Gledali ste, ne preporučujete

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#101 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Zoya »

You don't mess with the Zohan. Nikakav film. Cak sam zamrzila i Adama Sandlera(koji mi je inace bio jako dobar glumac) radi ovog filma.
User avatar
Šeherzada
Posts: 7054
Joined: 10/08/2006 00:01
Location: Pod ovom kapom nebeskom i mojom dusom Bosanskom....

#102 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Šeherzada »

"Kako ja kazem"-glup do bola
dia81
Posts: 445
Joined: 31/03/2007 20:51
Location: sarajevo

#103 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by dia81 »

"Vicky Christina Barcelona." Golden Globe bogami:)
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#104 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by anais_nin »

Zoya wrote:You don't mess with the Zohan. Nikakav film. Cak sam zamrzila i Adama Sandlera(koji mi je inace bio jako dobar glumac) radi ovog filma.
isto :D al' ne brini ovaj novi djeciji film Bedtime Stories mu je puno bolji :)
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#105 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Bumbar »

Zoya wrote:You don't mess with the Zohan. Nikakav film. Cak sam zamrzila i Adama Sandlera(koji mi je inace bio jako dobar glumac) radi ovog filma.
potpisujem :oops: :roll: :roll: uzassss
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#106 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Lakat Jebić »

the day the earth stood still, ja sranja majko draga

poruka filma: ljubav je jaca od vanzemaljaca :skoljka:
User avatar
Šeherzada
Posts: 7054
Joined: 10/08/2006 00:01
Location: Pod ovom kapom nebeskom i mojom dusom Bosanskom....

#107 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Šeherzada »

Seks i smrt 101-Cisto sranje
User avatar
vee-jay
Posts: 8753
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#108 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by vee-jay »

Lakat Jebić wrote:the day the earth stood still, ja sranja majko draga

poruka filma: ljubav je jaca od vanzemaljaca :skoljka:
:lol: :lol: :lol:

nema sanse da ga pogledam
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#109 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Soul_Sista »

Upravo odgledah "Taken" kao preporuka sa one druge teme gdje se preporucuju filmovi :D zesca boza i Hollywoodarija za moj ukus :D zali boze dva bacena sata mog zivota :D :D :D
User avatar
vee-jay
Posts: 8753
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#110 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by vee-jay »

Soul_Sista wrote:Upravo odgledah "Taken" kao preporuka sa one druge teme gdje se preporucuju filmovi :D zesca boza i Hollywoodarija za moj ukus :D zali boze dva bacena sata mog zivota :D :D :D
joooooj Sista, pa bolje da si 2 sata buljila u prazan TV (jos da nisam napravio istu gresku kao i ti :D )
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#111 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Soul_Sista »

vee-jay wrote:
Soul_Sista wrote:Upravo odgledah "Taken" kao preporuka sa one druge teme gdje se preporucuju filmovi :D zesca boza i Hollywoodarija za moj ukus :D zali boze dva bacena sata mog zivota :D :D :D
joooooj Sista, pa bolje da si 2 sata buljila u prazan TV (jos da nisam napravio istu gresku kao i ti :D )
Bolje bi meni bilo da sam zaglavila u kakvu birtiju veceras al et :roll: :D nikad dovoljno pameti :D Jos tamo na samom pocetku pise da je LJuk Besson pisao scenarij ili je rezisirao ili sta je vec radio ali film nije pravio :D ah ti Francuzi :lol:
User avatar
vee-jay
Posts: 8753
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#112 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by vee-jay »

Soul_Sista wrote:
vee-jay wrote:
Soul_Sista wrote:Upravo odgledah "Taken" kao preporuka sa one druge teme gdje se preporucuju filmovi :D zesca boza i Hollywoodarija za moj ukus :D zali boze dva bacena sata mog zivota :D :D :D
joooooj Sista, pa bolje da si 2 sata buljila u prazan TV (jos da nisam napravio istu gresku kao i ti :D )
Bolje bi meni bilo da sam zaglavila u kakvu birtiju veceras al et :roll: :D nikad dovoljno pameti :D Jos tamo na samom pocetku pise da je LJuk Besson pisao scenarij ili je rezisirao ili sta je vec radio ali film nije pravio :D ah ti Francuzi :lol:
ma znaaaaaaaaaam, jos izbjegavam sve sto on napravi ili napise... covjek od 1994 nije napravio filma za pogledati... :x a kako je prije znao napraviti dobar film :roll:

...ma nek Francuzi imaju i druge, bolje... :-D
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#113 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Soul_Sista »

Dobra mu je Nikita i Leon. Sta je jos pravio? :D
Nesto se kontam, u februaru trebam za Pariz pa se nadam da me neko nece kiNDapovati na aerodromu i prodati :D :lol: sreca moja da su francuzi losi sa engleskim a i ja sa francuskim :D :D
User avatar
Šeherzada
Posts: 7054
Joined: 10/08/2006 00:01
Location: Pod ovom kapom nebeskom i mojom dusom Bosanskom....

