iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31567
Joined: 16/04/2011 18:46

#31651 Re: iPhone - All about

Post by skafiskafsnjak »

Kuvet wrote: 13/02/2024 14:25
xPaco1337 wrote: 13/02/2024 11:19
semsasuljakovic wrote: 13/02/2024 11:15 Kupiš mobitel da bi mu bio rob tj. čuvao ga ko oči u glavi, da bi ga kasnije mogao prodati.
Nikad niti jedan mobitel nisam prodao niti ću prodati. Nije on mene kupio, već ja njega. Kad mi dosadi, kupim novi a stari gurnem u ladicu.
Pazim ga tako što jedino masku na njega nabacim, čisto da ne klizi jer mi je trenutni SE 2020 od stakla.. Pa je bez maske nenormalno klizav. Ovo ostalo - ko ga jebe, nek se haba.
Pa nisam rekao da ga pazim ko oci u glavi, ali cuvam stvari koje imam. Imam mobitel 20 godina nisam ni jedan nikad razbio, ispadao mi jest pogotovo eto taj A50 jer sam radio takav posao, sad kako mi je kancelarijski posao nije baš da mi ispada iz đepa stalno itd. Nisam ni ja prodao niti jedan mobitel koji sam imao, vecinu sam poklanjao ili roditeljima ili njihovim starijim prijateljima kome treba onako mobitel da imaju. Prije A50 sam imao iPhone 5S sa tim mobitelom sam prošao sito i rešeto i dao ga starijem covjeku i on ga koristio još par godina dok mu ekran nije otpao.

Sigurno kad 16 izađe necu uzet 15ku od 2 i nešto hiljade i stavit u laticu (ako vec mislim prelaziti na noviju generaciju). Ali sumnjam po leakovima 16 nece ništa biti novo i revolucionarno.
Mislim da su negdje objasnili da bi se Iphone trebao mijenjati svake 3 generacije i ja se slazem sa tim. I da, upravu si, stvarno po leakovima 16-ka nista posebno, ali mi je vrijeme da mijenjam. Imam Iphone 12pro i kontam uzeti 15pro. Cini se da ce Iwatch biti nesto novo, mozda njega uzeti. Bar po leakovima.
Pa svaki telefon se mijenja najranije nakon 2 ili 3 godine. Nije to vise samo Iphone. Mnogi telefoni uredno rade bar 4-5 godina.... evo ja bih moj 14pm mogao komotno do 2026-2027 koristiti. Vise je neki ceif da kupimo novo nego sto je potreba.
Erhardt
Posts: 250
Joined: 02/12/2019 10:19

#31652 Re: iPhone - All about

Post by Erhardt »

skafiskafsnjak wrote: 13/02/2024 16:59
Kuvet wrote: 13/02/2024 14:25
xPaco1337 wrote: 13/02/2024 11:19

Pa nisam rekao da ga pazim ko oci u glavi, ali cuvam stvari koje imam. Imam mobitel 20 godina nisam ni jedan nikad razbio, ispadao mi jest pogotovo eto taj A50 jer sam radio takav posao, sad kako mi je kancelarijski posao nije baš da mi ispada iz đepa stalno itd. Nisam ni ja prodao niti jedan mobitel koji sam imao, vecinu sam poklanjao ili roditeljima ili njihovim starijim prijateljima kome treba onako mobitel da imaju. Prije A50 sam imao iPhone 5S sa tim mobitelom sam prošao sito i rešeto i dao ga starijem covjeku i on ga koristio još par godina dok mu ekran nije otpao.

Sigurno kad 16 izađe necu uzet 15ku od 2 i nešto hiljade i stavit u laticu (ako vec mislim prelaziti na noviju generaciju). Ali sumnjam po leakovima 16 nece ništa biti novo i revolucionarno.
Mislim da su negdje objasnili da bi se Iphone trebao mijenjati svake 3 generacije i ja se slazem sa tim. I da, upravu si, stvarno po leakovima 16-ka nista posebno, ali mi je vrijeme da mijenjam. Imam Iphone 12pro i kontam uzeti 15pro. Cini se da ce Iwatch biti nesto novo, mozda njega uzeti. Bar po leakovima.
Pa svaki telefon se mijenja najranije nakon 2 ili 3 godine. Nije to vise samo Iphone. Mnogi telefoni uredno rade bar 4-5 godina.... evo ja bih moj 14pm mogao komotno do 2026-2027 koristiti. Vise je neki ceif da kupimo novo nego sto je potreba.
Ja sa 14 Pro sam bio počeo ozbiljno razmišljati o 15 Pro Max a znam da nije neka promjena, eventualno baterija veća… Sve ostale razlike su minorne u svakodnevnom korištenju tako da ću najvjerovatnije sačekati 16.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31567
Joined: 16/04/2011 18:46

