ETF

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply

Koji smjer odabrati na ETF-u:

1. RI - informatika
131
50%
2. EE - elektroenergetika
42
16%
3. TK - telekomunikacije
32
12%
4. AiE - automatika i elektronika.
55
21%
 
Total votes: 260

Bolonjac
Posts: 505
Joined: 13/05/2008 23:55

#51 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Bolonjac »

mirzasila wrote:ovaj prvi argument mi i nije bas nesto odrziv. Ako se neko zaposli ima cirka 1000-1500 njemu nije problem to zavrsit bilo kad i ako bude skuplje...
Sto se tice ovih predmeta nabrojanih vecina ih je bila sadrzana u starim predmetima samo novi i zvucniji nazivi :). Mozda je jedino novina ovi vezani za tk ali brate dragi onda upises tk pa ih naucis hehehhe. Obrada slike heheh pa nije poslovna skola. ko vam to drzi Selma? multimedijalni sistemi?
Ne vec ingmar.

Ok navedi mi onda predmete koje mislis da su bili ranije mozda si za par u pravu ali za vecinu nisi.

Poprilicno siguran da su novi (RI izvorni):
CAD - CAM inženjering (salihbegovic)
Internet ekonomija (orucevic nova knjiga)
Administracija računarskih mreže (sasa i zajko)
Praktikum - napredne web tehnologije (vensada)
Optimizacija resursa (samim)
Multimedijalni sistemi (shupic)
Prepoznavanje oblika i obrada slike (ingmar)
Paralelni računarski sistem (openMPI se radi , novica kaze ovaj predmet nije bio prije )
Tehnologije sigurnosti (sasa)
Biomedicinski signali i sistemi (dusanka)
Pouzdanost i kontrola kvalitete softvera (dusanka)
Vjerovatnoća i statistika (kazu azem :))

Koji ste mozda:
Diskretna matematika (opet kazem zeljko je klasa i predmet za sebe drzi matematiku bez ijedne definicije pogledaj predavanja)
Automati i formalni jezici (Shupic: matematicki - formalno opisani automati, parseri)
Data mining (tadej)


Naravno uz ovo idu i oni gore nabrojani predmeti ali ovi navedeni su cisto RI. Kao sto rekoh najveca prednost je to da mozes i sa drugih faoxiva i odsjeka uzimati predmete i sebe formirati.

Zabroavih reci oko 80% studenata na Master studiju (pa cak i prije njega) je zaposleno ovih 20% ne zele da se zaposle dok ne zavrshe komplet studij tako da to tvoje ne stoji. Izganjali smo od prodekana za nastavu da nasatva pocinje iza 16h
mirzasila
Posts: 140
Joined: 03/05/2007 17:00

#52 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by mirzasila »

80%? veoma veoma upitna cifra.

CAD - CAM inženjering (salihbegovic) - autocad crtanje? pa dajte ljudi salihbegovic vas uci kako da crtate u autocadu
gdje je tu inzinjerstvo. dok se radilo u genesisu/iws-u moglo se eksperimnetisat ako nista sa onim skriptama i ostalim dzidzama a sad vas uce autocad. Prijatelju moj to sjednes sam kuci mjesec dana i naucis.

Internet ekonomija (orucevic nova knjiga)? gdje se ovdje uklapaju inzinjeri. sto se tice projektovanja e commerce /e business rjesenja to smo imali djelimicno na predmetima projektovanje racunarskih sistema i projektovanje inf. sistema.

Administracija računarskih mreže (sasa i zajko)
bilo na predmetu racunarkse mreze i tada je bio sasa asistent

Praktikum - napredne web tehnologije (vensada) ridjanovic
Optimizacija resursa (samim) zikrija


Multimedijalni sistemi (shupic) jel ovdje sklapate kucno kino hehehe poznavajuci shupica veoma moguce hahahah
Prepoznavanje oblika i obrada slike (ingmar)
Paralelni računarski sistem (openMPI se radi , novica kaze ovaj predmet nije bio prije )
velikim djelom sadrzan u projektovanju racunarskih arhitektura. gdje su se radili clusteri Jel to novica odjednom naucio neku novu oblast i pokeno novi predmet heheh sve je to vec ispricano moj prijatelju
Tehnologije sigurnosti (sasa)
rac mreze
Biomedicinski signali i sistemi (dusanka)
digitalni rac
Pouzdanost i kontrola kvalitete softvera (dusanka)
sadrzano u inf sistemima i projektovanju inf sistema.
Vjerovatnoća i statistika (kazu azem :)) bila i prije matemATIKA 2
mirzasila
Posts: 140
Joined: 03/05/2007 17:00

