Najbolja pizza u SA?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
alica.k
Posts: 8776
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#76 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by alica.k »

The 51st State wrote:
callmethebreeeze wrote:meni nikada nije bilo jasno sto svi hvale tu galiju. sasvim prosjecna pizza, na nivou kucne radinosti. doduse, zadnji put sam tamo jeo prije godinu ili dvije. meni je u pomodorinu bila ok, a i mahirova nije losa u svoj svojoj jednostavnosti...
ma to ti je ona prica kad sam vec puko cenera za picu ima da je hvalim na sva zvona...
i nije bas.

baj d vej, najgora pica koju sam jela - u italiji (ironicno).

edit: ima kod bivse estrade nekakvo...nesto (kafic il restoran, sta li je), busola se zove. e tu kao navodno radi pravi PRAVCAAAATI pic majstor iz italije (na reklami je tak stajalo). i ajde reko da vidim kakva je pica. nisam je ni pojela do kraja...
Last edited by alica.k on 09/07/2009 15:56, edited 1 time in total.
Bijeli_sa
Posts: 186
Joined: 13/07/2008 22:13

#77 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Bijeli_sa »

primavera- prijasnji pomodorino......beton......
User avatar
shipak
Posts: 303
Joined: 23/06/2008 11:07
Location: tu sam ja, samo me ne vidiš

#78 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by shipak »

Barbarosa :thumbup: :thumbup: :thumbup:
meni je super pizza kod muje (mali fast food niže štrosmajerove, i to uzmite malu pizzu)

a ovu u tratoriji uno moram probati kad je svi već hvale

mahirovu ne volim, ne liči ni na šta i nije mi ukusna, kao što neko reče užasno suho meso
lolo_lolo
Posts: 1038
Joined: 18/03/2009 01:24

#79 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by lolo_lolo »

cesto jedem picu od mahira,moze se jesti,nije toliko losa,ali ako je to najbolje u nasem gradu,jebiga onda :run:
Šaner
Posts: 212
Joined: 05/10/2008 12:25

#80 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Šaner »

najbolja je u cepelinu na otoci nakon cuge :D
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#81 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by samo malo »

Pa cinjenica je da nemamo odlicnu pizzu u Sarajevu, ovo je samo izbor najmanje lose.

Bar meni to tako izgleda, jer sam imao priliku probati pizze napolju, van Sarajeva i BiH.

Ipak to nije nase jelo, a kod nas svaki dundzer misli da on zna praviti pizzu.

U nasim restoranima recimo nerijetko nude shopsku salatu, narucis, a ono dobijes isjeckano povrce sa pavlakom od gore :-) samo primjer.

Ko je jeo pravu, srbijansku, zna kakva mora biti.

Isto tako u Zagrebu narucis cevape, a ono nigdje slicnosti sa nasim cevapima.

Dobra pizza se nekad mogla jesti u Tabascu, na K. Brdu, ali to je davno svrseno vrijeme. Onaj njihov Tabasco odrezak, ili kako se vec zvalo, snicla u domacoj lepinji pa sve natopljeno umakom od gljiva... san snova.
RosaSpinosa
Posts: 42968
Joined: 15/09/2008 20:37

#82 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by RosaSpinosa »

.
Last edited by RosaSpinosa on 28/10/2012 18:13, edited 1 time in total.
User avatar
jorgan
Posts: 33
Joined: 17/06/2009 14:30
Location: @sarajevo

#83 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by jorgan »

RosaSpinosa wrote:Istina ziva... u Italiji pizza = razocarenje...

Ali ljudi, dobre su Sarajevske pice... U Hercegovini je hit pizza s majonezom umjesto s paradajz sosom... bljak

:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


e pa ja stvarno ne znam gdje ste vi onda jeli picu u Italiji , ja sam je jela u Rimu i topila sam se dok je nisam pojela , vrh vrhova. A pizza u Sarajevu , pizza hot -predobra!!! da da da... otvara se opet gdje je i bila ono pola pola manufaktura/pizza hot ,iza papagajke .
User avatar
alica.k
Posts: 8776
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#84 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by alica.k »

jorgan wrote:A pizza u Sarajevu , pizza hot -predobra!!! da da da... otvara se opet gdje je i bila ono pola pola manufaktura/pizza hot ,iza papagajke .
ta mi je bila najdraza al pred zatvorenje se jako pokvarila :(
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#85 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Toffee karamela »

