Mostar u ratu

Post Reply
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#226 Re: Mostar u ratu

Post by tetejac »

Ti si stalno nagađao kuda i kako su se ljudi izvukli. Evo ja sam ti rekao u metar i umjesto da zahvališ ti pišeš gluposti. Mladost ludost :)
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#227 Re: Mostar u ratu

Post by invincible1921 »

Nema potrebe za svadju i tenzije :bih:
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#229 Re: Mostar u ratu

Post by tetejac »

Mostarac je malo nervozan :D
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#230 Re: Mostar u ratu

Post by studiorum_tuzlaensis »

Iskreno se nadam da će osobe odgovorne za zločine i ubijanja ovih zatvorenika biti adekvatno kažnjene.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#231 Re: Mostar u ratu

Post by stakasa »

studiorum_tuzlaensis wrote:Iskreno se nadam da će osobe odgovorne za zločine i ubijanja ovih zatvorenika biti adekvatno kažnjene.
Ja mislim da nece. Evo 25 godina, ima snimak, ima sve i opet nista. Znam da ima Jukinih sljedbenika koji su ucestvovali u ovome i sada zive u Sarajevu, jos uvijek se nadam da se u nekome od njih probudi savjest.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#232 Re: Mostar u ratu

Post by invincible1921 »

stakasa wrote:
studiorum_tuzlaensis wrote:Iskreno se nadam da će osobe odgovorne za zločine i ubijanja ovih zatvorenika biti adekvatno kažnjene.
Ja mislim da nece. Evo 25 godina, ima snimak, ima sve i opet nista. Znam da ima Jukinih sljedbenika koji su ucestvovali u ovome i sada zive u Sarajevu, jos uvijek se nadam da se u nekome od njih probudi savjest.
Zive i uzivaju statuse heroja i prvoboraca medju rajom...Mislim da ovaj put hoce bit osudjeni, jer cim je dzidic pobjegao zna sta ga ceka. Svaki do sada proces koji je vodjen bio je smijesan i ireziran.

Upravo to sto kazes ima snimak, imaju svjedoci, spiskovi sve i lafo ne mogu da nadju. Zato uredno nekog pripadnika armije osude zbog opaljenog samara na dvije godine...na osnovu iskaza nekog svjedoka
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#233 Re: Mostar u ratu

Post by invincible1921 »

Sarajmen wrote:Nije ništa, najveći dio tijela ubijenih iz ''Vranice'' je pronađen na području Goranaca, najvjerovatnije u masovnoj grobnici tzv ''Rimski bunar''. Bez tijela se nije imalo dokaza. Slučaj je 2007. mislim, uključen kao dokazni materijal u procesu ''Prlić i ostali'' , presuđenim za Udruženi zločinački poduhvat. Takva kvalifikacija podrazumijeva i daljnje procesuiranje lica koja su bili na dnu hijerarhije, dakle kao neposredni izvršioci. U toj se fazi sada nalazimo. Pratite taj proces, bijeg u Hrvatsku Džidića i Jelića je ''znakovit'' što bi krivousti rekao. Istražujte ko je i iz koje strukture (HVO,SIS,...) primio koje službeno odlikovanje u R. Hrvatskoj.

To su procesi i stvari koje vremenski ne pripadaju historiji/povijesti, bar ne one koje nisu stare bar 10-tak godina, ali su itekako povezane sa ovim događajima iz 1993- ,o kojim mi razmjenjujemo mišljenje. Mišljenja sam da je i nama zanimljivije da pročitamo svjedočanstva ljudi koji su bili akteri tog vremena i događaja, pa im dajmo prednost.
Da naravno, ali okoncanjem procesa mislim da bi i nama koji bi zeljeli da znamo vise informacija neke stvari bile jsnije
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#234 Re: Mostar u ratu

Post by tetejac »

Dobar je on al ne konta. Kaže malac što su išli kroz zid kad su mogli kroz glavna vrata ili kroz prozor :D
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#235 Re: Mostar u ratu

Post by akaunt »

Sarajmen wrote:
tetejac wrote:Mostarac je malo nervozan :D
Kada i ako bude prilike, ukaži mu na razlike između HVO-a i HOS-a, ne što ih on ne zna već da biste se bolje razumjeli i razbili predrasude.
Majke mi, evo ja priznajem da ne znam ni ja razliku. Moze li neko krace objašnjenje?
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#236 Re: Mostar u ratu