#114 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Šeherzada »

Meni je Taken dobar film_!Uglavnom treci po redu od 3 snimljena filam(za koje znam)na isti kalup
-Trgovina ljudima(film od 3 sata u kojem je prikazano sve nadugacko i na siroko) :thumbup: (HUMAN TRAFFICKING)
-Trgovina robljem(tRADE)
-Taken(vise baziran na ocu djevojke nego na samoj prici)
Last edited by Šeherzada on 18/01/2009 13:14, edited 1 time in total.
chino
Posts: 689
Joined: 21/11/2002 00:00

#115 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by chino »

Marley & Me :run:
dia81
Posts: 445
Joined: 31/03/2007 20:51
Location: sarajevo

#116 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by dia81 »

MELBOURNE_SARAJEVO
Posts: 301
Joined: 15/06/2008 23:07

#117 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by MELBOURNE_SARAJEVO »

Sinoc gledao premijeru naseg filma cuvari noci u kojoj glumi Milan pavlovic..I moram reci uzas zivi ali bas uzas zivi...nemoj te slucajno da gledate ...nemogu da vjerujem da je ono pokusaj bio filma...
User avatar
Daphna
Posts: 4124
Joined: 20/09/2006 17:18
Location: U njegovom srcu!

#118 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Daphna »

MELBOURNE_SARAJEVO wrote:Sinoc gledao premijeru naseg filma cuvari noci u kojoj glumi Milan pavlovic..I moram reci uzas zivi ali bas uzas zivi...nemoj te slucajno da gledate ...nemogu da vjerujem da je ono pokusaj bio filma...

Gledala večeras... Malo je reći da NE PREPORUČUJEM!
NeTko_Iz_Masse
Posts: 37
Joined: 15/10/2007 00:11

#119 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by NeTko_Iz_Masse »

De ba ljudi...

Filmovi su stvar ukusa, a o ukusima ne vrijedi diskutovati!
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#120 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Aurora Borealis »

.
Last edited by Aurora Borealis on 23/11/2010 23:58, edited 1 time in total.
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#121 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Aurora Borealis »

.
Last edited by Aurora Borealis on 23/11/2010 23:58, edited 1 time in total.
User avatar
vee-jay
Posts: 8753
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#122 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by vee-jay »

Aurora Borealis wrote:
anais_nin wrote:
aida05 wrote:Vicky Cristina Barcelona- :run:
meni je taj film tako super :) ja ga bas preporucila na onoj drugoj temi :lol: jedan od rijetkih Woody-jevih u kojima se on ne pojavljuje...Penelope je puno bolja u ulogama na spanskom nego na engleskom, a Javier Bardem mi je svakako super :D
Slazem se :) :) Meni licno film nije nesto spektakularno, nego jedna fina, gledljiva laganica, sa sasvim solidnom i istinitom porukom - ljudske fiksacije su izvor stalne potrage, losih odluka, vrcenja u krug i nezadovoljstva. :) :) Javier mi je mmm :-) :-) :oops: :)
Penelope odlichna! Slazem se da uloge na shpanskom jeziku daleko bolje i vjerodostojnije iznese, nego na engleskom, ali ni tu joj nije mane. :)
Scarlet me je iznenadila iskreno svojim likom u tom filmu - svojom smirenoscu i tisinom kojom odise, ne znam zasto i otkud mi to, ali kao da je to bila ona a ne lik kojeg treba da odglumi :-?
Sve u svemu, ovaj film ne bih bas stavila na ovu temu "nepreporucljivih." :)

Cekam Twilight da dodje u kina, ne znam zasto imam utisak da ce se i pored svih dobrih kritika koje sam cula, naci na ovoj listi :P
Zivi bili pa vidjeli :)
Po meni: Vicki Cristina Barcelona je OK, ali sigurno ne spada u najbolje filmove Woody Allena. Najvise me razocarala prica koje ustvari i nema, ali zato je film prepun klisea: amerikanci ne znaju sta hoce a ni sta nece, spanci = francuzi = talijani = grci -> stereotipna slika kao da je u pitanju ekranizacija filma za neku evropsku TV kucu. Woody se inace uvijek koristi kliseima ali i vicom i ironijom kojih ovaj put nigdje ne vidjeh.