#53 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by mirzasila »

Sto se tice zvanja dekan je jednom prilikom rekao da smo mi Dipl.ing. i MSc dok ste vi samo Dipl.ing ali je razlika u izradi dva zavrshna rada i semestar vishe.
Nikad vi necete biti dipl ing niti magistri i to vam vasa zvanja jasno govore. Jeli vam mozda stoji u zvanju dipl.ing kad zavrsite 3 god? Pravi dipl ing su bili prije rata, tad su ljudi izlazili sa fakulteta sa znanjem. Sjetimo se samo energoinvesta revolucionarnih sf6 prekidaca i sl. Pa nemozes ti bolan biti inzinjer kad on tebe uci kako da koristis softver koji je neki "pravi inzinjer" projektovao za tebe. Znaci ti si user tog sistema. Pa to rade i tehnicari sa srednjom skolom. to je nasa tuga...
Bolonjac
Posts: 505
Joined: 13/05/2008 23:55

#54 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Bolonjac »

---------------------------- repost ---------------------
Last edited by Bolonjac on 21/09/2009 13:50, edited 1 time in total.
Bolonjac
Posts: 505
Joined: 13/05/2008 23:55

#55 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Bolonjac »

mirzasila wrote:80%? veoma veoma upitna cifra.

CAD - CAM inženjering (salihbegovic) - autocad crtanje? pa dajte ljudi salihbegovic vas uci kako da crtate u autocadu
gdje je tu inzinjerstvo. dok se radilo u genesisu/iws-u moglo se eksperimnetisat ako nista sa onim skriptama i ostalim dzidzama a sad vas uce autocad. Prijatelju moj to sjednes sam kuci mjesec dana i naucis.
Nidje veze komentar, sta god bilo autocad je inzenjerski alat. Nisam pohadjao taj kurs pa cu nekoga zamoliti da detaljnije opise sta se radi
mirzasila wrote:Internet ekonomija (orucevic nova knjiga)? gdje se ovdje uklapaju inzinjeri. sto se tice projektovanja e commerce /e business rjesenja to smo imali djelimicno na predmetima projektovanje racunarskih sistema i projektovanje inf. sistema.
LoL ne mogu da vjerujem da to neko kaze ko je koliko sam skontao RI zavrshio. RI je vishe povezan u praksi sa ekonomijom nego sa matematikom i elektronikom. Da i mi smo to djelomicno imali na informacionim sistemima ali vjeruj mi ovo je skroz drugi predmet asistent je ribi radi se na vjezbama oracle financ.(imamo i knjige orginal) a na predavanju profesorova nova knjiga.
mirzasila wrote:Administracija računarskih mreže (sasa i zajko)
bilo na predmetu racunarkse mreze i tada je bio sasa asistent
Ne ovo nisu racunarske mreze vi nikada niste radili administraciju. Mis mo imali kod turcinhodzica dva predmeta Osnove racuanrskih mreza i Racunarske mreze i to je malo opsirnije od onog sto ste vi radili na racuanrskim rezama(da i nama je sasa bio asistent) ali nije nikako administracija racunarskih mreza koje sasa i zajko drze

mirzasila wrote:Praktikum - napredne web tehnologije (vensada) ridjanovic
Opet ponavljam web tehnologije smo imali sa AB-ovcima zajedno a ovaj predmet drzi sama vensada bez ridzanovica !
mirzasila wrote:Optimizacija resursa (samim) zikrija
Nema veze sa zikrijom ovaj predmet je nov skroz tako je samim rekao i nema ama bas nikakve veze a zikrijom

mirzasila wrote:Multimedijalni sistemi (shupic) jel ovdje sklapate kucno kino hehehe poznavajuci shupica veoma moguce hahahah
Predmet koji postoji na svakom normalnom fakultetu. Rade se algoritmi za konmpresiju, encodiranje, sinteza zvuka a ispiti su racunanje i izrada zadataka recimo kompresija videa tj. algoritmi