Post by invincible1921 »

Sarajmen wrote:Koliko sam ja shvatio , njega zanima i ostalo, kada su izasli iz Vranice u smislu vremena i datuma, kao i koliko ih je izašlo a koliko se presvlačenjem izmiješalo sa civilima, da bi izvukao zaključak koliko ih je ostalo da se i dalje roka. Ako se ima koja info u tom smislu, bilo bi od koristi za sve nas.
Ja koliko znam ovi sto su otisli u civile uradilisu to odma, a jedina grupa koja se rokala je ova sto je pokusala proboj..nek me neko ispravi ako grijesim?

@akaunt HVO nikad nije bio vojska u pravom smislu te rijeci. To je vise bila vojna hunta sa ogromnim elementom kriminala i ratnog profiterstva koja jestavljena u sluzbu mocnika. HV je bio glavni i bez njih HVO ne bi mogao meda. HVO je takodjer imao i specijalne jednice poput Jokera, Maturica, Apostola, Kaznjenicke Bojne koje su obavljale najspecijalnije zadatke na sivjetu....upadi u civilna naselja, pljacka, ubijanje, silovanje, etnicko ciscenje. Nemali je broj hrvata koje je HVO smako cisto radi para.
Last edited by invincible1921 on 19/03/2018 12:48, edited 1 time in total.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#237 Re: Mostar u ratu

Post by invincible1921 »

Sarajmen wrote:Nećete pogriješiti ako navedete ono, uz časne izuzetke, kada govorite o nevojničkim primjerima dijelova vojne formacije HVO-a. Generalizacija u suštini nije ni tačna a samim tim ni poželjna. A eto, za volje vam.
Pa naravno bilo je izuzetaka, ali opcenito ta organizacija je sve ono sto sam napisao o njoj...Da ne bude smao da mislim na HVO hercegovine ili SB dovoljno je samo das e pogleda HVO sarajevo i njihov dicni komadant Maric
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#238 Re: Mostar u ratu

Post by invincible1921 »

Sarajmen wrote:Kontam, ali da mjesto i ulogu Velimira Marića (Čarapić) sa Stupa ne uvlačimo u mostarsku priču. Mostar zaslužuje puno više pažnje na ovom forumu nego što je to sada. Izvinajvam se, nastavite vi kako mislite da treba.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#239 Re: Mostar u ratu

Post by akaunt »

invincible1921 wrote:
Sarajmen wrote:Koliko sam ja shvatio , njega zanima i ostalo, kada su izasli iz Vranice u smislu vremena i datuma, kao i koliko ih je izašlo a koliko se presvlačenjem izmiješalo sa civilima, da bi izvukao zaključak koliko ih je ostalo da se i dalje roka. Ako se ima koja info u tom smislu, bilo bi od koristi za sve nas.
Ja koliko znam ovi sto su otisli u civile uradilisu to odma, a jedina grupa koja se rokala je ova sto je pokusala proboj..nek me neko ispravi ako grijesim?

@akaunt HVO nikad nije bio vojska u pravom smislu te rijeci. To je vise bila vojna hunta sa ogromnim elementom kriminala i ratnog profiterstva koja jestavljena u sluzbu mocnika. HV je bio glavni i bez njih HVO ne bi mogao meda. HVO je takodjer imao i specijalne jednice poput Jokera, Maturica, Apostola, Kaznjenicke Bojne koje su obavljale najspecijalnije zadatke na sivjetu....upadi u civilna naselja, pljacka, ubijanje, silovanje, etnicko ciscenje. Nemali je broj hrvata koje je HVO smako cisto radi para.
Ok, razlika HV i HVO je neupitna ali gore ovaj reče razlika izmedju HOS-a i HVO?
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#240 Re: Mostar u ratu

Post by invincible1921 »

akaunt wrote:
invincible1921 wrote:
Sarajmen wrote:Koliko sam ja shvatio , njega zanima i ostalo, kada su izasli iz Vranice u smislu vremena i datuma, kao i koliko ih je izašlo a koliko se presvlačenjem izmiješalo sa civilima, da bi izvukao zaključak koliko ih je ostalo da se i dalje roka. Ako se ima koja info u tom smislu, bilo bi od koristi za sve nas.
Ja koliko znam ovi sto su otisli u civile uradilisu to odma, a jedina grupa koja se rokala je ova sto je pokusala proboj..nek me neko ispravi ako grijesim?

