#1 OPEL CORSA!
Posted: 03/11/2004 20:29
Prodaje li ko Corsu, polovnu, noviju (do 7 godina staru)? Ili da li znate nekog???
Neka fala puno, meni treba jedna dobra ali jeftinija.JD wrote:Moze prodacu ti ja svoju. 2003 godiste, 1.2 16v 75ks...
30.000 KM ko tebi hahaha.
modesti wrote:Neka fala puno, meni treba jedna dobra ali jeftinija.JD wrote:Moze prodacu ti ja svoju. 2003 godiste, 1.2 16v 75ks...
30.000 KM ko tebi hahaha.
oj jarane gdje toJD wrote:modesti wrote:Neka fala puno, meni treba jedna dobra ali jeftinija.JD wrote:Moze prodacu ti ja svoju. 2003 godiste, 1.2 16v 75ks...
30.000 KM ko tebi hahaha.
Haha ma salio sam se ja gdje ce ba biti 30.000 pa ni nova nije toliko.
Inace ta Corsa koju ti hoces, to je predzadnja generacija i nju mozes naci za 7-8 hiljada KM, mozda cak i jeftinije.


Ma dobro sto je aspekt zanemaren pri tesiranju...al sto ga zanemare i u modeliranju/projektovanju....to me mi je nekako jos cudnije. Ispada da su samo dizajneri cabriolett modela mislili na te okolnosti. Evo zamisli ovo muskarac i suvozacica bez dijece ...su vise manje prinudjeni kupovati 8- sjedne modele (tip Zefira, Sharan, Averssis verso, Space-comby i tako dalje) ukoliko zele da se posvete maloprije spomenutim aktivnostima.Jesi li primijetio kako je taj aspekt zanemaren pri testiranju automobila?
1. Naveo sam tu cifru od 7-8000 KM jer to najcesce vidjam, iako niti idem na auto pijacu niti gledam po oglasima. Ali eto znam onako da se vrti oko te cifre.BigusDickus wrote:
Kakvu opremu ima ta, od 7-8000 KM? Koliko je presla? Koliko je vlasnika izmijenjala?
A to za auto-pijacu ti je bezveze konstatacija, ako mislis na nase auto-pijace. Nema sanse da dobijes bilo kakvu realnu sliku o cijenama polovnih automobila. Uglavnom mozes pronaci smece, jos malo smeca i pokoji solidan auto, uz dosta srece.
Osim toga, radi se o Corsi iz decembra 99 (dakle, haman 2000.), a ti kazes kako je previse kostala, jer se neka iz 97-8 moze kupiti za 7-8000. Vjerovatno se neka iz 95-6 moze jos jeftinije dobiti...
Na pijacu nisam isla i niti znam niti me zanimaju cijene automobila na pijaci, pogotovo ne sad, kad je vec kupovina izvrsena. Uglavnom se nisam mogla peglati, a sumnjam da bih tamo i nasla ono sto sam trazila.JD wrote: 1. Naveo sam tu cifru od 7-8000 KM jer to najcesce vidjam, iako niti idem na auto pijacu niti gledam po oglasima. Ali eto znam onako da se vrti oko te cifre.
Kupljeno u jednoj takvoj auto kuci, a sto je najvaznije svu papirologiju oko prevoda auta su samostalno izvrsili, tako da je prednost sto nisam morala prstom mrdnutiJD wrote:2. Pa kod nas su ionako svi polovni automobili smece, ako mislis na ocuvanost. A i nemas neki izbor pored autopijace, jedino oglasi i eventualno neke auto kuce koje se bave prodajom polovnih auta.?
Strucni ljudi potvrdili da vrijedi koliko je cijenjeno.JD wrote:3. Gdje sam rekao da je previse kostala? Samo sam rekao da mi je cudno zato sto sam, kao sto sam vec objasnio, navikao da se cijena Corse krece ispod 10.000 KM.?
dakle dec.'99., tip 2000 edition, 1.2 16V , full oprema : klima, elektr.pod.st., abs, centralna, airbag... sminka : alu.felge, spojler, metalik boja.... presla samo 40km, jedan vlasnik prije, prevedena na mojeJD wrote:4. A sta ta od 11.000 KM ima od opreme i koji je motor? I je li Corsa B ili Corsa C ?

Znaci Corsa B. Ok, pa i nije toliko skupa bila s obzirom na godiste, kilometrazu i naravno opremu. Jebga ne pratim ja toliko cijene pa me iznenadilo malo.Gazz wrote:Eh ovakoprvo.... Corsa B ili Corsa C
ja se bas ne razumijem u to
al' ako Bigi kaze da je B onda ...
meni je zakon sto Bigi kaze
... dakle B
dakle dec.'99., tip 2000 edition, 1.2 16V , full oprema : klima, elektr.pod.st., abs, centralna, airbag... sminka : alu.felge, spojler, metalik boja.... presla samo 40km, jedan vlasnik prije, prevedena na mojeime
![]()
Eh JD puno me pitasJD wrote:Nego de ti meni reci to za prevod, koliko te je kostalo, i sta si sve morala platiti ??
ja uvijek spremnamanijak1 wrote:![]()
Hoćemo li se trkati ??????
![]()