Teretana

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
laguna84
Posts: 51
Joined: 12/10/2008 20:30

#76 Re: Teretana

Post by laguna84 »

enisss wrote:pa nije neka filozofija napraviti program treniranja...3-4 puta sedmicno da radis vjezbe u teretani sa malim tezinama...a ove ostale dane cardio trening..trcanje plivanje...biciklo itd itd...napredak zagarantovan :)
kao sto vec napish al da i tebi odgovorim dok sam raspolozen nista od te price nema napredka ako ides po sablonu moras da pronadjes trening koji tebi odgovara i jos ako imas partnera pa da imas jos vec posticaj onda time bolje i trening je 0 ako nije ishana kako treba, a vidim da je mnogi izostavljaju kao i sa treningom ni tu nema sablona dosta citanja i experimentisanja za bolje vidljivije misice i abs koji vecina ganjaju nisu zasluzni tegovi vec bodyfat koji mora biti kod muskaraca ispod 15%, a kod zena ne smije biti ispod 20% zbog estrogena :)
laguna84
Posts: 51
Joined: 12/10/2008 20:30

#77 Re: Teretana

Post by laguna84 »

bez_ideje wrote:E da priupitam,znate li neku teretanu,trenera sta vec koji radi programe koje ja hocu......znaci da mi napravi plan vjezbe za par mjeseci i plan ishrane .
Napomena:nemam sala,poprilicno sitne gradje,ne namjeravam uzimati nikakve dodatke i necu da "napusem " nikakve misice ......treba mi nesto kondiciono,zilavo,sto poprilicno ojaca..ali ne stvara neke vidljive misice jer bi na meni izgledali smijesno :-?
prvo sistemacki pa onda kod nutrociste sto se tice ishrane jer nase potrebe za vitiminima su totalno razlicite ili sama da se upustis u to treba ti dosta vremena i dosta citanja sto se tice plana vjezbi tu ti moze pomoci bilo koji trener da zajedno sa tobom napravi program za cilj koji imas, ako od njih trazis da ti prave ishranu nece znati ili ce biti dosta pogresna, i tesko se napuhati iskreno ako nista whey protein ti preporucujem
enisss
Posts: 1439
Joined: 14/10/2009 17:02

#78 Re: Teretana

Post by enisss »

eh..prijatelju...laguna84...slazem se sve s tobom...no..ja sam mislio na ljude koji nikad nisu usli u teretanu...svaku vjezbu koju budu radili pravilno...kakav god program da primjene nakon 1-2 mjeseca sigurno ce na ogledalu da primjete razliku na sebi....a i osjetiti...sto se tice bodyfat-a tu bi isao i na 10% kod muskaraca da bi recimo trbusnjaci dosli do izrazaja..narocito oni donji...to znam jer sam jedno vrijeme se ubijao radeci trbusnjake i nisu se vidjeli..tek kad sam poceo da aktivnije radim cardio ugledali su se...tj..oni su bili ispod sala koje je bilo na trbuhu i tek kad sam otisao ispod tih famoznih 10% dosli su do izrazaja...opet kazem ovo vrijedi za nekog ko je prvi put u teretani...e sad....za ljude koji su vec u nekoj poodmakloj fazi treniranja moglo bi se o svemu pricati...TRENING-ISHRANA-ODMOR...ako i jedno od toga fali..nema napretka :)
vezano za to "pucanje" misica...pa dobro...istina je da se ljudski organizam brzo prilagodi svakoj novonastaloj situaciji...pa naravno tako i misici...no postoji nekoliko metoda kojima se to da razbiti...treninzi ne smiju biti monotoni..mijenjati intenzitet vjezbi..itd itd...ja dosta cesto smanjim intenzitet treninga po mjesec dana cisto da bi se misici opustili..pa ih opet bombardujem sa nekim velikim tezinama...
Svako od nas treba poseban trening....znaci da nadje program koji njemu odgovara al opet u pocetku mislim da bi instruktor morao..i trebao da puno toga pomogne bas sam tim nekim malim savjetima koje ce svakog odvesti u pravom smjeru a ne da na kraju hoda krivih ledja jer je teretana jako jako opasna....svaka vjezba ako se radi nepravilno postoji velika mogucnost od povrede
pozdrav svima i samo trenirajte :)
laguna84
Posts: 51
Joined: 12/10/2008 20:30

