iPhone - All about

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#51

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 28/05/2015 08:47, edited 2 times in total.
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#52 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

dzemmo wrote:e neda se usranom do potoka, kupih prokletinju, i update napravih sa jaranom na 2.2.1.. sad moram da kupim turbosim

koja frustracija mati moja, izjebah se ziv
sta moras kupiti ?
kako meni to nije trebalo ? 2.2.1, jailbreak i ide ko velki na BHT :?
User avatar
Krigla_Sa
Posts: 667
Joined: 15/02/2006 11:48
Location: kuca poso poso kuca

#53 Re: iPhone - All about

Post by Krigla_Sa »

Isto sam uradio,samo sam ja imao srece da sam napravio update FW sa 2.2.1 custom koji sam skinuo sa mackorisnik.com , da je bio onaj s itunesa nebi mu mogao nista (tako kazu ovi sto otkljucavaju) bar jos neko vrijeme...
Do zivota mi nije bilo tako da znam kako ti je..Ali hajde sreca pa ima turbosim i universal sim
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#54

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 28/05/2015 08:46, edited 2 times in total.
User avatar
Krigla_Sa
Posts: 667
Joined: 15/02/2006 11:48
Location: kuca poso poso kuca

#55 Re: iPhone - All about

Post by Krigla_Sa »

JBG :( hajde sreca je opet da ima turbosim i da se moze koristiti,sjecam se kad sam ga ja zakljucao,bilo negdje oko 2h ,joj panike kad sam ga restartovao i vidio katanac :) svu noc nisam mogao zaspati,u 9 zapucam kod momka sto sam ga nahvatao preko oglasa da mi otkljuca...
Nego gdje ima uzeti turbosim i koliko kosta.
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#56

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 28/05/2015 08:46, edited 2 times in total.
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#57

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 28/05/2015 08:45, edited 2 times in total.
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#58 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

danas mi nesto zablokira telefon, ja vamo tamo, ono home+sleep nekoliko puta ga tako crashovo, nikako da dodje sebi. spojim ga sa itunes opet se gubi, nije dobar nikako :D
sada skidam firmware 2.2.1 jer sam ga valjda obriso kad sam prvi put skidao, pa cu ga quickpwn :roll:

jesul meni contacti i poruke syncane sa itunes-om i hocul ih moc vratit ? stalno se synco dok sam ga koristio prethodnih nekoliko sedmica :D
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1092
Joined: 27/01/2009 19:05

#59 Re: iPhone - All about

Post by ChataDodajStaHoces »

hakazvaka wrote:danas mi nesto zablokira telefon, ja vamo tamo, ono home+sleep nekoliko puta ga tako crashovo, nikako da dodje sebi. spojim ga sa itunes opet se gubi, nije dobar nikako :D
sada skidam firmware 2.2.1 jer sam ga valjda obriso kad sam prvi put skidao, pa cu ga quickpwn :roll:

jesul meni contacti i poruke syncane sa itunes-om i hocul ih moc vratit ? stalno se synco dok sam ga koristio prethodnih nekoliko sedmica :D
Svaki put kad sync uradis on ti pravi backup podataka kompletnih - od kontakta do poruka :) Kad si uradio posljednji backup mozes pogledati na Edit -> Preferences -> Devices... Tako da kad mu opalish quickpwn on te pita koji backup da koristi ako ih imas vise :)
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#60 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

