Kia Ceed - iskustva

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
semirizsvemira
Posts: 1094
Joined: 24/05/2012 00:42

#226 Re: Kia Ceed - iskustva

Post by semirizsvemira »

Smece od auta . Dzabe im garancija na sedam Godina kad te ostavi na po Njemacke pa se popravlja pola godine u radionici
NediM17
Posts: 21695
Joined: 05/11/2009 11:49

#227 Re: Kia Ceed - iskustva

Post by NediM17 »

@sencci

To je u sustini auto koji je brat od Ria prethodne generacije. Ja sam vozio Rio 1.4, 75.000km presao, jedino sto sam promijenio za sve to vrijeme su gumice balans stange i par H4 sijalica. Dakle, neces pogrijesit ako je auto redovno odrzavan i nije puno presao.

@semirizsvemira

De nas prosvijetli ? Koji auto, koji motor, i koji kvar, i je li ti to od daidze punicina rodica ostala na cesti, ti nesto nacuo, pa sad ovdje pricas?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#228 Re: Kia Ceed - iskustva

Post by agent_zero »

Ja ti nikad ne bih preporučio tu astru H u odnosu na kiu ceed facelift. Tu astru sam uzduž i poprijeko proučio.

Ukrakto, ceed je noviji model, ljepši, veći, konforniji i udobniji, sa dužom garancijom i pouzdanije auto.

O tom mk2 focusu neću, nisam ga imao prilike isprobati.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#229 Re: Kia Ceed - iskustva

Post by agent_zero »

semirizsvemira wrote:Smece od auta . Dzabe im garancija na sedam Godina kad te ostavi na po Njemacke pa se popravlja pola godine u radionici
Veze ti sa životom nemaš, pa onda dođeš ovdje lupati gluposti.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#230 Re: Kia Ceed - iskustva

Post by goran16v »

agent_zero wrote:Ja ti nikad ne bih preporučio tu astru H u odnosu na kiu ceed facelift. Tu astru sam uzduž i poprijeko proučio.

Ukrakto, ceed je noviji model, ljepši, veći, konforniji i udobniji, sa dužom garancijom i pouzdanije auto.

O tom mk2 focusu neću, nisam ga imao prilike isprobati.
Ja vozim Focusa Mk2 sa 1,4 motorom. Najpozitivnija strana tog auta je lezanje na cesti i po mom misljenju tu je ispred ostalih konkurenata u klasi, unutra dosta je sirok i prostran ali je za razliku od Mk1 puno veci plstikaner (takva mi se i KIA ucinila), gepek solidan, relativno slaba zvucna izolacija, kad zatvoris vrata zvone ko da je Yugo Florida i kao i svaki Focus sa Duratec benz. motorom ima problem sa TPS-om (Throttle Position Sensor), koliko znam bude problema sa bobinama i katalizatorom, osjetljiv na lose svjecice i kablove i to bi bilo otprilike to. Sto se dijelova i odrzavanja tice, tu je sasvim prosjecan, dijelova ima i kod ovlastenih gdje su cijene van pameti, a i zamjenskih gdje su cijene ok.
Ja sam nekad bio u dilemi da li Astru H ili Focus Mk2, mada sa vise simpatija prema Fordu, malo zbog dizajna, pogotovo unutra, malo zbog sitnica (Astra nema pokazivac temperature motora i sl), iako sam do tad 10. god vozio Astru G koja je slusala bez greske, a u principu je bilo sta god prvo da naleti a da je u stanju kakvom trazim.
sencci
Posts: 113
Joined: 27/10/2006 15:05
Location: Sarajevo

#231 Re: Kia Ceed - iskustva

Post by sencci »

goran16v wrote:
agent_zero wrote:Ja ti nikad ne bih preporučio tu astru H u odnosu na kiu ceed facelift. Tu astru sam uzduž i poprijeko proučio.

Ukrakto, ceed je noviji model, ljepši, veći, konforniji i udobniji, sa dužom garancijom i pouzdanije auto.

