Mirza Teletovic all about

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#26 Re: Mirza Teletovic,trenutno najbolji BiH Kosarkas u Evropi !!!!

Post by just principe »

Mirza legendo nasa hvala ti :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: povlacim sve sto sam rekao...Ubio si crnogorce, a ubio si i hrvate svojim igrama i tricama na ovom euru :bih: :bih: :bih: :bih:
nuki_cika
Posts: 1078
Joined: 06/07/2010 16:19

#27 Re: Mirza Teletovic,trenutno najbolji BiH Kosarkas u Evropi !!!!

Post by nuki_cika »

just principe wrote:Mirza legendo nasa hvala ti :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: povlacim sve sto sam rekao...Ubio si crnogorce, a ubio si i hrvate svojim igrama i tricama na ovom euru :bih: :bih: :bih: :bih:
Još samo da ubije makedonce i spomenik mu dižemo :-D
sarajevsko_pivo
Posts: 3464
Joined: 27/07/2009 16:22

#28 Re: Mirza Teletovic,trenutno najbolji BiH Kosarkas u Evropi !!!!

Post by sarajevsko_pivo »

Nista bez Jablanicana :) :bih:
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#29 Re: Mirza Teletovic,trenutno najbolji BiH Kosarkas u Evropi !!!!

Post by udrch »

Treba mu pokloniti Granit za ove dvije pobjede..
sarajevsko_pivo
Posts: 3464
Joined: 27/07/2009 16:22

#30 Re: Mirza Teletovic,trenutno najbolji BiH Kosarkas u Evropi !!!!

Post by sarajevsko_pivo »

udrch wrote:Treba mu pokloniti Granit za ove dvije pobjede..
Vala bas, da konacno proradi!
User avatar
Edin H.
Posts: 47049
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#31 Re: Mirza Teletovic,trenutno najbolji BiH Kosarkas u Evropi !!!!

Post by Edin H. »

Onakva simultanka jos nije vidjena od vremena pokojnog Drazena :dance:

Da nam je samo jedan dobar centar, sa njim bi Mirza prekucao i ovo prvenstvo i Olimpijske igre :bih:
User avatar
drmadzija
Posts: 414
Joined: 23/08/2007 03:09

#32 Re: Mirza Teletovic,trenutno najbolji BiH Kosarkas u Evropi !!!!

Post by drmadzija »

Ima l' negdje da se pogleda taj snimak BiH - Hrvatska iz Litvanije?
juan
Posts: 519
Joined: 25/07/2002 00:00
Location: Colonia

#33 Re: Mirza Teletovic,trenutno najbolji BiH Kosarkas u Evropi !!!!

Post by juan »

Samo zelim nesto reci uvezi M.Teletovic:

PERO ANTIC!

inace kosarakas evropske A/B-Kategorije!!

Dovoljno!
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#34 Re: Mirza Teletovic,trenutno najbolji BiH Kosarkas u Evropi !!!!

Post by shalla »

juan wrote:Samo zelim nesto reci uvezi M.Teletovic:

PERO ANTIC!

inace kosarakas evropske A/B-Kategorije!!

Dovoljno!
Boga ti? Jel ti drago sad?
Da imamo veću reputaciju Antić bi imao 5 ličnih u 13-oj minuti, obzirom da je svojom "agrseivnošću" napravio cca 14 faulova koji nisu svirani...
Evo npr. Batum je juče zabio samo 10 poena, jel to znači da je Batum loš igrač? Savanović je protiv grka i protiv rusa imao po 9 poena, jel Savanović bezze igrač?

Kakvi glupi zaključci majko moja :-)
juan
Posts: 519
Joined: 25/07/2002 00:00
Location: Colonia

#35 Re: Mirza Teletovic,trenutno najbolji BiH Kosarkas u Evropi !!!!

Post by juan »

Hvala Bogu pa si nam ti pametan :)

1. nije mi drago nego sam razocaran i nakon ovog EP-a me naprosto zbunjuje naziv ove teme. Mirza ama bas nista nije pokazao sem ispucavanje trica i daleko je od toga da je najbolji u evropi. Pa nekad ga krene i pobjedimo losije ekipe (na ovom prvenstvu CG i HR) a nekad nekrene pa izgubimo od losih ekipa (finska). Jest on nas najbolji kosarkas al daleko od toga da je najbolji il medju najboljim igracima u evropi.
2. vazda izvlakusa: da je sudija svirao penal! hebiga, da je najbolji kosarkas u evropi strpao bi cjelu ekipu makedonije u dzepu! al ne, jedan flaster zvani Antic i gotova prica!
3. Batum i Savanovic, naprotiv, su izvanredni igraci iako nisu dali toliko koseva, koliko se mozda ocekivalo.