Chata87 wrote:
hakazvaka wrote:danas mi nesto zablokira telefon, ja vamo tamo, ono home+sleep nekoliko puta ga tako crashovo, nikako da dodje sebi. spojim ga sa itunes opet se gubi, nije dobar nikako :D
sada skidam firmware 2.2.1 jer sam ga valjda obriso kad sam prvi put skidao, pa cu ga quickpwn :roll:

jesul meni contacti i poruke syncane sa itunes-om i hocul ih moc vratit ? stalno se synco dok sam ga koristio prethodnih nekoliko sedmica :D
Svaki put kad sync uradis on ti pravi backup podataka kompletnih - od kontakta do poruka :) Kad si uradio posljednji backup mozes pogledati na Edit -> Preferences -> Devices... Tako da kad mu opalish quickpwn on te pita koji backup da koristi ako ih imas vise :)
ne pita on mene nista Bogumi :P samo pita za firmware i za bootloadere :-)

uglavnom quickpwn sam ga bez ista sa itunes, i nije mi obriso ni jedne applikacije, osim winterboarda meni se cini.. sada radi ko zmaj :D
User avatar
Krigla_Sa
Posts: 667
Joined: 15/02/2006 11:48
Location: kuca poso poso kuca

#61 Re: iPhone - All about

Post by Krigla_Sa »

Jel ga ko povezivao s cd playerom u autu i koristio za muziku? Predpostavljam da moze :)
vidim ulaz na cd playeru za aux je isti kao i za slusalice na iphone-u pa predpostavljam da moze i da mu ovakav kabl odgovara ?
Image
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#62 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

Krigla_Sa wrote:Jel ga ko povezivao s cd playerom u autu i koristio za muziku? Predpostavljam da moze :)
vidim ulaz na cd playeru za aux je isti kao i za slusalice na iphone-u pa predpostavljam da moze i da mu ovakav kabl odgovara ?
Image
zavisi koja je verzija iphona..
na mojoj prvoj verziji je npr. gore onaj ulaz za slusalice malo udubljen tako da mogu uci samo one njihove, sa onim grlom cudnim.. mozda mogu i neke druge ali nisam naletio jos na takve :D
ako je 3G onda moze bilo koji kabl za slusalice odnosno taj aux jer mu je ono odma na povrsini i na njega sam spajao svasta :P

btw, ako imate dock od iphona, ima iza izlaz za slusalice, i onda spojite zvucnike na to i kad stavite iphone u dock mozete pustati muziku :P
tako da na malo komplikovaniji nacin, ali bi moglo znaci i sa starom verzijom i dockom se nesto isfolirat u autu :P
User avatar
Krigla_Sa
Posts: 667
Joined: 15/02/2006 11:48
Location: kuca poso poso kuca

#63 Re: iPhone - All about

Post by Krigla_Sa »

E super, 3g je,uzet cu onda taj kabl.
TNX ;)
hare mne
Posts: 1
Joined: 29/03/2009 16:41

#64 Re: iPhone - All about

Post by hare mne »

gdje se moze kupiti iPhone(u BiH),imal ko da prodaje..gdje je najjeftiniji.....
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#65 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

hare mne wrote:gdje se moze kupiti iPhone(u BiH),imal ko da prodaje..gdje je najjeftiniji.....
Lakse ti je nac recimo u hrvatskoj, pogledaj po njihovim oglasima
Kod nas mozes vidjet na market.ba. Samo se pazi dosta je scammera
Nego ljudi, :D otkrio sam da kad dvaput brzo kliknem space, napise tacku i lijepo odvoji mjesto. Ovako :D
Evo sad pogledo sa podcast ovaj keynote za 3.0, jedva cekam. Eto tek tolko da znate da sam ga ja vec probao, gledao onaj API i igrao se sa onim novim funkcijama, al je beta te nisam zadovoljan brzinom pa sam odlucio da ne stavljam na svoj iphone nego da cekam do ljeta.
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#66 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

Nego, jel iko probao ovo spajanje iphona na tv ?
Gledam na supportu njihovom sada, 50$ kabl cincni..
Posto sam prethodno sprzio graficku na racunaru spajanjem tvouta, odma unaprijed da pitam kolko je ovo opasno i da li je iko probao? :D
qay
Posts: 112
Joined: 28/05/2008 16:42

#67 Re: iPhone - All about

Post by qay »

Mozeli mi neko objasniti kako, na najlaksi nacin, prebaciti igre i aplikacije na jailbreakovan iPhone 2g?
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1092
Joined: 27/01/2009 19:05