O tom mk2 focusu neću, nisam ga imao prilike isprobati.
Ja vozim Focusa Mk2 sa 1,4 motorom. Najpozitivnija strana tog auta je lezanje na cesti i po mom misljenju tu je ispred ostalih konkurenata u klasi, unutra dosta je sirok i prostran ali je za razliku od Mk1 puno veci plstikaner (takva mi se i KIA ucinila), gepek solidan, relativno slaba zvucna izolacija, kad zatvoris vrata zvone ko da je Yugo Florida i kao i svaki Focus sa Duratec benz. motorom ima problem sa TPS-om (Throttle Position Sensor), koliko znam bude problema sa bobinama i katalizatorom, osjetljiv na lose svjecice i kablove i to bi bilo otprilike to. Sto se dijelova i odrzavanja tice, tu je sasvim prosjecan, dijelova ima i kod ovlastenih gdje su cijene van pameti, a i zamjenskih gdje su cijene ok.
Ja sam nekad bio u dilemi da li Astru H ili Focus Mk2, mada sa vise simpatija prema Fordu, malo zbog dizajna, pogotovo unutra, malo zbog sitnica (Astra nema pokazivac temperature motora i sl), iako sam do tad 10. god vozio Astru G koja je slusala bez greske, a u principu je bilo sta god prvo da naleti a da je u stanju kakvom trazim.
Iz zadnje tvoje 2-3 recenice vidim da sam sad u slicnoj dilemi kao sto si ti bio, sto se tice toga sta ce prevagnuti Astra H ili Focus II. Prije dva dana isprobao sam Astru H i zaista odlicno lezi na cesti, stabilna u zavojima, kocenje, upravljivost, lijepi se za cestu, preglednosat...sve extra. Ali, primjerak koji sam ja isprobao bio je sa motorom 1.3 cdti (fiatov, mjet) koji je jako lijen, posebno na nizim obrtajima, ono bas ga moras dobro dobro gaziti dok uhvati, steta.. Dobar je to motor, ali nije optimalan za tezinu astre i njenu karoseriju. Nisam isprobao ostale motore u Astri tj. 1.7cdti (isuzu motor), ni 1.9 cdti (fiatov mjet), ni benzinca 1.6, ali mislim da su svi drugi mnogo agilniji i puno bolji za nju.
Isto kao tebi kod astre ne svidja mi se sto nema pokazivac temperature motora, tu je Focus u prednosti. Ali, kao i kod tebe, prevagnut ce na kraju onaj koji od ova dva auta bude u boljoj kondiciji i bolja prilika, mada sam i u dilemi koje motore izabrati.

Kod Focusa II, tu su dizelasi 1.6tdci (66kW/90ks) i jaci 1.6 (81kW/109ks), benzinci 1.6 16v. (74kW/100ks) i jaci 1.6 16.v. (84kW/115ks)

Kod Astre H, tu su dizelasi 1.7cdti (74kW/100ks), i 1.9cdti (88kW/120ks), te benzinac 1.6 (85kW/115ks)

Kad bih znao koliko-toliko da je dobro ocuvan isao bih na neku varijantu dizela radi potrosnje po gradu, a znam da je donekle sigurnija kupovina benzinca, ali se cesce ide na pumpu :-) Prelazim oko nekih 8.000-10.000km godisnje.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#232 Re: Kia Ceed - iskustva

Post by goran16v »

sencci wrote: Iz zadnje tvoje 2-3 recenice vidim da sam sad u slicnoj dilemi kao sto si ti bio, sto se tice toga sta ce prevagnuti Astra H ili Focus II. Prije dva dana isprobao sam Astru H i zaista odlicno lezi na cesti, stabilna u zavojima, kocenje, upravljivost, lijepi se za cestu, preglednosat...sve extra.

Kad bih znao koliko-toliko da je dobro ocuvan isao bih na neku varijantu dizela radi potrosnje po gradu, a znam da je donekle sigurnija kupovina benzinca, ali se cesce ide na pumpu :-) Prelazim oko nekih 8.000-10.000km godisnje.
Da ne ulazim u lijenost itd jer vozim Focusa sa malim motorom, ne znam da li su vozio Fucusa Mk2. ali ako ti Astra H zaista odlicno lezala na cesti i po krivinama sa Focusom ces biti odusevljen.
Sto se tice odluke da li benz ili dizel, niko ti ne moze pomoci nego da sam bacis racunicu na papir. Vidjeces kolika je razlika u cijenu izmedju jednako ocuvanih dizela i benzica sa isto ili slicno km, otprilike znas potrosnju i cijejnu drzavanja jednog i drugog matematika ce ti sama reci poslije koliko god i km ce ti se dizel poceti isplacivati, a koliko dugo planiras voziti taj auto, odnosno hoces li ikada isplatiti razliku. S druge strane, razumijem i razmisljanje bez dugorocne racunice, sad imam pare za dizela, zasto ga ne kupiti i jednostavno se jeftinije voziti jer je pitanje hocu li sutra imati para da sipam benzinca.
swatch
Posts: 362
Joined: 07/12/2011 13:33

