Istanbul

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#76 Re: Istanbul

Post by Ambrozija »

Da, da...Svi hoteli u Istanbulu su na bazi nocenje + dorucak...Vjerovatno mozes doplatiti all inclusive ili polu pansion, ovisno o tome sto zelis...aerodoromska taksa je, prosle godine kada sam isla u Kemer, bila oko 120 KM ali nisam sigurna 100% jer sam im rekla da mi ne govore nista pojedinacno vec da mi daju ukupnu cijenu...Ali ako me pamcenje dobro sluzi ona je oko 120 KM, za Tunis je recimo 220 KM...

Ja cu najvjerovatnije ici ovih dana do Centrotoursa da se raspitam pa ti sve ispisem, ili ti ispisi mene ako budes isla prije mene :)
alisab
Posts: 6
Joined: 17/04/2010 23:50

#77 Re: Istanbul

Post by alisab »

Ambrozija wrote:Da, da...Svi hoteli u Istanbulu su na bazi nocenje + dorucak...Vjerovatno mozes doplatiti all inclusive ili polu pansion, ovisno o tome sto zelis...aerodoromska taksa je, prosle godine kada sam isla u Kemer, bila oko 120 KM ali nisam sigurna 100% jer sam im rekla da mi ne govore nista pojedinacno vec da mi daju ukupnu cijenu...Ali ako me pamcenje dobro sluzi ona je oko 120 KM, za Tunis je recimo 220 KM...

Ja cu najvjerovatnije ici ovih dana do Centrotoursa da se raspitam pa ti sve ispisem, ili ti ispisi mene ako budes isla prije mene :)

moja kolegica je imala all inc. s tim sto nije nista doplatila a prilicno je bilo jeftino. posto idem s muzem i djetetom voljela bih all inc. da ne razmisljam sta cu za rucak ili veceru. a morat cu se raspitati i u agneciji, jer mi treba neki hotel sa bazenom, zbog djeteta, s njim ne mogu stalno biti vani zbog vrucine.
jasminasab
Posts: 704
Joined: 10/05/2006 16:51
Location: Sarajevo

#78 Re: Istanbul

Post by jasminasab »

Procitah napreskoke temu, nisam sve. Bila sam dvaput u Istanbulu s cojekom, u vlastitom aranzmanu, mogu nac tacno koliko nas je sta kostalo, prosli smo puno jeftinije nego sto bi preko agencije.

Savjeti:
- cjenkajte se za sve, pa tako i za cijenu sobe (obavezno napomenite da ste Bosanci i da volite bracu Turke i tako to :D )
- ako ostajete 7 i vise dana, trazite da vam obezbijede prijevoz sa i do aerodroma (u oba pravca) - obicno nude u jednom pravcu, odnosno dodju po vas, ali ja sam oba puta uspjela dobiti oba pravca dzaba
- sta ce vam all inclusive? grehota da se ne proba sva ona divna hrana po gradu (ja sam za 10 dana dobila 6 kila kad sam bila :D :D )

Meni licno se puno vise svidja stari dio grada, ovaj Sultan-Ahmet, Beyazit, Laleli dio, nego Taksim i ostalo, jer je za mene to dusa grada. Zato bih i hotel izabrala tu.

I da, i ja spadam u ove sto su ostavili svoje srce tamo. Ako je moguce biti zaljubljen u grad, onda sam ja zaljubljena u Istanbul. :roll: :)
User avatar
malosutra81
Posts: 504
Joined: 17/02/2008 10:44

#79 Re: Istanbul

Post by malosutra81 »

jasminasab wrote:Procitah napreskoke temu, nisam sve. Bila sam dvaput u Istanbulu s cojekom, u vlastitom aranzmanu, mogu nac tacno koliko nas je sta kostalo, prosli smo puno jeftinije nego sto bi preko agencije.