@akaunt HVO nikad nije bio vojska u pravom smislu te rijeci. To je vise bila vojna hunta sa ogromnim elementom kriminala i ratnog profiterstva koja jestavljena u sluzbu mocnika. HV je bio glavni i bez njih HVO ne bi mogao meda. HVO je takodjer imao i specijalne jednice poput Jokera, Maturica, Apostola, Kaznjenicke Bojne koje su obavljale najspecijalnije zadatke na sivjetu....upadi u civilna naselja, pljacka, ubijanje, silovanje, etnicko ciscenje. Nemali je broj hrvata koje je HVO smako cisto radi para.
Ok, razlika HV i HVO je neupitna ali gore ovaj reče razlika izmedju HOS-a i HVO?
Pa po mom misljenju HOS je bio puno vise vojska od HVO-a medjutim njihov problem je bio sto su imali dosta ekstremne stavove i poglede. U vremenu u kojem su postojali na teritoriji BiH imali su puno pozitivniju ulogu u odnsu na HVO mada ko zna na sta bi sve to izaslo. Jedni i drugi strancka vojska. HOS je premalo postojao da bi se bas moglo uvuci u neku siru pricu jer kao sto si vjerovatno upoznat hvo je kukavicki i mucki zovnuo na sastanak komdante HOS.a i pobio ih u zasjedi sve do jednoga.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#241 Re: Mostar u ratu

Post by stakasa »

Notorna je glupost da HVO nije bio vojska. Vjerovatno su bili i najorganizovaniji, dobro opremljeni, jasna komandna struktura, uredne place, i nakon rata se je osjetilo i isplatilo biti njihov vojnik. Covjek ih moze volit ili ne volit, normalno da ih ja ne volim ali su bili vojska, to je cinjenica
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#242 Re: Mostar u ratu

Post by stakasa »

HOS je bio obicna banda koja se je osilila, nisu se potcinili jednoj komandi u Hrvata i ovi im odrubili glavu
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#243 Re: Mostar u ratu

Post by decembar2017 »

stakasa wrote:Notorna je glupost da HVO nije bio vojska. Vjerovatno su bili i najorganizovaniji, dobro opremljeni, jasna komandna struktura, uredne place, i nakon rata se je osjetilo i isplatilo biti njihov vojnik. Covjek ih moze volit ili ne volit, normalno da ih ja ne volim ali su bili vojska, to je cinjenica

U pravu si ti za to da su oni imali vojnu strukturu i bili su najorganizovaniji, dobro opremljeni, jasna komanda struktura , plate ali ovo sto je @invincible opisao je isto tako istina, jer pored svega ovoga sto si ti naveo oni su ispali samo jedna dobro organizovana i dobro opremljena banda u sluzbi Zagreba kojoj je svrha bila pljackanje humanitarne pomoci i progon civila , i Bosnjaka i BIH Hrvata , oni bez podrske HV i cetnika nisu bili vojno ni za sta, nije dugo poslije pocetka agresije nastala ona kletva bez veze" Da Bog da te hvo branio a Merhamet hranio".
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#244 Re: Mostar u ratu

Post by stakasa »

decembar2017 wrote:
stakasa wrote:Notorna je glupost da HVO nije bio vojska. Vjerovatno su bili i najorganizovaniji, dobro opremljeni, jasna komandna struktura, uredne place, i nakon rata se je osjetilo i isplatilo biti njihov vojnik. Covjek ih moze volit ili ne volit, normalno da ih ja ne volim ali su bili vojska, to je cinjenica