#233 Re: Kia Ceed - iskustva

Post by swatch »

Probaj obavezno Focusa, pa ces tek onda da vidis koliko Astra ne drzi cestu :)

Diesel preporuka za Focusa je: 1.6tdci (66kW/90ks) - Nema FAP filter.
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#234 Re: Kia Ceed - iskustva

Post by zvrk »

probaj sva tri auta i vidi :D
sencci
Posts: 113
Joined: 27/10/2006 15:05
Location: Sarajevo

#235 Re: Kia Ceed - iskustva

Post by sencci »

swatch wrote:Probaj obavezno Focusa, pa ces tek onda da vidis koliko Astra ne drzi cestu :)

Diesel preporuka za Focusa je: 1.6tdci (66kW/90ks) - Nema FAP filter.
Znam za to da je bez FAP filtera. Jeftiniji za odrzavanje i manja registracija trebalo bi da bude. A jeli dovoljno jak, mislim na uzbrdice, prevoji, preticanja..?
swatch
Posts: 362
Joined: 07/12/2011 13:33

#236 Re: Kia Ceed - iskustva

Post by swatch »

sencci wrote:
swatch wrote:Probaj obavezno Focusa, pa ces tek onda da vidis koliko Astra ne drzi cestu :)

Diesel preporuka za Focusa je: 1.6tdci (66kW/90ks) - Nema FAP filter.
Znam za to da je bez FAP filtera. Jeftiniji za odrzavanje i manja registracija trebalo bi da bude. A jeli dovoljno jak, mislim na uzbrdice, prevoji, preticanja..?
Kolege koje ga imaju u klubu se nisu zalile na nedostatak snage. Hvale taj motor, pouzdan je jako plus jako malo trosi goriva. Ako vozis pretezno po gradu, ides na more 2-3 puta godisnje mislim da ce ti biti sasvim OK. Kod mene je benzin 1.6 sa 101 KS i mogu ti reci da mi je u 95% uslova ta snaga i vise nego dovoljna.
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#237 Re: Kia Ceed - iskustva

Post by holowey »

sencci wrote:
swatch wrote:Probaj obavezno Focusa, pa ces tek onda da vidis koliko Astra ne drzi cestu :)

Diesel preporuka za Focusa je: 1.6tdci (66kW/90ks) - Nema FAP filter.
Znam za to da je bez FAP filtera. Jeftiniji za odrzavanje i manja registracija trebalo bi da bude. A jeli dovoljno jak, mislim na uzbrdice, prevoji, preticanja..?
66kw i 215nm je odlicno za brda i preticanja
r_faruk
Posts: 4686
Joined: 20/01/2003 00:00

#238 Re: Kia Ceed - iskustva

Post by r_faruk »

sencci wrote:A kad smo kod korejanaca, da ne otvaram novu temu interesuju me iskustva sa Hyndai accent 1.4 benzincem. Imam jednu ponudu za takvo vozilo 2008 g. Kakva mu je pouzdanost, potrosnja, servis i autodijelovi u Sarajevu?

moj je 2003, presao sam nekih 15000km od februara, kada sam ga i kupio. apsolutno nema nikakvih problema. redovno mijenjam ulje i filter u ovlastenom servisu. cijena 52KM, trosi izmedju 5.5 - 6.5 l/100km otvorena cesta, u gradu 7-8 l/100km. izolacija je malo slabija, tako da na visokim obrtajima moras pojacati radio.

vrlo jednostavan automobil........... sa manje vise osnovnom opremom i klimom, nema se sta ni pokvariti.