#79 Re: Teretana

Post by laguna84 »

slazem se sa tobom u potpunosti i upravu si prvo pocetnici trebaju tehniku savladat samo mislim da nema bas puno teretan u kojima trenem moze posvetiti dvoljno vremena nekom pocetniku :)
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#80 Re: Teretana

Post by burek_in_space »

laguna84 wrote:slazem se sa tobom u potpunosti i upravu si prvo pocetnici trebaju tehniku savladat samo mislim da nema bas puno teretan u kojima trenem moze posvetiti dvoljno vremena nekom pocetniku :)
Pa uvijek ima raje koja je voljna pomoci, samo shto pochetnici chesto znaju to zloupotrijebiti, pa zapitkivati usred izvodjenja neke vjezhbe, shto mene lichno izludi. :x :D Sachekaj da spustim teg, da dodjem do zraka :mrgreen: , i onda pitaj shta god hocesh.
enisss
Posts: 1439
Joined: 14/10/2009 17:02

#81 Re: Teretana

Post by enisss »

Ma kao i za svaku drugu stvar pa i za teretanu treba jaka volja...a ona ne podrazumjeva samo to da redovno idete trenirati nego i volja da naucite o tome dovoljno....bas tako kao sto kazete rijetkost je da vam neko posveti vrijeme u teretani...no....ja mogu da kazem da sam 90% stvari vezano za teretanu naucio na internetu tako da svako ko hoce da sazna nesto o tome moze naci ovdje...ima puno sajtova...nije to kao nekad kad si morao da kopiras knjige od ovog ili onog..pa je pitanje bilo da li ces u njima naci nesto sto ce tebi odgovarati...
kao sto sam i prije rekao najvaznije je poceti sa treninzima i lagano otici na pokoji sajt koji se bavi tom tematikom...probati vjezbe...vidjeti koje vama odgovaraju i sam sebi napraviti program :)
Jos jedna jako bitna stvar je to da u pocetku morate znati sta hocete...nema tu puno ekperimentisanja...znaci..ako je to smanjenje masnog tkiva...ili..povecanje misicne mase....ili stomak...itd itd itd...morate znati sta zelite jer bez obzira na specificnost svakog programa ako nam ovdje napisete vasu visinu..kilazu..i to sta zelite mozemo sigurno puno pomoci :)
pozdrav
laguna84
Posts: 51
Joined: 12/10/2008 20:30

#82 Re: Teretana

Post by laguna84 »

opet se moram sloziti, slicno razmisljamo i upravu si dosta ljudi gubi dosta vremena zato sto nemaju zadat cilj pa te hoce malo masu pa onda kad dobiju malo mase onda hoce da smrsa i udje u jedna zacarani krug :) sto se tice knjiga evo jedna koju toplo preporucujem odlacan prikaz misica i vjezbi knjiga se zove: Anatomija treninga snage od Frederic Delavier ima je na netu skinuti al engleska verzija :) malo je skuplja knjiga i malo je tesko naci al evo mozda je bude na sajmu knjiga :)
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#83 Re: Teretana

Post by bez_ideje »

Evo mene s jos par pitanjaca :
koliko mi je pametno izostavljati meso iz ishrane,ako krenem u neku intenzivniju akciju,moze li se to nadomjestit drugom vrstom ishrane?
Mislim da cu da krenem sa plivanjem i hodanjem na duze staze .
I ovo sto govorite za definiciju misica na trbuhu nisam skontala,jel treba da se izgubi i odredjen dio sala uz trbusnjake da dodju do izrazaja ? Ja imam onu "liniju" sto dijeli stomak na dva dijela oduvijek i bez neke intenzivne vjezbe,al mi nikad nije poslo za rukom da napravim one kockice sa strana ,i uz 300 trbusnjaka dnevno :?
laguna84
Posts: 51
Joined: 12/10/2008 20:30