U pravu si ti za to da su oni imali vojnu strukturu i bili su najorganizovaniji, dobro opremljeni, jasna komanda struktura , plate ali ovo sto je @invincible opisao je isto tako istina, jer pored svega ovoga sto si ti naveo oni su ispali samo jedna dobro organizovana i dobro opremljena banda kojoj je svrha bila pljackanje humanitarne pomoci i progon civila , i Bosnjaka i BIH Hrvata , oni bez podrske HV i cetnika nisu bili vojno ni za sta, nije dugo poslije pocetka agresije nastala ona kletva bez veze" Da Bog da te hvo branio a Merhamet hranio".
Druga je stvar sto su kao vojna formacija bili neuspjesni. Od pocetka je bio cilj da razlika izmedu HV-a i HVO-a bude minimalna. HVO nije imao nista slabije naoruzanje, kada je padao Vukovar topovi su se slali u Hercegovinu. HV ih je pomagao i sa parama i sa oficirima i sa logistikom, medijski pokrivao itd. Tako da su itakako bili vojska. Pa ne bi Karadzic pravio s njima dogovor da nisu bili vojska. Tad u aprilu 92-e su mu vrlo odlucno stali, tada se je i po Zapadnoj Hercegovini granatiralo. Kasnije su se dogovorili s njim i odlucili da dovrse stvar sa Bosnjacima. Tu, vojno, nisu imali skoro pa nikakvog uspjeha. Nisu uspjeli probiti liniju ni u Mostaru ni u Gornjem Vakufu. Zadrzali su ono sto su imali na samom pocetku i mora se priznati da su imali inicijativu na ova dva njima najvaznija ratista.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#245 Re: Mostar u ratu

Post by invincible1921 »

stakasa wrote:
decembar2017 wrote:
stakasa wrote:Notorna je glupost da HVO nije bio vojska. Vjerovatno su bili i najorganizovaniji, dobro opremljeni, jasna komandna struktura, uredne place, i nakon rata se je osjetilo i isplatilo biti njihov vojnik. Covjek ih moze volit ili ne volit, normalno da ih ja ne volim ali su bili vojska, to je cinjenica

U pravu si ti za to da su oni imali vojnu strukturu i bili su najorganizovaniji, dobro opremljeni, jasna komanda struktura , plate ali ovo sto je @invincible opisao je isto tako istina, jer pored svega ovoga sto si ti naveo oni su ispali samo jedna dobro organizovana i dobro opremljena banda kojoj je svrha bila pljackanje humanitarne pomoci i progon civila , i Bosnjaka i BIH Hrvata , oni bez podrske HV i cetnika nisu bili vojno ni za sta, nije dugo poslije pocetka agresije nastala ona kletva bez veze" Da Bog da te hvo branio a Merhamet hranio".
Druga je stvar sto su kao vojna formacija bili neuspjesni. Od pocetka je bio cilj da razlika izmedu HV-a i HVO-a bude minimalna. HVO nije imao nista slabije naoruzanje, kada je padao Vukovar topovi su se slali u Hercegovinu. HV ih je pomagao i sa parama i sa oficirima i sa logistikom, medijski pokrivao itd. Tako da su itakako bili vojska. Pa ne bi Karadzic pravio s njima dogovor da nisu bili vojska. Tad u aprilu 92-e su mu vrlo odlucno stali, tada se je i po Zapadnoj Hercegovini granatiralo. Kasnije su se dogovorili s njim i odlucili da dovrse stvar sa Bosnjacima. Tu, vojno, nisu imali skoro pa nikakvog uspjeha. Nisu uspjeli probiti liniju ni u Mostaru ni u Gornjem Vakufu. Zadrzali su ono sto su imali na samom pocetku i mora se priznati da su imali inicijativu na ova dva njima najvaznija ratista.
Nisam ja rekao nista o njihovoj oranizovanisti. Vazda su oni bili najbolji u opremi, ciste uniforme, naocale, oruzje vrhunsko, ali to je samo sminka bila. Ja sam govorio o njihovom djelovanju i ratovanju. Tu si bili smijesna formacija jer kao prvo uopste nisu ni ratovali vec samo obavljali zadatke posebne namjene koji su im nalozeni od zagreba :bih: Ono malo sto su ucestvovali u ratnim dejstvima uglavnom protiv Armije popusili su foru. U bugojnu napali muslimaniie zauzeli grad i za tri dana brigada Eugen kvaternik prestala postojati. Travnik napali uz pomoc VRS i tu ga popusili...u Mostaru nisu metar mogli da uzmu , a imali su sve moguce pogodnosti za zauzimanje grada.