Savjeti:
- cjenkajte se za sve, pa tako i za cijenu sobe (obavezno napomenite da ste Bosanci i da volite bracu Turke i tako to :D )
- ako ostajete 7 i vise dana, trazite da vam obezbijede prijevoz sa i do aerodroma (u oba pravca) - obicno nude u jednom pravcu, odnosno dodju po vas, ali ja sam oba puta uspjela dobiti oba pravca dzaba
- sta ce vam all inclusive? grehota da se ne proba sva ona divna hrana po gradu (ja sam za 10 dana dobila 6 kila kad sam bila :D :D )

Meni licno se puno vise svidja stari dio grada, ovaj Sultan-Ahmet, Beyazit, Laleli dio, nego Taksim i ostalo, jer je za mene to dusa grada. Zato bih i hotel izabrala tu.

I da, i ja spadam u ove sto su ostavili svoje srce tamo. Ako je moguce biti zaljubljen u grad, onda sam ja zaljubljena u Istanbul. :roll: :)
@jasminasab znam o cemu pricas :D (mni je haman vrijeme opet ici :-) )

i da ja sam vec pokusala reci kako se povoljnije prodje kad sam sebi isplaniras put, al nije upalilo :)

elem, @Ambrozija... naravno da postoje all inclusive hoteli i u Istanbulu, al sto rece @jasminasab sto placati sve to (zobg +2 obroka) a propustiti svu onu (haman dzaba) hranu u gradu
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#80 Re: Istanbul

Post by Ambrozija »

Ne znam, ja sam isto za all inclusive...To valjda zavisi od osobe do osobe...Zena ide s muzem i djeteto i normalno je da joj vise odgovara all inclusive da ne mora razmisljati a ja sam jednostavno takva osoba, volim da imam sve na jednom mjestu, sto je mozda i mana ali to sam samo ja...Nekako ne volim experimentisati s hranom, sto je sigurno sigurno je, a hotelska hrana uvijek ponudi barem jednu "stvar" koja mi se dopada (ako je u pitanju svedski stol).
User avatar
malosutra81
Posts: 504
Joined: 17/02/2008 10:44

#81 Re: Istanbul

Post by malosutra81 »

Ambrozija wrote:Ne znam, ja sam isto za all inclusive...To valjda zavisi od osobe do osobe...Zena ide s muzem i djeteto i normalno je da joj vise odgovara all inclusive da ne mora razmisljati a ja sam jednostavno takva osoba, volim da imam sve na jednom mjestu, sto je mozda i mana ali to sam samo ja...Nekako ne volim experimentisati s hranom, sto je sigurno sigurno je, a hotelska hrana uvijek ponudi barem jednu "stvar" koja mi se dopada (ako je u pitanju svedski stol).
naravno :)
u svakom slucaju lijep provod :thumbup:
User avatar
Enka-Benka
Posts: 197
Joined: 30/08/2007 00:06

#82 Re: Istanbul

Post by Enka-Benka »

E ovako da pocnem :D :D
( dosada sam sve postove procitala ali ako ima neko sto je u skorije vrijeme tamo bio, recimo sad na ljeto, pa da moze neke dodatne informacije dodati, bilo bi nam drago)
Nas 4 drugarice planiramo otici na krtaki odmor u Istanbul.( od 3 - 4 dana) to bi bilo sad od 28 Oktobra ili tamo 6 Novembra. Za karte nije problem jer jos nismo odlucne oko ova 2 datuma... ali nam treba smjestaj, da nije previse skup ali da nije ni neka rupa:) ali eto da je po mogucnosti centralan i da ne moramo stalno juriti za taxijem busom ili metrom...
ako neko zna dobar i povoljan smjestaj i onako neke bitne informacije o gradu, sta treba vidjeti i sta bi bilo lijepo posjetiti a sta zaobici, neka nam javi:)) svaka pomoc i savjet su dobrodosli:))


Zahvaljumo se unaprijed:)))

P.S. ima li sta da se vidi na tom drugom kontinentu azijskom:)))

i ako nam neko od vas moze dati broj telefona ili link od tog hotela SARAJEVO:)) Hvala

i gdje da nabavimu mapu grada istanbula, ono da se ne izgubimo:))prvi put idemo za Istanbul pa nekako taj metro bi najradje koristili do hotela, sigurno za taxi naplacuju duple cjene...
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#83 Re: Istanbul

Post by duboka_misao »