Al nerazumijem to poredjenje sad, nejse....
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#36 Re: Mirza Teletovic,trenutno najbolji BiH Kosarkas u Evropi !!!!

Post by shalla »

Poredim ti njih upravo zato što hoću da ti ukažem da broj postignutih poena nije uvijek mjerilo uspješnosti. Ti ko naši novinari kad izvještavaju, ako je neko utrpao 20 poena odmah je bio najbolji a onaj što je imao 9 poena, 11 skokova i 6 asistencija se i ne spomene (naravno lupam brojke)...
Niko ne gleda to na način da smo zahvaljujući Mirzi u svakoj tekmi imali mogućnost igrača viška u napadu jer je on konstantno udvajan, e sad druga je priča što ostatak ekipe (osim Nihada i donekle Domercanta) nije dovoljno kvalitetan da to valorizuje na pravi način...

Znaš i sam koliko treneri cijene Mirzu, većina trenera ga smatra jednim od najboljih igrača u evropi, da nije tako ne bi bio glavni igrač jedne od najboljih evropskih ekipa, a ako pogledaš i statistiku zadnje dvije sezone vidjećeš koliko je Mirza kvalitetan igrač (2009-2010 - 14,8p i 4,5s, 2010-2011 - 15,4p i 5,5s)...
Ne znam zašto imamo potrebu da sve što je naše omalovažavamo i spuštamo, pola evrope govori da je Mirza jedan od najboljih igrača, samo kod nas ljudi kažu "ma 'ta će on" :sad:
User avatar
hrasno38
Posts: 31502
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#37 Re: Mirza Teletovic,trenutno najbolji BiH Kosarkas u Evropi !!!!

Post by hrasno38 »

shalla wrote:Poredim ti njih upravo zato što hoću da ti ukažem da broj postignutih poena nije uvijek mjerilo uspješnosti. Ti ko naši novinari kad izvještavaju, ako je neko utrpao 20 poena odmah je bio najbolji a onaj što je imao 9 poena, 11 skokova i 6 asistencija se i ne spomene (naravno lupam brojke)...
Niko ne gleda to na način da smo zahvaljujući Mirzi u svakoj tekmi imali mogućnost igrača viška u napadu jer je on konstantno udvajan, e sad druga je priča što ostatak ekipe (osim Nihada i donekle Domercanta) nije dovoljno kvalitetan da to valorizuje na pravi način...

Znaš i sam koliko treneri cijene Mirzu, većina trenera ga smatra jednim od najboljih igrača u evropi, da nije tako ne bi bio glavni igrač jedne od najboljih evropskih ekipa, a ako pogledaš i statistiku zadnje dvije sezone vidjećeš koliko je Mirza kvalitetan igrač (2009-2010 - 14,8p i 4,5s, 2010-2011 - 15,4p i 5,5s)...
Ne znam zašto imamo potrebu da sve što je naše omalovažavamo i spuštamo, pola evrope govori da je Mirza jedan od najboljih igrača, samo kod nas ljudi kažu "ma 'ta će on" :sad:
Posto je kosarka sport u kojoj statistika igra najvazniju ulogu Mirza na ovom evropskom prvenstvu nije bio ni "N" od naseg najboljeg igraca. U dvije prve utakmice "jedan od najboljih igraca u evropi" je imao sut za tri poena "0/14"!!!!!!!!!!!!! a to bi trebalo kao da mu je najjace oruzje!!!! Jedan je Mirza u Caji a drugi je Mirza u reprezentaciji. Njegova ispucavanja mogu proci samo kod Sabita Hadzica i vise nigdje na svijetu. Taj isti Mirza je elegantno eskivirao kvalifikacije zaleci se na povredu a onda nakon par dana otisao na pripreme sa klubom. Nemoj samo gledati kosarkaske vrline gledaj i ljudske. Varda je odigrao sve utakmice kvalifikacija i u skoro svakoj bio jedan od najboljih igraca da bi ga Sabe hladno poslao kuci jer ko fol hoce da igra brzu kosarku????????????? Zapamti ne postoji vrhunski igrac koji na evropksom prvenstvu u jednoj utakmici ima sut 0/9 a u drugoj 0/4 ili 5. Ako ti se igra bazira na sutanju trica kao sto je slucaj kod Mirze onda jednostavno takve stvari se ne desavaju ili jednostavno reprezentacija nije bas neki motiv. Pa i onaj Bavcic od 3/4 pokusaja pogodi jedan. Pa isti taj Varda koji je nogiran je bez problema znao da prasne tricu ko kap. Ali ne krivim ja Mirzu za EP nego iskljucivo Sabita Hadzica koji nas je prvo osakatio pustivsi tri igraca koji su trebali biti u ekipi a onda dozvolivsi da Mirza suta do iznemoglosti i naravno ne napravivsi niti jednu jedinu akciju za tog istog Mirzu ali i druge igrace.
User avatar
just principe
Posts: 4349
Joined: 28/03/2011 21:31
Location: ANTIklix
Contact:

#38 Re: Mirza Teletovic,trenutno najbolji BiH Kosarkas u Evropi !!!!

