by corolla02
eh sad ovaj gore sa slike je onaj noviji tamo s kraja 80tih
cini mi mi se da se zvao Zastava GT55 nesto ovako

, mislim ono od Stojadin kao ime, pocelo se polahko distancirati, tako da ko je imao ovo vozilo bio je glavni u ulicii..
#11 Re: Nostalgija :D
Posted: 04/02/2010 17:45
by jefferson
corolla02 wrote:eh sad ovaj gore sa slike je onaj noviji tamo s kraja 80tih
cini mi mi se da se zvao Zastava GT55 nesto ovako

, mislim ono od Stojadin kao ime, pocelo se polahko distancirati, tako da ko je imao ovo vozilo bio je glavni u ulicii..
ma jok, ja sam tu izveo @tuning@
Ubacio sam na onoga sa okruglim svjetlima masku s ovog jer je ovaj imao, pazi sad, H4 sijalice, sto na stojadinu dodje nesto kao bixenon sada

#12 Re: Nostalgija :D
Posted: 04/02/2010 17:50
by amrica
R 5
Autic koji je i danas bolji u nekim djidjama od novih vozilica

a u o no doba je bio haossss
#13 Re: Nostalgija :D
Posted: 04/02/2010 17:53
by corolla02
ne znam, ja sam uz Skodillaka odrasto
a vi stojadini uvjek se raja hvalila sa njihovim motorima sto nije bio slucaj sa limarijom, mada ovaj gore sa slike je bio puno puno uredniji od svog prvog modelaa..
#14 Re: Nostalgija :D
Posted: 04/02/2010 18:03
by Jimmy_The_Saint
#15 Re: Nostalgija :D
Posted: 04/02/2010 18:27
by corolla02
bem ti, zar vec, ko mi ukrade far

a taman ga bio dovukao iz Alemanije..

#16 Re: Nostalgija :D
Posted: 05/02/2010 13:30
by Sarajevski
Renault 4!
Moje prvo auto. Stariji godinu od mene, kada sam ga poceo vozati imao 24 godine i 48 hiljada na kilometar satu. kozna sjedista, cudna boja... genijalnbo auto. ponekad bio predmet podmsijeha do jedne zijme i metra snijega kada je izasao na vrh odobasine uz mahanje podmsjehivacima koji su svoja auta morali ostaviti kod holideja. genijalan auto
inace je renault imao tih vozila. ljudi su pomjerali granice klase. izmislili espace, pa izmislili scenic...
renault 18 je kod nas prije rata bio direktorsko auto. kada je fico bio pojam, renault 12 je bio cudo. od njega nastala dacia... za mene, veoma veoma subjektivno, najdraza auto marka
#17 Re: Nostalgija :D
Posted: 05/02/2010 13:59
by Jimmy_The_Saint
Ма какав Рено, ништа нема док ШВАБО не направи...
Шалим се. Четвртицу би ја и сад повез'о, с мераком.

#18 Re: Nostalgija :D
Posted: 04/03/2010 01:29
by corolla02
#19 Re: Nostalgija :D
Posted: 04/03/2010 01:59
by corolla02
jedan svijetao momenat SAD industrije
Cadillac Seville STS

#20 Re: Nostalgija :D
Posted: 04/03/2010 10:08
by AdnanSA
Mani ovih novijih vozila. Ovo je jučer bilo. Dajte nešto starije. Ja sam odrastao uz Škodu 105 L a malo nakon toga početkom osamdesetih smo kupili crveni Opel Rekord i to coupe model sa dvoja vrata. Eh imao je podešavanje retrovizora iznutra i mnogo kroma.Motor je bio od 1900 ccm i trošio je bruku goriva.Na kraju su ga Romi kupili za 300 KM.

#21 Re: Nostalgija :D
Posted: 04/03/2010 10:59
by citroen
#22 Re: Nostalgija :D
Posted: 04/03/2010 14:26
by AdnanSA