#31653 Re: iPhone - All about

Post by skafiskafsnjak »

Erhardt wrote: 13/02/2024 17:38
skafiskafsnjak wrote: 13/02/2024 16:59
Kuvet wrote: 13/02/2024 14:25

Mislim da su negdje objasnili da bi se Iphone trebao mijenjati svake 3 generacije i ja se slazem sa tim. I da, upravu si, stvarno po leakovima 16-ka nista posebno, ali mi je vrijeme da mijenjam. Imam Iphone 12pro i kontam uzeti 15pro. Cini se da ce Iwatch biti nesto novo, mozda njega uzeti. Bar po leakovima.
Pa svaki telefon se mijenja najranije nakon 2 ili 3 godine. Nije to vise samo Iphone. Mnogi telefoni uredno rade bar 4-5 godina.... evo ja bih moj 14pm mogao komotno do 2026-2027 koristiti. Vise je neki ceif da kupimo novo nego sto je potreba.
Ja sa 14 Pro sam bio počeo ozbiljno razmišljati o 15 Pro Max a znam da nije neka promjena, eventualno baterija veća… Sve ostale razlike su minorne u svakodnevnom korištenju tako da ću najvjerovatnije sačekati 16.
Hahaahah pa ako imas para da trosis na gluposti, onda sto da ne :D
User avatar
corolla02
Posts: 10396
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#31654 Re: iPhone - All about

Post by corolla02 »

13ka i sad tatamata u igri telefona ukljucujuci i Apple :mrgreen:
LikeLike
Posts: 1939
Joined: 10/09/2013 15:59

#31655 Re: iPhone - All about

Post by LikeLike »

1050KM 13 pro za forumase. Cijena do sutra vazi, najkasnije prekosutra.


Stanje savrseno bez packe, baterija 86%.
Erhardt
Posts: 250
Joined: 02/12/2019 10:19

#31656 Re: iPhone - All about

Post by Erhardt »

skafiskafsnjak wrote: 13/02/2024 17:41
Erhardt wrote: 13/02/2024 17:38
skafiskafsnjak wrote: 13/02/2024 16:59

Pa svaki telefon se mijenja najranije nakon 2 ili 3 godine. Nije to vise samo Iphone. Mnogi telefoni uredno rade bar 4-5 godina.... evo ja bih moj 14pm mogao komotno do 2026-2027 koristiti. Vise je neki ceif da kupimo novo nego sto je potreba.
Ja sa 14 Pro sam bio počeo ozbiljno razmišljati o 15 Pro Max a znam da nije neka promjena, eventualno baterija veća… Sve ostale razlike su minorne u svakodnevnom korištenju tako da ću najvjerovatnije sačekati 16.
Hahaahah pa ako imas para da trosis na gluposti, onda sto da ne :D
Imam ja pare… Da nemam ne bi ni razmišljao o novom telefonu. 😂 A kad skontam da nema neke osjetne razlike, i kako sam krvavo zaradio pare, odlučim da čekam 16… 😊
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31567
Joined: 16/04/2011 18:46

#31657 Re: iPhone - All about

Post by skafiskafsnjak »

Erhardt wrote: 13/02/2024 21:14
skafiskafsnjak wrote: 13/02/2024 17:41
Erhardt wrote: 13/02/2024 17:38

