Bisera Turković pala na pismenom testu ...

User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#1 Bisera Turković pala na pismenom testu ...

Post by atko »

....
U drugi krug izbora za direktora DEI prošle su Nevenka Savić i Lidija Topić, dok je bošnjački kandidat Bisera Turković pala na pismenom dijelu testa.

Turkovićeva, kako se saznaje, na pismenom testu nije odgovorila na pitanja poput šta je solunska agenda, niti je navela ključne prioritete iz Evropskog partnerstva, a na pitanje koje fondove poznaje navela je samo IPA fondove.

http://sarajevo-x.com/clanak/090513107

Ovakvih testova treba svaki dan bar 100 napraviti sa nasim NAJprvim sinovimai kcerima nacije ... neki bi se i do bukvara morali vratiti ... :x
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2 Re: Bisera Turković pala na pismenom testu ...

Post by Maraschino »

atko wrote:....
U drugi krug izbora za direktora DEI prošle su Nevenka Savić i Lidija Topić, dok je bošnjački kandidat Bisera Turković pala na pismenom dijelu testa.

Turkovićeva, kako se saznaje, na pismenom testu nije odgovorila na pitanja poput šta je solunska agenda, niti je navela ključne prioritete iz Evropskog partnerstva, a na pitanje koje fondove poznaje navela je samo IPA fondove.

http://sarajevo-x.com/clanak/090513107

Ovakvih testova treba svaki dan bar 100 napraviti sa nasim NAJprvim sinovimai kcerima nacije ... neki bi se i do bukvara morali vratiti ... :x

Cuj Bisera... :-)

svi su oni Bisera... :oops:
generator
Posts: 287
Joined: 13/03/2009 18:23
Location: tg

#3 Re: Bisera Turković pala na pismenom testu ...

Post by generator »

Urota cista urota.
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#4 Re: Bisera Turković pala na pismenom testu ...

Post by nellington »

ahem... islamofobija... to je zato što je ona Bisera, je li, bando islamofobska?

a sad ozbiljno: zanimljivo je da se ovakva informacija objavi - information leak...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45835
Joined: 29/12/2005 01:20

#5 Re: Bisera Turković pala na pismenom testu ...

Post by jeza u ledja »

Izvor: SRNA
User avatar
oddodood
Posts: 317
Joined: 21/03/2009 23:17
Location: dunjaluk bb

#6 Re: Bisera Turković pala na pismenom testu ...

Post by oddodood »

Ja šta će, nego - pasti! Ništa drugo nije ni naučila, mada je 20 godina u diplomaciji.
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#7 Re: Bisera Turković pala na pismenom testu ...

Post by kiky »

vrijeme je bilo da je maknu....
neznam ko je ubacio u diplomatiju uopšte ...
User avatar
oddodood
Posts: 317
Joined: 21/03/2009 23:17
Location: dunjaluk bb

#8 Re: Bisera Turković pala na pismenom testu ...

Post by oddodood »

Zna se - SDA demonkratija.
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#9 Re: Bisera Turković pala na pismenom testu ...

Post by kiky »

dabogda im ...... :)
nigdje.nikog
Posts: 702
Joined: 23/09/2007 23:36

#10 Re: Bisera Turković pala na pismenom testu ...

Post by nigdje.nikog »

Ma ovi ispiti su uvijek bili farsa, ne mislite valjda da na ovim ispitima pobjedjuju oni koju najbolje znaju materiju ili oni koji su najbolje nastrebali.
Ne budite djeca.

Ovdje je Bisera zrtva, zakazali su oni koji su joj trebali dostaviti pitanja!
Hrvati i Srbi su ovaj put imali bolje operativce!
Dado dijasporitus
Posts: 3188
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#11 Re: Bisera Turković pala na pismenom testu ...

Post by Dado dijasporitus »

Interesantno da se clanak vise nemoze komentarisati. Je li to dosla direktiva iz SDA :D
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#12 Re: Bisera Turković pala na pismenom testu ...

Post by osa »

proći će na usmenom.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#13 Re: Bisera Turković pala na pismenom testu ...