to je sto se tice 2003 godine..... ovaj novi je, vjerujem, udobniji i sa boljom izolacijom, nisam imao priliku vozati. kada budem mijenjao automobil definitivno kupujem opet hyundai.... nadam se sonatu.... :)
sencci
Posts: 113
Joined: 27/10/2006 15:05
Location: Sarajevo

#239 Re: Kia Ceed - iskustva

Post by sencci »

swatch wrote:
sencci wrote:
swatch wrote:Probaj obavezno Focusa, pa ces tek onda da vidis koliko Astra ne drzi cestu :)

Diesel preporuka za Focusa je: 1.6tdci (66kW/90ks) - Nema FAP filter.
Znam za to da je bez FAP filtera. Jeftiniji za odrzavanje i manja registracija trebalo bi da bude. A jeli dovoljno jak, mislim na uzbrdice, prevoji, preticanja..?
Kolege koje ga imaju u klubu se nisu zalile na nedostatak snage. Hvale taj motor, pouzdan je jako plus jako malo trosi goriva. Ako vozis pretezno po gradu, ides na more 2-3 puta godisnje mislim da ce ti biti sasvim OK. Kod mene je benzin 1.6 sa 101 KS i mogu ti reci da mi je u 95% uslova ta snaga i vise nego dovoljna.
Ok. Ti kazes da imas benzinca 1.6 /101ks/74kW. Imam jednu privlacnu ponudu isto za benzinca 1.6 16v, ali jaceg od tvog, tj. 115ks/84kW. Sta mislis o njemu? Malo bolje performanse ima,a tvornicki ima istu potrosnju kao tvoj. Ne znam koliko tvoj trosi recimo po gradu ako mi mozes napisati, jeli velika potrosnja? I jesi li zadovoljan opcenito sa odrzavanjem i ostalo? Da li bi to bila dobra kupovina, nego rizikovati sa dizelasima?
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#240 Re: Kia Ceed - iskustva

Post by drndalo »

Ta razlika u snazi ti nece nista puno znaciti za potrosnju... Potrosnja je u gradu prije svega odredjena tezinom vozila, a na otvorenom otporom zraka, pa kubikazom, a snaga je tu sekundarna...
sencci
Posts: 113
Joined: 27/10/2006 15:05
Location: Sarajevo

#241 Re: Kia Ceed - iskustva

Post by sencci »

drndalo wrote:Ta razlika u snazi ti nece nista puno znaciti za potrosnju... Potrosnja je u gradu prije svega odredjena tezinom vozila, a na otvorenom otporom zraka, pa kubikazom, a snaga je tu sekundarna...
Znam sve to, samo me interesuje stvarna potrosnja obadva, ako ko ima iskustva?
swatch
Posts: 362
Joined: 07/12/2011 13:33

#242 Re: Kia Ceed - iskustva

Post by swatch »

sencci wrote: Ok. Ti kazes da imas benzinca 1.6 /101ks/74kW. Imam jednu privlacnu ponudu isto za benzinca 1.6 16v, ali jaceg od tvog, tj. 115ks/84kW. Sta mislis o njemu? Malo bolje performanse ima,a tvornicki ima istu potrosnju kao tvoj. Ne znam koliko tvoj trosi recimo po gradu ako mi mozes napisati, jeli velika potrosnja? I jesi li zadovoljan opcenito sa odrzavanjem i ostalo? Da li bi to bila dobra kupovina, nego rizikovati sa dizelasima?
Trenutno se potrosnja vrti oko 9 litara gradske (dnevno napravim oko 15-16 kilometara gradske voznje po najvecoj guzvi). Na otvorenoj potrosnja se vrti od 6 pa do 7 litara. Taj motor od 115ks je Ti-VCT motor, a dolazio je cini mi se uz Trend Sport paket opreme. Sto se tice odrzavanja, odrzavam ga u F-ACu (ganjam akcije, kojih uvijek ima) tako da cijene nisu strasne (prije par mjeseci mali servis plus zamjena ulja u kocionom sistemu me doslo tacno 200 KM). Auto me jako dobro slusa, multilink je doveden do savrsenstva pa je tako ponasanje auta na cesti predobro. Iskreno ja ne gledam da li je auto benzin ili dizel, meni je puno bitnije da je auto propisno odrzavano i da je pazeno. Najbitnije je da nadjes auto koje je odrzvano i da ga ti nastavis odrzavati, a ne da ga krenes popravljati. Imas u F-ACu Focusa MK 2.5 na prodaji pa pogledaj. Cijena jeste malo veca ali bar znas da je auto ovdje kupljeno, znas da je odrzavano, znas koja je stvarna kilometraza.
sencci
Posts: 113
Joined: 27/10/2006 15:05
Location: Sarajevo

