Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
Sunculish
Posts: 415
Joined: 22/01/2013 13:27

#1751 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by Sunculish »

_huzzah_001 wrote: 27/10/2022 23:30 Cao. Planiram da se prebacim na DL. Zanima me da li je lakse, teze, zahtijevnije itd ?
Cao. Teže i zahtjevnije je svakako jer si "uskraćen" za konkretna objašnjenja, predavanja... Ima predavavanja na DL-u, ali pustiš PLAY i pokušavaš da kužiš materiju. Ja sam radila i "trčala" na predavanja, instrukcije nakon posla. Dobra stvar je što možeš i da upadneš na predavanje kod redovnih, ako imaš slobodnog vremena, i tako nadoknadiš tu rupu u nedostatku predavanja. Sretno!
_huzzah_001
Posts: 59
Joined: 22/06/2021 14:37

#1752 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by _huzzah_001 »

Da li ispite polazete online ili in class?
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#1753 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by klixoris »

_huzzah_001 wrote: 28/10/2022 15:27 Da li ispite polazete online ili in class?
Svi ispiti, prezentacije seminarskih, projekata i sl. se radi in class.
Kod DL su samo predavanja online, s tim da je i tu svaka 5. sedmica in class (tvoje je hoces li ici na tu in class nastavu, ali ti toplo preporucujem da ides)
Na nekim predmetima bude online kviz, ali obicno traje samo par minuta (da se smanji prostor za prepisivanje) i nosi par bodova koji ti mogu biti korisni da navuces bolju ocjenu ako ti zagali koji bod nakon polaganja svih in class ispita
laplusbele
Posts: 11
Joined: 29/06/2011 13:49

#1754 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by laplusbele »

Molim za preporuke za instrukcije iz predmeta:
- Finansijsko racunovodstvo
- Kvantitativne metode
- Kvantitativni modeli
Hvala unaprijed svima!
_huzzah_001
Posts: 59
Joined: 22/06/2021 14:37

#1755 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by _huzzah_001 »

Koja godina ekonomije je najteza?
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3543
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#1756 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by JavierBosnia »

laplusbele wrote: 04/11/2022 21:40 Molim za preporuke za instrukcije iz predmeta:
- Finansijsko racunovodstvo
- Kvantitativne metode
- Kvantitativni modeli
Hvala unaprijed svima!
Tarik Karadza za metode, modeli Muhamed Aljukic (mislim da je on za to, provjeri)
_huzzah_001 wrote: 06/11/2022 22:27 Koja godina ekonomije je najteza?
Zavisno od smjera, mada vecinom prva 3 semestra, kasnije i smjer biras opet tako da ako izaberes laksi uz neke izborne predmete to vecinom bude samo pitanje ocjene koja ce se upisati 8, 9, 10
convict
Posts: 2996
Joined: 10/02/2008 01:20

#1757 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by convict »

Da li je moguće sa fakulteta dobiti kopiju vlastitog diplomskog rada koji je odbranjen prije skoro 20 godina?
nanino_zlato
Posts: 7
Joined: 03/11/2020 15:14
Location: GB
Contact:

#1758 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by nanino_zlato »

Cao, nisam odmah upisao faks nakon zavrsetka srednje skole pa me interesuje hocu li moci predati na budzet ovaj upisni rok? kakve su sanse na ekonomiji upast na budzet, 3 godine odlican uspjeh doduse energetska srednja?
mistek
Posts: 3394
Joined: 23/05/2010 15:16

#1759 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by mistek »

nanino_zlato wrote: 16/01/2023 23:36 Cao, nisam odmah upisao faks nakon zavrsetka srednje skole pa me interesuje hocu li moci predati na budzet ovaj upisni rok? kakve su sanse na ekonomiji upast na budzet, 3 godine odlican uspjeh doduse energetska srednja?
Za upis na EFSA organizuje se prijemni ispit. Pored uspjeha u srednjoj, vrijednuje se i taj prijemni, te dodatno predmeti od interesa. Nisam više siguran koji su to, meščini bosanski, engleski, matematika, možda i informatika :) Po dvije najbolje ocjene iz srednje iz ovog. Ako si bio tri godine odličan, i uz pretpostavku da su ocjene iz ovih predmeta solidne (dakle, samo se 2 najbolje računaju), onda imaš dobre šanse ako na prijemnom baš ne zezneš.
User avatar
Staylezz
Posts: 185
Joined: 25/09/2020 13:49

#1760 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by Staylezz »

Pozdrav!
Trebju mi dvije informacije za poznanika koji je upisao DL studij na EFSA.

1. Da li DL studenti moraju biti prisutni na in-class predavanjima koja se organizuju tj. da li je do sad bilo slučajeva kada profesor ne želi radi toga ovjeriti semestar? Kaže da su profesori dvosmisleni po tom pitanju.
2. Da li je na DL studiju organizovan smjer MIT (Menadžment inf. tehnologija) ili RPIS (Razvoj poslovnih inf. sistema)?

Hvala unaprijed.
ivylily
Posts: 5
Joined: 21/05/2021 19:28

#1761 Re: Upis na Ekonomski fakultet u Sarajevu?

Post by ivylily »

Zdravo, uskoro se treba izabrati smjer na trećoj godini (Menadžment), nisam sigurna da li izabrati Poslovnu analitiku ili Menadžment i informacione tehnologije. Zanima me mišljenje/savjet ako je neko završio neki od ova dva smjera ili jednostavno zna kakva je situacija na tržištu.
Post Reply