Post by Fair Life »

oddodood wrote:Zna se - SDA demonkratija.
Trebala im Bisera da kao osoba od povjerenja cuva vrece SDA love u podrumu Ambasade u Zagrebu. Koje li je tu bilo lopatanje...
Ni Baja Patak im nije ravan.
Veliki Vezir
Posts: 40
Joined: 25/04/2009 01:53

#14 Re: Bisera Turković pala na pismenom testu ...

Post by Veliki Vezir »

Ljudi nemojte tako,Bisera je osnovala našu najtežu ,pardon najuspješniju demonkratsku stranku i već 16 godina je svi mi plaćamo da živi po Bečovima,Njujorcima.
Ja sam personally mislio da je ona iz Gluhe Bukovice,čim je tako zaslužna.
Onaj ko šta kaže kontra nje je islamofob,slažem se sa reisima i naibureisima.
Evo vidiš ko je naša bisera kojoj dugujemo naš veličanstven političko ekonomski ugled u svijetu (A ove pare što smo je plačali godinama,halalite joj):
Iskopavam događaje iz zaborava. Podsjećam mlađe Kostajničane na negdašnje običaje. Tradiciju. Ljude… Zasigurno je malo onih koji znaju da je doktor Bisera Turković, ambasadorka BiH u Washingtonu, odrasla u Bosanskoj Kostajnici. Njen rahmetli otac, Kostajničanin, Muharem Rešić, živio je i radio u Zagrebu. Još u predškolskom vaktu izrazila je izuzetnu sklonost za vjeronauku. Znala je usred igre stati, i pitati: “Koliko je sati? Neću da zakasnim u mejtef”. Bila je mezimica u naninoj kući, među vršnjacima u Bahtinom putu. Tamo se najčešće igrala. I u mejtefu, gdje je bila najmlađa. Poslije je otišla. Prvo u Zagreb, pa Sarajevo, Australiju, Ameriku, Beč… No, uvijek se vraćala našoj Bosni. I svom mjestu odrastanja. Jednom je izjavila da pored rahmetli nane Bahte, tetke Fadile, sada već rahmeli tetke Nure, iz dana djetinjstva posebno se upećatljivo sjeća kandilja s vitke i visoke kostajničke munare. I radosti sjedanja za iftarsku sofru. Oni koji je poznaju za nju imaju samo lijepe riječi. Ponosna Bošnjanka. Krajnje obazriva i pažljiva. Prefinjenog karaktera.Suptilne pobožnosti i bogobojaznosti. Osnivač je SDA s rahmetli Alijom Izedbegovićem. U ratnom bururetu njena uloga za BiH je ogromna. Jedna je od najmarkantnijih ličnosti i začetnik bošnjačkog nacionalnog preporoda. Pored diplomatskih i naučnih obaveza, agilna dr. Bisera Turković, odgojila je i iškolovala troje predivne djece.
Nemoj nijedne da ja čujem kontra Bisere,pravi je Biser "Bošnjaštva",
šta nam je sve izganjala huda po Amerikama.
Ambiciozna je,too,bez obzira što ne zna koji su EU fondovi a bavila bi se hudnica obezbjeđivanjem tih fondova (tako vam je to u SDA demonkratijividite kako vam
je Bake turke sredio i erplejne):

Bisera Turković hoće funkciju Svena Alkalaja
18.07.2008. 08:15

Am­ba­sa­do­ri­ca BiH u Ame­ri­ci Bi­se­ra Tur­ko­vić tre­nu­tno se na­la­zi na odmo­ru u Sa­ra­je­vu. Pre­ma ono­me što sa­zna­je­mo, ona je do­ve­la su­pru­ge dva ame­rička kon­gre­sme­na i po­što joj Mi­nis­tar­stvo vanj­skih po­slo­va ni­je odo­bri­lo od­sus­tvo iz Va­šin­gto­na, ona je uze­la go­diš­nji odmor i do­šla u Sa­ra­je­vo, piše San.

Ka­ko sa­zna­je­mo, Tur­ko­vićeva je spre­ma odmah da na­pus­ti am­ba­sa­dor­ski po­ložaj pod uslo­vom da bu­de pos­tav­lje­na za di­re­kto­ra Di­re­kci­je za evrop­ske in­te­gra­ci­je. Is­to­vre­me­no, ba­ci­la je oko i na fun­kci­ju mi­nis­tra vanj­skih po­slo­va BiH, pa, ka­ko se priča, lo­bi­ra da mi­nis­tar Sven Al­ka­laj bu­de po­mo­knut s tog po­ložaja ka­ko bi ga ona za­uze­la. Na­vo­dno, već je iz­dej­stvo­va­la po­dršku ne­kih po­li­tičara i re­isa Mus­ta­fe Ce­rića s ko­jim je u do­brim odno­si­ma.