Hotel Sarajevo upitaj se sto je tako jeftino :D

imas ova dva, sa tri zvjezdice sa doruckom, klimom, udobnim sobama i najvazanije cisto je

http://www.hotel-washington.com/
http://www.hotelephesus.com/turkish/location.shtml
oba su u Laleli kvartu koji ti je blizu svega za turiste i svih prevoznih sredstava

edit :taxi ni pod razno ako nemas zivaca da se naduravas s njima jer rijetko pale taximetar vec koliko te opali
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55701
Joined: 15/12/2008 16:53

#84 Re: Istanbul

Post by ultima_palabra »

Enka-Benka wrote:E ovako da pocnem :D :D
( dosada sam sve postove procitala ali ako ima neko sto je u skorije vrijeme tamo bio, recimo sad na ljeto, pa da moze neke dodatne informacije dodati, bilo bi nam drago)
Nas 4 drugarice planiramo otici na krtaki odmor u Istanbul.( od 3 - 4 dana) to bi bilo sad od 28 Oktobra ili tamo 6 Novembra. Za karte nije problem jer jos nismo odlucne oko ova 2 datuma... ali nam treba smjestaj, da nije previse skup ali da nije ni neka rupa:) ali eto da je po mogucnosti centralan i da ne moramo stalno juriti za taxijem busom ili metrom...
ako neko zna dobar i povoljan smjestaj i onako neke bitne informacije o gradu, sta treba vidjeti i sta bi bilo lijepo posjetiti a sta zaobici, neka nam javi:)) svaka pomoc i savjet su dobrodosli:))


Zahvaljumo se unaprijed:)))

P.S. ima li sta da se vidi na tom drugom kontinentu azijskom:)))

i ako nam neko od vas moze dati broj telefona ili link od tog hotela SARAJEVO:)) Hvala

i gdje da nabavimu mapu grada istanbula, ono da se ne izgubimo:))prvi put idemo za Istanbul pa nekako taj metro bi najradje koristili do hotela, sigurno za taxi naplacuju duple cjene...
Imate dobre buseve koji idu od aerodroma do Taksima svakih pola sata, 10 lira.
Mapu vam je najbolje kupiti tamo, ima na svakoj boljoj trafici.
Što se tiče Azije, otiđite samo da kažete da ste bile tamo ;-) Slabo tamo ima išta, vile pored obale i Kadikoy koji izgleda isto Ilidža :-D
Šta treba obići, zavisi od toga šta vas zanima, u Stambolu ima svega...
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#85 Re: Istanbul

Post by beautyfool »

Enka-Benka wrote:E ovako da pocnem :D :D
( dosada sam sve postove procitala ali ako ima neko sto je u skorije vrijeme tamo bio, recimo sad na ljeto, pa da moze neke dodatne informacije dodati, bilo bi nam drago)
Nas 4 drugarice planiramo otici na krtaki odmor u Istanbul.( od 3 - 4 dana) to bi bilo sad od 28 Oktobra ili tamo 6 Novembra. Za karte nije problem jer jos nismo odlucne oko ova 2 datuma... ali nam treba smjestaj, da nije previse skup ali da nije ni neka rupa:) ali eto da je po mogucnosti centralan i da ne moramo stalno juriti za taxijem busom ili metrom...
ako neko zna dobar i povoljan smjestaj i onako neke bitne informacije o gradu, sta treba vidjeti i sta bi bilo lijepo posjetiti a sta zaobici, neka nam javi:)) svaka pomoc i savjet su dobrodosli:))


Zahvaljumo se unaprijed:)))

P.S. ima li sta da se vidi na tom drugom kontinentu azijskom:)))

i ako nam neko od vas moze dati broj telefona ili link od tog hotela SARAJEVO:)) Hvala

i gdje da nabavimu mapu grada istanbula, ono da se ne izgubimo:))prvi put idemo za Istanbul pa nekako taj metro bi najradje koristili do hotela, sigurno za taxi naplacuju duple cjene...
Imas mapu besplatno na aerodromu da uzmes, prije nego predjes passport control vidjet ces na standovima stoji slobodno se posluzi :-D
Metro ti je preko puta aerodroma s tim sto moras izaci iz aerodroma i uci u zgradu preko puta i ici sprat nize za dalju orijentaciju najbolje da pitas nekog tamo da te uputi samo reci METRO :D Cijena Metroa je 1,40 lira
Imas u knjizari connectum na carsiji ili bbi da se kupi knjiga nesto kao vodic kroz Istanbul, ove godine je izdata, dobra i detaljna knjiga pa ti to moze posluziti i kao vodic.
Sretno
immuno
Posts: 2027
Joined: 07/04/2010 11:05

