Page 1 of 1

#1 Ferrari

Posted: 04/04/2004 15:28
by AhMeT
svaka cast Ferrari i Honda Image
Image
Image
Image

#2

Posted: 04/04/2004 20:50
by JD
Schumi is on fire! :D

#3

Posted: 04/04/2004 21:30
by nineac
Nije Schumi on fire, nego Ferrari!
Kada Ferrari nije bio on fire Schumi je tjero vozače sa staze da bi osvojio naslov prvaka, i isceniro udes (u kojem je on naj...)! Kakav je to sportista?
To je K.... od čovjeka!

#4

Posted: 04/04/2004 21:55
by sekiracija
prvise macici u vodu bacaju :)

#5

Posted: 04/04/2004 22:23
by JD
nineac wrote:Nije Schumi on fire, nego Ferrari!
Kada Ferrari nije bio on fire Schumi je tjero vozače sa staze da bi osvojio naslov prvaka, i isceniro udes (u kojem je on naj...)! Kakav je to sportista?
To je K.... od čovjeka!
1. Nije sve do bolida. Da jest, zasto onda Barrichello ne osvaja naslov prvaka.

2. Sta je bilo prosle i pretprosle godine. Nije nikog izgurao sa staze koliko se ja sjecam.. :D

#6

Posted: 05/04/2004 22:47
by nineac
Ma JD nemoj se mješati u ono u što se nerazumiješ. To je bilo devedesetih! Kada je on prešu u Ferrari. Pa Ferrari ti je koristio ilegalno Traction Control, a ostali nisu. I kada je FIA skuzila da nemogu im "dohakat" legalizirali su TC! E sad Ferrari ga je koristio već 2 godine i imao prednost nad ostalima jer je već imao iskustva u nadzoru na proklizavanjem!
Ta odluka je direktna u korist Ferrarija! Kada je Mercedes napravio motor i berilija oni su donijeli odluku da zabrane primjenu tog materijala, jer eto skup je! I onda je Mercedes nanovo počeo da razvija motore, što je i dovelo do toga da sada ovoliko zaostaje!
Barikelo je super vozač, i vrlod dobro znaš da je na A1 ringu vodio, i onda onako demonstartivno zakočio da propusti Michaela jer su mu naredili, i htio da pokaže da može. On je vozač br.2 ali samo na papiru. On ima više sportskog srca od šumija, ako ga ovaj uopšte ima!
Taj čovjek nije htio doć Senna-i na sahranu jer je imo trening! Cijeli se svijet skupio ali eto šumi imo trening!

#7

Posted: 06/04/2004 15:06
by JD
Pa dobro za Traction Control si u pravu. Svugdje ima lopovluka pa i u F1. Nisam ni rekao da je sve cisto oko Ferrarija.

A za Barrichella, znam da je na A1 Ringu bila u pitanju timska odredba, i da je on zasluzio pobjedu.
Ali ipak, koliko god je on dobar vozac, velika je razlika izmedju njega i Schumija. Jer evo vidi koliko je puta jedan a koliko puta drugi odustao na nekoj utrci u zadnje 2-3 sezone. Znaci i bez timskih odredbi, Barrichello ne bi mogao napraviti nista puno vise.

#8

Posted: 06/04/2004 16:00
by nineac
Ma nije stavr u odustajanju. To je do bolida! Vidiš, Schumi je par puta kada Barikelo napravi bolji krug na treningu uzeo njegov bolid, jer je on Br.1 u Ferrariju. I sta, sve za kamere je OK, mi vidimo idilu itd!
Barikelo je za mene bolji vozač 3 puta. On je praktično test vozač šumiju!
Ali, nije nicija do zore. Ima indicija da će BMW raskinuti saradnju sa Williamsom jer nemogu napraviti bolid kakav ovi prave motor!
Trenutno BMW ima najbolji motor, i ovi nemogu napraviti aerodinamiku koja bi pratila to sve!
Izgleda da je bavarcima pun k.... svega!
Ako to bude tako, e onda će svašta biti!

#9

Posted: 06/04/2004 17:22
by JD
Jah vala da su pametni napravili bi sami sebi bolid. Ili napraviti ugovor s nekim drugim jer ovo s Williamsom ocito ne ide na bolje.

Eto kad Button osvaja bodove sve 3 utrke u BAR Hondi...
O McLarenu da ne govorim, oni su katastrofa ove sezone.

#10

Posted: 06/04/2004 22:52
by nineac
E to je ono što sam ti pričo. Mercerdes su sjebali sa onom zabranom berilijuma, a i Mercedes nije nešto pravi toliko jak motor. Oni su imali prije svega izuzetnu aerodinamiku. Kod njih je obrnut problem! Imaju relativno dobar bolid, ali motor je FUUUJ!
To BMW mora uraditi, ili Williams mora nešto napraviti sa bolidom!
Najbolje da se rješe onog konja Frenka, i naprave samostalan bolid. Ma neka se udruže sa Jordan-om, ljudi su bar puni želje i entuzijazma!
A to za Hondu,. pa japanci su japanci! Oni kad hoce onda je jebeno! Vidjeces da će Honda do kraja sezone biti dobro konkurentna, a iduće ko zna!
Znam samo da Je Williams moro ostaviti Motoju u timu (Frenk je inače škrtac) a onog Ralfa "streljat"