I narko karteli imaju privatne vojske dobro opreljmene, obucene, jasnu komandnu strukturu pa nesto ne znam da ih se naziva vojskama
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#246 Re: Mostar u ratu

Post by stakasa »

Ratovali su i po Kupresu, drzali su liniju na Podvelezju, zijanili fino na Merdzan glavi, imali direktne sukobe sa Karadzicem odma na pocetku... Njihov najveci problem kasnije je bio sto su potcjenili ABiH kada su mislili da ce uzeti citav Mostar za tri dana. Potpuno su bili ubjedeni u to. A ti sada ponavljas njihovu gresku i potcjenjuje njih. Oni u Mostaru nisu makli ali nije ni Armija osim Sjevernog logora
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#247 Re: Mostar u ratu

Post by decembar2017 »

stakasa wrote:
decembar2017 wrote:
stakasa wrote:Notorna je glupost da HVO nije bio vojska. Vjerovatno su bili i najorganizovaniji, dobro opremljeni, jasna komandna struktura, uredne place, i nakon rata se je osjetilo i isplatilo biti njihov vojnik. Covjek ih moze volit ili ne volit, normalno da ih ja ne volim ali su bili vojska, to je cinjenica

U pravu si ti za to da su oni imali vojnu strukturu i bili su najorganizovaniji, dobro opremljeni, jasna komanda struktura , plate ali ovo sto je @invincible opisao je isto tako istina, jer pored svega ovoga sto si ti naveo oni su ispali samo jedna dobro organizovana i dobro opremljena banda kojoj je svrha bila pljackanje humanitarne pomoci i progon civila , i Bosnjaka i BIH Hrvata , oni bez podrske HV i cetnika nisu bili vojno ni za sta, nije dugo poslije pocetka agresije nastala ona kletva bez veze" Da Bog da te hvo branio a Merhamet hranio".
Druga je stvar sto su kao vojna formacija bili neuspjesni. Od pocetka je bio cilj da razlika izmedu HV-a i HVO-a bude minimalna. HVO nije imao nista slabije naoruzanje, kada je padao Vukovar topovi su se slali u Hercegovinu. HV ih je pomagao i sa parama i sa oficirima i sa logistikom, medijski pokrivao itd. Tako da su itakako bili vojska. Pa ne bi Karadzic pravio s njima dogovor da nisu bili vojska. Tad u aprilu 92-e su mu vrlo odlucno stali, tada se je i po Zapadnoj Hercegovini granatiralo. Kasnije su se dogovorili s njim i odlucili da dovrse stvar sa Bosnjacima. Tu, vojno, nisu imali skoro pa nikakvog uspjeha. Nisu uspjeli probiti liniju ni u Mostaru ni u Gornjem Vakufu. Zadrzali su ono sto su imali na samom pocetku i mora se priznati da su imali inicijativu na ova dva njima najvaznija ratista.
Slazem se sa tobom u prvom dijelu ali ovo na kraju mislim da nije bilo bas tako.

Nisu oni zadrzali ono sto su imali na pocetku ni u Mostaru a ni u Gornjem Vakufu, oni su oba grada drzali u totalnoj blokadi, i tu su i G.V i Mostar doslovno sami sebe deblokirali. Ni polozaje koje su imali na pocetku agresije nisu uspjeli da zadrze, nije to mala stvar pogotovo kada se vidi da su imali doslovno naoruzanja i MTS koliko su zeljeli, nisu ni u cemu oskudjevali.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#248 Re: Mostar u ratu

Post by invincible1921 »