Ja sa 14 Pro sam bio počeo ozbiljno razmišljati o 15 Pro Max a znam da nije neka promjena, eventualno baterija veća… Sve ostale razlike su minorne u svakodnevnom korištenju tako da ću najvjerovatnije sačekati 16.
Hahaahah pa ako imas para da trosis na gluposti, onda sto da ne :D
Imam ja pare… Da nemam ne bi ni razmišljao o novom telefonu. 😂 A kad skontam da nema neke osjetne razlike, i kako sam krvavo zaradio pare, odlučim da čekam 16… 😊
Prema dosadasnjim informacijama, ni 16 nece biti vrijedan promjene. Majke mi ne znam sta trebaju da ponude da zamjenim 14pm hahaha
Erhardt
Posts: 250
Joined: 02/12/2019 10:19

#31658 Re: iPhone - All about

Post by Erhardt »

skafiskafsnjak wrote: 13/02/2024 21:17
Erhardt wrote: 13/02/2024 21:14
skafiskafsnjak wrote: 13/02/2024 17:41

Hahaahah pa ako imas para da trosis na gluposti, onda sto da ne :D
Imam ja pare… Da nemam ne bi ni razmišljao o novom telefonu. 😂 A kad skontam da nema neke osjetne razlike, i kako sam krvavo zaradio pare, odlučim da čekam 16… 😊
Prema dosadasnjim informacijama, ni 16 nece biti vrijedan promjene. Majke mi ne znam sta trebaju da ponude da zamjenim 14pm hahaha
Pa to jest… Nije bezveze ovo preskakanje bar dvije generacije jer stvarno nema neke primjetne razlike između dva uzastopna modela. Jedino me baterija nervira u zadnje vrijeme. Od kako je 17.3 izašao ja mislim, baterija mi je katastrofa.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31567
Joined: 16/04/2011 18:46

#31659 Re: iPhone - All about

Post by skafiskafsnjak »

Meni baterija jednako dobra. Preko dana izgura .... ne punim ga svaki dan.
Tako da, ja cu vrlo vjerovatno i 16 preskocit
LikeLike
Posts: 1939
Joined: 10/09/2013 15:59

#31660 Re: iPhone - All about

Post by LikeLike »

Koji punjac kupiti za 15 Pro?

Imam Xiaomi punjac kojim punim 14 Pro, da li da kupim opet Xiaomi ili ima nesto bolje za te pare?

BTW koju brzinu da uzmem?
zippoo87
Posts: 15830
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#31661 Re: iPhone - All about

Post by zippoo87 »

LikeLike wrote: 14/02/2024 20:03 Koji punjac kupiti za 15 Pro?

Imam Xiaomi punjac kojim punim 14 Pro, da li da kupim opet Xiaomi ili ima nesto bolje za te pare?

BTW koju brzinu da uzmem?
Max brzina punjenja tog telefona je 25W ali ce sa neoriginalnim Apple punjacima,vjerovatno puniti max 15W ili 18W,zavisno od voltaze i outputa.
Tako da mozes koristiti bukvalno bilo koji punjac,samo neka je originalni.
Nastavi koristiti taj koji si imao i do sada,mozes ti uzeti i 120W punjac,ali ce on opet puniti max 15W do 25W
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo
LikeLike
Posts: 1939
Joined: 10/09/2013 15:59

#31662 Re: iPhone - All about

Post by LikeLike »

zippoo87 wrote: 14/02/2024 21:03
LikeLike wrote: 14/02/2024 20:03 Koji punjac kupiti za 15 Pro?

Imam Xiaomi punjac kojim punim 14 Pro, da li da kupim opet Xiaomi ili ima nesto bolje za te pare?

BTW koju brzinu da uzmem?
Max brzina punjenja tog telefona je 25W ali ce sa neoriginalnim Apple punjacima,vjerovatno puniti max 15W ili 18W,zavisno od voltaze i outputa.
Tako da mozes koristiti bukvalno bilo koji punjac,samo neka je originalni.
Nastavi koristiti taj koji si imao i do sada,mozes ti uzeti i 120W punjac,ali ce on opet puniti max 15W do 25W
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo
Hvala, kupicu jos jedan isti Xiaomi 20w da ne moram mijenjati USB kabal stalno.
LikeLike
Posts: 1939
Joined: 10/09/2013 15:59

#31663 Re: iPhone - All about

Post by LikeLike »