Njen zet Ha­ris Hrle ne­da­vno je ime­no­van za am­ba­sa­do­ra BiH u Aus­tri­ji iako je nje­go­va lična želja bi­la da bu­de am­ba­sa­dor u Srbi­ji. Na na­go­vor pu­ni­ce, pris­tao je na Beč u ko­jem nje­na kćer­ka, a nje­go­va su­pru­ga već ne­ko­li­ko go­di­na ra­di. Upućeni kažu da Bi­se­ra Tur­ko­vića ima de­se­tak sta­no­va i po­slo­vnih pros­to­ra u svom vla­sniš­tvu u Beču.
Pored vako uspješnih insana,nemojte ni ić u školu ba djaba,djaba vam je,samo glasajte za Stranku Dajđa i Amiđića........

E zipa sad ovo,svi znamo "doktor" Branković gdje je doktoriro i kako... Al zipa Bisere ba bisera SDAovskog:

http://biseraturkovic.com/

Prava SDa hadzinca,nema šta,halal joj svaka marka što smo je plačali (jesmol i ove diplome plačali???)
Dr. Turkovic holds a Ph.D. in International Relations from Pacific Western University, California and a Law degree from the University of Sarajevo.
he completed her postgraduate studies in criminology at LaTrobe University and earned a bachelor’s degree in criminal justice administration from the Phillip Institute of Technology, both in Melbourne, Australia.


http://en.wikipedia.org/wiki/California ... University

http://en.wikipedia.org/wiki/Pacific_We ... y_(Hawaii)

http://www.osac.state.or.us/oda/unaccredited.aspx

Potential problems with degree suppliers located in these states
State Potential problems with degree suppliers
California No current law
Hawaii Weak law, partly offset by excellent enforcement

(ovo znači da Hamdo iz Banjaluke u LA-ju može za bisere osnovat unoverzitet)
Naravno Hawaii i Californija nije isto,ko što nije isto 960 i 120000 maraka ,but:
California Miramar University (CMU) is an unaccredited proprietary institution of higher education located in San Diego, California. From 1977 to 2007 it was known as Pacific Western University of California (PWU). [1][2] Pacific Western University was also the name of a now defunct university in Hawaii (Pacific Western University (Hawaii)).
Znači nema veze što su neakreditovane institucije,al koga SDA akredituje,taj je pravi hadjija...
Da remiziram:
Bisera vam je faktički Dr. Arsla za te integracije i fondove,a Rizvo i ona mala što ima "konsultantsku" firmu su fakat kompetentni,razumijetel vi mene?
I dješ ti sad ba nedat ostavku kad biser Bisera nezna koji su EU fondovi,ko da ona mora haman sve to znat,ona je Bisera ba,mi nemamo pametnije i školovanije i SDaovskije!
To je naša Bisera,Bisera drži se uz tebe smo!!!

P.S.
Pazite djeco za kog glasate i za kog ne glasate,a stari pazite za kog glasate i za kog ne glasate zbog djece.....
P.P.S.
Mali Hamo prodaje one bube za studente i za ispite,reko je ako je za Biseru,ko njoj ono četrest maraka je,može je sačekat heftu dok se ponovi procedura izbora.
User avatar
hik--meta
Posts: 349
Joined: 19/02/2008 16:29

#15 Re: Bisera Turković pala na pismenom testu ...

Post by hik--meta »

zena se snasla u tranziciji. od trnja provincije do zvijezda diplomatije...a sto vise diploma, to bolje. :lol:
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#16 Re: Bisera Turković pala na pismenom testu ...

Post by veljaca »

osa wrote:proći će na usmenom.
NARAVNO ..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Zato i postoje USMENI ....
Dado dijasporitus
Posts: 3188
Joined: 06/05/2005 23:08
Location: na baušteli
Grijem se na: Trčanje oko zgrade

#17 Re: Bisera Turković pala na pismenom testu ...