Post by just principe »

ima, do tekme sa rusima Tony Parkeru je trojka bila 0/12, ali sta cete kad lik ima svu slobodu pa se ispucava :roll:
User avatar
hrasno38
Posts: 31502
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#39 Re: Mirza Teletovic,trenutno najbolji BiH Kosarkas u Evropi !!!!

Post by hrasno38 »

just principe wrote:ima, do tekme sa rusima Tony Parkeru je trojka bila 0/12, ali sta cete kad lik ima svu slobodu pa se ispucava :roll:
Ako izuzmemo Tursku gdje je pucao 0/5 nadji mi utakmicu na kojoj se ispucavao do nemilosti. A i protiv Turske je postigao 20 poena. Mirza je pucao 10/37 trice i 10/17 dvice, imao 5.8 skokova, 1.4 asist i 13.8 poena po utakmici. Pogledaj ucinak Domercanta za manje odigranih minuta i postotak suta za tri poena 13/24, nesto manje skokova i vise asistencija.
Parker za 5 utakmica vise odigranih je sutao trice 10/30 sto samo po sebi sve govori o ispucavanju a da ne idemo dalje u ucinke Parkera i Teletovica jer je ovaj odveo Francusku u finale evropskog prvenstva i direktno na olimpijske igre a ovaj nas nazad kuci i u katastrofalni poraz protiv strasne Finske u kojoj je je nas "najbolji igrac" postigao cijelih 6 poena sa sutem za 3 poena od 0/4!!
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#40 Re: Mirza Teletovic,trenutno najbolji BiH Kosarkas u Evropi !!!!

Post by shalla »

hrasno38 wrote:
just principe wrote:ima, do tekme sa rusima Tony Parkeru je trojka bila 0/12, ali sta cete kad lik ima svu slobodu pa se ispucava :roll:
Ako izuzmemo Tursku gdje je pucao 0/5 nadji mi utakmicu na kojoj se ispucavao do nemilosti. A i protiv Turske je postigao 20 poena. Mirza je pucao 10/37 trice i 10/17 dvice, imao 5.8 skokova, 1.4 asist i 13.8 poena po utakmici. Pogledaj ucinak Domercanta za manje odigranih minuta i postotak suta za tri poena 13/24, nesto manje skokova i vise asistencija.
Parker za 5 utakmica vise odigranih je sutao trice 10/30 sto samo po sebi sve govori o ispucavanju a da ne idemo dalje u ucinke Parkera i Teletovica jer je ovaj odveo Francusku u finale evropskog prvenstva i direktno na olimpijske igre a ovaj nas nazad kuci i u katastrofalni poraz protiv strasne Finske u kojoj je je nas "najbolji igrac" postigao cijelih 6 poena sa sutem za 3 poena od 0/4!!
Dakle Mirza jedini krivac što nismo prošli u drugi krug jel?
E jebo je majku onaj ko se u Bosni rodio i uspio, hvala dragom Bogu pa sam obični čovjek, da sam nedo Bog neki uspješan sportista, muzičar ili glumac morao bih svaki dan čitati nečija izdrkavanja po meni...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#41 Re: Mirza Teletovic,trenutno najbolji BiH Kosarkas u Evropi !!!!

Post by Tomahawk11 »

Stvarno ste ljudi sega, pa nije mogao Mirza sam vise napraviti u reprezentaciji. Ili je Tony Parker sam igrao u Francuskoj?! Kod nas imas Teletovica, imas Domercanta, imas Djedovica, ostalo prosjek. I poredite Mirzu i Parkera :?
Ovaj ima Joakima pod kosem, ima sjajnog Batuma, ima De Colo-a koji je odlican suter (otkrio se na ovom EB), ma cijela ekipa leti po terenu i bili su nadmocni protiv svih ekipa odbrambeno (osim Spanije). Ne bi vise ni Parker uspio sa ovakvom reprezentacijom kao sto je nasa. Zato su i ocekivane instant pobjede (kao nad Hrvatskom i CG), ali i porazi (FInska).
A vi nastavite Mirza 'vaki, 'naki, i slepajte se za partiju basketa pred zgradom, ako vas ko pusti u ekipu. Covjek igra u Spaniji, u ekipi s kojom je osvajao najjacu evropsku ligu. Svi smo mi selektori... :bih:
User avatar
hrasno38
Posts: 31502
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#42 Re: Mirza Teletovic,trenutno najbolji BiH Kosarkas u Evropi !!!!