Prepoznavanje oblika i obrada slike (ingmar)
mirzasila wrote:Paralelni računarski sistem (openMPI se radi , novica kaze ovaj predmet nije bio prije )
velikim djelom sadrzan u projektovanju racunarskih arhitektura. gdje su se radili clusteri Jel to novica odjednom naucio neku novu oblast i pokeno novi predmet heheh sve je to vec ispricano moj prijatelju
projektovanju racunarskih arhitektura - mi smo imali taj predmet dodushe zove se Racuanrske Arhitekture i radi se po onoj njegovoj "scripti" i mi smo radili tu clustere no ovo je skroz drugi predmet

mirzasila wrote:Tehnologije sigurnosti (sasa)
rac mreze
Ne nisu sasa kaze skroz novi predmet cijelo ga je ljeto spremao
http://www.etf.unsa.ba/courses/index.php?id=412

Biomedicinski signali i sistemi (dusanka)
digitalni rac
lol fule :D
http://www.etf.unsa.ba/courses/index.php?id=329

mirzasila wrote:Pouzdanost i kontrola kvalitete softvera (dusanka)
sadrzano u inf sistemima i projektovanju inf sistema.
Ne nisu imali smo taj predmet


Vjerovatnoća i statistika (kazu azem :)) bila i prije matemATIKA 2[/quote]
Bolonjac
Posts: 505
Joined: 13/05/2008 23:55

#56 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Bolonjac »

mirzasila wrote:
Sto se tice zvanja dekan je jednom prilikom rekao da smo mi Dipl.ing. i MSc dok ste vi samo Dipl.ing ali je razlika u izradi dva zavrshna rada i semestar vishe.
Nikad vi necete biti dipl ing niti magistri i to vam vasa zvanja jasno govore. Jeli vam mozda stoji u zvanju dipl.ing kad zavrsite 3 god? Pravi dipl ing su bili prije rata, tad su ljudi izlazili sa fakulteta sa znanjem. Sjetimo se samo energoinvesta revolucionarnih sf6 prekidaca i sl. Pa nemozes ti bolan biti inzinjer kad on tebe uci kako da koristis softver koji je neki "pravi inzinjer" projektovao za tebe. Znaci ti si user tog sistema. Pa to rade i tehnicari sa srednjom skolom. to je nasa tuga...
A pravi inzenjer koristi alate samo debil pravi sve alate sami za sve. De mi matlab napravi nabrzaka treba mi za nastavu kad si pravi inzenjer, pricas gluposti.
Znam dovoljno "inzenjera" koji su po starom sistemu zavrshili i ofiraju se na sve strane sa supljinama u skolovanju.

Dosta mi je vashih frustracija i pametovanja vishe cim vam neko uzvrati pocnete pricati o exYu ETF-u a znam kakve su zadnje generacije bile i kakve su jos.
Nek je vasoj generaciji radijacija iz chernobila povecala mozak pa ste svu pamet svijeta pokupili.

I odgovor na tvoje pitanje nakon 5 godina stoji da smo i MSc i dipl.ing i BSc pa eto zalite se nekom ;)

Code: Select all

"Pa nemozes ti bolan biti inzinjer kad on tebe uci kako da koristis softver koji je neki "pravi inzinjer" projektovao za teb"
A to ej najgluplja izjava koju sam odavno chuo al fakat ne znam al fakat ne mogu da vjerujem da je osoba koja tvrdi da RI-ovcu ne treba ekonomija i inzenjeru alat mogla da zavrshi fakultet.
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#57 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by ztluhcs »

Bolonja vs Stari Sistem! Praksa vs Teorija!

Ovo je otprilike kao rasprava dvojice pubertetlija koji koke vidjeli nisu o tome koji će bolje guziti kad za to dođe trenutak.

Jedan već 3 godine malo čita kako se guzi a drugom je brat koji je guzio jednom ili ni jednom u životu pokazao kako se to radi pa ovaj već godinu dana malo offline vježba.