Post by Dado dijasporitus »

Da li će Bisera Turković uložiti žalbu?
Procedura izbora direktora Direkcije za evropske integracije odgođena je nakon što su dva bošnjačka člana komisije, Emina Kadrić i Samir Rizvo, dali ostavke.
Foto: Bisera Turković
Foto: Bisera Turković
Jučer se također odgođen i usmeni ispit dviju kandidatkinja, Lidije Topić, bivše zamjenice ministra vanjskih poslova Bosne i Hercegovine i Nevenke Savić, državne koordinatorica za reformu javne uprave u BiH.

Bošnjačka kandidatkinja za direktora ove direkcije Bisera Turković, nekadašnja ambasadorica naše zemlje u Sjedinjenim Američkim Državama, nije prošla prvi krug, jer je pala na pismenom dijelu testa.

Kako nam je potvrdio Neven Akšamija, direktor Agencije za državnu službu BiH, procedura se obustavlja do odlučivanja o eventualnim žalbama, te do imenovanja novih članova komisije.

"Sačekat ćemo rješavanje žalbi, a ukoliko se uspostavi da je bilo nekih neregularnosti, ponovit će se taj dio procedure", kazao je Akšamija za naš portal.

Naveo da je će na ovaj konkurs najvjerovatnije biti uloženih žalbi, ali nije mogao precizirati da li će jedna od njih biti i žalba Bisere Turković, diskvalificirane kandidatkinje za funkciju direktora Direkcije za evropske integracije.
Nije joj dosta sto se osramotila pa sad rastura I komisiju. :x
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#18 Re: Bisera Turković pala na pismenom testu ...

Post by anjusha »

bas je biser ta...
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#19 Re: Bisera Turković pala na pismenom testu ...

Post by ld »

meni samo nije jasno kako bosna uopste i funkcionise sa ovakvim kretenima
jer bisera sigurno nije jedina,mnogo je njih,previse
koji su dosli na odgovorne funkcije zato sto su u probranim familijama ili sto su dobri i podobni
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#20 Re: Bisera Turković pala na pismenom testu ...

Post by osa »

ne napadajte ženu previše, pa svatko ima pravo na loš dan.
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#21 Re: Bisera Turković pala na pismenom testu ...

Post by atko »

ld wrote:meni samo nije jasno kako bosna uopste i funkcionise sa ovakvim kretenima
jer bisera sigurno nije jedina,mnogo je njih,previse
koji su dosli na odgovorne funkcije zato sto su u probranim familijama ili sto su dobri i podobni
Pa i ne funkcionise ... nazalost :x
Mesud11
Posts: 71
Joined: 25/02/2008 10:34
Location: tu i tamo

#22 Re: Bisera Turković pala na pismenom testu ...

Post by Mesud11 »

ld wrote:meni samo nije jasno kako bosna uopste i funkcionise sa ovakvim kretenima
jer bisera sigurno nije jedina,mnogo je njih,previse
koji su dosli na odgovorne funkcije zato sto su u probranim familijama ili sto su dobri i podobni
BiH ima tako maldih i kvalitetnih ljudi, koji bi mogli jako dobro da predstavljaju BiH bilo gdje u svijetu i pred bilo kim, a uz to nebi im trebala armije prevodilaca ili informaticara. Kad uporedim ministra MIP-a RH Jandrokovica i onog naseg penzica smuci mi se, a takvih primjera je jako puno. Evo, ovaj gradonacelnik Sarajeva, pa covjek je za penzije bio prije 10 godina. Gdje su mladi u svemu ovome!?
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#23 Re: Bisera Turković pala na pismenom testu ...

Post by ld »

Mesud11 wrote:
ld wrote:meni samo nije jasno kako bosna uopste i funkcionise sa ovakvim kretenima
jer bisera sigurno nije jedina,mnogo je njih,previse
koji su dosli na odgovorne funkcije zato sto su u probranim familijama ili sto su dobri i podobni
BiH ima tako maldih i kvalitetnih ljudi, koji bi mogli jako dobro da predstavljaju BiH bilo gdje u svijetu i pred bilo kim, a uz to nebi im trebala armije prevodilaca ili informaticara. Kad uporedim ministra MIP-a RH Jandrokovica i onog naseg penzica smuci mi se, a takvih primjera je jako puno. Evo, ovaj gradonacelnik Sarajeva, pa covjek je za penzije bio prije 10 godina. Gdje su mladi u svemu ovome!?
nemoj tako,pa ima i mladih
sve iz podobnih familija
ili su bili poslusni i podobni,pa su nagradjeni nekim radnim mjestom