Post by hrasno38 »

shalla wrote:
hrasno38 wrote:
just principe wrote:ima, do tekme sa rusima Tony Parkeru je trojka bila 0/12, ali sta cete kad lik ima svu slobodu pa se ispucava :roll:
Ako izuzmemo Tursku gdje je pucao 0/5 nadji mi utakmicu na kojoj se ispucavao do nemilosti. A i protiv Turske je postigao 20 poena. Mirza je pucao 10/37 trice i 10/17 dvice, imao 5.8 skokova, 1.4 asist i 13.8 poena po utakmici. Pogledaj ucinak Domercanta za manje odigranih minuta i postotak suta za tri poena 13/24, nesto manje skokova i vise asistencija.
Parker za 5 utakmica vise odigranih je sutao trice 10/30 sto samo po sebi sve govori o ispucavanju a da ne idemo dalje u ucinke Parkera i Teletovica jer je ovaj odveo Francusku u finale evropskog prvenstva i direktno na olimpijske igre a ovaj nas nazad kuci i u katastrofalni poraz protiv strasne Finske u kojoj je je nas "najbolji igrac" postigao cijelih 6 poena sa sutem za 3 poena od 0/4!!
Dakle Mirza jedini krivac što nismo prošli u drugi krug jel?
E jebo je majku onaj ko se u Bosni rodio i uspio, hvala dragom Bogu pa sam obični čovjek, da sam nedo Bog neki uspješan sportista, muzičar ili glumac morao bih svaki dan čitati nečija izdrkavanja po meni...
Ne ni slucajno Mirza nije jedini krivac ali posto od njega pravite kosarkaskog velikana onda mora i trpiti kritike. Uvijek se kola lome na najjacim igracima a ja tvrdim da Mirza jos uvijek nije psihicki spreman da bude vodja ovog tima. Kad smo dobili utakmicu protiv Hrvatske Mirza je bio legenda jer je 3/4 odigrao tako tako ali je u 4/4 ubo 3 trojke za redom i postao heroj nacije. A nije heroj Domercant koji je na istoj utakmici postigao 23 poena i postigao za razliku od Mirze 5 trica iz osam pokusaja i igrao cijelu utakmicu konstantno odrzavajuci povoljan rezultat. Samo jos cekam kad ce neko napisati da je Mirza veci i od samog Kindzeta.
User avatar
hrasno38
Posts: 31502
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#43 Re: Mirza Teletovic,trenutno najbolji BiH Kosarkas u Evropi !!!!

Post by hrasno38 »

Tomahawk11 wrote:Stvarno ste ljudi sega, pa nije mogao Mirza sam vise napraviti u reprezentaciji. Ili je Tony Parker sam igrao u Francuskoj?! Kod nas imas Teletovica, imas Domercanta, imas Djedovica, ostalo prosjek. I poredite Mirzu i Parkera :?
Ovaj ima Joakima pod kosem, ima sjajnog Batuma, ima De Colo-a koji je odlican suter (otkrio se na ovom EB), ma cijela ekipa leti po terenu i bili su nadmocni protiv svih ekipa odbrambeno (osim Spanije). Ne bi vise ni Parker uspio sa ovakvom reprezentacijom kao sto je nasa. Zato su i ocekivane instant pobjede (kao nad Hrvatskom i CG), ali i porazi (FInska).
A vi nastavite Mirza 'vaki, 'naki, i slepajte se za partiju basketa pred zgradom, ako vas ko pusti u ekipu. Covjek igra u Spaniji, u ekipi s kojom je osvajao najjacu evropsku ligu. Svi smo mi selektori... :bih:
Ja nisam ni spominjao Parkera jer porediti njih dvojicu je nezamislivo. U tome i jeste stvar jedan je Mirza iz Caje a drugi iz reprezentacije. Tamo je fantastican a ovdje prosjecan. Naravno da je to zasluga cijele ekipe a posebno selektora ali jednostavno pada mi u oci to silno velicanje radi te dvije pobjede koje su nam donijele nista.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#44 Re: Mirza Teletovic,trenutno najbolji BiH Kosarkas u Evropi !!!!