#243 Re: Kia Ceed - iskustva

Post by sencci »

swatch wrote:
sencci wrote: Ok. Ti kazes da imas benzinca 1.6 /101ks/74kW. Imam jednu privlacnu ponudu isto za benzinca 1.6 16v, ali jaceg od tvog, tj. 115ks/84kW. Sta mislis o njemu? Malo bolje performanse ima,a tvornicki ima istu potrosnju kao tvoj. Ne znam koliko tvoj trosi recimo po gradu ako mi mozes napisati, jeli velika potrosnja? I jesi li zadovoljan opcenito sa odrzavanjem i ostalo? Da li bi to bila dobra kupovina, nego rizikovati sa dizelasima?
Trenutno se potrosnja vrti oko 9 litara gradske (dnevno napravim oko 15-16 kilometara gradske voznje po najvecoj guzvi). Na otvorenoj potrosnja se vrti od 6 pa do 7 litara. Taj motor od 115ks je Ti-VCT motor, a dolazio je cini mi se uz Trend Sport paket opreme. Sto se tice odrzavanja, odrzavam ga u F-ACu (ganjam akcije, kojih uvijek ima) tako da cijene nisu strasne (prije par mjeseci mali servis plus zamjena ulja u kocionom sistemu me doslo tacno 200 KM). Auto me jako dobro slusa, multilink je doveden do savrsenstva pa je tako ponasanje auta na cesti predobro. Iskreno ja ne gledam da li je auto benzin ili dizel, meni je puno bitnije da je auto propisno odrzavano i da je pazeno. Najbitnije je da nadjes auto koje je odrzvano i da ga ti nastavis odrzavati, a ne da ga krenes popravljati. Imas u F-ACu Focusa MK 2.5 na prodaji pa pogledaj. Cijena jeste malo veca ali bar znas da je auto ovdje kupljeno, znas da je odrzavano, znas koja je stvarna kilometraza.
Hvala ti puno na ovom konkretnom odgovoru. Bas cu navratiti u F-AC da vidim ponudu, bas sad na njihovoj stranici pise da je neka akcija rabljenih auta
SKarcus
Posts: 9
Joined: 15/05/2010 11:32

#244 Re: Kia Ceed - iskustva

Post by SKarcus »

Ima li neko da bi se htio mjenjati za točkove uz doplatu?
Imam CEED-a 2011 i ALU felge sa Michelin gumama 205 55 16, koje su prešle 15 000 KM u izvrsnom stanju, dakle praktično su nove. Mjenjao bih za čelične CEED-ove felge i sa gumama koje su slicne kilometraze i stanja...
ako ima interesenata neka se jave privatnom porukom...
hzsa22
Posts: 974
Joined: 16/12/2011 18:25

#245 Re: Kia Ceed - iskustva

Post by hzsa22 »

Da malo ozivim temu.

Dobih ponudu za Kia Proceed 1.4 benzinac motor.

Ima li neko iskustva sa ovim autom tj. motorom? Kakva je potrosnja? Fabricki kazu prosjek 6 litara. Danas sma isao kao na testnu voznju 1 krug sa njim pa mi djeluje dosta kilavo.. SAd jda li je to do mene ili?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#246 Re: Kia Ceed - iskustva

Post by mali_milojica »

Vjerovatno je do tebe.
Radni kolega ima obicni Ceed sa tim motorom vec 6 godina. Presao je nekih 80k km,bez ikakvih problema.
Taj motor ima lanac pa bi i odrzavanje istog trebalo biti jeftino. Parni servis ti je oko 350,a neparni oko 280.
Potrosnja oko 9 po gradu,otvorena oko 6,tako on kaze,mada nema bas cesto voziti auto po najvecim guzvama.
Garancija pokriva sve nepredvidjene kvarove. Tako su njemu mjenjali stabilizatore o svom trosku,mada je on mislio da ce morati platiti.
Kaze da je zadovoljan sa autom.
hzsa22
Posts: 974
Joined: 16/12/2011 18:25