Činjenica je da će i jedan i drugi da se crvene kada za to dođe vrijeme osim ako nisu natural born fuckers. Žene se mijenjaju a braća ponekad i slažu :)

A što se tiče priče o inžinjerima i alatima:

If you want to make an apple pie from scratch, you must first create the universe.
Carl Sagan
mirzasila
Posts: 140
Joined: 03/05/2007 17:00

#58 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by mirzasila »

Idi ti prvo sine nauci sta znaci biti inzinjer. Pogledaj mozda nadjes na wikipediji :) Nauci koja je razlika izmedju metode i metodologije heheh u dalju raspravu nemam namjeru ulazit. Eto napisao sam ti gore gdje pripadaju ti vasi novi quazipredmeti i stojim iza toga i to je jos samo po sjecanju nemam vremena sad da malo prekopam svoju litarutur pa bi ti onda mogao napisti sve tacno u kom semestru smo sta radili. I dalje stojim iza toga da je ovaj sistem samo nastvak srednje skole.
Toliko od mene. Sretno ti bilo u daljem skolovanju
Meteora
Posts: 46
Joined: 15/04/2008 22:46

#59 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Meteora »

mirzasila wrote:
Sto se tice zvanja dekan je jednom prilikom rekao da smo mi Dipl.ing. i MSc dok ste vi samo Dipl.ing ali je razlika u izradi dva zavrshna rada i semestar vishe.
Nikad vi necete biti dipl ing niti magistri i to vam vasa zvanja jasno govore. Jeli vam mozda stoji u zvanju dipl.ing kad zavrsite 3 god? Pravi dipl ing su bili prije rata, tad su ljudi izlazili sa fakulteta sa znanjem. Sjetimo se samo energoinvesta revolucionarnih sf6 prekidaca i sl. Pa nemozes ti bolan biti inzinjer kad on tebe uci kako da koristis softver koji je neki "pravi inzinjer" projektovao za tebe. Znaci ti si user tog sistema. Pa to rade i tehnicari sa srednjom skolom. to je nasa tuga...
Ko kaze da mi zelimo biti dipl. inzenjeri ili magistri? Imamo nova zvanja sa kojima smo konkurentni i nema potrebe ni za kakvim izjednacavanjem zvanja. Imala sam priliku uciti od mnogih inzenjera jos u srednjoj skoli koji su zavrsili ETF po tom famoznom starom sistemu ( i to razlicitih generacija, neki su vjerovatno bili i medju prvim studentima ETF-a, a neki su zavrsili studij prije rata). Jednom prilikom pozalili smo se nasoj prof. kako necemo imati pojma kad zavrsimo srednju skolu, a ona nam je tad rekla :"Ja sam zavrsila fakultet i nista nisam znala." . I to jeste zaista tako, samo pojedinici su posjedovali odredjena prakticna znanja i to samo zbog toga sto su se time bavili u slobodno vrijeme, nevezano za fakultet (ili su bili prirodno nadareni, ili su imali nekog od koga su ucili). Ostali su ucili na poslu ;). Toliko o tome kako su "imali znanje". Da, da, znali su hejbet matematickih definicija i jos kojesta :-) .
Eh da, de mi nadji "pravog inzenjera" koji ce od nule napisati programski jezik, kompajler pa onda praviti program :-) ?Smijesno, zaista. Ne mogu da vjerujem da to neko moze reci i ostati ziv :lol: . Ja cu onda biti "krivi" inzenjer, pardon BSc :lol: . A sto se tice predmeta CAD-CAM inzenjering, to je izborni predmet tako da nije mnogo zahtjevan i kao sto sam naziv govori uce se osnovni principi kompjuterski podrzanog dizajna, projektovanja i proizvodnje. Uce se principi grafickog programiranja, renderisanja, 3D modeliranja... Za te potrebe ne koristi se samo autocad, nego jos i visual basic i lisp.
Eto tako, pozdrav svim "pravim" i "krivim" i zaista su smijesna i nesuvisla ova prepucavanja, kao mala djeca kad se raspravljaju ciji je tata bolji :-) . Drago mi je samo sto neke naredne generacije nece morati ovo trpjeti jer ce svi dipl. ing. i slicini biti penzionisani :P.
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#60 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by nellington »