Post by Tomahawk11 »

Da je nas najbolji kosarkas u ovom momentu - jeste, da je znao podbaciti - jeste, ali podvlacim - Mirza bi puno bolje igrao u reprezentaciji da imamo centra kako treba, da imamo boljeg playa, da je atmosfera u reprezentaciji bolja, ali nije, nista od toga nemamo. Nije poredjenje Teletovica i Parkera, nego uslova u kojima jedan ili drugi igraju.
Nije velicanje (bar s moje strane) zbog par dobrih partija, Mirza je konstantan, cijela ekipa je podbacila u utakmici sa Finskom, a cini mi se da je prije te utakmice imao onu situaciju sa povredom noge, pa i on je covjek, logicno da to utjece na njegovu igru.
Malo realnosti nije na odmet, sigurno da nam treba jedan Domercant, Djedovic, ali mora se iskopati taj centar, mora se osvjeziti ekipa da bi mogli traziti rezultate i da bi Mirza mogao dati pravi doprinos reprezentaciji. Ne moze on biti jedini krivac sto smo zijanili 30 razlike od Finske, nece sam igrati odbranu. Hocete da covjek dere trice, ali i da se gura pod kosem sa Anticem, Burusisom, e pa ne moze. I na basketu se zna ko razigrava, ko sutira, ko se bije pod kosem, samo u nasoj reprezentaciji se trazi da Mirza bude Supermen.
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#45 Re: Mirza Teletovic,trenutno najbolji BiH Kosarkas u Evropi !!!!

Post by shalla »

hrasno38 wrote:
Tomahawk11 wrote:Stvarno ste ljudi sega, pa nije mogao Mirza sam vise napraviti u reprezentaciji. Ili je Tony Parker sam igrao u Francuskoj?! Kod nas imas Teletovica, imas Domercanta, imas Djedovica, ostalo prosjek. I poredite Mirzu i Parkera :?
Ovaj ima Joakima pod kosem, ima sjajnog Batuma, ima De Colo-a koji je odlican suter (otkrio se na ovom EB), ma cijela ekipa leti po terenu i bili su nadmocni protiv svih ekipa odbrambeno (osim Spanije). Ne bi vise ni Parker uspio sa ovakvom reprezentacijom kao sto je nasa. Zato su i ocekivane instant pobjede (kao nad Hrvatskom i CG), ali i porazi (FInska).
A vi nastavite Mirza 'vaki, 'naki, i slepajte se za partiju basketa pred zgradom, ako vas ko pusti u ekipu. Covjek igra u Spaniji, u ekipi s kojom je osvajao najjacu evropsku ligu. Svi smo mi selektori... :bih:
Ja nisam ni spominjao Parkera jer porediti njih dvojicu je nezamislivo. U tome i jeste stvar jedan je Mirza iz Caje a drugi iz reprezentacije. Tamo je fantastican a ovdje prosjecan. Naravno da je to zasluga cijele ekipe a posebno selektora ali jednostavno pada mi u oci to silno velicanje radi te dvije pobjede koje su nam donijele nista.
Pa jel stvarno misliš da je do njega, kao manje se trudi za reprezentaciju ili šta? Tako smo i Hasanu jebavali majku što ne pruža iste igre ko u Bayernu a on ovdje morao igrati sa Mulinom, Beganovićem i sl. a tamo sa Effenbergom, Elberom i sl...
Jednostavno ne možemo porediti individualne učinke igrača u različitim okruženjima, svi bismo mi voljeli da BiH pored Mirze ima igrače poput Batuma, Navarra, Kirilenka, Krstića i sl al šipak...
Ja koliko kontam ovu temu gore piše najbolji BH košarkaš u Evropi, ne najbolji igrač reprezentacije na evropskom prvenstvu 2011, ja trenutno ne vidim boljega niti se (nažalost) sjećam da smo imali igrača da toliko godina igra u vrhunskom klubu na visokom nivou... Meni je dovoljan znak koliko je Mirza kvalitetan igrač bila tekma protiv Hrvata kada je igrajući klasičnu četvorku, leđima okrenut košu, izluđivao Žorića, Simona i ostale koji su se izmjenjali na njemu u odbrani...
I još nešto, Caju Laboral vodi trener koji zna postaviti preko jedne akcije pa Mirza ne mora toliko silovati loptu kao u reprezentaciji, ja u reprezentaciji nisam vidio NIJEDNU izrađenu akciju, sa postavljenim blokovima i sl, sve se svodilo na individualne pokušaje...
User avatar
lord blackadder
Posts: 514
Joined: 03/04/2011 13:45

#46 Re: Mirza Teletovic,trenutno najbolji BiH Kosarkas u Evropi !!!!