#247 Re: Kia Ceed - iskustva

Post by hzsa22 »

mali_milojica wrote:Vjerovatno je do tebe.
Radni kolega ima obicni Ceed sa tim motorom vec 6 godina. Presao je nekih 80k km,bez ikakvih problema.
Taj motor ima lanac pa bi i odrzavanje istog trebalo biti jeftino. Parni servis ti je oko 350,a neparni oko 280.
Potrosnja oko 9 po gradu,otvorena oko 6,tako on kaze,mada nema bas cesto voziti auto po najvecim guzvama.
Garancija pokriva sve nepredvidjene kvarove. Tako su njemu mjenjali stabilizatore o svom trosku,mada je on mislio da ce morati platiti.
Kaze da je zadovoljan sa autom.

Hvala ti mnogo! :thumbup:
NediM17
Posts: 21695
Joined: 05/11/2009 11:49

#248 Re: Kia Ceed - iskustva

Post by NediM17 »

hzsa22 wrote:
mali_milojica wrote:Vjerovatno je do tebe.
Radni kolega ima obicni Ceed sa tim motorom vec 6 godina. Presao je nekih 80k km,bez ikakvih problema.
Taj motor ima lanac pa bi i odrzavanje istog trebalo biti jeftino. Parni servis ti je oko 350,a neparni oko 280.
Potrosnja oko 9 po gradu,otvorena oko 6,tako on kaze,mada nema bas cesto voziti auto po najvecim guzvama.
Garancija pokriva sve nepredvidjene kvarove. Tako su njemu mjenjali stabilizatore o svom trosku,mada je on mislio da ce morati platiti.
Kaze da je zadovoljan sa autom.

Hvala ti mnogo! :thumbup:
Ako je presao nekih 70-80.000km, mozda bi bilo vrijeme za stelovanje ventila, jer nema hidro podizace!

Taj motor ima lanac, a ne zupcasti, tako da samo gas. Mozda jest kilav na niskim obrtajima, bez obzira sto je cvvt, pogotovo ako si ga prozovao poslije nekog dizela, ali ako se zavrti ide sasvim dobro.

Sa Cee'dom definitivno neces pogrijesiti, pogotovo ako je FL verzija!
hzsa22
Posts: 974
Joined: 16/12/2011 18:25

#249 Re: Kia Ceed - iskustva

Post by hzsa22 »

Hvala i tebi!

U pitanju je pro ceed.

Image
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#250 Re: Kia Ceed - iskustva

Post by mali_milojica »

NediM17 wrote:
hzsa22 wrote:
mali_milojica wrote:Vjerovatno je do tebe.
Radni kolega ima obicni Ceed sa tim motorom vec 6 godina. Presao je nekih 80k km,bez ikakvih problema.
Taj motor ima lanac pa bi i odrzavanje istog trebalo biti jeftino. Parni servis ti je oko 350,a neparni oko 280.
Potrosnja oko 9 po gradu,otvorena oko 6,tako on kaze,mada nema bas cesto voziti auto po najvecim guzvama.
Garancija pokriva sve nepredvidjene kvarove. Tako su njemu mjenjali stabilizatore o svom trosku,mada je on mislio da ce morati platiti.
Kaze da je zadovoljan sa autom.

Hvala ti mnogo! :thumbup:
Ako je presao nekih 70-80.000km, mozda bi bilo vrijeme za stelovanje ventila, jer nema hidro podizace!

Taj motor ima lanac, a ne zupcasti, tako da samo gas. Mozda jest kilav na niskim obrtajima, bez obzira sto je cvvt, pogotovo ako si ga prozovao poslije nekog dizela, ali ako se zavrti ide sasvim dobro.

Sa Cee'dom definitivno neces pogrijesiti, pogotovo ako je FL verzija!
Ne znam stvarno sta donosi odrzavanje auta na 80k km. Mozda je predvidjeno stelpvanje ventila. Ali kolega nije neki auto-fanatik pa da se razumije. Odvuce auto u ovlasteni,radite sta je potrebno,plati i vozi.
Post Reply