stakasa wrote:Ratovali su i po Kupresu, drzali su liniju na Podvelezju, zijanili fino na Merdzan glavi, imali direktne sukobe sa Karadzicem odma na pocetku... Njihov najveci problem kasnije je bio sto su potcjenili ABiH kada su mislili da ce uzeti citav Mostar za tri dana. Potpuno su bili ubjedeni u to. A ti sada ponavljas njihovu gresku i potcjenjuje njih. Oni u Mostaru nisu makli ali nije ni Armija osim Sjevernog logora
Ako cemo vec o mostaru i tom sukobu onda se trebaju iznijet i ostali podaci. Naprimjer da je borbeni komplet borca armije u santicevoj ulici bio 10-15 metaka. Da je armija bila zgurana u prostor na kojem je zivjelo bar pet puta vise ljudi nego sto je trebalo.Zaobravljeni i ostavljeni od svih. Bez ikakve pomoci, bez municije, bez hrane , bez vode u duploj blokadi...i kao takva sukobila se sa Hrvatskom vojskom i HVO koji su imali potpunu logisticku pomoc i nevjerovatnu prednost u narouzanju. Sjedis u rovu pada na hiljade granata, a ti molis boga da ne krenu u pjeacki napadad jer imas 7 metaka i jednu made in bosnia bombu.

Ja ti odgovorno tvrdim da armija nije uradila ustupke na racun HVO-a koji se ogledjau u izmjestanju vojske na istnocu stran kao i da nije bilo direktne pomoci HV-a da HVO ne bi smio ni da kaze nesto protiv BiH, a kamol da napadne armiju.

Oni su imali samo dobru propagandu jer su imali pare i pomoc hrvatske. Oslobadjanje mostara je najbolji primjer toga
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#249 Re: Mostar u ratu

Post by stakasa »

invincible1921 wrote:
stakasa wrote:Ratovali su i po Kupresu, drzali su liniju na Podvelezju, zijanili fino na Merdzan glavi, imali direktne sukobe sa Karadzicem odma na pocetku... Njihov najveci problem kasnije je bio sto su potcjenili ABiH kada su mislili da ce uzeti citav Mostar za tri dana. Potpuno su bili ubjedeni u to. A ti sada ponavljas njihovu gresku i potcjenjuje njih. Oni u Mostaru nisu makli ali nije ni Armija osim Sjevernog logora
Ako cemo vec o mostaru i tom sukobu onda se trebaju iznijet i ostali podaci. Naprimjer da je borbeni komplet borca armije u santicevoj ulici bio 10-15 metaka. Da je armija bila zgurana u prostor na kojem je zivjelo bar pet puta vise ljudi nego sto je trebalo.Zaobravljeni i ostavljeni od svih. Bez ikakve pomoci, bez municije, bez hrane , bez vode u duploj blokadi...i kao takva sukobila se sa Hrvatskom vojskom i HVO koji su imali potpunu logisticku pomoc i nevjerovatnu prednost u narouzanju. Sjedis u rovu pada na hiljade granata, a ti molis boga da ne krenu u pjeacki napadad jer imas 7 metaka i jednu made in bosnia bombu.

Ja ti odgovorno tvrdim da armija nije uradila ustupke na racun HVO-a koji se ogledjau u izmjestanju vojske na istnocu stran kao i da nije bilo direktne pomoci HV-a da HVO ne bi smio ni da kaze nesto protiv BiH, a kamol da napadne armiju.

Oni su imali samo dobru propagandu jer su imali pare i pomoc hrvatske. Oslobadjanje mostara je najbolji primjer toga
Covjece ta pomoc je bila na snazi tada i bice svaki put ako ne do Bog do rata opet dode. Mi ovde raspravljamo jesu li bili vojska ili nisu. Ja kazem da jesu. Neuspjesna ali bez daljnjeg vojska
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#250 Re: Mostar u ratu

Post by stakasa »

decembar2017 wrote:

Slazem se sa tobom u prvom dijelu ali ovo na kraju mislim da nije bilo bas tako.

Nisu oni zadrzali ono sto su imali na pocetku ni u Mostaru a ni u Gornjem Vakufu, oni su oba grada drzali u totalnoj blokadi, i tu su i G.V i Mostar doslovno sami sebe deblokirali. Ni polozaje koje su imali na pocetku agresije nisu uspjeli da zadrze, nije to mala stvar pogotovo kada se vidi da su imali doslovno naoruzanja i MTS koliko su zeljeli, nisu ni u cemu oskudjevali.
Kako bolan nisu zadrzali ono sto su imali na pocetku u Mostaru (exclusive Sjeverni logor)? Sasvim druga stvar je sta su oni bili naumili uradit ali u prva dva tri dana se je uspostavila linija (dok se je HVO zabavio sa Vranicom) i onda je to bilo to do samog kraja
Post Reply