MobArena
https://olx.ba/profil/MobArena

PhonesShop
https://olx.ba/profil/PhonesShop

Ima li neko iskustva sa ovim prodavnicama?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8500
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#31664 Re: iPhone - All about

Post by kokuz_sa »

LikeLike wrote: 14/02/2024 22:28 MobArena
https://olx.ba/profil/MobArena

PhonesShop
https://olx.ba/profil/PhonesShop

Ima li neko iskustva sa ovim prodavnicama?
Ovaj drugi ima punjace iz veleprodaje digital city
Tako da garant ima radnju
User avatar
xPaco1337
Posts: 1093
Joined: 30/09/2020 14:34

#31665 Re: iPhone - All about

Post by xPaco1337 »

LikeLike wrote: 14/02/2024 22:28 MobArena
https://olx.ba/profil/MobArena

PhonesShop
https://olx.ba/profil/PhonesShop

Ima li neko iskustva sa ovim prodavnicama?
Dobiješ "pisanu" garanciju u tim radnjama, da li ces prihvatiti ako mobitel ima fabricki defekt i oni ne žele zamijeniti da uštediš koju stoju odma...Do tebe je jbg
sarajevosa
Posts: 306
Joined: 29/06/2014 21:45

#31666 Re: iPhone - All about

Post by sarajevosa »

Gdje kupiti u zagrebu novi iphone, da li je povoljniji?
User avatar
rusdotokija
Posts: 87
Joined: 23/01/2020 15:14

#31667 Re: iPhone - All about

Post by rusdotokija »

poz raja , imam problem vec sa iphone 12 mjesec dana wifi se stalno odspoja pa se spoja na mrezu kroz par sekundi . Mislio sam da je radi ovih update sto rade kao fix ce ali nista sve sam update zadnja je verzija . Ruter nije problem u zene je iphone 13 i sve uredno spoji se sve oke . Hvala
Erhardt
Posts: 250
Joined: 02/12/2019 10:19

#31668 Re: iPhone - All about

Post by Erhardt »

rusdotokija wrote: 16/02/2024 13:47 poz raja , imam problem vec sa iphone 12 mjesec dana wifi se stalno odspoja pa se spoja na mrezu kroz par sekundi . Mislio sam da je radi ovih update sto rade kao fix ce ali nista sve sam update zadnja je verzija . Ruter nije problem u zene je iphone 13 i sve uredno spoji se sve oke . Hvala
Probaj da izbrišeš tu wifi mrežu pa se ponovo povežeš i uneseš šifru. Ako ni onda ne bude radilo jedino ti ostaje Reset Network Settings ali s tim se brišu sve wifi mreže i šifre na koje si se povezivao.
vojopd
Posts: 1801
Joined: 28/05/2018 18:14

#31669 Re: iPhone - All about

Post by vojopd »

Ja sam imao problem na 13 pm kad sam ga tek kupio. Ne znam koji tacno kanal je bio podesen na ruteru (za wifi), ali nikako nije dobro radio sa 13kom. Kod zene na 11 PM sve bilo ok. Malo istrazio, guglao, izmijenjao kanale i namjestio. Ako si siguran da nije to, onda reset network settings, ako i to ne pomaze, brisi sve i ispocetka, a ako ne, servis.
muki_muky
Posts: 420
Joined: 13/01/2022 18:07

#31670 Re: iPhone - All about

Post by muki_muky »

rusdotokija wrote: 16/02/2024 13:47 poz raja , imam problem vec sa iphone 12 mjesec dana wifi se stalno odspoja pa se spoja na mrezu kroz par sekundi . Mislio sam da je radi ovih update sto rade kao fix ce ali nista sve sam update zadnja je verzija . Ruter nije problem u zene je iphone 13 i sve uredno spoji se sve oke . Hvala
Je li Telemach u pitanju?
User avatar
rusdotokija
Posts: 87
Joined: 23/01/2020 15:14