Twilight :shock: :?

da ga je kojim slucajem Gus Van Sant napravio barem bi znao da je plastika namjerna, ali ovako NO WAY :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#123 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by anais_nin »

Soul_Sista wrote:
vee-jay wrote:
Soul_Sista wrote:Upravo odgledah "Taken" kao preporuka sa one druge teme gdje se preporucuju filmovi :D zesca boza i Hollywoodarija za moj ukus :D zali boze dva bacena sata mog zivota :D :D :D
joooooj Sista, pa bolje da si 2 sata buljila u prazan TV (jos da nisam napravio istu gresku kao i ti :D )
Bolje bi meni bilo da sam zaglavila u kakvu birtiju veceras al et :roll: :D nikad dovoljno pameti :D Jos tamo na samom pocetku pise da je LJuk Besson pisao scenarij ili je rezisirao ili sta je vec radio ali film nije pravio :D ah ti Francuzi :lol:
ja sam sada utvrdila gradivo da 1) pratim tvoje preporuke i 2) izbjegavam filmove koje stavis na ovu listu :D znala sam cim si ovde spomenula ovaj film da me nece oduseviti, ali u datom momentu nisam imala puno izbora...nije najgori koji sam gledala u zadnjih godinu dana (to je bez premca ono filmsko tracenje tandema HUGH JACKSOM i Ewan McGregor u filmu DECEPTION - da, takodje 2 sata zivota koje nikad necu moci vratiti :roll:), ali ne bih ga preporucila nikom ko zazire od hollywoodskih klishea :) ili od francuskih pokusaja imitiranja hollywoodskih klisea...Liam Neeson mi je jako drag, ali djaba ni to nije pomoglo...mene licno je najvise izludila "pozadina" price...bilo kome ko se ikad susreo sa svijetom trgovine ljudima na bilo koji nacin bi se stomak okrenuo od onakvog predstavljanja tog problema kroz niz stereotipa :roll: a kraj filma mi je bio blago receno apsurdan da sam u kinu morala posljednju scenu naglas prokomentarisati :roll: da ono je apsolutno nacin na koji se ponasa osoba koja je upravo prezivjela visestruku traumu :-? necu dalje, samo cu opet sama sebi tlak na milion dici :D
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#124 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by Aurora Borealis »

.
Last edited by Aurora Borealis on 23/11/2010 23:59, edited 1 time in total.
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#125 Re: Gledali ste ne preporucujete

Post by anais_nin »

Aurora Borealis wrote:
anais_nin wrote:
aida05 wrote:Vicky Cristina Barcelona- :run:
meni je taj film tako super :) ja ga bas preporucila na onoj drugoj temi :lol: jedan od rijetkih Woody-jevih u kojima se on ne pojavljuje...Penelope je puno bolja u ulogama na spanskom nego na engleskom, a Javier Bardem mi je svakako super :D
Slazem se :) :) Meni licno film nije nesto spektakularno, nego jedna fina, gledljiva laganica, sa sasvim solidnom i istinitom porukom - ljudske fiksacije su izvor stalne potrage, losih odluka, vrcenja u krug i nezadovoljstva. :) :) Javier mi je mmm :-) :-) :oops: :)
Penelope odlichna! Slazem se da uloge na shpanskom jeziku daleko bolje i vjerodostojnije iznese, nego na engleskom, ali ni tu joj nije mane. :)
Scarlet me je iznenadila iskreno svojim likom u tom filmu - svojom smirenoscu i tisinom kojom odise, ne znam zasto i otkud mi to, ali kao da je to bila ona a ne lik kojeg treba da odglumi :-?
Sve u svemu, ovaj film ne bih bas stavila na ovu temu "nepreporucljivih." :)

Cekam Twilight da dodje u kina, ne znam zasto imam utisak da ce se i pored svih dobrih kritika koje sam cula, naci na ovoj listi :P
Zivi bili pa vidjeli :)
ma valjda puno toga zavisi od ukusa :) ja na ovim temama "preporuciti/ne preporuciti" pratim (ne)preporuke odredjenih forumasa za koje mi se cini da imamo slican ukus...a i generalno uvijek me interesuju razlicite reakcije ljudi na isto filmsko dijelo :) znam da postoje mnogi kojima jednostavno ne lezi Allenov smisao za humor...ja nisam jedna od tih :D

za Twilight imam vrlo vrlo niska ocekivanja :D po svemu sudeci tipicna hollywoodska ekranizacija knjige koja je inako samo tipican tinejdzerski bestseller (istina zabavan, ali svejedno nije nikakvo knjizevno remek djelo :)...znam dosta "male raje" koja vole ovu seriju knjiga Stephanie Meyer (jasno mi je zbog cega :)) ali su reakcije na film bile dosta negativne tj puno razocarenja... :) (p.s. slazem se za Gejshu i Koleru, ni blizu po kvalitetu knjigama na kojima su bazirani, ali srecom tu su bili "samuraj" i Javier pa barem nije bilo totalno tracenje vremena :D)....
Post Reply