#86 Re: Istanbul

Post by immuno »

Bila u Istambulu prosli mjesec,bilo prelijepo.Hotel vec neko ti je preporucio ovaj Washington tu ide vecina nase raje .Imas i hotel Bosna nasi ljude drze kakav je neznam ali je jeftin pogledaj u internetu.Hotela ima tona u starom dijelu svaka druga kuca je hotel.Ja sam bila smjestena u dijelu Sultan-Ahmed tako da sam skoro sve pjeske mogla obici.Imas tramvaj kroz stari dio koji je redovan i cest a zetone kupis ( o,80 lira) vise jer ih nemozes bas svagdje kupiti.Za voznju po Bosforu ides tramvajem do Eminömü i tu ti je "luka" ili stanica i tu kupis zeton ( nije isti kao za tram) i proberi u kom pravcu hoces najdalji je ja mislim prema Ejup-camii.Sto se tice azijskog dijela tamo i sto ima sta da se vidi nemozes jer sve cuva vojska ima ogroman harem kojeg iz evrposkog dijela u noci vidis lijepo osvijetljenog al sipak tu je vojska nedaju ni prismrditi.Na najstariji univerzitet mozes kroz kapiju u dvoriste ali unutra nemogu i ni studenti bez policijske kontrole a stranici neeee. Obavezno pogledajte Top-kapi palatu,plavu dzamiju,aya-sofiju,kapali carsiju,bazar zacina,mashala-bazar najstariji bazar rukotvorina,dolma-basce,ovu dolam-basce obavezno obidjite idete tram do stanice Kabadas to je zadnja stanica nemozete pogrijesiti i pravo nastavite jedno 5 min i vec ste tu .Sto se tice ishrane necete ostati gladne mozes se hraniti "usput" sendvic u ruku i dalje a ima i lokala do besvijesti jedan od jeftiniji je Puding- tako se zove preko puta plave dzamije na glavnoj ulici gdje ide tramvaj.Kupovine sto se tice neznam ja licno niti znam niti se volim cjenjkati,osim zacina ja nisam nista drugo niti htjela niti planirala.Ako stignete lijepo je vidjeti i noviji dio Nisantasi,Taksim tamo je inace najveca trgovacka ulica u Istambulu.
Sretan put i ako te jos sta interesuje pitaj!
Ostavila sam srce u Istambulu zbog grada,dzamija,parkova,basci,palata,dzamija,simita,caja,kadaifa,muzike.............
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#87 Re: Istanbul

Post by duboka_misao »

hadzinica wrote:
'ako ikada opet odlucim ici u Istanbul,idem definitivno s tobom :-D

tek kad sam procitala ovaj post,pomislih..koliko sam toga propustila :roll: :)
a nesh samnom :( ima do kraja oktobra ono bh airlines let za euro plus taxa :(
immuno
Posts: 2027
Joined: 07/04/2010 11:05

#88 Re: Istanbul

Post by immuno »

ma samo da imam bar par dana odmora ma nadigla bih ja tebe a hadzija nek cuva djecake................ma to bi bio provod...............sjediti u dolma-basce piti caj jesti simit i zna se bez drugarice-cigarice nije puno uzivanje.....ha haaa da se vratimo u stvarnost . :sad:

pozdrav tebi i tvojim muskim! :)
User avatar
Istocka
Posts: 3553
Joined: 10/09/2008 22:12
Location: Na raskrscu Azije i Evrope ..u.. Orient Expresu:)