#31671 Re: iPhone - All about

Post by rusdotokija »

muki_muky wrote: 17/02/2024 13:28
rusdotokija wrote: 16/02/2024 13:47 poz raja , imam problem vec sa iphone 12 mjesec dana wifi se stalno odspoja pa se spoja na mrezu kroz par sekundi . Mislio sam da je radi ovih update sto rade kao fix ce ali nista sve sam update zadnja je verzija . Ruter nije problem u zene je iphone 13 i sve uredno spoji se sve oke . Hvala
Je li Telemach u pitanju?
Nije
User avatar
Haris033
Posts: 3875
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#31672 Re: iPhone - All about

Post by Haris033 »

skafiskafsnjak wrote: 13/02/2024 21:17
Erhardt wrote: 13/02/2024 21:14
skafiskafsnjak wrote: 13/02/2024 17:41

Hahaahah pa ako imas para da trosis na gluposti, onda sto da ne :D
Imam ja pare… Da nemam ne bi ni razmišljao o novom telefonu. 😂 A kad skontam da nema neke osjetne razlike, i kako sam krvavo zaradio pare, odlučim da čekam 16… 😊
Prema dosadasnjim informacijama, ni 16 nece biti vrijedan promjene. Majke mi ne znam sta trebaju da ponude da zamjenim 14pm hahaha
:thumbup:
Jedina stvar zbog koje ću promjeniti 14PM je USB-C :izet:

Btw, ovo je super vijest za sve iOS korisnike:

Apple će objaviti iOS 17.4 u martu i donijet će nekoliko novih funkcija i promjena. Ova ažuriranja će biti dostupna korisnicima iPhonea. Među ključnim novim funkcijama uključuju se značajne promjene u App Store-u za EU, transkripti Apple Podcasta, SharePlay za HomePod i nova emoji. Takođe, ova ažuriranja uključuju pripreme za lansiranje CarPlay-a nove generacije kasnije ove godine. Apple je potvrdio da će iOS 17.4 biti dostupan od marta, a više detalja o novim funkcijama slijedi u ovom članku.

Apple objavljuje iOS 17.4 u martu sa ovim novim funkcijama i promjenama

Sadržaj
App Store Changes in EU
Apple Podcasts Transcripts
SharePlay for HomePod
New Emoji
Next-Generation CarPlay Preparations
More
Povezani Postovi
App Store Changes in EU
To comply with the EU’s Digital Markets Act, Apple has introduced significant changes to the App Store, Apple Pay, Safari, and more with the release of iOS 17.4. These changes specifically apply to iPhone users residing in the 27 countries that belong to the EU.

The most notable change is that Apple now allows alternative app marketplaces and alternative payment options on the App Store in the EU. This means that developers can use other platforms to distribute their apps and offer payment options outside of Apple’s ecosystem. Additionally, Apple has implemented a new default web browser selection screen in Safari, giving users the ability to choose their preferred browser. Third-party web browsers can also use web engines other than Apple’s WebKit on the iPhone. Furthermore, third-party mobile wallet apps can now access the iPhone’s NFC chip for contactless payment functionality.

For more details on the App Store changes in the EU and how they affect developers and users, you can refer to our recap of all the EU changes in iOS 17.4 and Apple’s official overview.

Apple Podcasts Transcripts
With the release of iOS 17.4, the Apple Podcasts app now offers transcripts for podcasts. This new feature allows listeners to read the full text of an episode, search for specific words or phrases, and easily navigate to different parts of the episode. As an episode plays, each word is highlighted, similar to how Apple Music displays song lyrics.

Apple automatically generates transcripts for new episodes after they are published. Initially, transcripts are available for podcasts in English, French, German, and Spanish. Over time, Apple will add transcripts for older episodes in a podcast’s catalog.

Apple objavljuje iOS 17.4 u martu sa ovim novim funkcijama i promjenama

SharePlay for HomePod
iOS 17.4 introduces an expanded SharePlay feature for HomePod speakers. With this feature, family and friends can now control the music playing on your HomePod with your permission. The SharePlay functionality is currently limited to the Music app, and the other individuals don’t need an Apple Music subscription to participate.

To use this feature, while playing a song on your iPhone, simply tap the SharePlay icon at the bottom of the screen to generate a QR code. Another person can then scan the QR code using their iPhone or Android smartphone’s camera to request access to music playback controls. Even a screenshot of the QR code can be used to remotely grant access to people around the world.

Apple previously introduced a similar SharePlay feature for CarPlay, enabling anyone in a car to control music playback with permission.

