TENIS

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
lethalthreat
Posts: 532
Joined: 22/07/2010 19:34

#23651 Re: TENIS

Post by lethalthreat »

Mislim da Novak ulazi u sezonu kao prvi favorit i svako ko ga bude dobio svakako zaslužuje titulu. Dosta se očekuje od njega, mada je kraj prošle sezone nagovijestio da je ipak čovjek od krvi i mesa.

Federer će sigurno biti svjež i spreman tamo nekada do aprila a onda će vjerovatno uslijediti nova pauza te drugi dio sezone u kojem kao i prošle, pod pritiskom godina očekujem partije i rezultate ispod njegovog nivoa. Za razliku od prošle godine na AO kada se nije pošteno oznojio do finala, ovaj put ima spremnog Đokovića, tako da bi njegovu eventualnu odbranu titule više smatrao iznenađenjem nego realnošću, ovaj put.

Rafu sam gledao u povratničkom meču na egzibiciji u Abu Dhabi-u i djelovao mi je jezivo umorno i nezainteresovano. Doduše prvi meč nakon operacije i tromjesečne pauze svakako ne može biti dobar, ali opet govor tijela nikako nije obećavajući i predstojeći turnir u Brisbane-u će dati dosta odgovora po pitanju njegovog trenutnog psiho-fizičkog stanja. Primjetio sam promjenu tehnike prilikom servisa i promjene u režimu treninga pa će biti zanimljivo pratiti i taj segment. Od njega po običaju očekujem vrhunac na Roland Garros-u gdje je realno očekivati pohod na novu titulu. Bilo bi stvarno spektakularno i istorijski kada bi po treći put uspio kompletirati hat-trick u Parizu.

Držim fige da će Khačanov i Zverev prenijeti formu sa kraja prošle u početak nove sezone, njih dvojica mi se ističu kao pacemakeri za "ostatak lige" i mislim da sa onakvom igrom u kontinuitetu itekako mogu zagorčati život nedodirljivoj trojci.

Od mlađarije će biti zanimljivo pratiti razvoj Tsitsipasa, Medvedeva i de Minaura, a što se ostalih tiče mislim da će i ovaj put ostati u granicama svojih mogućnosti i zadovaljavati se sa prosjekom. Doduše, treba ostaviti određenu vjerovatnoću da Nishikori, Goffin, Thiem, Dimitrov, Čilić, Wawrinka, Čorić ili Del Potro uzmu koji bitniji pokal ali teško da mogu šokirati svijet.

Mislim da od ove sezone počinje i novi format Davis Cup-a pa me zanima kako će se to razviti. ATP odnedavno ima i novi logo/vizuelni identitet koji mi se baš sviđa: https://www.atptour.com/en/news/atp-201 ... g-campaign

Eto to bi bila neka moja prognoza, pa vidjet ćemo koliko ću biti precizan. Sretna nova 2019.
radostan dan
Posts: 27096
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#23652 Re: TENIS

Post by radostan dan »

Image

selam alejkum za brata šejka69 zvanog efendi fraza....
User avatar
necko_hz
Posts: 3593
Joined: 18/04/2009 12:36

#23653 Re: TENIS

Post by necko_hz »

radostan dan wrote:efendi fraza....
:lol:

Inače, slažem se sa @leathelthreatom generalno, naročito što se tiče razvoja Tsitsipasa i De Minaura. Vidjećemo koliko mogu napredovati ove sezone.

Od mene, izjave Isnera i Mouratogloua vezane za određene aspekte o kojima se dosta diskutovalo prošle sezone. :wink:

John Isner played against Rafael Nadal, Roger Federer and Andy Murray, but he believes that Novak Djokovic was the player who made him most uncomfortable.
I faced them all, but Djokovic at his highest level is unbeatable. For me he was the toughest ones, I won him sometimes and even for my serve he is a tennis player who plays very close and it makes him not giving many points.'
Mouratoglou:
Novak dominates the tennis world when he is at his best. If Roger Federer is the greatest player of all time, Novak is the strongest.'
Sretna nova teniskoj populaciji, posebno Ćevapćinici. :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#23654 Re: TENIS

Post by Tomahawk11 »

radostan dan wrote:Image

selam alejkum za brata šejka69 zvanog efendi fraza....
Đoković se javio iz Dohe: Selam alejkum, merhaba, lijepo se vratiti ovdje
Šta učiniše ovi naftaši od čovjeka....
User avatar
Blek Stena
Posts: 4010
Joined: 13/09/2012 11:05

#23655 Re: TENIS

Post by Blek Stena »

Sto bi rek'o Djordje Cvarkov....on je srbijanac, njemu je dinar k'o Avala :D
Sretna nova :pijani:
noviclan
Posts: 10992
Joined: 31/10/2013 06:48

#23656 Re: TENIS

Post by noviclan »

Ubiz ce ga djokovic k'o mraz buraniju
User avatar
karanana
Posts: 47265
Joined: 26/02/2004 00:00

#23657 Re: TENIS

Post by karanana »

Jedino je pitanje hoce li predati gem
noviclan
Posts: 10992
Joined: 31/10/2013 06:48

#23658 Re: TENIS

Post by noviclan »

Oooo a to mu nije trebalo

Image Image
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#23659 Re: TENIS

Post by kamen spoticanja »

kakav je ovo gey pride u damirovom boxu
User avatar
karanana
Posts: 47265
Joined: 26/02/2004 00:00

#23660 Re: TENIS

Post by karanana »

noviclan wrote:Oooo a to mu nije trebalo

Image Image
digo mu se
noviclan
Posts: 10992
Joined: 31/10/2013 06:48

#23661 Re: TENIS

Post by noviclan »

kamen spoticanja wrote:kakav je ovo gey pride u damirovom boxu
Furaju hajrovica

Image Image
User avatar
karanana
Posts: 47265
Joined: 26/02/2004 00:00

#23662 Re: TENIS

Post by karanana »

hajmo sad. djokan je gotov.
User avatar
karanana
Posts: 47265
Joined: 26/02/2004 00:00

#23663 Re: TENIS

Post by karanana »

ipak ne. jebi ga, bilo je blizu
User avatar
necko_hz
Posts: 3593
Joined: 18/04/2009 12:36

#23664 Re: TENIS

Post by necko_hz »

Rafa otkazao Brisbane. Šteta, nadao sam se meču njega i De Minaura.