#89 Re: Istanbul

Post by Istocka »

hadzinica wrote:
immuno wrote:ma samo da imam bar par dana odmora ma nadigla bih ja tebe a hadzija nek cuva djecake................ma to bi bio provod...............sjediti u dolma-basce piti caj jesti simit i zna se bez drugarice-cigarice nije puno uzivanje.....ha haaa da se vratimo u stvarnost . :sad:

pozdrav tebi i tvojim muskim! :)
iskren pozdrav i tebi!
hvala ti draga immuno...ko zna,ko zna...ti si bas poput dobre vile iz bajke :-D ...ne sumnjam ja da cemo jednom nas dvije same trknuti do istanbula,na caj i simit :) :) :)
moze u troje ja cu vam pokazatı sve ljepote :-D :bih:
honi23
Posts: 5
Joined: 20/10/2010 19:18

#90 Re: Istanbul

Post by honi23 »

Evo ja sam bio u Istanbulu i vratio sam se prije 8 dana, maxuz sam se prijavio na forum da Enka-Benki kazem da ni za zivu glavu ne ide u hotel SARAJEVO u Istanbulu.
Meni su isto tako savjetovali da idem u taj hotel ko fol jeftin,pristojan,na dobrom mjestu al niko ne rece da su sobe ko izbjeglicki smjestaj. Mozes otici na njihovu stranicu www.hotelsarajevo.com i ucinit ce ti se kako i nije los za 35eura za noc za dvije osobe,i ja sam tako mislio, al kad sma otiso razocaro sam se totalno. Sobaje velika tamam da mogu da stanu dva kreveta da se izmedju njih moze provuci,oni bolnicki kreveti zeljezni sto skripekad sjednes na njih, i najbolje je to da su tako namjesteni dajedno drugome okrenete tabane a onaj sto je do TV-a i ne moze ga gledati jermu je tacno iznad glavei ako se zadesi zemljotres ko sto jei bio prije 15 dana (kad sam ja bio tamo) mogo bi mu u snu zavrsit na glavi. U sobi nema ormara i torbe se jedva mogu ostaviti u sobi. A WC to je vrhunac svega tako je mal ko da su ga za pigmeje projektovali (kinez bi se u njemu zaglavio) anajbolje je to sto se tusiras iznad WC solje (tacnije pored WC solje al je tako usko da si iznda nje i nema kade). Ja kad sam doso prvu noc totalno sam se razocaro u hotel i pito sam gdje suone sobe na internetu sto su prikazane ona zena ko nestogovori da sacekam tri dana pa dobit cu bolju sobu. Ma malo sutra ,istu noc (jer sam u Istanbul sletio u 21:30) samizaso i odmah zgrada do sam naso novi smjestaj jer ona soba jelosija od vecine zatvorskih celijai covjek u njoj moze postati klaustofobican. Sto se tice cistoce hotela Sarajevo nijelose madaje sve staro pa dzaba i cistit.
Ovaj hotel samo moze valjat svercerima koji noce sami u sobi na jednu noci bitno mu dasto jeftinije prodje.
Ja sam isto ko ti konto bolje da jeftinije prodjem a da vise trosim na hodnju al promjenit ce ti se misljenje kad udjesu sobu. Ja sam preso tu istu nocu hotel Inter (www.hotelinteristanbul.com) i placo sam sobu 55 eura zanocenje sa doruckomi oni koji ostaju 7 dana imaorganizovan prevoz sa i do aerodroma. Inace sobu je cijenio 70 eura mad sekodnjih moze cjenkati za sve pa tako iza hotelsku sobu. Da ne duzim vise NI ZA ZIVU GLAVU NIKOME NE PREPORUCUJEM HOTEL SARAJEVO UISTANBULU.
honi23
Posts: 5
Joined: 20/10/2010 19:18

#91 Re: Istanbul

Post by honi23 »