#68 Re: iPhone - All about

Post by ChataDodajStaHoces »

Uradis SSH, ubacis MobileInstallation file koji je potreban da bi pokrenuo crackovane igrice, skines .ipa sa http://appulo.us/appdb/ ubacis preko itunes-a u applications, sync odradis i gotovo :) Btw. jako je bitno instalirati jednu free igricu/aplikaciju koja nije crackovana i pokrenuti je... Svaki error koji ti se pokaze - googleit :)
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#69 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

qay wrote:Mozeli mi neko objasniti kako, na najlaksi nacin, prebaciti igre i aplikacije na jailbreakovan iPhone 2g?
Imas installous koji skines sa Cydia i preko njega samo nadjes app iz gore navedene baze, a on automatski instalira u telefon
To ti je isto jedan od nacina

Ima li neki hack da se ukine ova crna linija sto se pojavi kad je horizontalno keyboard? Ova sto stoji previous,next i done? Uzima mi pola ekrana
Richard Peti
Posts: 4102
Joined: 12/02/2007 17:16

#70

Post by Richard Peti »

.
Last edited by Richard Peti on 28/05/2015 08:59, edited 2 times in total.
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#71 Re: iPhone - All about

Post by hakazvaka »

dzemmo wrote:evo ja Skype probo, radi ko suza, dobar zvuk, sve super
prije sam koristio Fring, al eto lijepo da se ima Skype posebno
Slabo, meni stalno crasha ..
qay
Posts: 112
Joined: 28/05/2008 16:42

#72 Re: iPhone - All about

Post by qay »

Znaci mora se uradit SSH nema drugog nacina?
xxhavarijaxx
Posts: 18
Joined: 12/06/2008 15:01
Location: Sarajevo

#73 Re: iPhone - All about

Post by xxhavarijaxx »

Imam jedno pitanje za profesionalce za Iphone.
Prije par dana sam dobio otkljucan Iphone 3G 16GB koji radi na svim americkim karticama (znaci sve ne samo AT&T za koji je predvidjen) ali mi neradi ovdje. Ustvari on prepozna karticu ali nemam signala sa bhtelekomom. Imam najnoviju verziju softwara (Cydia itd.)i vidi se da je otkljucan i jailbreakovan ali neko mi rece da mi treba nesto kao turbo sim da bi radio kod nas. Nekontam bas najbolje to pa ako neko ima strucniji da pomogne i kaze gdje se moze uzeti, bio bih zahvalan...... :sax:
User avatar
fatality
Posts: 2153
Joined: 24/02/2008 14:11

#74 Re: iPhone - All about

Post by fatality »

u sustini ti ne treba turbo sim ako je otkljucan , znaci kod tebe je vjerovatno jailbroken , ali nije otkljucan
sad moze bit da ti je taj od koga si kupio nabacio onaj najnoviji software koji se i ne moze otkljucat , barem ne sad zasad , te moras tu karticu koristiti
iskreno nikada nisam koristio te kartice , jaran mi je uzeo kada je tek izasao 3g i zaglavila mu se , tj. nije vise mogao da izvadi karticu iz telefona te ga je kompletnog morao rastaviti , i od tada se ja zadvoljim uvijek onim sofware-om koji mogu sam i otkljucati :-D
frolac
Posts: 93
Joined: 19/07/2007 09:45
Location: Sibir

#75 Re: iPhone - All about

Post by frolac »

Chata87 wrote:Uradis SSH, ubacis MobileInstallation file koji je potreban da bi pokrenuo crackovane igrice, skines .ipa sa http://appulo.us/appdb/ ubacis preko itunes-a u applications, sync odradis i gotovo :) Btw. jako je bitno instalirati jednu free igricu/aplikaciju koja nije crackovana i pokrenuti je... Svaki error koji ti se pokaze - googleit :)
Meni kaze da je invalid source? Radi li ovo ili je nesto kod mene pogresno?
Post Reply