#84 Re: Teretana

Post by laguna84 »

bez_ideje wrote:Evo mene s jos par pitanjaca :
koliko mi je pametno izostavljati meso iz ishrane,ako krenem u neku intenzivniju akciju,moze li se to nadomjestit drugom vrstom ishrane?
Mislim da cu da krenem sa plivanjem i hodanjem na duze staze .
I ovo sto govorite za definiciju misica na trbuhu nisam skontala,jel treba da se izgubi i odredjen dio sala uz trbusnjake da dodju do izrazaja ? Ja imam onu "liniju" sto dijeli stomak na dva dijela oduvijek i bez neke intenzivne vjezbe,al mi nikad nije poslo za rukom da napravim one kockice sa strana ,i uz 300 trbusnjaka dnevno :?
kao prvo da krenem ond hrane meso je izvor proteina ili bjelancevina :) moze protein unositi mladim sirom, malo kalorija, a dosta proteina :) mozes nadomjestiti dodatokm ishrani a to je whey protein u sustini ako hoces da ti misici hranis trebam im proteina negdje oko 2.2g/kg tvoje kilaze nisam siguran jel ovo i za djevojke mislim da je isto tu negdje oko 2g po kg, nije bitno kako ga unosis samo je bitno da ga uneses :). e sto se tice trbusnjaka moras da znas par stvari gdje ljudi konstatno grijese kao prvo trbusni misici ili popularni ABS su misici kao i svi drugi da bi rasili treba im koliko vjezbe toliko i odmora tako da treniranje trbusnih misica svaki dan bespotrebno najvise 3xsedmicno :) do 15 ponavljanja po seriji al jako sporog rada da kontrakcija misica bude sto bolja :) od brzog rada nema nista al do vidljivih trbusnjaka nazalost neces doci sa radom vec sa pravilnom prehranom jer moras imati 10% bodyfat tj. masnoce u tijelu kod djevojaka je donja granica 20% jer ako bude ispod te granice dolazi do obustave lucenja estrogena pa tako dolazi do problema oko mjesecnice :) jos sta moras da znas kod trbusnih jeste da su to misici koji su najaktivniji na tijelu al najmanje trose energije. bito je jos nesto da znas koliko radis ABS toliko moras da radis i donja ledja sto je bitno za tvoje drzanje :)
sto se tice tvojih opcija za trening odlicne i jedna i druga kod plivanja moras da pazis na ramena jer se dosta kosti ramena trose uslijed pokreta, a sto se tice hodanja pa kad bi svi svaki dan 5km hodali ne bi bilo problema sa tezinom :) znaci 5km za jedan sat :)
evo ti neke hrane koja je pram strucnjacima odlicna za trbusne misice al jako je bitna da pazis na kolicinu ima jako kaloricnih stvari :)
1.bademi i ostalo oracasti plodovi
2.grah i ostale mahunarke
3.spinat i ostalo zeleno povrce
4. mlijecni proizvodi
5. zobne pahuljice
6.curetina i ostalo malomasno meso
7.kikiriki puter 80% zdravih masnoca onih 20% otpada na konzervars ako znas da napravis kuci onda je to 100% zdravih masnoca, paziti na kolicinu :)
8.hljeb i ostali proizvoda od cjelovitog zrna
9.proteinski prah od surutke
10.maline i druge bobice
11. jaja
12. maslinovo ulje
sto se tice gubljenja bodyfeta mada sam vec napisao al da se ponovom nije na odmet, kao prvo nema zdrave prehrane(poslije drugog svjetskog rata i uslijed hemiske industrije koja je nasla poslije rata primjenu u poljoprivredi) ima samo pravila prehrana tako da ako zelite gubiti salo treba vise proteina, a individualno smanjiti ugljikohidrate jer u salu su rezerve energije koju ste vec unijeli al je niste potroslil i tereba se kardiom baviti i to da traje trenig kardija duzi od 45 min jer teko poslije 45 min se gubi salo opet se mora ograditi da ne mora znaciti da je tako kod sviju. i sto je jos bitnije treba vam brz metabolizam to znaci 4-6 obroka na dan al manjih. iz mog licnog iskustva mozete jesti sta hocete al je bitna kolicina ako bas volite hanburgere ne morate ga jesti svaki drugi dan al ga mozete jesti jednom u 5 dana stim da taj dan doduse kao i bilo koji drugi dan planirate ishranu pa tako ako je dosao dan kada ce te jesti nesto kaloricno onda fino smanjite unos u ostalim obrocima :)
Last edited by laguna84 on 17/12/2009 23:12, edited 1 time in total.
laguna84
Posts: 51
Joined: 12/10/2008 20:30