Meteora wrote:
mirzasila wrote:
Sto se tice zvanja dekan je jednom prilikom rekao da smo mi Dipl.ing. i MSc dok ste vi samo Dipl.ing ali je razlika u izradi dva zavrshna rada i semestar vishe.
Nikad vi necete biti dipl ing niti magistri i to vam vasa zvanja jasno govore. Jeli vam mozda stoji u zvanju dipl.ing kad zavrsite 3 god? Pravi dipl ing su bili prije rata, tad su ljudi izlazili sa fakulteta sa znanjem. Sjetimo se samo energoinvesta revolucionarnih sf6 prekidaca i sl. Pa nemozes ti bolan biti inzinjer kad on tebe uci kako da koristis softver koji je neki "pravi inzinjer" projektovao za tebe. Znaci ti si user tog sistema. Pa to rade i tehnicari sa srednjom skolom. to je nasa tuga...
Ko kaze da mi zelimo biti dipl. inzenjeri ili magistri? Imamo nova zvanja sa kojima smo konkurentni i nema potrebe ni za kakvim izjednacavanjem zvanja.
To ja rekoh još na prošloj stranici ove diskusije, i tu sva priča završava. Međutim, MPS (Mlaćenje prazne slame) je naš omiljeni predmet...
cikular
Posts: 389
Joined: 03/08/2009 13:06

#61 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by cikular »

Ja se slazem sa @mirzasila.
Stari sistem je bolji.
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#62 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by nellington »

Pera ložač cikular. Po čemu je bolji, Boga ti? Studiraš po Bolonji i ocjenjuješ sistem o kom ti je samo pričano.
cikular
Posts: 389
Joined: 03/08/2009 13:06

#63 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by cikular »

Imam pravo na svoje misljenje. :lol:

Po starom se mnogo detaljnije obradivala problematika odredenih kurseva.
Bolonjac
Posts: 505
Joined: 13/05/2008 23:55

#64 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Bolonjac »

cikular wrote:Imam pravo na svoje misljenje. :lol:

Po starom se mnogo detaljnije obradivala problematika odredenih kurseva.
Na RI nije mozda na nekom drugom odsjeku :)
cikular
Posts: 389
Joined: 03/08/2009 13:06

#65 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by cikular »

Bolonja je uvreda za sve prave inzenjere!
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#66 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by nellington »

Sreća pa onda tebe ne vrijeđa :lol:
cikular
Posts: 389
Joined: 03/08/2009 13:06

#67 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by cikular »

Pa takvi se vise ne skoluju ovdje.
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#68 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by nellington »

A gdje su uspjeli pobjeći od bolonje? U Mongoliju?
cikular
Posts: 389
Joined: 03/08/2009 13:06

#69 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by cikular »

U tome i jest problem.
Bolonja je nametnuta od mracnog Zapada, tako da se
ne "proizvode" vise pravi inzenjeri, nego ovo nesta.

Vjerujem da su u Mongoliji mnogo kvalitetniji inzenjeri.
NitroDino
Posts: 4
Joined: 06/07/2009 22:34

#70 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by NitroDino »

Ja sam studiram na PMF-u, i sada bih trebao upisati drugu godinu ali posto je presjek mog upisnog i ispitnog rokovi prazan skup, mene zanima da li je moguce upisati se sada na ETF?
Bolonjac
Posts: 505
Joined: 13/05/2008 23:55

#71 Re: Vodic za brucose na ETF

Post by Bolonjac »

033/250-708 - studentska sluzba
Royal
Posts: 5
Joined: 28/01/2010 20:13

#72 ETF

Post by Royal »

Pozz raja...
Kako se primice vrijeme da se odlucim za jedan od fakulteta i vremena je sve manje i manje ja sam u sve vecoj dilemi.
Od svih tih nekih fakulteta mene zanima ETF.E sad cetiri smjera u Sarajevu a ne znam bas na koji bi.Zanima me racunarsko-informaticki i telekomunikacijski.Pa ako ima neko ko zna ili ima iskustva sa ta dva odsjeka bio bih zahvalan za bilo sto da napise.Znam da ako ne ucim nema me nigdje , al' bi mi mnogo pomoglo da znam koje zvanje imas nakon zavrsetka kojeg odsjeka, ili gdje ti je '' mjesto '' sa tim odsjekom, i slicne informacije.
Ajd pa se nadam da ce neko odgovoriti na post,
Hvala
User avatar
Obuca9
Posts: 9631
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#73 Re: ETF

Post by Obuca9 »

Ja sam sad u julu zavrsio prvi ciklus studija i upisao drugi. Zavrsio sam na odsjeku za Računarstvo i informatiku, a zvanje koje imam je: "Bakalaureat/Bachelor - Inženjer elektrotehnike".