Post by lord blackadder »

hrasno38 wrote:
Ne ni slucajno Mirza nije jedini krivac ali posto od njega pravite kosarkaskog velikana onda mora i trpiti kritike. Uvijek se kola lome na najjacim igracima a ja tvrdim da Mirza jos uvijek nije psihicki spreman da bude vodja ovog tima. Kad smo dobili utakmicu protiv Hrvatske Mirza je bio legenda jer je 3/4 odigrao tako tako ali je u 4/4 ubo 3 trojke za redom i postao heroj nacije. A nije heroj Domercant koji je na istoj utakmici postigao 23 poena i postigao za razliku od Mirze 5 trica iz osam pokusaja i igrao cijelu utakmicu konstantno odrzavajuci povoljan rezultat. Samo jos cekam kad ce neko napisati da je Mirza veci i od samog Kindzeta.
Znaci...ja ne znam od cega bi krenuo, iz ove hrpe govana sto si istovario u ova dva-tri posta. To je toliko suplje, da bi ti doslovno mogao svaku recenicu ispravljat. Od logike (Parker bi Bosnu doveo do finala, jer je racionalan igrac) do faktokgrafije. (Ne radi se o utakmici sa Hrvatskom gdje je sut za 3 p. u trecoj cetvrtini imao 3/3, vec se radi o DRUGOJ utakmici - protiv Crne Gore. I nije pogodio tri trice u trecoj cetvrtini, vec 4 trice.)

Dakako, da je bio strucnjak tvojih kvaliteta na klupi, umjesto Sabeta, ne bi pobjedili ni tu CG. Jer, zaboga, obzirom da ga nije islo u prvom poluvremenu, bilo bi 'hajde ti, majstore, malo ohladi na klupu, a nas Bavke ce da sutira u nastavku'.

A taj Bavcic bi redovno trpao 20 poena svaku tekmu, samo, eto, nikad nije imao tu slobodu da puno sutira za 3 poena. Inace, kad bi svijet upoznao taj njegov skriveni talenat (sposobnost da pogadja u serijama preko ruke) igrao bi u Barceloni, minimum.

Ima tu jos dosta toga, ali mrsko mi pisat. Jedino ako bas insistirao.

Ocekivali smo jednu pobejdu, izvukli dvije. Najvise zahvaljujuci Teletovicu. Da smo jos imali koju akciju za njega protiv Makedonije (koju je igrao povrijedjen) mozda bi i tu dobili. Inace, podsjetite me koliko se 'ispucavao' protiv Makedonije? Volio bih vidjet taj podatak.

Dakle, majstore zatvori vrata s vanjske strane, odgovorno tvrdim da nemas pojma. :wink:

(no hard feelings na nesto ostrijem tonu.)
User avatar
hrasno38
Posts: 31502
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#47 Re: Mirza Teletovic,trenutno najbolji BiH Kosarkas u Evropi !!!!

Post by hrasno38 »

lord blackadder wrote:
hrasno38 wrote:
Ne ni slucajno Mirza nije jedini krivac ali posto od njega pravite kosarkaskog velikana onda mora i trpiti kritike. Uvijek se kola lome na najjacim igracima a ja tvrdim da Mirza jos uvijek nije psihicki spreman da bude vodja ovog tima. Kad smo dobili utakmicu protiv Hrvatske Mirza je bio legenda jer je 3/4 odigrao tako tako ali je u 4/4 ubo 3 trojke za redom i postao heroj nacije. A nije heroj Domercant koji je na istoj utakmici postigao 23 poena i postigao za razliku od Mirze 5 trica iz osam pokusaja i igrao cijelu utakmicu konstantno odrzavajuci povoljan rezultat. Samo jos cekam kad ce neko napisati da je Mirza veci i od samog Kindzeta.
Znaci...ja ne znam od cega bi krenuo, iz ove hrpe govana sto si istovario u ova dva-tri posta. To je toliko suplje, da bi ti doslovno mogao svaku recenicu ispravljat. Od logike (Parker bi Bosnu doveo do finala, jer je racionalan igrac) do faktokgrafije. (Ne radi se o utakmici sa Hrvatskom gdje je sut za 3 p. u trecoj cetvrtini imao 3/3, vec se radi o DRUGOJ utakmici - protiv Crne Gore. I nije pogodio tri trice u trecoj cetvrtini, vec 4 trice.)