#85 Re: Teretana

Post by laguna84 »

burek_in_space wrote:
laguna84 wrote:slazem se sa tobom u potpunosti i upravu si prvo pocetnici trebaju tehniku savladat samo mislim da nema bas puno teretan u kojima trenem moze posvetiti dvoljno vremena nekom pocetniku :)
Pa uvijek ima raje koja je voljna pomoci, samo shto pochetnici chesto znaju to zloupotrijebiti, pa zapitkivati usred izvodjenja neke vjezhbe, shto mene lichno izludi. :x :D Sachekaj da spustim teg, da dodjem do zraka :mrgreen: , i onda pitaj shta god hocesh.
hehe znas sta mi je jos gore od toga kad ti fine volje nekom kazes znas radis tu vjezbu pogresno, a on odma shvati da ga ti nesto kudis :)
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#86 Re: Teretana

Post by bez_ideje »

Laguna,hvala...ovo je bas od pomoci.
Bas gledam listu namirnica,ne razlikuje se puno od ove na kojoj sam inace,dosta zitarica ,sira i orasastih plodova,fast fud ne jedem godinama ( osim kad nemam sta drugo).....
Ovo sa trbusnjacima cu da primijenim,poznato mi je da se moraju raditi ledjni..,meni se cini da sam cula da je neki omjer npr. na 10 trbusnjaka 5 ledjnih.....?
A pri plivanju da se fokusiram na donji dio tijela :)
enisss
Posts: 1439
Joined: 14/10/2009 17:02

#87 Re: Teretana

Post by enisss »

eh...ljudi ne znam od cega da krenem..hehe..prvo da odgovorim na ovo najvaznije vezano za vjezbe ledja i trbusnjaka...pravilan omjer ti je duplo vise ledjnih...misici ledja su puno vazniji za tvoje zdravlje...i kompletno drzanje,..znaci koliko uradis trbusnjih..uradi duplo vise ledjnih....e sad....ima jedan misic koji se zove Iliopsoas...on se veze jednim krajem za kicmu a drugim za femur..ili butnu kost...pazi..kod 90% ljudi koji rade trbusnjake zapravo trbusnjaci rade negdje 5% a ostalo taj famozni misic....sto je najgore jacanjem ovog misica mozete imati extra velikih problema sa ledjima sto nije ni malo ok..:)...Kako da znas da li radis pravilo?..Jednostavno....znam i sam da sam radeci trbusnjake osjecao bol u ledjima...e to je bas to...znaci nema potrebe da recimo kad lezis na ledjima..ruke su iza glave...nema potrebe da se podizete skroz do koljena...znaci samo nekih 5 cm iznad zemlje i odmah nazad..naravno podrazumjevajuci da su vam trbusnjaci uvijek u kontrakciji.
E sad vezano za broj ponavljanja...kao i svaki drugi misic tako i trbusnjaci nece napredovati ako ih ne opteretite...tih 300 trbusnjaka dnevno je isto jedna zabluda...znam probao sam....ako vec mozes da uradis 50 tak trbusnih u jednoj seriji...trebas ih opteretiti...uzeti bučice...knjigu...bilo sta...staviti na prsa i tako raditi...samo da je teze....i nema potrebe da se u jednoj seriji radi vise od 20 ponavljanja...vidjecete napredak :)
Sto se tice cardio treninga...mislim da je dovoljno i pola sata da se radi ako je taj trening nakon teretane...znaci u teretani ces potrositi sav onaj secer koji se trosi na pocetku tako da poslije kad radis cardio odmah ces poceti trositi masti...eh..tih famoznih 10% body fat :)))
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#88 Re: Teretana

Post by burek_in_space »

@enisss, ovo oko opterecenja i broja ponavljanja trbushnjaka se ne bih bash slozhio s tobom.
Po meni, puno je bolje izvoditi vjezhbe za trbushnjake u serijama od po 15-10 ponavljanja, bez opterecenja, sa maximalnom pauzom do 25 sekundi izmedju 2 serije, nego mishic opterecivati tegovima, pa ga josh forsirati i brojem ponavljanja. Ne znam nikoga da je na taj nachin uspio neshto napraviti sa "keramikom". :-D
User avatar
Globus
Posts: 4196
Joined: 03/07/2008 18:06
Location: tu tamo

#89 Re: Teretana

Post by Globus »

Ja sam cijelu ovu godinu nesto pokusavao .. malo pocnem napredovat koju kilu i onda se razbolim i mjesec dana dok dodjem sebi i tako par puta ... cim pocne sljedeca godine fino cu uzet suplemenata i opleti makar umro sa tegom :D
enisss
Posts: 1439
Joined: 14/10/2009 17:02