Pošto se svi slažu da te famozne, originalne, italijanske pizze nema u SA (kako će je i bit) onda jedini kvalitet koji se može još uzimat u obzir pri odabiru je specifičan okus. A tu je Mahirova neprevaziđena. Ko ne voli suho meso-neka zaobiđe i gotova priča. Ta skalamerija stavljena na nju je kao slučajno pogođena formula hidrogenske bombe koja udara u nepce, sve i kada osjećam da tijesto nije dobro. :D
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#86 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by VjecitiStudent »

Arc_Angel wrote:pica je umjetnost, italijani su kvasanje tijesta doveli do perfekcije, svaka sitnica igra glavnu ulogu u ukusu pice.

glavnina ukusa zavisi od balansa soli u tijestu i sosu. ostalo su sitnice i finese. imao sam priliku da učim od više različitih italjinaskih kuhara i picmajstora šta i kako se pravi.
...
Za znalca i preporuka: Otidji do "Tre Bicchieri", preko puta gornjeg izlaza iz Velikog parka, kod Doma policije, vjerovatno jedino mjesto u gradu gdje je pizza, pizza, a ne spljosteni sarajevski somun sa jos necim odozgo.

A ove sto su se razocarali u verziju pizze sa turiste u Rimu, Firenci ili Veneziji, samo da priupitam na koliko mjesta u Sarajevu cevapi valjaju?
Na carsiji, ako promasis ona dva-tri mjesta gdje cevapi valjaju, za svega 10 metara, bit ces s pravom duboko razocaran u sarajevske cevape.
User avatar
Edukator
Posts: 116
Joined: 27/04/2009 16:10
Location: Sarajevo

#87 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Edukator »

nineinchnails wrote:TRATORIA u Aleja Bosne Srebrne (Nedzarici)
Bolja je od one u Galiji........
Tratoria DUE, definitivno najbolja pizza u gradu, a poslije nje ona u Galiji.
Ja licno jedem Diavolo...meni je vrh :D :D :-) :-)

Image

Image
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#88 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by gurabija78 »

Šaner wrote:najbolja je u cepelinu na otoci nakon cuge :D
sa pavlakom! :D
easy way
Posts: 93
Joined: 09/06/2009 14:26

#89 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by easy way »

Dal padrino (kod Pozorišta) :thumbup: :thumbup: .Mislim da su otvorili i u Novom Sarajevu (do slastičarne Palma). :-D
User avatar
Arc_Angel
Posts: 587
Joined: 14/08/2008 09:49
Location: Sarajevo

#90 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Arc_Angel »

VjecitiStudent wrote:
Arc_Angel wrote:pica je umjetnost, italijani su kvasanje tijesta doveli do perfekcije, svaka sitnica igra glavnu ulogu u ukusu pice.

glavnina ukusa zavisi od balansa soli u tijestu i sosu. ostalo su sitnice i finese. imao sam priliku da učim od više različitih italjinaskih kuhara i picmajstora šta i kako se pravi.
...
Za znalca i preporuka: Otidji do "Tre Bicchieri", preko puta gornjeg izlaza iz Velikog parka, kod Doma policije, vjerovatno jedino mjesto u gradu gdje je pizza, pizza, a ne spljosteni sarajevski somun sa jos necim odozgo.

A ove sto su se razocarali u verziju pizze sa turiste u Rimu, Firenci ili Veneziji, samo da priupitam na koliko mjesta u Sarajevu cevapi valjaju?
Na carsiji, ako promasis ona dva-tri mjesta gdje cevapi valjaju, za svega 10 metara, bit ces s pravom duboko razocaran u sarajevske cevape.
hvala na preporuci, sigurno odem da probam
Thug...
Posts: 248
Joined: 20/03/2009 12:07

#91 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Thug... »

jorgan wrote:
RosaSpinosa wrote:Istina ziva... u Italiji pizza = razocarenje...