Eh sad osimovog hotela Sarajevo sveostalo je bilo super, meni je ovo drugi put da sam bio u Istanbulu i sad mi je bilo sto puta ljepse nego prvi put tako da planiram na proljece opet daidem.
Gore u postovima ti je uglavnom sve objasnjeno,ako bi bilau ovomhotelu Inter (odmah do Sarajeva) do Kapali carsije ti treba 2 minuta i do Bajazitove dzamije. Do Aje Sofije, Plave dzamije i Topkapi dvorca treba ti 10 minuta laganog hoda. Inace sto se tice cistoce ulica ljubaznostil judi mnogi u svijetu bi trebali da uceod njih. Prosijaka na ulici gotovo da i nema, a ako imas ikakvih problema slobodno seobrati policajcu on ceuciniti sve da ti pomogne i cakimaju posebnu ,Turisticka policija stanica im senalazi blizu cisternekod Aje Sofije. Prije nego sto ista kupis dobro razgledaj i ako ti se nesto svidi nicimne pokazuj da ti je stalo do toga niti komentarisi na nasem jeziku vecina trgovaca razumi nas jezik al se prave da ne razume i doji kasnije ili sutra po tu stvar.Sto setice hrane ona je super i opetko i za trgovinu izbjegavaj glavne dzade jerna glvnim dzadama ces donerplatiti 9 lira (9KM) a na sporednoj to istokosta 3-4 lire. Preporucio bi ti obavezno daprobas Balik doner (sendvic sa ribom) najvise se prodaju kod Galata mosta blizu Misir Bazara (bazar zacina) : Takodje pored Galata mosta se nalaze oni sto te salijecu da ides na krstarenje Bosforom koje inacekosta 10 lira al ako te oni ranije safataju, ko sto su mene, ponudit ce ti posebnu cijenu od 15 lirako tebi jer si iz Bosne za dva sata krstarenja (a 20m dalje regularna cijena je 10 lira),mojoj zeni se svidjelo krstarenje al bratemeni se otegla dva sata voznje tako da samjedva ceko da se zavrsi. Obavezno bi ti preporucio da ako vec dodjes dole i hoces da malo predjes Bosfor da uzmes redovni trajekt zeton kosta 1,5lira (1 i po KM) za voznju i odes u Uskudar tamoje i jeftinija kupovina ako vec ides zbog sopinga il ako volis moderniji dio da odesu Kadikoj (isto u Azijskom dijelu). Meni se konkretno nije u Kadikoju i Taksimu svidjelo jer mene ne privlace ti moderniji dijelovi grada kojilicena Ferhadiju u Sarajevu,mene su uglavnomstarine zanimale pa ti preporucujem pored onih glavni dijelova ,Kapali carsija, Topkapi dvorac , Glatata toranj,Misir Bazar da obidjes Bajazitovu dzamiju, Sultan Ejupovu dzamiju ( tu je sahranjen jedan ashab kada su prvi put opsjedali Carigrad), posjetiSehzadi dzamiju (princeva dzamija) otidji na Taksim nije lose za priosetati Istikal ulucom (mada meni nije bilo posebnoalmnogim se svidja) i pored Uskudara u aziji otidji na Princes Island (princeva ostrva). Ma uglavnom kad dodjes na Aerodromkartu uzmi sa nekog od onih info pulteva dzabe i ostaloje lahko se za snac. Ako budes isla taksijem sa aerodrom obavezno se cijenkaji trazi nekog koji zna engleski (ako ti ne znas Turski) i cijena zavisno od vjestine cjenkanja krece seod 15 do 20 eura do Grand Bajazita (onaj dio gdje se nalazi hotel Sarajevo i Inter). Ma ovako je predugo da ti sve redomopisujem jer bi se knjiga mogla napisati o ljepotama Istanbula i pogledaj na forumima da niko se nije vratio iz Istanbula da nije osto zeljan daopet ode tamo. pogledaj imasforum i na www.putovanja.info i tu ima dosta onih iz srbije koji iznose svoje preporuke i na www.forum.hr pa ce ti to biti dovoljno. A ako sam ti imalo pomogo kad budes tamo caj sjeti se nas koji smo ti se javili na forumu i makarmalopomogli i koji ti zavidimo sto ti ides tamo zakoji dan a ne mi heheh.