ali na zalost,ti mladi,a i ti stari,samo nas sramote
dok osobe koje su strucne,sposobne,postene negdje sa strane,nema ih ni na mapi

ja se nadam da ce doci dan kad ce se i to promjeniti,pri tome ne mislim da ce sdp pobijediti,jer uglavnom i to je je postala D.O.O firma gdje samo uhljebljavaju podoban kadar,a i blize rodjake,nema neke velike razlike od sda i sbih,sve je to u pet deka
nadam se da ce narodu puknuti film,pa da se desi nesto poput francuskih demostracija,vatra,krv,razvaljivanje
tek tad ce se nesto promjeniti,jer strah ce natjerati politicare da rade
samo kad ima tog straha u njima,tada ce oni i raditi i postavljati sposobne,a ne podobne ljude
staza
Posts: 582
Joined: 04/03/2009 22:58

#24 Ma, upala je ona u... davno!

Post by staza »

atko wrote:....
U drugi krug izbora za direktora DEI prošle su Nevenka Savić i Lidija Topić, dok je bošnjački kandidat Bisera Turković pala na pismenom dijelu testa.

Turkovićeva, kako se saznaje, na pismenom testu nije odgovorila na pitanja poput šta je solunska agenda, niti je navela ključne prioritete iz Evropskog partnerstva, a na pitanje koje fondove poznaje navela je samo IPA fondove.

http://sarajevo-x.com/clanak/090513107

Ovakvih testova treba svaki dan bar 100 napraviti sa nasim NAJprvim sinovimai kcerima nacije ... neki bi se i do bukvara morali vratiti ... :x
Koliko god bješe poštena i vedra, ubojita joj bî ta Solunska agenda.
Mesud11
Posts: 71
Joined: 25/02/2008 10:34
Location: tu i tamo

#25 Re: Bisera Turković pala na pismenom testu ...

Post by Mesud11 »

ld wrote:
Mesud11 wrote:
ld wrote:meni samo nije jasno kako bosna uopste i funkcionise sa ovakvim kretenima
jer bisera sigurno nije jedina,mnogo je njih,previse
koji su dosli na odgovorne funkcije zato sto su u probranim familijama ili sto su dobri i podobni
BiH ima tako maldih i kvalitetnih ljudi, koji bi mogli jako dobro da predstavljaju BiH bilo gdje u svijetu i pred bilo kim, a uz to nebi im trebala armije prevodilaca ili informaticara. Kad uporedim ministra MIP-a RH Jandrokovica i onog naseg penzica smuci mi se, a takvih primjera je jako puno. Evo, ovaj gradonacelnik Sarajeva, pa covjek je za penzije bio prije 10 godina. Gdje su mladi u svemu ovome!?
nemoj tako,pa ima i mladih
sve iz podobnih familija
ili su bili poslusni i podobni,pa su nagradjeni nekim radnim mjestom

ali na zalost,ti mladi,a i ti stari,samo nas sramote
dok osobe koje su strucne,sposobne,postene negdje sa strane,nema ih ni na mapi

ja se nadam da ce doci dan kad ce se i to promjeniti,pri tome ne mislim da ce sdp pobijediti,jer uglavnom i to je je postala D.O.O firma gdje samo uhljebljavaju podoban kadar,a i blize rodjake,nema neke velike razlike od sda i sbih,sve je to u pet deka
nadam se da ce narodu puknuti film,pa da se desi nesto poput francuskih demostracija,vatra,krv,razvaljivanje
tek tad ce se nesto promjeniti,jer strah ce natjerati politicare da rade
samo kad ima tog straha u njima,tada ce oni i raditi i postavljati sposobne,a ne podobne ljude
Ja sam za tu opciju definitivno nesto poput Francuske ili Grcke, uhljebili su se....samo jedan dan ocekujem da izgrede kakvo svetiste pa da pridonose zrtve...kao sto su Maje radile ili ko vec, a narod i dalje ko ovce bi isli da daju svoju zrtvu za svoje vodje!!! Francuska ili Grcka.................. :evil:
Post Reply