Dakako, da je bio strucnjak tvojih kvaliteta na klupi, umjesto Sabeta, ne bi pobjedili ni tu CG. Jer, zaboga, obzirom da ga nije islo u prvom poluvremenu, bilo bi 'hajde ti, majstore, malo ohladi na klupu, a nas Bavke ce da sutira u nastavku'.

A taj Bavcic bi redovno trpao 20 poena svaku tekmu, samo, eto, nikad nije imao tu slobodu da puno sutira za 3 poena. Inace, kad bi svijet upoznao taj njegov skriveni talenat (sposobnost da pogadja u serijama preko ruke) igrao bi u Barceloni, minimum.

Ima tu jos dosta toga, ali mrsko mi pisat. Jedino ako bas insistirao.

Ocekivali smo jednu pobejdu, izvukli dvije. Najvise zahvaljujuci Teletovicu. Da smo jos imali koju akciju za njega protiv Makedonije (koju je igrao povrijedjen) mozda bi i tu dobili. Inace, podsjetite me koliko se 'ispucavao' protiv Makedonije? Volio bih vidjet taj podatak.

Dakle, majstore zatvori vrata s vanjske strane, odgovorno tvrdim da nemas pojma. :wink:

(no hard feelings na nesto ostrijem tonu.)
O pardon, nisam te mogao prepoznati lingvisticaru i profilirani ekspertu za kosarku koji se moze zadovoljiti mrvicama koje je pokupila tvoja i moja reprezentacija na EP. Prvo podvuci mi to gdje sam napisao da bi nas Parker odveo dalje. @tomahawak11 je spomenuo parkera i samo smo polemisali o ucinku jednog ili drugog igraca. U tome i jeste poenta sto nas nije mogao odvesti jedan igrac dalje ali ekipa sa partijama Teletovica koje pruza u Caji i te kako jeste. Ako je Mirza tvoj idol i drzis njegov poster na zidu iznad kreveta to je tvoja stvar i tvoje misljenje ali sto se tice igara u reprezentaciji bar sto se mene tice taj poster nije zasluzio. Ako se ti samozadovoljavas mrvicama nasih reprezentativnih selekcija i time da smo mi pobjedili Hrvatsku sa patriotske strane, ja ne. U najjacim kolektivnim sportovima (fudbal, kosarka, rukomet) imamo vrhunske igrace koji u svojim klubovima prave cuda a kad dodju da igraju za reprezentaciju onda to odrade onako preko neke stvari. I ja razumijem jedan dio te njihove frustriranosti koji je potkrepljen time sto ih uglavnom vode treneri koji su dno kvaliteta i znanja i sto u savezima sjede ljudi koji nisu u zivotu gledali pet utakmica ni na TV-u. Isto kao i u fudbalu sto danas od Dzeke ocekujemo da bude vodja tima, daje golove ili ih namjesta, da bude primjer ostalima kako treba da se bori za dres drzave tako to ocekujemo i od Teletovica jer je bez dileme najjaci igrac u nasoj reprezentaciji ali to ne pokazuje ni blizu kao Dzeko. Dzeki nije problem doci na bilo koju utakmicu na koju ga Pape pozove i sa jednom nogom a pogotovo kvalifikacionu a Mirzi vidis jeste te tako ne odigra niti jednu u kvalifikacijama iako je za Caju rasturao citau sezonu. A Bavcic kojeg spominjes je dolazio i igrao i upravo protiv makedonaca pruzio dvije dobre partije. I nije tacno da smo zahvaljujuci najvise Mirzi (23p, 4skoka i 2 asist) dobili ove dvije utakmice jer protiv CG Djedovic je igrao fantasticno (19p, 5 skokova i 5 asist) a protiv Hrvatske Domercant (23p, 7 skokova) i ta dva igraca su odrzavali rezultate utakmica dok Mirza nije napokon poceo da pogadja svoje trice. To je statistika a ne ljubav prema nekom igracu jer su meni svi koji igraju za reprezentaciju podjednako dragi. A sto se tice onog "strucnjak" pa recimo to ovako.......vjerovatno kad sam igrao ovaj sport i kad sam dobio licencu na seminaru od Ace Nikolica ti vjerovatno nisi bio ni u mudima svog voljenog oca. Ali je tacno da dugo dugo godina nisam vise u ovom sportu ali to ti je ko voznja bickla ili plivanje...kad jednom naucis nikad ne zaboravljas. Ja nisam vise kosarkaski strucnjak ali jesam javno mijenje sa malo vise znanja o ovom sportu i imam potpuno demokratsko pravo da iznesem svoje misljenje ali da razliku od tebe nikoga ovdje ne vrijedjam ako se ne slazem sa misljenjem.
User avatar
madner
Posts: 56767
Joined: 09/08/2004 16:35

#48 Re: Mirza Teletovic,trenutno najbolji BiH Kosarkas u Evropi !!!!