P.S.
Obavezno otidji u Hamam (turko kupatilo) jest da kosta 30 eura tretman (prije 7 godinaje kostalo 10 eura) al vjeruj isplati se i otavi posjetu hamamu za zadnji dan da te relaksiraod svog onog umora koji ce se nakupit zbog zelje da josmalo prohodasi da jos nesto vidis.
honi23
Posts: 5
Joined: 20/10/2010 19:18

#92 Re: Istanbul

Post by honi23 »

Evo sad pregleda svoja predhodna dva posta i primjetio sam puno gresaka jer me na tastaturi zeza tipka "space" pa bi da se izvinem zbog ovih gore gresaka al vazna je poenta i da se moze skontat sta je pisc htio da kaze :)
User avatar
Enka-Benka
Posts: 197
Joined: 30/08/2007 00:06

#93 Re: Istanbul

Post by Enka-Benka »

honi23 wrote:Evo sad pregleda svoja predhodna dva posta i primjetio sam puno gresaka jer me na tastaturi zeza tipka "space" pa bi da se izvinem zbog ovih gore gresaka al vazna je poenta i da se moze skontat sta je pisc htio da kaze :)


Velika ti hvala honi23 i immuno i svima ostalima naravno

Hvala vam svima na inforacijama, koncano smo odlucili datum i to ce biti 11 novemabar akobogda :)))
znaci Hotel Sarajjevo ni u snu, hotel koji smo nasli je u sirkeci, po google karti sudeci blizu je svega ovog navednog na europskoj strani:)) izgleda prikladno za nas dzep:)

hvala jos jednom svima na iformacijama i savjetima
immuno
Posts: 2027
Joined: 07/04/2010 11:05

#94 Re: Istanbul

Post by immuno »

Pa to ti je super jer ima i tramvajska stanica koja se zove serkeci znaci bas si u samom centru .........lijep odmor vam zelim da se lijepo provedete i uzivate u ljepotama ovog carobnog grada.


PS
ponesite koje cole rezerve ja sam jedne poderala a druge su izdrzale do kuce i onda u kantu :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55701
Joined: 15/12/2008 16:53

#95 Re: Istanbul

Post by ultima_palabra »

Dobra lokacija, na pola puta između modernog dijela (Taksim, Galata, Beyoglu) i istorijskog (Sultanahmet, Topkapi, Kapalicarsi), i tamo i vamo možeš pješke. Jedino što malo danfa na ribu taj dio :-D
User avatar
Enka-Benka
Posts: 197
Joined: 30/08/2007 00:06

#96 Re: Istanbul

Post by Enka-Benka »

izgleda da se necemo upoznati sa istanbulom ove godine:(((taman se pripremile, kad vjesti jutros ... odma me stomak presjekao ... :cry: :cry:
Smoki
Posts: 1030
Joined: 12/03/2007 10:04
Location: Sarajevo

#97 Re: Istanbul

Post by Smoki »

Najjaci grad u kojem sam bio!
honi23
Posts: 5
Joined: 20/10/2010 19:18

#98 Re: Istanbul

Post by honi23 »

Ej Enka ne odustaj bona ovo se moglo desit bilo gdje samo ti moze biti jos bolje, da snize cijene. A reci koji je grad siguran od bombasa. Vjeruj da je Istanbul siguran kolko moze biti siguran i jedan grad. Njihova policija je odlicna. A ako vec tako gledas iseli se iz Bosne u kojem gradu nije bilo explozije bombe samo je sreca sto nema vise mrtvih. Nego ne daj se smesti i idi uzivati , ja da sam na tvom mjestu ne bi se dvoumio. Ako si odustala ponudi karte na forumu da ti dzaba ne propadnu vidi kolko ce se javiti interesanata.
User avatar
lara b.
Posts: 307
Joined: 23/01/2007 15:05
Location: sarajewo

#99 Re: Istanbul

Post by lara b. »

jel nekko mozda bio za docek nove godine u istanbulu... iskustva :?
ja bih isla ove god. ali ne znam koja agencija je najbolja u organizaciji...centroturs mi djeluje nekako naj :D jel neko isao sa njima...
ocaj
Posts: 311
Joined: 16/06/2008 10:29

#100 Putovanje u Istambul

Post by ocaj »

Imala sam namjeru da u toku ove godine odem u turisticki posjetu Istambula, i mislila sam to realizovati recimo za 8.mart, reko bit ce neke povoljnije ponude. No medjutim, kako sada surfam po ovim turistickim agencijama, vidim da samo relax tours daje neku ponudu i to samo na 4 dana.
Da li ima neko preporuku kojom agencijom je najbolje putovati? Ovi koji su vec isli da iznesu svoje sugestije, pozitivne a bogami i negativne. :)
Unaprijed zahvalna! :D
Post Reply