New Emoji
iOS 17.4 adds a set of new emoji characters to enhance the expressive capabilities of iPhone users. The new emoji include a broken chain, a brown mushroom, a head shaking horizontally, a head shaking vertically, a lime, and a phoenix. These additions add more diversity and options to communicate through messaging and social media platforms.

Apple objavljuje iOS 17.4 u martu sa ovim novim funkcijama i promjenama

Next-Generation CarPlay Preparations
The upcoming release of iOS 17.4 includes preparations for the launch of next-generation CarPlay, which is expected to be available later this year. The beta version of iOS 17.4 already includes code for eight new CarPlay apps:

Auto Settings: This app will allow users to manage paired iPhones and adjust vehicle settings.
Car Camera: This app will display the vehicle’s rear-view camera feed.
Charge: Designed for electric vehicles, this app will show battery level, charging status, time remaining until full charge, and more.
Climate: This app will provide access to a vehicle’s climate controls within CarPlay, allowing users to adjust temperature, fan speed, heated seats, and more.
Closures: This app will indicate if any of the vehicle’s doors are opened and may display warning symbols.
Media: Users can control FM and AM radio stations, along with other media options like SiriusXM, directly within CarPlay. The availability of satellite connectivity for SiriusXM is yet to be confirmed.
Tire Pressure: This app will display air pressure for each tire and offer warnings for low pressure, high pressure, and flat tires.
Trips: This app will provide various driving-related data, such as average speed, fuel/energy efficiency, total time elapsed, and distance traveled during a trip.
Apple has recently confirmed that the first U.S. vehicle models with next-generation CarPlay will be released sometime in 2024, promising an enhanced and immersive in-car experience.

More
In addition to the major features and changes mentioned above, iOS 17.4 introduces several other improvements. These include Live Activities support for the Clock app’s stopwatch, a change in the „Listen Now“ tab’s name to „Home“ in the Apple Music and Apple Podcasts apps, and various bug fixes and performance enhancements.

For a comprehensive list of all the features and changes in iOS 17.4, you can refer to our detailed article. Stay tuned for the official release of iOS 17.4 in March, bringing exciting new capabilities and enhancements to your iPhone experience.

This article, „Apple Releasing iOS 17.4 in March With These New Features and Changes,“ provides an overview of the upcoming iOS 17.4 release, highlighting the significant improvements and additions that users can expect. For more information and discussions regarding this topic, visit our forums.


https://mobtelefoni.rs/apple-objavljuje-ios-17-4-u-martu-sa-ovim-novim-funkcijama-i-promjenama/

Kupujem Apple TV samo zbog EON-a i KODI-a :-D
User avatar
Evelinda
Posts: 952
Joined: 21/01/2015 11:38
Location: Sarajevo

#31673 Re: iPhone - All about

Post by Evelinda »

Pozz dragi ljudi.Posto u zadnje vrijeme mnogo putujem zanima me neka aplikacija koja bi mi pokazala sta da obidjem u tom gradu.Recimo ukucam grad gdje sam i da mi pokaze sta vrijedi obici u gradu?Isto tako zanima me neka aplikacija koja navodi rutu do tog mjesta pjeske kao sto su waze i ostali za auto ali samo da navodi pjesice
azdralovic
Posts: 4444
Joined: 29/05/2010 21:46

#31674 Re: iPhone - All about

Post by azdralovic »

Evelinda wrote: 21/02/2024 12:58 Pozz dragi ljudi.Posto u zadnje vrijeme mnogo putujem zanima me neka aplikacija koja bi mi pokazala sta da obidjem u tom gradu.Recimo ukucam grad gdje sam i da mi pokaze sta vrijedi obici u gradu?Isto tako zanima me neka aplikacija koja navodi rutu do tog mjesta pjeske kao sto su waze i ostali za auto ali samo da navodi pjesice
tripadvisor za lokacije
google maps za setanje, plus ima i gradski prevoz ako hoces kombinovati
User avatar
ortodont
Posts: 1834
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#31675 Re: iPhone - All about

Post by ortodont »

Alternativno Maps.me za pjesacenje. Offline mape dostupne.
Post Reply