#90 Re: Teretana

Post by enisss »

burek_in_space wrote:@enisss, ovo oko opterecenja i broja ponavljanja trbushnjaka se ne bih bash slozhio s tobom.
Po meni, puno je bolje izvoditi vjezhbe za trbushnjake u serijama od po 15-10 ponavljanja, bez opterecenja, sa maximalnom pauzom do 25 sekundi izmedju 2 serije, nego mishic opterecivati tegovima, pa ga josh forsirati i brojem ponavljanja. Ne znam nikoga da je na taj nachin uspio neshto napraviti sa "keramikom". :-D
Vjeruj mi...probao sam...ok..ide to tako kako si ti zamislio na pocetku..sa tim ponavljanjima..ali misici se jako brzo prilagodjavaju tako da ih moras kasnije "bombardovati" raznim vjezbama...ponavljanjima..opterecenjima...:)....ja sam dosao u fazu kad mogu da napravim i do 100 trbusnjaka u jednoj seriji....:).....to je stara ruska skola...davno izbacena iz opticaja :)
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#91 Re: Teretana

Post by bez_ideje »

A sta sa donjim trbusnjacima,ovako kad se ne savijas do koljena,imam osjecaj da rade samo gornji ?
enisss
Posts: 1439
Joined: 14/10/2009 17:02

#92 Re: Teretana

Post by enisss »

Globus wrote:Ja sam cijelu ovu godinu nesto pokusavao .. malo pocnem napredovat koju kilu i onda se razbolim i mjesec dana dok dodjem sebi i tako par puta ... cim pocne sljedeca godine fino cu uzet suplemenata i opleti makar umro sa tegom :D
nema potrebe da uzimas suplemente na pocetku...fino pocnes da radis....2-3 mjeseca pa onda poslije toga tek :)
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#93 Re: Teretana

Post by 2407 »

Sto se pjesacenja tice idealna brzina da bi se hodanje moglo zvati brzo je 6-8Km/h. To je odlicna vjezba. Ne treba ti nista posebno za nju, pa skoro ni volja :mrgreen: Niti zagrijavanje, niti neka posebna tehnika izvodjenja, ne umaras se nesto posebno, nema upala, nema rizika od ozljede niti od trosenja zglobova(kao kod trcanja), trosi solidno kalorije, odlicna je za kardiovaskularni sistem. Svaki put kada hodas pokusavaj da ides brze jer ne mozes pretjerati sa brzinom. Mozda jedina stvar oko nje je sto sporije sagorijeva kalorije nego trcanje pa je potrebno vise vremena i truda oko ishrane da bi se vidjeli rezultati. Ovo sve govorim iz iskustva jer puno pjesacim i uhodo sam se pravo tako da veoma lako i bez nekog veceg zamaranja mogu da pjesacim oko 8Km/h.

Iako sam dugo vremena trenirao plivanje ovo je prvi put da cujem za trosenje kostiju ramena. Vrlo moguce, ali da se taj problem javi nakon desetina godina konstantnog plivanja. Za rekreativce sumnjam da ima rizika te vrste. Kazem opet nisam strucnjak sportske medicine da bi nesto mogao tvrditi ali ovo je prvi put da cujem za to.

I da, bodyfat je potesko pravilno izmjeriti, pa smatram da se ne bi previse trebalo zamarati oko nekih egzaktnih cifri. Kao i u svemu ostalome on uveliko zavisi i od genetike i od muskulariteta osobe. Misicava muska osoba ce imati six-pack npr. sa 15% dok neki zgoljo ga nece imati ni sa 8%, ali opet to zavisi uveliko i od genetike te osobe. Mnogo lakse je pratiti progres u ogledalu nego putem bodyfat-a i razmisljanja o njemu.
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#94 Re: Teretana

Post by burek_in_space »

enisss wrote: Vjeruj mi...probao sam...ok..ide to tako kako si ti zamislio na pocetku..sa tim ponavljanjima..ali misici se jako brzo prilagodjavaju tako da ih moras kasnije "bombardovati" raznim vjezbama...ponavljanjima..opterecenjima...:)....ja sam dosao u fazu kad mogu da napravim i do 100 trbusnjaka u jednoj seriji....:).....to je stara ruska skola...davno izbacena iz opticaja :)
Vjeruj i ti meni :D , jer pricham iz iskustva takodje.
Dok sam stavljao opterecenje na prsa( do 30 kg), prilikom rada trbusnjaka na klupi, jeste to imalo efekta, ali ni blizu onome shto sam postigao kasnije, kada sam smanjio broj ponavljanja i pauzu izmedju serija, i izbacio opterecenje.
Opet, sa druge strane ne mozhemo govoriti da na svakoga djeluju jednako iste vjezhbe, jer znam momka koji ne uradi 100 trbushnjaka u chitavoj sedmici, pa se vidi fino iscrtan six-pack. Kod njega genetika valjda, shta li...