Valjda će biti spreman za AO.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#23666 Re: TENIS

Post by MensurM »

Jedan je Karlović Ivo, Karlović Ivooooooooooo
User avatar
necko_hz
Posts: 3593
Joined: 18/04/2009 12:36

#23667 Re: TENIS

Post by necko_hz »

Odličan Fed, potpuno je spreman za AO. Raznio je danas Zvereva i servisom i riternom i igrom na mreži.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25833
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#23668 Re: TENIS

Post by BHF_Manijak »

necko_hz wrote:Odličan Fed, potpuno je spreman za AO. Raznio je danas Zvereva i servisom i riternom i igrom na mreži.
More li meda na AO? :mrgreen: :mrgreen: Vidim da je pomeo sve na otvaranju sezone, ali u 3 seta?
cevapcinica
Posts: 563
Joined: 20/01/2009 19:20

#23669 Re: TENIS

Post by cevapcinica »

BHF_Manijak wrote:
necko_hz wrote:Odličan Fed, potpuno je spreman za AO. Raznio je danas Zvereva i servisom i riternom i igrom na mreži.
More li meda na AO? :mrgreen: :mrgreen: Vidim da je pomeo sve na otvaranju sezone, ali u 3 seta?
Kakve veze imaju tri seta? S obzirom da godine nemaju ama bas nikakve veze sa fizickom spremom ili rezultatima, da se igra i na deset dobijenih Federer bi izgubio samo ako hoce da namjerno pusti protivnika. Naucno dokazano. :D

Sve najbolje u 2019:oj i pozdrav iz ”Down Under”.
User avatar
necko_hz
Posts: 3593
Joined: 18/04/2009 12:36

#23670 Re: TENIS

Post by necko_hz »

BHF_Manijak wrote:
necko_hz wrote:Odličan Fed, potpuno je spreman za AO. Raznio je danas Zvereva i servisom i riternom i igrom na mreži.
More li meda na AO? :mrgreen: :mrgreen: Vidim da je pomeo sve na otvaranju sezone, ali u 3 seta?
Ma jok, naučno je dokazano da on nema šanse na Grand slamovima otkad su ga mononukleoza i godine počele satirati, tamo od 2008. godine, što se posebno vidjelo i u posljednje dvije sezone gdje je sa 35 i 36 uzeo "samo" tri Slama. :mrgreen: Pozitivno je da ste u win-win situaciji, ako osvoji bit će 'Wow, kako Maestro igra u 37. godini života', a ako izgubi uvijek se možete pozvati na godine kao i prethodnih 10 sezona. :mrgreen:

Bez zajebancije, naravno da može. Sa nivoom koji je pokazao on je favorit protiv svih, osim protiv Novaka koji ga je dobijao i kad je najbolji tenis igrao. Zverev je jučer ubacio 67% prvog servisa, a osvojio je samo 60% poena na isti. Podsjećanja radi, sa istim postotkom prvog servisa u njihovom meču u Londonu, Zverev je imao čak 88% osvojenih poena na prvi servis. Razlika je očigledna, Federer ga je jučer uništio riterniranjem.

U isto vrijeme, servirao je fantastično (67%) i i igrao na mreži fantastično, Mislim da je imao 24 od 29 osvojenih poena na mreži i čak 91% osvojenih poena na prvi servis. To je brutalna statistika, prekucao ga je lik. Obično, on ako servira i riternira dobro, znači da je energija tu i da je spreman, a kako izgleda kada je bez energije najbolje ste vidjeli prošle sezone gdje se Federer pretvori u Federrora sa komičnim greškama iz riterna, misshitovima na mreži i promašivanju čistih vinera forhendom samo zato što fizički nije u meču.
User avatar
konektovan
Posts: 40671
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23671 Re: TENIS

Post by konektovan »

Tesko ce on izdrzati tempo 3 dobijena na AO. Mislim, lijepo ga je vidjeti kako šamara mladjeg od sebe i uz to velikog talenta, ali tteba racunati na drugacije okolnosti u Melbournu. Bice na AO iznenadjenja itekako....
Mislim da Novak ima najvecu šansu, Federer, a neki fan mi fildzan jedan pokaza Wavrinku na tronu,.... :mrgreen:
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#23672 Re: TENIS

Post by Nadzorna_ploca »

Osvaja glat.
noviclan
Posts: 10992
Joined: 31/10/2013 06:48

#23673 Re: TENIS

Post by noviclan »

Image Image

Jest dobar ovaj djeriz k'o dzumi u svojim sjajnim danima kad je bio sa dejanom ubi on ovog strumpfa
noviclan
Posts: 10992
Joined: 31/10/2013 06:48

#23674 Re: TENIS

Post by noviclan »

https://www.flashscore.com/match/SWPHIk ... by-point;1

Misiln da je tennis dozivio svoj vrhunac
User avatar
pepeljara
Posts: 6567
Joined: 22/08/2003 00:00

#23675 Re: TENIS

Post by pepeljara »

noviclan wrote:https://www.flashscore.com/match/SWPHIk ... by-point;1

Misiln da je tennis dozivio svoj vrhunac

za kladionice odigrano :D
Post Reply