U principu ne volim dijeliti savjete, pogotovo ne nekome koga ne znam, jer je RI takav odsjek gdje jednostavno zavisi ti od toga sta te interesuje i koliko imas volje. Jednostavno, nekome to ne leži, a da to i ne zna prije upisa na faks. Ali tu ti je donekle spas što je prva godina za sviju ista i tu otprilike se susrećeš sa predmetima pomoću kojih možeš vidjeti kakav je koji smjer, pa se eventualno na kraju te prve godine možeš odlučiti za promjenu smjera, ukoliko vidiš da ti ta oblast baš i ne leži. Kada je upitanju RI, klasični primjer ti je predmet Tehnike programiranja, kod profesora Jurića, koji je u drugom semestru i koji ti najbolje može pokazati da li si za RI ili ne.

Što se tiče same te promjene odsjeka, u principu to nije moguće, tako ti kažu kad se upišeš, ali u sušitni, od trenutna kad položiš prijemni, samo te jedna molba dijeli od promjene odsjeka :D

A što se toga tiče, ne bih ti preporučio da u startu biraš RI, čisto zbog toga što se na svaki odsjek bira po 30 redovnih studenata (koji dakle ne plaćaju školarinu), te po 15 (na svim smjerovima osim RI) i 33 (na RI) paralelnih (koji plaćaju 1.800 KM po godini). A također većina bira odmah u startu RI i TK, dok se za ostala dva odsjeka (Eleketroenergetika, Automatika i elektronika) prijavljuje dosta manji broj studenata, pa se desi da neko ko na spisku bude među paralelnim na RI ili TK bi bio među prvih 10-15 na EE/AiE i upisao bi se kao redovni, a ne kao paralelni.

Govorim ti čisto iz svog primjera. Gimnaziju sam završio sa odličnim uspjehom u sve četiri godine (4.5 - 4.7 prosjek) i prijemni sam dosta dobro uradio, ali sam na kraju izviso radi 0,45 bodova, koliko je onaj 30. na spisku RI-a imao više od mene i morao sam platiti 1.800 KM prvu godinu (tada se plaćala samo prva godina, sad se plaćaju sve tri :( ), a da sam predao papire na odsjek EE ili AiE bio bih među prvih 15.

To ti je ukratko to, a evo ti ovdje klikom na naziv predmeta, možeš vidjeti kratak opis svih predmeta na prvoj godini:
http://www.etf.unsa.ba/index.php?id=175

A ovdje na drugoj i trećoj godini:
RI: http://www.etf.unsa.ba/index.php?id=178
TK: http://www.etf.unsa.ba/index.php?id=179

Uglavnom sretno i nemoj da te prepadnu price ovih sa drugih fakulteta kako je to streberski faks, zbog kojeg ces morati sve zapustiti i uciti i dan i noc. Definitvno to nije tacno, uciti se mora, ali ako budes ucio pametno i redovno, možeš završiti ovaj prvi ciklus da i ne osjetiš da su proletile tri godine ;)
Last edited by Obuca9 on 28/01/2010 21:50, edited 1 time in total.
User avatar
Obuca9
Posts: 9631
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#74 Re: ETF

Post by Obuca9 »

I zaboravih ti reci, bez obzira u koju si skolu isao i sta si imao iz matematike, obavezno upisi pripremnu nastavu koja ce poceti sad nekad na proljece. Nemoj da ti bude zao tih 200 KM (naravno, ako si u situaciji da možeš platiti), jer ćeš tek nakon odslušanih priprema (i dosta individualnog rada, naravno) biti zaista spreman za ispit.

P.S.
Koju si školu završio? Koji smjer?
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#75 Re: ETF

Post by nellington »

Samo da zamolim Chmolju za integraciju sa http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=67683

Hvala!
Post Reply