Najbitnije je trenirati redovno, a ostalo sve dodje samo po sebi. ;-)
User avatar
Globus
Posts: 4196
Joined: 03/07/2008 18:06
Location: tu tamo

#95 Re: Teretana

Post by Globus »

enisss wrote:
Globus wrote:Ja sam cijelu ovu godinu nesto pokusavao .. malo pocnem napredovat koju kilu i onda se razbolim i mjesec dana dok dodjem sebi i tako par puta ... cim pocne sljedeca godine fino cu uzet suplemenata i opleti makar umro sa tegom :D
nema potrebe da uzimas suplemente na pocetku...fino pocnes da radis....2-3 mjeseca pa onda poslije toga tek :)
sta ma ne pomaze to meni samo se razbolim :D :lol: a na 191 cm i 72 kg ce ici teze na "suho"
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#96 Re: Teretana

Post by burek_in_space »

bez_ideje wrote:A sta sa donjim trbusnjacima,ovako kad se ne savijas do koljena,imam osjecaj da rade samo gornji ?
Lezi na neku glupu, guza na ivicu klupe a noge spushtaj do poda, ali da ne dodirujesh pod.
Kad ojachash, mozhesh uzeti neki teg od par kila, izmedju stopala stavi i ponavljaj postupak.
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#97 Re: Teretana

Post by burek_in_space »

Globus wrote:Ja sam cijelu ovu godinu nesto pokusavao .. malo pocnem napredovat koju kilu i onda se razbolim i mjesec dana dok dodjem sebi i tako par puta ... cim pocne sljedeca godine fino cu uzet suplemenata i opleti makar umro sa tegom :D
Od kakvih ti bolesti bolujesh, matere ti?! :lol:

Okani se suplemenata, da vidish ljepote kad te neko pita shta pijesh, a ti suh ko barut a dobro izgledash. :oops: :mrgreen:
User avatar
Globus
Posts: 4196
Joined: 03/07/2008 18:06
Location: tu tamo

#98 Re: Teretana

Post by Globus »

burek_in_space wrote:
Globus wrote:Ja sam cijelu ovu godinu nesto pokusavao .. malo pocnem napredovat koju kilu i onda se razbolim i mjesec dana dok dodjem sebi i tako par puta ... cim pocne sljedeca godine fino cu uzet suplemenata i opleti makar umro sa tegom :D
Od kakvih ti bolesti bolujesh, matere ti?! :lol:

Okani se suplemenata, da vidish ljepote kad te neko pita shta pijesh, a ti suh ko barut a dobro izgledash. :oops: :mrgreen:
Mene kad ti ufati gripa buraz ona traje 2 sedmice :D onda ide upala vilice ili vec se nesto upali :D onda glava boli i oko mjesec dana izadje :D trenutno sam u fazi upale .. a bolujem od bajrama :D pa racunaj :D
Pusti se ti toga suh ne suh mokar vlazan .. :D Hocu da se napucam do ljeta i cao :D :D
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#99 Re: Teretana

Post by burek_in_space »

Globus wrote: Mene kad ti ufati gripa buraz ona traje 2 sedmice :D onda ide upala vilice ili vec se nesto upali :D onda glava boli i oko mjesec dana izadje :D trenutno sam u fazi upale .. a bolujem od bajrama :D pa racunaj :D
Pusti se ti toga suh ne suh mokar vlazan .. :D Hocu da se napucam do ljeta i cao :D :D
E pa onda savjetujem hormon rasta, ako zhelish do ljeta.
Djeluje odlichno 8-) ali shto ima odredjenih nus pojava, jbg... :oops: ne moramo svi dozhivjeti 70 i neku. :mrgreen:
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#100 Re: Teretana

Post by bez_ideje »

E danke burece,hoce li mi andola za to trebat,da ne bude ko sa navrtanjem flasa onda ,jos ti ono nisam halalila :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Post Reply