Ali ljudi, dobre su Sarajevske pice... U Hercegovini je hit pizza s majonezom umjesto s paradajz sosom... bljak

:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


e pa ja stvarno ne znam gdje ste vi onda jeli picu u Italiji , ja sam je jela u Rimu i topila sam se dok je nisam pojela , vrh vrhova. A pizza u Sarajevu , pizza hot -predobra!!! da da da... otvara se opet gdje je i bila ono pola pola manufaktura/pizza hot ,iza papagajke .
Koliko sam ja navucen bio na pizzu Hot...Sjecam se i od pocetaka u gradu pored pijace otvorili pa na ilidzi otvorili pa iza papagajke pa bili kuponi jedno vrijeme kupis 3 velike jednu dzaba dobijes ubijali smo se na poslu od te pizze i sta bi onda zatvori na ilidzi zatvori i pored pijace ostalo ono iza papagajke isao sam i tamo i samo jedan dan nema nista cak znam nekad maksuz proci da vidim da se nije sta otvorilo malo mi sega koliko dugo je to sve radilo i sad nema nista sta je bilo nema posla kako to tek tako propade...jeli stvarno da ce opet proraditi?od kad ako imas informaciju? to bi bas cool bilo piza im je uvijek za 10 bila...Znam da je tema SA ali sto ima dobra pizzerija Pikado u Doboju, tamo redovno odem ako nekim slucajem prolazim covjek drzi 2 pizerije, cijene su predobre neke pizze su jeftinije za 3-4 marke nego kod nas a o velicini i kolicini sastojaka sto stave ja ne znam kako im se isplati raditi...ako nekoga interesuje i za prolaziti kroz Doboj objasnicu gdje se nalazi jer svi koga sam odveo tamo ostali su bez rijeci cak su neka raja znala za vikend maksuz otici tamo samo na pizzu jednostavno savrsenstvo....
RosaSpinosa
Posts: 42968
Joined: 15/09/2008 20:37

#92 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by RosaSpinosa »

.
Last edited by RosaSpinosa on 28/10/2012 18:16, edited 1 time in total.
Bijeli_sa
Posts: 186
Joined: 13/07/2008 22:13

#93 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Bijeli_sa »

Jela u Rimu u pizzerijama Roma Sparita i Zi Gaetana... bezveze
U Milanu La Tradizionale, ambijent super ali pizza nula... ali zato su im paste fenomenalne... njam[/quote]


nije pizza za tebe..... :D
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#94 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by VjecitiStudent »

Her Flick wrote: nista ljepse od jegnjece plecke ili teletine ispod saca
kupus salatice i hladne (iz potoka) pive

vi uzivajte u finesama italijanske kuhinje ( citaj bijednicek kuhinje), a ja cu u finesama bosnjacke
Debelo bujna masta treba da bi se docarale finese u pecenom komadu obicne mesine, za ciji je kvalitet iskljucivo odgovorno tele i mati koja ga je hranila.
Jos ce dugo vode proteci, dok se iz nasih glava ne izbrisu sirotinjski kompleksi u kojima komadina mesa ima uzviseno mjesto, kao dokaz rijetke srece i blagostanja.

S ovako rafiniranom kuhinjom, svijet nam je pod nogama :D
User avatar
Arc_Angel
Posts: 587
Joined: 14/08/2008 09:49
Location: Sarajevo

#95 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Arc_Angel »

sve na stranu, ja moram da budem iskren pa da kazem da je mediteranska kuhinja generalno daleko zdravija i bolja od naše zasnovane na maslu, pitma i rostiljskom mljevenom mesu.

sa druge strane kultura samog objedovanja u italiji je daleko daleko ipred nase.

ljudi tacno znaju da im je rucak u 12 sati svakog dan, i tu nema fule, u 12 sati sve staje na sat vremena, fabrike, saobracaj, prodavnice ama bas sve i taj se sat posvecuje obroku koji je na stolu.

njihova je filozofija puno puno drugacija od nase, dok mi sve onako natrpamo u sebe brzinom svjetlosti, i dok nam je zelja pretezno da bude sto vise mesa na stolu, kod italijana se zna redosljed i brzina jedenja. pocinje sa antipastom(hladnoom pjatom najcesce nekoliko vrsta sireva i par kriski tanko narezanog prsuta ili neke druge suhlovine) pa ona primi piati (tanjir tjestenine koja je drugacija od naše, jer kod nas tjestenina nije tjestenina ako se neraspada koliko je prekuhamo i onda nam je narvno jedina opcija da stavimo preko pavlake, dok italijni to jedu puno bolje sa raznim sosovima i paremezanom ali pravim paramezanom koje ovdje nema ni kupiti) pa onda glavno jelo(meso najcesce, vjeruj mi da imaju bolje bifteke i bolje spremju meso nego mi, zatim riba i morski plodovi rkovi, skoljke, jastozi) povrce naravno sa žara tipa tikcive i patlidzani marinirani naravno. e uz taj rucak prosjecni italijan spuca najmanje pola flase vina, pa onda nakon rucka ide digestivni amaro, pa na kraju kafica.