Post by madner »

Mirza je 3-ca, to sto je Sabe mudro zakljucio da je visok i kao takav treba da igra blize kosu je do Sabeta. Da li je Mirza kriv sto je Sabe odlucio da u 3. cetvrtini iz igre izbaci jedinog igraca koji je davao koseve, i to kada je htio?
User avatar
shalla
Posts: 9328
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#49 Re: Mirza Teletovic,trenutno najbolji BiH Kosarkas u Evropi !!!!

Post by shalla »

Hrasno38 shoots.....and he misses...
Dakle, opet fulaš poentu, tema nije "Mirza Teletović, najbolji igrač reprezentacije na EP2011" već "Mirza Teletović, trenutno najbolji BiH košarkaš u Evropi"...

A ako si već toliki stručnjak onda mi je jako čudno kako tvoje stručno oko ne primjećuje da mi, zahvaljući Mirzinom renomeu, kvaliteti i respektu koji izaziva kod protivničkih trenera i igrača, skoro uvijek na njemu imamo udvajanje što nažalost zahvaljujući lošem selektoru a Bogami i nedovoljno kvalitetnom ostatku ekipe (svaka čast Nihadu i Domercantu) ne znamo da iskoristimo na pravi način...
User avatar
hrasno38
Posts: 31502
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#50 Re: Mirza Teletovic,trenutno najbolji BiH Kosarkas u Evropi !!!!

Post by hrasno38 »

shalla wrote:Hrasno38 shoots.....and he misses...
Dakle, opet fulaš poentu, tema nije "Mirza Teletović, najbolji igrač reprezentacije na EP2011" već "Mirza Teletović, trenutno najbolji BiH košarkaš u Evropi"...

A ako si već toliki stručnjak onda mi je jako čudno kako tvoje stručno oko ne primjećuje da mi, zahvaljući Mirzinom renomeu, kvaliteti i respektu koji izaziva kod protivničkih trenera i igrača, skoro uvijek na njemu imamo udvajanje što nažalost zahvaljujući lošem selektoru a Bogami i nedovoljno kvalitetnom ostatku ekipe (svaka čast Nihadu i Domercantu) ne znamo da iskoristimo na pravi način...
Prijatelju, ocito da i ti ne shvatas poentu moga pisanja ali dobro. Uopste nije sporno da je Mirza nas najbolji kosarkas u Evropi ali se nekako otvorila ovdje prica o njegovom ucinku u reprezentaciji. I nisam rekao da sam strucnjak ali nisam ni onaj koji je o kosarci nesto saznao gledajuci utakmice na TV-u. Goovorim o onome sto masa vas nece da primjeti a to je njegova igra u reprezentaciji i njegova igra u Caji. Njegov odnos prema reprezentaciji u kvalifikacijama i po meni njegov totalno pogresan pristup igri na EP-u. Ako si najbolji onda moras htio ne htio biti vodja i tako se ponasati i tako igrati. Jedan je cinjenica da je Mirza odigrao ajde neka bude dvije utakmice odlicno (mada stastika nije na njegovoj strani) a sve ostale ispod svakog prosjeka. Pero Antic recimo, da ne spominjem njihovog najboljeg igraca, je svaku utakmicu odigrao standardno i u onolikom obimu koliko se od njega ocekuje. Radi iste stvari koju ima nasa reprezentacija da se sve vrti oko jednog igraca je ispala i Srbija jer se sve vrtilo oko Teodosica koji jednostvano nije bio ni blizu svog nivoa mada je vise od pola utakmica odigrao dobro. Mirza je mlad igrac fantasticnih fizickih predispozicija i poprilcno je sklon povredama i za njega da bude lider ekipe je previliko breme. Predpostavljam da je radi velikih ocekivanja jednostavno izgorio ali opet ponavljam da njegovo neigranje u kvalifikacijama i te kako svakom poznavaocu bilo kojeg sporta budi razmisljanje da jednostavno nema dovljnu motivaciju za igru. Donekle ga i razumijem sa obzirom ko nam je sve do sada sjedio na klupi selektora. Dakle ja kao BH gradjanin sam ponosan sto je Mirza nas najbolji igrac u Evropi i sto pruza fantasticne partije u Caju ali sam totalno razocaran njegovim igrama na EP-u i njegovim nedolaskom u kvalifikacijama.
Post Reply