dok mi jedemo jednolicnu hranu i to vecim kolicinama, italijani jedu svega po malo i jednu raznovrsno, i tu je car ukusa i uzivancije u hrani, da ne govorim o zdravlju
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#96 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by johnnykola »

nazocio svemu ^^^ napisanom. :-D
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#97 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Michun »

VjecitiStudent wrote:
Arc_Angel wrote:pica je umjetnost, italijani su kvasanje tijesta doveli do perfekcije, svaka sitnica igra glavnu ulogu u ukusu pice.

glavnina ukusa zavisi od balansa soli u tijestu i sosu. ostalo su sitnice i finese. imao sam priliku da učim od više različitih italjinaskih kuhara i picmajstora šta i kako se pravi.
...
Za znalca i preporuka: Otidji do "Tre Bicchieri", preko puta gornjeg izlaza iz Velikog parka, kod Doma policije, vjerovatno jedino mjesto u gradu gdje je pizza, pizza, a ne spljosteni sarajevski somun sa jos necim odozgo.

A ove sto su se razocarali u verziju pizze sa turiste u Rimu, Firenci ili Veneziji, samo da priupitam na koliko mjesta u Sarajevu cevapi valjaju?
Na carsiji, ako promasis ona dva-tri mjesta gdje cevapi valjaju, za svega 10 metara, bit ces s pravom duboko razocaran u sarajevske cevape.
Bravo, na to sam zaboravila. Pored tratorie. noovi je mjesto za pizzu. Noovi se to zove a drzi lik sto u cobaniji ima radnju s vinima tre bicchieri. Jel tako? Dobra! Sa rukolom je odlicna.
aaiiddaakk
Posts: 5
Joined: 14/03/2009 09:35

#98 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by aaiiddaakk »

U Sarajevu je meni najbolja pizza (iz krusne peci) u

1. The Club-u ili ti kod Bice...
Generalno im je hrana extra, od bifteka do salata i supa...

2. Galija

3. Picolo Mondo
User avatar
jorgan
Posts: 33
Joined: 17/06/2009 14:30
Location: @sarajevo

#99 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by jorgan »

Thug... wrote:
jorgan wrote:
RosaSpinosa wrote:Istina ziva... u Italiji pizza = razocarenje...

Ali ljudi, dobre su Sarajevske pice... U Hercegovini je hit pizza s majonezom umjesto s paradajz sosom... bljak

:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


e pa ja stvarno ne znam gdje ste vi onda jeli picu u Italiji , ja sam je jela u Rimu i topila sam se dok je nisam pojela , vrh vrhova. A pizza u Sarajevu , pizza hot -predobra!!! da da da... otvara se opet gdje je i bila ono pola pola manufaktura/pizza hot ,iza papagajke .
Koliko sam ja navucen bio na pizzu Hot...Sjecam se i od pocetaka u gradu pored pijace otvorili pa na ilidzi otvorili pa iza papagajke pa bili kuponi jedno vrijeme kupis 3 velike jednu dzaba dobijes ubijali smo se na poslu od te pizze i sta bi onda zatvori na ilidzi zatvori i pored pijace ostalo ono iza papagajke isao sam i tamo i samo jedan dan nema nista cak znam nekad maksuz proci da vidim da se nije sta otvorilo malo mi sega koliko dugo je to sve radilo i sad nema nista sta je bilo nema posla kako to tek tako propade...jeli stvarno da ce opet proraditi?od kad ako imas informaciju? to bi bas cool bilo piza im je uvijek za 10 bila...Znam da je tema SA ali sto ima dobra pizzerija Pikado u Doboju, tamo redovno odem ako nekim slucajem prolazim covjek drzi 2 pizerije, cijene su predobre neke pizze su jeftinije za 3-4 marke nego kod nas a o velicini i kolicini sastojaka sto stave ja ne znam kako im se isplati raditi...ako nekoga interesuje i za prolaziti kroz Doboj objasnicu gdje se nalazi jer svi koga sam odveo tamo ostali su bez rijeci cak su neka raja znala za vikend maksuz otici tamo samo na pizzu jednostavno savrsenstvo....


100% informacija iz prve ruke , u ponedjeljak se otvara ja idem odma da tamo jedem cim nadjem slobodnog vremena taj dan :D :)
Thug...
Posts: 248
Joined: 20/03/2009 12:07

#100 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Thug... »

iiiii, Otvorili se to sta bi??? :)
Post Reply